СЕПТЕМВРИЙСКИ мами 2018

  • 61 284
  • 745
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 151

Аз използвам този гел на Жоржея от втория месец и засега съм редовна - сутрин и вечер след душ, бързо попива и не оставя мазни петна. По принцип си имам стрии от пубертета по гърдите и дупето и може и да си въобразявам, но старите сякаш понамаляха на дупето. Главната цел при мен е да не ми се нацепи и корема, че той ми остана само без белези 😟
Аз и ползвах 3 месеца преди още преди да забременея , има ефект от тях наистина , даже сега ще си взема пак точно се чудех какво да взема и ми даде добра идея Simple Smile

# 616
  • Мнения: 209
Да се оплача ..Cry днес едно таксии ме блъсна с колата, за щастие той  се усурка в мен удара беше лек почтии не го осетих но колкото и да е се стреснах пих сладка водичка веднага, понеже се случи пред работа , че въпроса ми е може ли да си лея коршум илии ако не може ( налии кръвта се обръща знам ли....)  Какво друго да предприема ... Добре се чуствам но се притеснявам за бебчо дали този стрес може да му навреди а на преглед съм другата седмица.... Утре ще звъня на АГ да отида на преглед , стреса сега е по -голям от случилото се.... Ако някоя е имала такава сресова ситуация,нека да сподели !!! Блаагодаряя ви Disappointed Weary

# 617
  • Мнения: 2 124
Да се оплача ..Cry днес едно таксии ме блъсна с колата, за щастие той  се усурка в мен удара беше лек почтии не го осетих но колкото и да е се стреснах пих сладка водичка веднага, понеже се случи пред работа , че въпроса ми е може ли да си лея коршум илии ако не може ( налии кръвта се обръща знам ли....)  Какво друго да предприема ... Добре се чуствам но се притеснявам за бебчо дали този стрес може да му навреди а на преглед съм другата седмица.... Утре ще звъня на АГ да отида на преглед , стреса сега е по -голям от случилото се.... Ако някоя е имала такава сресова ситуация,нека да сподели !!! Блаагодаряя ви Disappointed Weary
Старай се да бъдеш спокойна, ако физически не усещаш дискомфорт си изчакай часът при доктора. Тези неща с леенето на куршум поне за мен са вятър работа( аз също участвах в доста стресова ситуация преди две седмици), отвличай си вниманието с нещо и не мисли за случката колкото повече го мислиш се затормозяваш и стресираш допълнително. Няма какво да предприемеш освен да бъдеш спокойна и ако можеш да отидеш на преглед по-рано за твое успокоение, поне аз така направих.

# 618
  • Мнения: 3 794
Никита, как си днес?  Според мен може да минеш на един контролен, да си спокойна Simple Smile

# 619
  • Мнения: 209
Никита, как си днес?  Според мен може да минеш на един контролен, да си спокойна Simple Smile

Добре съм, на работа съм почти забравих случката звънях на АГ да му кажа, но той 2 дена няма да е в града, след 2 дена ще отида, слаба богу изобщо не усетих удара даже не помръднах в колата и се чуствам добре значи и бебчо е добре Hug

# 620
  • Мнения: 3 794
Никита, радвам се, че си добре!

Аз да си кажа моята стресова история, че мина вече почти месец. Та, бях на една работна среща с още към 15 колеги и от други екипи.  4 дена по-късно се разбра, че един от колегите от друг екип се е разболял от шарка - варицела. Аз съм я карала и то сравнително скоро. Преди 3 години бяхме болни и 3-мата вкъщи. Хубаво де, ама тая мисъл не ме успокояваше, нито факта, че по време на срещата, колегата не е бил заразен. Направо ми падна сърцето в краката и през сълзи викнах ММ да ме вземе от работа. Отидохме до ЛЛ, който ме успокои. И все пак, докато не мина инкубационния период, просто не ми излизаше от главата тая мисъл. Пуснах си болничен, за да не седя на работа и да чакам кой от какво ще се окаже болен. И сега като цяло усещам как не ми е приятно при мисълта за много хора на едно място.

# 621
  • Мнения: 138
Аз им се карам в офиса и директно ги пъдя... Много ми е зле като съм между мното хора, винаги мисля кой кога кашля, дали си слага ръката, какво съм пипнала след тях, оооо, ама лелята заявява най-спокойно, че и температура има.. апък няма измъкване, освен, че проветрявам на 15 минути... Чак се чудя как може да има такива несъобразителни хора...

