Отговори
# 45
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Иринии, страхотна тема.

за ПОДУВАНТЕО - ако много е добре да се пусне изследване за албумин и ако такъв няма - няма проблеми - жеги и задържане на вода. НО ако има - тогава вече не е много добре. А още по-зле е ако има подуване и високо кръвно - но пак най-важното е албумина - просто това с подуването при албумин е прееклапсия - опасно нещо. Но ако липсва албумин - няма проблеми.

за СПАНЕТО - една възглавница му краката при спане на една страна много помага да не болят ставите толкова.

за раждането - със сигурност всичко трябва да е наред Wink иначе болката си е болка, но природата е предвидила да е кратака и бърза тази силната - така, че и мама и бебето да я понесат и да я изтърпят! природата си зне работата. затова спокойно си бременейте и бъдете смели - със сигурност ще се справите!

# 46
  • София
  • Мнения: 509
За болките-аз ги имам отдавна, точно в таза все едно нещо се прищипва. А в тазобедрените стави не са толкова остри но са много неприятни.
За течението- и аз го имам същото, но все се самоуспокоявам че ако са околоплодни води усещането е друго.

Днес бях на курса на "9 месеца" и беше много интересно. Във вторник пак ще ходя и ако някой също ходи може да се срещем преди това. Аз ще съм с още три мами които всеки момент ги чакаме, но много бих се радвала да се запознаем. 

# 47
  • Мнения: 111
ileo този магазин е във Варна, мисля че ще го отварят на 27.05 , намира се до Пикадили -запад, не знам с какви размери ще е магазина , но ми се струва че ще е доста големичък и разнообразен. Crazy
Супер,аз съм от Варна,но живея в София,но планираме юли да сме на моренце и ще се възползваме да разгледаме Хиполенда!

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
За болките - вече ги имам в разнообразен вид. Боли ме корема ниско долу, отдавам го на предното секцио. Адски ме боли кръста, особено като поседя на стола в работата, направо ме скъсва. Главата ме боли като ми падне кръвното, а и освен това от жегите започна да ми причернява... Нося си постоянно вода и вчера даже се поливах почти цялата за да ми размине...
За покупките - ние имаме всичко необходимо и няма нищо да купуваме. Най много накрая някоя нова дрешка за изписването и нови малки бодита...Количка си имаме от първия път, даже имаме две. Кошара разтегателна на две нива също - много е удобна по между другото препоръчвам я...Особено ако можете да си позволите и креватче и кошара. Тя е незаменима, като започнете да пращате бебчо при баба или като пътувате...А колко дрехи от Виктор имам не е истина просто Mr. Green

# 49
  • Мнения: 46
Здравейте мили мамчета!
Момичета, ужасно ми липсвахте. От 3 седмици почти не съм влизала в нета. Направо ме окопираха в работата. Колжките ми се разболяха, шефа и аз отнесохме работата на целия отдел. Едвам ми оставаше време за сън (а много ми се спи). Пропуснала съм толкова неща, срещичка и хубави новинки..., но ще наваксам скоро надявам се. Дори вече реших, че към средата на юни ще приключвам с работата (поне ще опитам). Няма друг начин, при нас или се скъсваш от работа или въобще не работиш, а и аз съм си педантична. Стига съм се оплаквала... важното е, че с бебо сме добре, само хемоглобина ми пада, но ще го борим!!!
Eva78 – aдашке, съжалявам, че се е наложило да преживееш тези ужасии. Пожелавам ти от все сърце, да не ти се случват повече такива неща, както и на всички мами!!!
И моите крачета и рачички се подуват, но на краката най-вече глезените. Направих изследвания на урина и нямам проблем. Не можаха да ми обчснят от къде идва проблема. На някой от вас случва ли му се и това нормално ли е?
Зия, Леси – благодаря ви за съвтите и инфото за гърдите. Толкова ми е натопорчено в работата, че не ми остава време да чета нищо.
Леси – за секрета и аз съм така. Много се бях притеснила и си направих изследване, всичко е О’К и казаха, че си било от бремеността, явно не съм единствения случай.
Извинявайте за дългите писания! Много целувки на коремките от малкия мъж и мен! Two Hearts

# 50
  • Munich
  • Мнения: 155
Bandi, catnadeen ме е изпреварила с инфото за подуването. Аз нямам какво да добавя! Тревожно е, когато съвпаднат и трите симптома, но при нас такива неща няма да се случват  Simple Smile Помагало много движение, разходки, аз ходя често по походи и обикалям един парк до нас, 4-5 км са. Вреди продължително седене и стоене права. Пие се много вода. И по възможност краката се вдигат нависоко, отокът намалявал.  Майка ми ми каза, че се познава дали е едем (май така се казваше...) по това, че когато натиснеш с пръст подутото място, то не възстановява веднага предишния си вид, а остава лека дупчица известно време. При мен засега отоците са само под глезена и на ръцете, дано не се разпространяват.
Eva77 казаха ми, че не може да се предотврати. Може да се облекчи до някаква степен. Лекарят ми каза, че ако нямам подобрение, ще ми изпишат някакви специални чорапи  Thinking Между другото вика ме на преглед не след 4, както е нормално тук, а след 3 седмици. Не се учудих въобще в началото, бях заета с радостта от срещата с бебчо, но като се върнах вкъщи и взех да си мисля на какво ли се дължи... Дано всичко е наред. А най-вероятно е заради отоците.
За покупките: всичко предварително! Ние живеем в чужбина, услужливите ни баби и лели са в България и няма да има кой да помага, а и таткото е много зает, затова въпреки всички суеверия от страна на по-възрастното поколение (визирам баща си), ще се снабдим с всичко още преди появата на малкия човек. По-крупните покупки - оттук, а един списък с по-дребни и леки неща лети към бабите в България, нали и те искат да гледат, да избират и да се радват  Simple Smile Добре дошло за мен  Mr. Green Вече всичко съм избрала, количка, столче за кола, легълце и т.н., само да влезем в осми месец и се втурвам  Simple Smile
Кимбърли, добре дошла!
Ави, мерси, че сподели с нас информацията от лекцията!
И последно едно въпросче към Vesito: как се обръщате галено към вашето момченце? Ние сме си харесали това име (e, и още две-три) и вчера си говорихме нещо по тоя въпрос.

