"Сега и Завинаги" Asla Vazgecmem Тема 5

  • 60 004
  • 742
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 981
И за какво побесня Ийт- че Фърат си е позволил да се влюби в Иджлял.
Разбирам да беше научил за бебето , за това че са го излъгали толкова отвратително, за това да беше побеснял - да.
Но тази ревност, този гняв не говори добре за Ийт Козан.
По същия начин беснееше и към Керем Санджактар.
А уж обича само Нур.Май наистина не знае какво иска , тоест иска и двете жени да са около него  и двете да са му под ръка.Не го разбирам честно, не знам как да определя поведението му.
Това за мен не е мъжкарско поведение.Защо да не може някой да обича Иджлял, защо и тя да не има друг мъж в живота си.Ийт може, но друг не.
И на Нур се ядосвам.Та даже повече.Твърде много се унижава и търпи заради Ийт.Не съм убедена че той го заслужава.

Привет, след серията, която изгледах с мъка!

Джоли, напълно съм съгласна с теб. И не напразно казах за късмета на Ийт, че срещна Нур.
До сега тя повече беше поставяна в положение на всичко друго, на братовчедка на Елмас и племенница на Хафизе, на бавачка, на втора съпруга на Ийт, на религиозна съпруга на някакъв психопат, на любовница на Санджактар, после на негова съпруга и вдовица и все някакви определения, които я нападаха като личност, търсейки нейното злепоставяне. Тя стоически издържаше всичко това с благородната си душа и с голямата си любов към Ийт. Цялото й  поведение бе винаги пречупвано през призмата на Ийт. И сега в тази серия тя пак правеше всичко, за да не разбере Ийт мръсната игра на Иджлял с Фърат срещу Ийт и нея. Тя не искаше Ийт да разбере тази истина, защото тогава наистина един предаден по такъв мръсен начин човек не се знае до какво дело ще стигне.
Нур не очакваше, че Ийт ще направи такъв скандал от влюбеността на Фърат и това я стъписа и изкара извън релси. Тя не е очаквала, сопред мен, че Ийт ще изревнува Иджлял и избухна също  в ревност.
Според мен съвсем нормално състояние на Нур и то пак следствие  поведението на Ийт. За първи път тя го попита дали знае той какво е изпитала тя, когато е видяла тази му реакция срещу Фърат.
Той в контра я попита дали тя го разбира за неговите чувства. Егоизмът му стигна до небето и засегна дълбоко Нур, дори се опита отново да я иронизира и се опита да извърти нещата, нападайки я.
Напада в такъв  момент винаги по-слабият и този, който не знае какво да направи в такава ситуация и не знае как да се измъкне невиновен, естествено е да почне да атакува отсрещната страна, както направи Ийт с Нур.  Много му се ядосах, защото направи така да затвърди двуженството, вместо да отсече и предприеме  действия за събиране с Нур.

Последна редакция: чт, 22 фев 2018, 22:09 от Dimana-nova1

# 121
  • Мнения: 367
Приятно гледане, мацки !
Заредете се с мнооогооо търпение Simple Smile Тази серия ме ядоса Rage и се разсърдих на Йит. Чакам ви  !!!

И аз съм му бясна. Не знам ако бях на мястото на Нур дали нямаше да му тегля една .... и да си тръгна.