# 622
  • Мнения: 3 794
Twinkie, има, има...Моите колеги са ОК в това отношение, не идват болни, но в предишната фирма имаше една колежка, която си нареждаше сиропите и останалите лекарства на бюрото и хич не й пукаше. Относно несъобразителността - бях бременна с дъщеря ми и се возя в 72 към Майчин Дом за тонове. Бях вече влязла в 9тия месец и за моя изненада никой не ми направи място, а корема ми беше ОГРОМЕН.

# 623
  • Мнения: 2 124
Ако Вие не се пазите, не разчитайте, че някой друг ще се съобразява с Вас и ще Ви пази, хората си гледат забързаното ежедневие и надали въобще поглеждат към корема Ви. Поради естеството на работата ми(която много обичам и харесвам, но ежедневно постъпват много болни хора в малки помещения сме) лекарят ми ме пусна болничен още от самото начало. Това, че от болничния се намаля майчинството изобщо не е така, особено ако сте с коректен работодател и Ви осигурява на добри суми(интересувала съм се по въпроса).

# 624
  • Мнения: 134
За болничен и аз се замислям, но може би по-нататък, ако сега всичко е наред. Честно казано изобщо не се виждам как ще ходя на работа в жегите юли месец с градски транспорт.
От темата за счетоводството единствено разбрах (не съм сигурна, че е правилно), че ако взимаш болнични до края на бременността, не се променя сумата, но ако излизаш в болнични за седмица, две примерно и се връщаш на работа после има разлика в обещетението за майчинство. Отделно на мен калкулаторите за изчисляване на майчинството не ми вършат работа, защото съм държавен служител и при нас е малко по-различно. Така че аз май до последно ще се чудя колко ще бъде моето Grinning

# 625
  • Мнения: 138
аз уж края на юли трябва да излизам в болничен по майчинство, ама дали ще изкарам до тогава с шкембето... може и да изкарам, ще видя в тези Пловдивски жеги и подути крака какво ще правя

# 626
  • Мнения: 2 124
За болничен и аз се замислям, но може би по-нататък, ако сега всичко е наред. Честно казано изобщо не се виждам как ще ходя на работа в жегите юли месец с градски транспорт.
От темата за счетоводството единствено разбрах (не съм сигурна, че е правилно), че ако взимаш болнични до края на бременността, не се променя сумата, но ако излизаш в болнични за седмица, две примерно и се връщаш на работа после има разлика в обещетението за майчинство. Отделно на мен калкулаторите за изчисляване на майчинството не ми вършат работа, защото съм държавен служител и при нас е малко по-различно. Така че аз май до последно ще се чудя колко ще бъде моето Grinning
Относно счетоводната част направо си проверих в НОИ при служител, разпитах също и лекаря си, когато е непрекъснат не се отразява, нито пък намаля сумата, ако вече е за седмица две идея си нямам, обаче болничния и майчинството се изчислява по един и същ начин за абсолютно всички, независимо кой какъв служител е, гледа се сумата на която си осигуряван за определен период от време, НОИ не дели хората на държавни служители или не.

Последна редакция: вт, 27 мар 2018, 16:35 от Mn.nikol

# 627
  • Мнения: 134
Относно счетоводната част направо си проверих в НОИ при служител, разпитах също и лекаря си, когато е непрекъснат не се отразява, нито пък намаля сумата, ако вече е за седмица две идея си нямам, обаче болничния и майчинството се изчислява по един и същ начин за абсолютно всички, независимо кой какъв служител е, гледа се сумата на която си осигуряван за определен период от време, НОИ не дели хората на държавни служители или не.
[/quote]

Да, Да, аз не казвам, че ги дели, а че аз не мога да си ги сметна с онлайн калкулатор. А за проверка в НОИ директно при служител не съм се сещала да питам. Даже не вярвам да ми обърнат особено внимание, може би за това Simple Smile

# 628
  • Мнения: 2 124
Исках да Ви запитам имате ли си някаква представа дали спането по гръб наистина не е препоръчително? За по-напреднала бременност е ясно, че не е, но това, което чета на много места е че дори и в по-ранните седмици пак не е добре да се спи по-гръб, защото се намаля кръвоснабдяването на плацентата а оттам и потока кислород и хранителни вещества към бебето.На следващия преглед ще попитам лекаря си, но аз винаги се старая да спя на лявата или дясната страна и винаги се събуждам по гръб, та постоянно ме чопли този казус.....Thinking

# 629
  • Мнения: 384
Болничният не трябва да е прекъснат! Прекъсне ли се, пада сумата. Болничният до 45дневния е 80 % от брутното възнаграждение, а от там нататък 90%.
Аз имам още 2 работни дни, от понеделник излизам в годишен отпуск, а от 5 май в болничен Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт