Отговори
# 30
  • Мнения: 388


Я и аз да попитам нещо обезпокоително. Усещате ли понякога да ви изтича повече секрет, като течение? Аз понякога както си стоя и усещам направо мини струйка (дори без да съм се уморила). Притеснявам се от както учихме за това на курса, на който ходя. Казаха, че от по-разко движение на бебчо, може да се пукне мехура в изстънен участък. Може да изтекат водите, но може и да започне само да сълзи, защото дупчицата е малка и на високо. Трябвало веднага да се реагира при по-мокра превръзка, но аз наистина не се ориентирам. Секрета е почти прозрачен и без мирис. Такива били и водите. Аз обаче чакам по явно доказателство преди да се обадя на доки и той да ме обяви за истеричка  Grinning . Вие какво мислите?
Аз имам абсолютно същите оплаквания и притеснения,аз също не мога да се ориентирам по цвета и при мен секрета е без мирис,но е млечнобял,аз в началото лекувах гъбички,които по принцип никога не съм имала,но сега ooooh! Shocked,нямам търпение да попитам доктора,но съм на консултация чак на 7.06,а ако му се обадя за такова нещо -ох,не знам ooooh!Надявам се всичко да е наред,ако някой знае нещо повече по въпроса,нека сподели,че и аз съм притеснена!Как може да различим,дали не са околоплодни води?Не ви споделях това досега,за да не ме помисли и мен някой за истеричка?!?! Blush
Лек ден от мен и ако някой знае нещо повече,моля нека сподели newsm78  bouquet

Явно не съм единствена с тези притеснения,все си мислих,че се пароноясвам,но явно и на други им минава през ума за тази вероятност(изтичане на водите).Най-лошото е,че сме в шести месец и е много опасно за плода,защото ако се случи нещо подобно,спасение няма.Дано да ни пази Господ от лоши работи и да си влезнем в девети месец успешно.

# 31
  • Мнения: 2 123
Еееееееето ни отново /след рекламите, както се казва/...
Поизпотих се добре - разходка от 1ч до 4ч - в най-големите жеги!!!/е, половината време бяхме в заведение/ Сега донапазарувах и ще готвя паеля и гаспачо, но преди това да взема отношение по темата.
За течението - лесси, не се тревожи вчера специално питах док за това усещане/коет опонякога не е само усещане Confused/Било съвсем нормално, в третия триместър течениет остава още по-обилно! Не може да се сбърка с изтичане на околоплодна течност.Когат отекат водите имаш чувството вс еедно пишкаш, но без да можеш да си наложиш контрол. в 9ти месец докторите казват, че ако напоиш 2 превръзки една след друга значи става дума за околоплодна течност. Течността е като вода, а не като течението - макар и прозрачно, все пак с някаква консистенция.
За кокалите - и моите пукат силно нощно време. Ябълките ме болят най-вече сутрин /както Лесси отбеляза, нали спим върху тях/, а тазът и кръстът - като съм по-дълго време права или седнала.... Звуците понякога са зловещи Simple Smile
Вода, все още не задържам май... Наистина след 6ти месец е добре почти да изключим солта то менюто си.
Дилипили, честито момченце!   bouquet
За темичката - казват, че сега е хубаво да гледаме красиви бебешори, затова и подбрах такива сладки цветковци!
Иначе не помня дали ви писах, че засега до края на 8ми месец ще пия магнеБ6,пре-натал,зимуфлуор и желязо. /като витамините н е езадължителн овсеки ден, но поне 4 пъти в седмицата/