# 122
  • Мнения: 307
   Охх, стигнахме и до този "любим" за мене момент. Ийт да ревнува Иджлял? Това е несериозно. Когато за първи път гледах сериала и аз се подхлъзнах, наложи се да го гледам още веднъж, за да стигна до истината! Много ми помогнаха и думите на Джахид:  "Не можеш да обясниш тази ситуация на жените, схващаш ли! Те няма да те разберат така, както аз те разбирам! Фърат допусна грешка, която е недопустима и непростима в нашия свят! Но той е направил грешката – Фърат! Фърат е постъпил подло, не Иджлял! Не може да наказваш Иджлял за това, нито пък Нур. Нима ще позволиш Фърат да огорчи и двете! ... Не си изкарвай гнева върху тези две жени, за които изложи вчера живота си на опасност, моля те!"
    Това не е ревност, а наранено достойнство, предадено доверие, гняв към човек - роднина, мъж, на когото си помагал в трудни моменти, човек от твоята кръв, това е предателство! Непростима и недопустима грешка за техния свят!  Това изпитва Ийт и много жалко, че Нур го разбра, но тук се намеси приятелят от детинство Фатих! Така умело, с едно изречение започна да оплита кошницата си и да насочва мислите на Нур в посока, която е много изгодна за него!
    А Нур не показа ли и тя своята гордост и желание да бъде център на внимание! Та можеш ли да искаш от човек в това състояние на ярост, отчаяние и болка да ти обърне внимание?
    Аз също съм бясна на Ийт (но в следващата серия).  Но не мога да се съглася, че Ийт иска и двете! От момента, в който срещна Нур и се влюби в нея за Ийт не съществува друга жена. Неговата мисъл, неговите действия, неговата любов и сърцето му принадлежат само и единствено на Нур. Дори и за миг с нищо не е показал желание да бъде с Иджлял. Уважение - да,  признание за това, че Иджлял го дари с такъв прекрасен син, за който Ийт е готов да даде и живота си - да. Но всичко свършва до тук. Липсва любов, липсва привличане, няма го дори и това желание за притежание.
    Не забравяйте, че двамата с Нур се споразумяха да изчакат още малко и тогава да разкажат истината на Мерт, затова и Ийт не предприема никакви действия в тази посока. Продължава да играе ролята на "съпруг", по настояване на Нур!


Права си си за някои неща. Ревност обаче имаше. Поне така го почувствах и това видях в очите му. Самият начин по който  Толгахан изигра сцената ме разби. Йит прекали.
А този Фатих ! Какъв гол охлюв се оказа ! Как напипва болното място на Нур ! А тя ? Може ли да е толкова наивна, чак съм и бясна!
В това положение са, защото Нур явно обича детето на любовника си повече от собствената му майка .

# 123
  • Мнения: 14 840
Какво значи нещо неприемливо за техния свят.Думи на Джахид.Че Фърат е направил нещо непростимо.Чудо девето.Влюбил се е.Да бил е влюбен от години в жената на братовчед си..чудо голямо.Ийт го направи все едно е станало нещи страшно..И това" майката на синът ми" ме дразни.
Значи щом е майка на сина му няма право на личен живот така ли.Сякаш ги ползва тези думи за да оправдае действията си
Да, на Ийт му е добре така.Едната в едната къща, другата в съседната, а той да снове между двете.
Кога Ийт се държа с Иджлял така както се държи с Нур.Кога я унижи и постави в ситуация да се свива и да не знае коя е
Винаги при спор сНур изтъква на него какво му е, че той е неразбрания, той е наранения.
Ох яко съм му набрала
Не обвинявам Фатих за нищо.Не е глупав, вижда , усеща проблемите в тази странна връзка. Уж гоооляма любов пък Нур е все огорчена, все наранена.Вижда какво търпи. Ако Нур не беше усетила тази ревност, ако беше сигурна в Ийт дали Фатих толкова лесно щеше да и повлияе.

# 124
  • Мнения: 307
Какво значи нещо неприемливо за техния свят.Думи на Джахид.Че Фърат е направил нещо непростимо.Чудо девето.Влюбил се е.Да бил е влюбен от години в жената на братовчед си..чудо голямо.Ийт го направи все едно е станало нещи страшно..И това" майката на синът ми" ме дразни.
Значи щом е майка на сина му няма право на личен живот така ли.Сякаш ги ползва тези думи за да оправдае действията си
Да, на Ийт му е добре така.Едната в едната къща, другата в съседната, а той да снове между двете.
Кога Ийт се държа с Иджлял така както се държи с Нур.Кога я унижи и постави в ситуация да се свива и да не знае коя е
Винаги при спор сНур изтъква на него какво му е, че той е неразбрания, той е наранения.
Ох яко съм му набрала