# 51
  • Мнения: 1 586
ima li niakoi za 06.09? newsm53

# 52
  • Мнения: 731
Привет, момичета!

Радвам се, че някои от вас намериха дългото ми писание за полезно  Grinning!

За лекциите по принцип става с предварително записване, но не връщат никого. Самата лекция е безплатна, но има куверт от 2 лева срещу който може да се консумира нещо в заведението. След лекцията фирми представят продуктите си и ако останем докрай ни дават и някакъв подарък от рода на шишенце Авент, подплънки за гърди и т.н. Мисля, че цикълът от лекции се повтаря всеки месец. В заглавната страница на БГ мама в "Последно добавени материали" има връзка "На училище с "9 месеца" през м. Май" и всички предстоящи лекции са изредени. Там е и телефонът за записване. От личен опит  Wink знам, че хубавите места се изчерпват бързо и е добре да се отиде към 9 часа, за да може човек да чуе и види всичко.

Цвети, аз ще ходя във вторник и ще се радвам да се видим. Можеш да видиш снимките от срещата ни и ще ме познаеш.

Лилиша, колкото сме повече на срещата, толкова по-добре. Лично аз се надявам, че този път ще се съберем още повече септемврийски мами. Два дни преди срещата ще напомня за часа и мястото.

Да си призная - изобщо не ме е страх от раждането. Не знам откъде съм се извъдила такава хладнокръвна  Sunglasses. Нищо не съм си купила още за бебчето, но има време, ще помислим какво да вземем преди и какво след раждането.

За момичетата, които страдат от отоци - мерете си редовно кръвното, защото задържането на течности е свързано с повишаване на кръвното налягане. Дано да намерите начин да ги облекчите.  Praynig

Моето бебе ви поздравява с един здрав ритник. Имам чувството, че вчера си правеше кълбенца в утробата ми. Акробат ли ще го правим или....?

Весел ден на цялата дружина!!!

# 53
  • София
  • Мнения: 401
Момичета, благодаря ви много за отговорите за отоците  bouquet! дилИпилИ, при мен като натисна и си остава така за малко преди да се оправи - това какво значи ooooh!? А иначе аз седя на стол по цял ден в работата и краката са ми непрекъснато надолу!Иначе с ръцете го нямам този проблем......

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
дилИпилИ ни му казваме Вики, а той самият си вика Вити. Напоследък и аз започнах така да му викам и взе да ми харесва. Самото име Виктор ми е много официално, но същевременно мъжествено Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 2 123
Кимбърли, добре дошла /и в списъчето ни/   bouquet
На първа страница от темата ни има писък с термините. Да, има няколко момичета за 06.09 и моля те, пиши на кирилица!

# 56
  • Munich
  • Мнения: 155
дилИпилИ, при мен като натисна и си остава така за малко преди да се оправи - това какво значи ooooh!? А иначе аз седя на стол по цял ден в работата и краката са ми непрекъснато надолу!Иначе с ръцете го нямам този проблем......
Bandi, при мен е същото, значи, че събираш вода. Няма страшно, само трябва да се наблюдават тия неща, за които говореше catnadeen. Затова е важно да се каже на лекаря при следващия преглед. Avi също спомена кръвното. Много бременни ги получават тези отоци, но на по-късен етап. Така ми каза лекарят. И аз съм така като съм на работа, няма начин, ще търпим. Вчера излизах в парка с маратонките на мъжа ми, бях като малкия мук  Simple Smile с моите щеше да е жива мъка
дилИпилИ ни му казваме Вики, а той самият си вика Вити. Напоследък и аз започнах така да му викам и взе да ми харесва. Самото име Виктор ми е много официално, но същевременно мъжествено Heart Eyes
Мерси, Vesito, супер именце и обръщение Simple Smile Аз досега търсих, търсих, все на това име се спирам...

# 57
  • Мнения: 638
Здравейте Мам4ета!
Как сте днес,как мина деня Ви?
Днес цял ден ме боли глава?????Мерих кръвното налягане - 116-77,мисля добре е,не съм настинала......вас боляло ли ви е глава до сега?Дали да не пия половин парацитамол???
Лека ве4ер!

# 58
  • Мнения: 1 128
irinii,от къде тез познания в испанската кухня?Да ти е сладко.
Аз съм от октомврийския отбор,ама лиубопитствам тук и ми стана забавно,заШтото в момента правя paella съШто.

# 59

Общи условия

Активация на акаунт