Последна редакция: ср, 24 май 2006, 20:19 от irinii

# 32
  • Мнения: 175
Здравейте , мами . Днес беше адска жега и първото по-сериозно изпитание за летните месеци . Simple Smile Мисля , че понесох високите температури много геройски .
Чета , че някои от вас се оплакват от болки в ставите . Аз пък мога да се оплача от адска болка в таза. Толкова е голяма , че понякога ми се насълзяват очите докато се опитвам да се изправя от леглото . Не мога да си вдигна високо кракът , нито да легна на равна повърхност ( като кушетката за прегледи например ) .  #Crazy #Crazy #Crazy . Друг проблем са болките в краката вечер . В края на деня ходилата ми са като прегазени  от валяк  #Crazy #Crazy #Crazy . Общо взето е това .
Мами , вие как пиете зимафлуора ? По колко таблетки .  Аз продължавам да си пия протеините и зимафлуора ( по 1 на ден ) . Витамините с тези плодове са излишни . Предпочитам да ям ягоди , череши , ябълки , портокали и прочее , отколкото да се тъпча с таблетки , да не говорим колко излишни килца се налепват така .
Видях снимките от срещата ви - много сте сладки Simple Smile . Жалко , че няма как да присъствам и аз .  Тялом не мога , но духом съм с вас и се радвам на ентусиазма ви Simple Smile .
Много целувки от мен и до скоро .  Hug Hug Hug

# 33
  • Мнения: 731
Здравейте, момичета!

Честит празник на всички! Забелязахте ли, че днес не валя – поне в София? На 24 май почти винаги вали.

Макар и с малко закъснение да напиша някои неща, които чух на лекцията във вторник. Дано все нещо ви бъде полезно, въпреки че сме доста информиран отбор.

Всички се вълнуваме от теченията и съветът на акушерката е да не ги пренебрегваме – да ходим при докторите си. Тя твърди, че гинекологичните прегледи не предизвикват аборти или пък преждевременно раждане.

Когато едно бебче се роди преди 36 г.с. с тегло под 2500 грама, то се счита за родено преждевременно. Самата плацента ни пази от преждевременно раждане с хормоните, които произвежда. За преносване се говори тогава, когато плацентата не храни бебето, т.е. тя е презряла и то почва да черпи от малките си запаси от мазнинки.

Почне ли 37 г.с., всеки момент може да започне раждането. Документите и багажът трябва да са в пълна бойна готовност. Багажът трябва да се състои от две части. Неща нужни за раждането и неща за след това. Всяка болница си има изисквания, които трябва да проверим предварително. Например, ако болницата не осигурява нощница, трябва да се снабдим с такава с дълбоко деколте, къси или широки ръкави и, забележете, да е здрава, за да можем да бъдем носени в нея, ако се наложи.   Rolling Eyes Някои болници изискват пакет фабрично затворени памперси. Други искат единични бройки.

За съжаление “вътреболничните инфекции са факт навсякъде”.  Sick

Тапата пада, когато матката и бебето са готови за раждане, но не е задължително да забележим падането й, защото тя е колкото 1 супена лъжица леко жълтеникава слуз.

Не трябва да има възпаление на влагалището при раждането и се препоръчва разтвор за подготовка на влагалището, който се продава без рецепта в аптеките.

Всяка от нас се панира като трябва да взимаме някакви лекарства, но според акушерката няма проблем след 12 г.с., когато всички органи са оформени. Аз толкова размисъл хвърлих миналата седмица за едни капки за нос – дали да ги взема или не, че вече 10 дни съм с някаква хрема - ако ги бях взела в началото, сигурно нямаше да се занимавам толкова дълго време.

Повечето бебета, включително и моето в момента, са със седалищно разположение докъм 26 г.с. Ако бебчето е с напречно предлежание в 36 г.с. се прави цезарово сечение 10 дни преди термин.

Извинете за дългото писане – това са моите хаотични записки от лекцията на тема “Нормално раждане, преди и след термин”. Надявам се да са ви били полезни. Лека вечер!  Hug на всички мами и бебоци!