Какво значи нещо неприемливо за техния свят.Думи на Джахид.Че Фърат е направил нещо непростимо.Чудо девето.Влюбил се е.Да бил е влюбен от години в жената на братовчед си..чудо голямо.Ийт го направи все едно е станало нещи страшно..И това" майката на синът ми" ме дразни.
Значи щом е майка на сина му няма право на личен живот така ли.Сякаш ги ползва тези думи за да оправдае действията си
Да, на Ийт му е добре така.Едната в едната къща, другата в съседната, а той да снове между двете.
Кога Ийт се държа с Иджлял така както се държи с Нур.Кога я унижи и постави в ситуация да се свива и да не знае коя е
Винаги при спор сНур изтъква на него какво му е, че той е неразбрания, той е наранения.
Ох яко съм му набрала


Ах, ако знаеш утре какво те чака ! Аз също съм му меко казано бясна !

# 125
  • Мнения: 165
Този епизод много ме издразни.Нур,че е толкова добронамерена към всички.Ийт незнае какво иска определено.Каква е тази ревност той добре ли е?И както винаги Айтюл.Вижда,че дъщеря й е зле и както винаги вместо да я подкрепи,започва да и набива канчето.

# 126
  • Мнения: 367
Направи ми впечатление поведението на Ийт спрямо двете жени след освобождаването. Да, прегърна тогава Нур, но после в къщата по същият начин прегърна и Иджлял, та даже я сложи да спи и я зави. Утешаваше я.  Отиде при Нур, но там очакваше тя да го утешава, да го разбира. На Иджлял дава, никога не я нагрубява и се държи внимателно, а от Нур изисква. Нима това момиче нямаше нужда от малко повече внимание. И като капак на всичко показа такава дива ревност, че който и да беше щеше да си помисли, че Иджлял не му е безразлична. В следващия епизод ще видим реакцията му в аналогична ситуация.
Вярно е, че съм жена и не мога винаги да разбера мъжкото мислене, но това вече ми идва в повече.

# 127
  • Мнения: 1 981
Какво значи нещо неприемливо за техния свят.Думи на Джахид.Че Фърат е направил нещо непростимо.Чудо девето.Влюбил се е.Да бил е влюбен от години в жената на братовчед си..чудо голямо.Ийт го направи все едно е станало нещи страшно..И това" майката на синът ми" ме дразни.
Значи щом е майка на сина му няма право на личен живот така ли.Сякаш ги ползва тези думи за да оправдае действията си
Да, на Ийт му е добре така.Едната в едната къща, другата в съседната, а той да снове между двете.
Кога Ийт се държа с Иджлял така както се държи с Нур.Кога я унижи и постави в ситуация да се свива и да не знае коя е
Винаги при спор сНур изтъква на него какво му е, че той е неразбрания, той е наранения.
Ох яко съм му набрала
Не обвинявам Фатих за нищо.Не е глупав, вижда , усеща проблемите в тази странна връзка. Уж гоооляма любов пък Нур е все огорчена, все наранена.Вижда какво търпи. Ако Нур не беше усетила тази ревност, ако беше сигурна в Ийт дали Фатих толкова лесно щеше да и повлияе.


 newsm10 newsm10

Когато гледах сериала за първи път  по цели нощи и на руски връщах много пъти тази сцена на кавгата между Ийт и Фърат. И вътрешно оправдавах Ийт и неговото избухване, което бе следствие на казаните думи от Фърат, че години го е правил на глупак. Ийт, тогава скочи да го бие и започна да буйства. Преди това само питаше как така е влюбен Фърат и защо толкова много е крил и т.н.  Разбрах го, разбрах неговото засегнато достойнство и най-вече предателството от братовчеда. Оправдах го, защото и аз бях "влюбена" в него Joy Joy Joy Сега, когато изтрезнях, а пък и съм изгледала целия сериал и съм си направила моите си изводи за всичко, поглеждам и чрез вашите очи по друг начин. Да, Ийт е със засегнато достойнство, его и т-н , но той не може по този начин да постъпва с Нур. Тя описа много точно на Елмас чувството си, което беше и болка, и тревога, и огорчение, и разбира се ревност.
След тази и следващата серия ще започне второто проглеждане на Нур. Първото беше, когато осуети сватбата на Ийт и Иджлял и се "хвърли в боя", за да си върне Ийт, а сега при това й проглеждане, Нур започва да се "хвърля в боя" за себе си.

# 128
  • Мнения: 36 791
А Ийт мисля, че сам си призна, че ревнува Иджлял....
След този случай, Нур трябва малко да се замисли........
Скрит текст:
Още повече ще признае.. В епизода в понеделник Ийт ще има един разговор с Нур и там ще каже, че ревнува Иджлял като побеснял, откачен .. ConfoundedDisappointed

П.С Ямур ми става много симпатична.. Утре с Емин и онзи приятеля ѝ ще имат малък проблем, но Ямур и Емин са ми сладки.. Simple Smile

И на мен Ямур и Емин много ми харесват - дано да се получи нещо между тях  Praynig

# 129
  • Мнения: 36 791
Подпалих и на повторението.... Grinning
Ийт слага Иджлял да спи и отива на среща с Нур....Е, не!!!!!! Joy Joy Joy Joy

# 130
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 134
Какво значи нещо неприемливо за техния свят.Думи на Джахид.Че Фърат е направил нещо непростимо.Чудо девето.Влюбил се е.Да бил е влюбен от години в жената на братовчед си..чудо голямо.Ийт го направи все едно е станало нещи страшно..И това" майката на синът ми" ме дразни.
Значи щом е майка на сина му няма право на личен живот така ли.Сякаш ги ползва тези думи за да оправдае действията си
Да, на Ийт му е добре така.Едната в едната къща, другата в съседната, а той да снове между двете.
Кога Ийт се държа с Иджлял така както се държи с Нур.Кога я унижи и постави в ситуация да се свива и да не знае коя е
Винаги при спор сНур изтъква на него какво му е, че той е неразбрания, той е наранения.
Ох яко съм му набрала
Не обвинявам Фатих за нищо.Не е глупав, вижда , усеща проблемите в тази странна връзка. Уж гоооляма любов пък Нур е все огорчена, все наранена.Вижда какво търпи. Ако Нур не беше усетила тази ревност, ако беше сигурна в Ийт дали Фатих толкова лесно щеше да и повлияе.

Точно!  Peace
Писах скоро надълго за това, че на Иит ситуацията с две жени му е удобна, няма да повтарям.
И абсолютно никакво оправдание няма за Иит в тази ярост към Фърат. Човекът е влюбен в една жена много преди тя да е омъжена. Дали сега е бивша жена на братовчеда, или на градинаря от отсреща няма никакво значение, тя е свободна жена. Ама била майка на нечий син, е и?! Това трябва да значи, че за нея няма втори шанс за нищо друго в живота, освен да функционира като "майката на"?! Пък тя с тази функция не се справя хич блестящо. Даже таткото си намери нова майка, да не забравяме Wink. И като е толкова ценна, защо да бъде лишена от правото да получи малко щастие и обич в живота?
Ами въобще не е прав Иит, въобще!  Crossing Arms
Не виждам къде, каква гордост му е наранена от това, че някой е влюбен в бившата му жена, още по-малко какво значение има дали му е братовчед или не.
(Чак ми се ще да чуя мъжко мнение по този въпрос.)
Нур толкова време проявяваше разбиране, човечност, нежност и любов. Ами време беше да погледне малко отстрани нещата и да види дали получава същото.

