СЕПТЕМВРИЙСКИ мами 2018

  • 61 297
  • 745
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: X
PAPP-А е леко завишен, но е по страшно ако е нисък.
Какво означава, ако е нисък?

# 406
  • Мнения: 2 124
PAPP-А е леко завишен, но е по страшно ако е нисък.
Какво означава, ако е нисък?
Ами не съм лекар за да там точен отговор на този въпрос, но освен индикация за хромозомни аномалии( това в комбинация нисък PAPP-A и високо ЧХГ), може да е индикация за бъдещи проблеми, които не са свързани с хромозомни аномалии, а може и въобще да не е индикация за проблем. Но обикновено когато има нисък PAPP-А(под 1) , особено в комбинация с по -завишено ЧХГ(над 2 примерно) изчисленият риск излиза по-висок. Но на база само кръвни показатели не може да се даде окончателен отговор за хромозомни аномалии и затова се препоръчват по-задълбочени изследвания, както при Василева.

# 407
  • Мнения: 925
Хей хора, случайно да има някой в Майчин Дом, 5д за компания. Докторите ме побъркаха, но друг път ще разкажа. За сега бебчо е единственото здраво нещо в мен, защото другите органи ги е обхванала незнайна инфекция. Пазете се и ако случайно някоя мама е самотна и тъжна като мен,ще се радвам да пише.
Това звучи много страшно и за съжаление на мен ми е познато. Моя приятелка беше с инфекция на почти всички органи и накрая се оказа Лупус. Дано да не е това! Може ли да разкажеш по подробно за състоянието си?

Всичко започна като бъбречна криза, но след два дни болката се прехвърли в корема. Той стана като надуваема топка. От клиниката на Мазнейкова, където ме бяха приели, ме изпратиха спешно в Пирогов. Направиха ми лапароскопия и изсмукаха, уж, някаква течност от единия бъбрек. От хирургия ме преместиха в гинекология, минах през сто доктора, накрая ми казахс, че ме пращат в Майчин Дом. Тук вече съм 4 дни без ясна диагноза, с увреден ляв бъбрек, проблем с белия дроб, твърде висок креатин и твърде нисък хемоглобин, с увеличена слезка, излив на дроба и всичко друго, което се сетите, аз не разбирам всичко, но и не ми дават много информация. Сега чакам резултати от някакви изследвания и някаква диагноза. От една седмица лекуват, а не знаят какво. Славс Богу, вече се чувствам по-добре и докторите са супер, като изключим подхода, който имат. А в Пирогов ми ги няма пък експертизите и сега се съмняват дали но всъщност са изкарали или само са ме отворили. Добре, че бебето е добре. Стискай палци. Подобни ли са симптомите на твоята приятелка?
Ще ви пиша на лично?

# 408
  • Мнения: X
Ами не съм лекар за да там точен отговор на този въпрос, но освен индикация за хромозомни аномалии( това в комбинация нисък PAPP-A и високо ЧХГ), може да е индикация за бъдещи проблеми, които не са свързани с хромозомни аномалии, а може и въобще да не е индикация за проблем. Но обикновено когато има нисък PAPP-А(под 1) , особено в комбинация с по -завишено ЧХГ(над 2 примерно) изчисленият риск излиза по-висок. Но на база само кръвни показатели не може да се даде окончателен отговор за хромозомни аномалии и затова се препоръчват по-зяадълбочени изследвания, както при Василева.
Попитах, защото видях, че и на предната страница сте обяснили добре за стойностите.
Аз правих БХС, но честно казано хич не обърнах внимание на стойностите на двата хормона, защото пускахме и генетичен тест, а и АГ-то ми каза, че е добър резултата от скрининга, та въобще не се и зачетох какви са им референтните стойности. Сега обаче погледнах, че папп-а ми е нисък, ЧХГ-то също е под 1. И сега чета какво може да означават. Пуста му паника. 

# 409
  • Мнения: 2 124
Ами не съм лекар за да там точен отговор на този въпрос, но освен индикация за хромозомни аномалии( това в комбинация нисък PAPP-A и високо ЧХГ), може да е индикация за бъдещи проблеми, които не са свързани с хромозомни аномалии, а може и въобще да не е индикация за проблем. Но обикновено когато има нисък PAPP-А(под 1) , особено в комбинация с по -завишено ЧХГ(над 2 примерно) изчисленият риск излиза по-висок. Но на база само кръвни показатели не може да се даде окончателен отговор за хромозомни аномалии и затова се препоръчват по-зяадълбочени изследвания, както при Василева.
Попитах, защото видях, че и на предната страница сте обяснили добре за стойностите.
Аз правих БХС, но честно казано хич не обърнах внимание на стойностите на двата хормона, защото пускахме и генетичен тест, а и АГ-то ми каза, че е добър резултата от скрининга, та въобще не се и зачетох какви са им референтните стойности. Сега обаче погледнах, че папп-а ми е нисък, ЧХГ-то също е под 1. И сега чета какво може да означават. Пуста му паника.  
Когато излязоха моите резултати от БХС, рискът беше изчислен много много нисък и ми казаха, че всичко е ОК, но аз съм малко недоверчива и не спрях да тормозя лекарите с въпроси и да чета различни публикации в чуждестранни сайтове, докато не ми се изясни картинката. Ниското ЧХГ е нормално за периода на ранния БХС, този хормон е изиграл своята роля в началото на бремеността и с напредването намаля своите стойности. PAPP-А в комбинация с нормални стойности на ЧХГ дава сравнително нисък риск за хромозомни аномалии, проблем е високото ЧХГ с нисък PAPP-A. Бях срещала информация, че при нисък PAPP-А се наблюдава по-задълбочено плацентата с напредването на бремеността, понеже може да е индикация за бъдещи плацентарни проблеми, но пък може и въобще да не е индикация за проблем.

# 410
  • Мнения: 16
Здравейте! Simple Smile

За колко време ви излязоха резултатите от БХС в Майчин Дом? Взеха ми кръвна проба в петък (09.03.) в МУ Плевен, но днес все още няма готови резултати на сайта, а до колкото разбрах, излизат за три дни...

# 411
  • Мнения: 21
Здрасти. И на мен ми взеха проба за БХС на 09.03 и преди малко имах публикувани резултати на сайта на НГЛ. Зависи кога е пристигнала пробата в София предполагам.

# 412
  • Мнения: 145
Привет момичета,

И аз се нареждам в списъка - термин 06.09.

В очакване съм на резултати от Панорама тест. А много скоро трябва да реша къде да ми бъде женската консултация. Как избрахте вашата?

# 413
  • София
  • Мнения: 7 899
Аз вчера бях на първата си ЖК, пуснаха ми и първите изследвания в 15 г.с.
Всичко наред, очаквах ниско желязо като в предишната ми бременност, но се оказа нормално.
Аз съм вегетарианка, не консумирам месо, яйца, сега и риба.

До преди няколко дена продължавах да повръщам от киселини, от 4 дена сякаш почти изчезнаха и съоветнто веднага ми се появи коремче. Все още е малко, но започнах да качвам кг.
Гледам да консумирам най- вече плодове и зеленчуци, да огранича тестените до веднъж на ден, но отново започна да ми се прияжда сладко, а него не знам, как ще го сведа до минимум.




# 414
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
liu_3,пожелавам бързо и скорошно възстановяване.Това което описваш звучи страшничко


Аз днес бях при Марков.ЧУДЕСЕН лекар и човек.Много съм доволна.Такива обяснения и отношение не съм получавала от никой лекар за двете си предишни бременности.Най-важното е,че не гледа нещата на парче-само бебето,а общата картина.Мислех втората фетална да я правя в Пловдив,но си записах час пак при него.А и ще е МОМИЧЕНЦЕ ПАК !  Laughing

Последна редакция: пт, 16 мар 2018, 22:24 от ♥Elfita♥

# 415
  • Мнения: 170
Здрасти. И на мен ми взеха проба за БХС на 09.03 и преди малко имах публикувани резултати на сайта на НГЛ. Зависи кога е пристигнала пробата в София предполагам.
На мен също ми взеха кръвна проба в МУ Плевен, но като звънях на телефона даден ми на хартиена визитка на д-р Ковачева, ми казаха, че си ги изследват в Плевен, а не ги пращат в София.
Взеха ми пробата на 06.03 и на  13.03 вече бяха качени.

# 416
  • Мнения: 21
Здрасти. И на мен ми взеха проба за БХС на 09.03 и преди малко имах публикувани резултати на сайта на НГЛ. Зависи кога е пристигнала пробата в София предполагам.
На мен също ми взеха кръвна проба в МУ Плевен, но като звънях на телефона даден ми на хартиена визитка на д-р Ковачева, ми казаха, че си ги изследват в Плевен, а не ги пращат в София.
Взеха ми пробата на 06.03 и на  13.03 вече бяха качени.
моята проба я взеха в Пловдив. Аз съм с впечатлението ,че всички БХС изследвания се правят само в Майчин дом София,но може и да греша

# 417
  • Мнения: 170
Здрасти. И на мен ми взеха проба за БХС на 09.03 и преди малко имах публикувани резултати на сайта на НГЛ. Зависи кога е пристигнала пробата в София предполагам.
На мен също ми взеха кръвна проба в МУ Плевен, но като звънях на телефона даден ми на хартиена визитка на д-р Ковачева, ми казаха, че си ги изследват в Плевен, а не ги пращат в София.
Взеха ми пробата на 06.03 и на  13.03 вече бяха качени.
моята проба я взеха в Пловдив. Аз съм с впечатлението ,че всички БХС изследвания се правят само в Майчин дом София,но може и да греша

На мен така ми отговориха по телефона. Ако са ме излъгали, лъжа и вас.

# 418
  • Мнения: 18
liu_3,пожелавам бързо и скорошно възстановяване.Това което описваш звучи страшничко


Аз днес бях при Марков.ЧУДЕСЕН лекар и човек.Много съм доволна.Такива обяснения и отношение не съм получавала от никой лекар за двете си предишни бременности.Най-важното е,че не гледа нещата на парче-само бебето,а общата картина и съпътващите проблеми.Имам три миоми,които огледа обстойно и ми обясни доста неща.Заради тях БХС то е щяло да даде отклонение и добре че не съм го правила,каза.Мислех втората фетална да я прави в Пловдив,но си записах час пак при него.А и ще е МОМИЧЕНЦЕ ПАК !  Laughing


Благодаря за подкрепата и успех на теб!

# 419
  • Мнения: 2 411
Колко предварително има шанс да се запишеш при Марков за ФМ? Сега се замислих чак и аз, а вече съм почти в 14-та г.с.
Има ли изобщо смисъл да се пробвам според вас?

Общи условия

Активация на акаунт