# 34
  • София
  • Мнения: 401
Здравейте, мамита!Днес временцето е по-благосклонно май за нас Hug!
При мен всичко с бебката си е наред, но и аз като други мамита имам силни болки в таза, но само от едната страна newsm78!Все едно нещо изведнъж ме срязва отляво и обикновено се случва в движение!
Доника, и аз ставам всяка нощ, но по 1 път само Whistling!
Сесилия, радвам се, че вече си спокойна и така да е и занапред Praynig!
Иринии, аз знаех, че ВИП стаите не могат да се запазват и затова често се случва да те сложат 1 нощ в обикновена, докато се освободи някоя.... newsm78
Лесси, за да си по-спокойна, не е ли по-добре да се обадиш на доки? Peace
дилИпилИ, и на мен ми се подуват ужасно много краката Sad!Това със задържането на течности опасно ли е или е просто неприятно????
мамаКапи, аз пия зимафлор по 1 табл. на ден!
Момичета, желая ви хубав ден засега  bouquet!

# 35
  • Мнения: 137
аз също отдавна се оплаквам от подуване на краката. вечер са ми като колчета /не ми се виждат кокалчетата на глезените/ .аз също се интересувам дали е само неприатно или е и вредно.

момичета, как се изразява тази болка в таза. мен почва да ме боли дупето като съм ходила по-дълго, все едно съм правила упражнения за стягане на дупето, някакво токава усещане, но не знам дали това са болки от таза.

Исках да ви попитам и дали тези лекции на 9месеца са платени и дали трябва човек да се запише предварително. аз към средата на юни излизам в отпуск и искам да ги посещавам, но ми е малко притеснено като не съм наясно.

За срещата - мисля този път да се присъединя към вас, ако приемате мами, които не са идвали до сега Simple Smile Grinning

Целувки по тумбачетата

П.С. За хип натала - някой знае ли дали се почива, на мен ми се мотае, че трябва да се пие 20 дни и 10 почивка.

# 36
  • Мнения: 858
 newsm51 Привет и от мен на всички ви с пожелания за един успешен и прятен ден!

Ави записките ти от лекцията така поднесени ми дойдоха много добре като ги прочетох! Очаквам с нетърпение да ни представиш следващата лекция за следродилната депресия  Party
Мен на последък започнаха да ме обвземат едни тревожни мисли за това какво ще е когато дойде момента на раждането и като взема та се замисля много гледам да се ангажирам с нещо ,че .... Shocked

 Hugотивам да си действам по задачките,че днес са много.Усмивки на мамите и бебоците!

# 37
  • София
  • Мнения: 401
Лилиша, на мен болките в таза са ми много силни и остри, но не постоянни!Определено не ме болят мускулите, а самия таз, но само от едната страна newsm78! Иначе и аз искам от 15-16 юни да си взема 1 месец болничен, който да слея с майчинството 45 дена преди термина!И аз тогава планувам да отида на тези лекции и затова и мен ме интересува как става записването, плащането, колко време преди това

# 38
  • Мнения: 2 123
Добър ден!
За срещата на 4ти - принципно съм ок!
Банди, и аз си правя тънки сметки след около 3 седмици леееко да се ориентирам към ваканция+болничен... ама като гледам какви проекти са ми се натрупали - ще видим кое и как!  Thinking При мен болките също не са постоянни, но почти винаги се проявяват в ябълките рано сутрин /след сън и дълго обездвижване в леглото/
Ави, наистина много добре ни преразказа инфото от лекцията!!!   bouquet
Денис, аз и на срещата ви споделих, че често пъти се замислям - какво ли ще е раждането newsm78 Дали ще мине нормално, дали ще се наложи секцио, дали ще стане в уговорения с док ден или пък малкият ще си избере някой ден преди това... когато имам контракции се опитвам да си представя колко по-болезнени биха могли да бъдат те по време на раждането... Сега четох при майките темата "Кога си приготвихте багажа за болницата" и се замислих, че всъщност времето до стягането на моя багаж не е толкова далече...
Абе, лудница - винаги има какво да си мисля покрай малкото ни наследниче baby_neutral
Вие какво мислите да оставите като покупка за след раждането. Аз реших - количката ще е за след това, а все още обмислям дали и легълцето да не го капарираме само, а таткото д аго вземе след раждането. Иначе дрешките и друите дребни, но важни вещи за къпане, шишета и т.н. предварително.
След обяд днес съм на фризьор, че /както видяхте и на срещата/ емам нужда от малко тунинг  Rolling Eyes Laughing

