Минималистичен начин на живот

  • 439 224
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 1 905
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 941
Има различни марки, видове, с различни характеристики и т.н. роботи-прахосмукачки. Нашата Дочка чисти идеално, включително килими, но е повече от 400 лв. В подфорума “Дом” бях мяркала тема за робот-прахосмукачките. Там може би ще се намери по-полезна информация.

# 1 906
  • Мнения: 18 575
Както са казали напред - от гол под събира всичко, от килим вече зависи как са разположени четките.
Вижте наистина темата за роботите в подфорум Дом.

# 1 907
  • Мнения: 8 943
Момичета - ХЕЛП, препоръчайте ми прахосмукачка робот, че хем не съм много по чистенето хем ме дразнят сплъстени лабрадорски косми навсякъде из апартамента. Търся нещо бейсик,  не спътник Stuck Out Tongue Winking Eye, до 400лв макс.

Имам Медион за 200 лв от 2 месеца и съм адски доволна. Пускам я ежедневно, минава дори по килима. Много силно препоръчвам.

# 1 908
  • София
  • Мнения: 38 583
Има тема.
Аз си купих малка прахосмукачка, много удобна, и минавам за 10 мин с нея.

# 1 909
  • Мнения: X
Апропо от няколко години ползвам винил и балатум за последните два апартамента. Мн. съм доволна. Чисто и топло.

# 1 910
  • Мнения: 28 591
Аз имам Ilife A 8, без миеща опция, със сканиращото устройство....доволна съм и как чисти килима! Но нямам любимци да кажа за космите!

https://ilife.bg/ilife-a8-27

# 1 911
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Вчера като се прибирах гледах,че до контейнера за стари дрехи, но не такъв на БЧК, а от другите беше спрял огромен камион целия препълнен с чували до тавана -даже се загледах къде ли ще сложи тези от нашия контейнер.
сигурна съм, че 2/3 от нещата са хвърлени, защото са малки или вече не харесват на някого, а аз през комунизма редовно си разменях някои дрех с братовчет ми ,който е два месеца по-малък.
например за практиката ми в първи курс в университета ходих с негов скиорски екип.А сега повечето хора се обиждат,ако им предложиш нещо което е запазено.

# 1 912
  • София
  • Мнения: 38 583
Аз съм много благодарна като ми дават детски дрехи. Обаче аз нямам на кого да давам, освен на циганката.

# 1 913
  • Мнения: 4 808
Аз съм много благодарна като ми дават детски дрехи. Обаче аз нямам на кого да давам, освен на циганката.
Вече на циганки нищо не давам. Или ги разпиляват по улицата, или ходят да ги продават после в махалата за жълти стотинки и пак ходят голи. Давах преди на едни съседи – потомци на бесарабски българи, когато дойдоха в България първите години бяха много зле финансово, но вече се оправиха, пък и децата им пораснаха и стърчат с по две глави над мен.

# 1 914
  • София
  • Мнения: 5 192
Кой се обижда? Аз знам за отказващи, но не и за обиждащи се. За мен е огромна полза да не губя време и нерви  да търси детски дрехи. Та аз ги получавам наготово, даже и обезкостени от етикети. Изпрани, пълни с любов,  бзплатни.
Преразпределям дрехи свои и чужди, в момента ми върнаха 3 торби бивши мои дрехи, трябва да ги дам на дете още две години по-малко.
Гледам(е) всяка дреха да намери нов притежавател.
Тежи ми, но не мога по друг начин.

# 1 915
  • София
  • Мнения: 966
Най - вероятно доста от дрехите от контейнери, но не на БЧК отиват по вторите употреби. Аз дори бях шокирана, защото веднъж видях в квартална втора употреба обувки и завеси които лично изхвърлих в обикновен контейнер за боклук да се продават там.

# 1 916
  • Мнения: 553
Аз доскоро бях в нужда и взимах дрешки за моето дете от две майки.
От едната получих само хубави, маркови и почти неносени дрешки. Не очаквах.Моите уж приятелки започнаха да завиждат, че без пари обличам детето си толкова добре. Може би ги лъжех, че нямам такива възможности... Ей такива коментари започнаха да подмятат.

С другата майка се свързах през един сайт. Тя подарявала, аз живея в същия квартал. На срещата отидох не скъпо, но добре облечена ( дрехите от живота ми преди детето са си добри). Тя така ме изгледа все едно очакваше някоя окъсана, със стари дрехи мама. Отново преглътнах, защото бях в нужда, и ги взех.

Та си мисля...дали хората са свикнали да получават 5-10та ръка носени дрехи и се чудят, ако все пак някой се е разделил с нещо хубаво. И трябва ли един нуждаещ се човек да изглежда непременно окъсан, да работи нископлатена работа?

В моя случай не! Детето се нуждаеше от лечение докато носехме дрехите и обувките на другите, пестихме за него.
Така, че понякога е обидно как ги получаваме или поемаме обиди, заради това, което сме получили.

Сега семейството ми продължава да носи дрехи втора употреба- къде купени от такъв магазин, къде от хора в този сайт, но вече без лично предаване. Предпочитам да си платя доставката и да си спестя един-два изумени погледа.

# 1 917
  • София
  • Мнения: 1 367
https://www.venetadimitrova.com/35-tsitata-koito-da-ni-vdahnovya … listichen-zhivot/
35 цитата за минимализма, някои от тях са много добри

https://www.youtube.com/channel/UCJ24N4O0bP7LGLBDvye7oCA Попаднах и на този канал.

По отношение на дрехите - не помня от кога не съм си купувала дрехи, може би от зимата. Децата са облечени почти изцяло с дрехи от приятели, за себе си взимам втора употреба.

# 1 918
  • Мнения: 1 091
palmi4kata ,аз пък не мога да ги разбера такива хора! 😒
Имаш и искаш да дадеш ,ама го правиш с предразсъдъци! 😬
Когато даваш ,трябва да е от сърце!
Със сигурност ,всеки на твое място ,би се почувствал кофти!
Всеки един е изпадал в нужда и трябва да преглътне гордостта си и да приеме помощ.
Но не и по начин ,по който да се чувстваш зле!
Аз пък се радвам ,когато мога да помогна!
Чувствам се полезна и дори щастлива! ❤

И за да не е спам ,напоследък гледам да не се затрупвам с излишни неща.....
Когато ми свърши даден продукт ,домакински или козметика ,тогава гледам да купувам.
Още нещо :на терасата ми е сложен климатика....там имам една туба ,която се пълни с вода от климатика и с нея си поливам цветята. 😊

# 1 919
  • Мнения: 47 996
Добра идея с тубата, ще сложа и аз, макар че не ползвам много климатика.
палмичката, на мен пък са ми се обиждали приятелки и колежки като им предложа дреха или нещо друго. Всякакви хора има

Общи условия

Активация на акаунт