Но пък бесен Иит е толкова хубав!  Heart Eyes Wink

А Назан каква е хиена! Как наново разпали огън, който гаснеше! Чак Айтюл ханъм вече беше вдигнала белия байрак и тази интригантка се намеси, и обърка всичко.

Последна редакция: чт, 22 фев 2018, 23:40 от profi_1

# 131
  • Мнения: 1 042

Еми, ти направо си описала един мъж зодия овен, имам си го един такъв в къщи, наистина е по-добре всичко открито, вместо подмолно. Той затова посреща с усмивка моите екранни увлечения Бурак и Толгахан
Нади, с такъв мъж създадох семейство и 25 години минаха като сън. Всеки ден беше едно малко приключение! С такъв човек не може да се скучае.
Скрит текст:
За съжаление съпругът ми почина и сега единствено прекрасните мигове, прекарани с него ме държат изправена. Синовете ми и внукът, в момента са моята радост и гордост!


Еми и аз вече 23 години го имам до себе си- наистина приключение, съжалявам че без да искам съм улучила болно за теб място, но те усещам като силна жена. Дано да те радват любимите същества, които са до теб и които са само на екрана, наслада за окото

https://www.youtube.com/watch?v=bha_npHyKd4

# 132
  • Мнения: 14 346
Момичета, страхотни коментари!
Аргументирани, искрени  и пречупени през личните ни впечатления!
Чудесна дискусия се получи!

И за десерт - отново Ийт Козан!







Приятна и спокойна нощ!

# 133
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 134
Мерси, Еми  Hug!
Много хубав Иит си сложила пак.  Heart Eyes
Аз може да му се ядосвам, но харесвам образа му. Истински е, не е идеален. Peace

Докато чакам да ми се опече баницата, мога да споделя още нещо. Laughing
Направи ли ви впечатление Айтюл какво каза на Иджлял след разкриването, докато и крещеше как я е предупреждавала за Фърат?
"Да ти изреждам ли какво още ще изгубиш?"
Много грозно беше, много! И лъсна в крайна сметка истината, че Айтюл основно я вълнува да не загуби охолния и безгрижен живот на гърба на Иит, финансовата изгода, положението в обществото. И на същото е учила и продължава да учи дъщеря си. Останалото за нея е без значение. Съгласете се, че в един общ дом на Иит и Нур, за лелята не би имало място. Та, винаги под благовидния предлог, че иска дъщеря и да получи каквото иска, всъщност получаващата е Айтюл. В този смисъл майка и дъщеря по нищо не се различават в начина на употреба на собственото си дете като маша за постигане на целите. И нито една от двете не отдава значение на това какви вреди, и емоционални, и чисто физически ще понесе то.

# 134
  • Мнения: 1 981
Добро утро! Кафето от мен. Grinning Heart Eyes


И снощи е имало нощна смяна.  Peace
Профи Hug както винаги много точен пост bouquet, който мога да озаглавя като"среднощни размисли на парче баница".  Joy Joy JoyПриятелска закачка Peace Heart Eyes

И на мен ми направи впечатление тюхкането на Айтюл, че Иджлял е прецакала всичко и я попита следното:

-"кажи, дойде ли второто пришествие за нас?"
 
и кахърните им физиономии


Но дойде третата кобра Назан и "обърна палачинката", завъртя ситуацията в тяхна полза. Почти отчаяната Айтюл, която мислеше много динамично какво ще се случи и как ще завоалира всичко се заслуша в думите на Назан, която им даде голям коз за следващата  манипулация над Ийт. Веднага замислиха ходове срещу  Ийт и Нур.
Имаше още нещо в думите на Айтюл към Иджлял, когато й говореше да бъде винаги изправена след всяка грешка. Тя и посочи в какъв обяснителен режим да бъде пред Ийт, кагото неминуемо двамата биха разговаряли по ситуацията, а той е да твърди, че не е знаела за чувствата на Фърат. Това ще бъде мотото и на следващата серия дали Иджлял е знаела или не. Ийт ще търси този отговор.

Общи условия

Активация на акаунт