# 39
  • Мнения: 855
  bouquet Ирини , темичката е супер както винаги  Grinning
Ави , добре че си нахвърлила някои неща. Ох и мен ми се ходи на такива лекции, но тук не съм чула да има  Thinking
Момичета , изведнъж ме обхвана адски страх от раждането  #Crazy Макар че искам вече да си гушна бебко  Confused Като прочетох за събирането на багажа и като се замислих, че времето наближава и направо....  ooooh!
Имате ли такива панически пристъпи на страх?
Целувки от мен и лек ден  Heart Eyes

# 40
  • София
  • Мнения: 401
За покупките: тази седмица ние взехме креватчето и то вече е дори сглобено и на мястото си!Количката е от 2-3 месеца вкъщи/дадоха ни я тогава наши близки приятели/!Та, като се замисля, май нищо няма да оставяме за след това Hug!А иначе, още не съм купувала нищо друго - мисля да започна юни/в болничния/!

# 41
  • Мнения: 318
За болката - и при мен се появява в повечето случаи сутрин и то само от дясната страна на кръста, то даже не е кръста ами по-скоро към дупето и бедрото, абе точно таза си е сякъш. Няма как ще търпим засега.
Относно покупките- аз не съм взимала нищичко, ама нищичко, кошарка и количка и ще ни дадат нашите кумове, така че много ще ме улеснят с това. Другата седмица като ми минат всички изпити и поправки мисля да отскочим с мъжо до този новия магазина Хиполенд да разгледаме какво има. Тъкмо може да си набележа някои нещица, смятам да започна с купуването на нещата към 7 месец, защото няма да имам финансова възможност да взимам всичко накуп. Мъжлето ми е казало само да си направя едно списъче и да отмятаме малко по малко. Mr. Green
За раждането не съм се замисляла особено да ви кажа защото все ми се струва някак далечно, оня ден си говорихме с доктора , че искам да е нормално и нищо повече, той ме подкрепи в това ми решение и така, за сега нямам никакви притеснения Flutter

# 42
Здравейте,мами и аз съм от септемврийската дружина.Много ще се радвам ако си пишем,моят термин е на 06.09 и за сега не се знае какво ще е бебчето,но се надявам да е момиченце.Имам по-голямо момче казва се Кристиан и е на 11 години.

# 43
  • Мнения: 111
Здравейте,прекрасни момичета! Чета подробно какво сте писали,че пропуснах доста откак има нова прекрасна тема и си мисля,че всички леки болежки са си о.к.Нали се подготвяме за великото чудо на природата,организма се настройва и  се каляваме за бъдещото раждане... Също си мисля,че от една страна е нормално да изпитваме отвреме-навреме страх от раждането,но позитивната настройка,вярата и увереността,че всичко ще е наред ,вършат голяма работа Simple Smile Сега е времето да се зареждаме с красота,хармония и спокойствие,за да помогнем за по-лесното Идване на нашите ангелчета!  Heart Eyes
 Относно хемоглобина-чета че пиете доста витамини и др,а на мен никой нищо не ми казва.Последно хемоглобина ми бе6е 108 и д-рчо каза,че 100 се приема за долна граница..Та не знам...

donikagg,къде се намира Хиполенд,че ми стана интересно...Още не съм се заглеждала сериозно за бъдещите покупки.Мисля след 7 месец...
Кимбърли  ,добре дошла! пожелавам ти прекрасна,красива и лека бременност!

# 44
  • Мнения: 318
ileo този магазин е във Варна, мисля че ще го отварят на 27.05 , намира се до Пикадили -запад, не знам с какви размери ще е магазина , но ми се струва че ще е доста големичък и разнообразен. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт