Минималистичен начин на живот

  • 438 830
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 3 930
  • Мнения: 948
Бих си задържала иконите...от баба...

# 3 931
  • Мнения: 7 265
Дори няма да ми хрумне да се разделям с иконите от баба.

# 3 932
  • София
  • Мнения: 17 775
Когато оставиш на мъжО ти боклучките, но искаш да хвърлиш иконите от баба си.
Мининализъм майна Joy

# 3 933
  • София
  • Мнения: 13 143
Отдавна съм престанала да купувам дрогериина козметика и всякакви неизвестни кремове! Ограничих се до козметика от аптеката, Авен, Нюкс, Галеник! Разполагам с пяна за измиване, околоочен и дневен крем! В момента пяната ми е на Галеник, околоочния и крема на Авен! Лятото имам и слънцезащита за лице на някоя от горните марки и за тяло на Австралииското злато! Всичките неща са на по високи, но разумни цени...но същите пари щях да попилея и за хиляда кремчета и боклучки от дрогериите както правех преди! Докато не си изхабя наличното нови са удържам да не купувам! Радвам се, че постигнах успех в това...фондьтен не ползвам, гримът ми е спирала и червило! Обикновено имам едно, най много две...!

Все едно аз го написах това. И аз съм загърбила почти изцяло дрогерийната козметика и трупането на безумни количества неизползваеми мазила.
Ползвам дневен и нощен крем висок клас, мицеларна вода, пяна за измиване и лятото слънцезащитен крем. От декоративната козметика - имам един коректор за проблемните зони, матираща пудра, бустър и спирала за мигли, балсам за устни и едно червило, което съм установила, че е точно моят цвят. Всичко подменям след свършването му. Нещата се събират в една малка чантичка.

Иконите аз не бих си махнала. Имам вкъщи доста, но не ми пречат, защото са по стените. Особено тези от бабите ми са ми най-ценни.

# 3 934
  • София
  • Мнения: 17 775
Фийвър, кажи за парфюмите Stuck Out Tongue

# 3 935
  • Мнения: 2 586
Всеки си има слабости, то бива минимализъм, ама поне една радост да ни остане Stuck Out Tongue Winking Eye

# 3 936
  • София
  • Мнения: 13 143
Фийвър, кажи за парфюмите Stuck Out Tongue

Мани, мани. Казвала съм за тях. Продължавам борбата за намаляване на бройката. Не съм купувала от няколко месеца и чак не мога да повярвам. Simple Smile
Те са моята радост. И слушането на паган/ноар фолк, който няма общо с темата.
И напоследък се запалих (още повече, защото винаги съм обичала) по сребърните бижута и започнах да колекционирам Пандора, но те не заемат много място. Събера ли 3 пълни гривни, ще спра, което си е съвсем минималистко. Разбира се, съпругът ми не споделя мнението ми.

# 3 937
  • Мнения: 28 479
Февър, ама да не сме рода, парфюмите и ботушите са моята слабост! Случвало се е да имам по 10-12 чифта ботуши, да не кажа и повече! С парфюмите малко по умерено...защото най любимият ми струва 280-300 лв, от него винаги имам един флакон и поне още 4-5 не толкова любими! Трудно сменям аромати, харесвам 5 парфюма, други не бих сложила!

# 3 938
  • Мнения: 2 328
Всеки луд с номера си.Имам над 30 шампоана и съответните им маски,терапии за коса и какви ли не продукти.И днес чакам доставка,края на седмицата пък доставка от Англия,пак козметика за коса.

# 3 939
  • Мнения: 28 479
Всеки луд с номера си.Имам над 30 шампоана и съответните им маски,терапии за коса и какви ли не продукти.И днес чакам доставка,края на седмицата пък доставка от Англия,пак козметика за коса.
Вероятно имаш най прекрасната коса на света след толкова грижи...!
Но това с ботушите приключи, в момента имам 3 чифта, два ежедневни, един официален!

# 3 940
  • София
  • Мнения: 38 489
Аз тази зима все още се удържам да си купя нови ботуши, което си е постижение.

# 3 941
  • София
  • Мнения: 13 143
Аз харесвам ботуши, но нямам къде да ги нося и затова имам само 1 чифт. Универсален, за да мога и зимата да нося рокли. Тази година зимните ми обувки са сведени до кубинки, боти, обувки за планина и едни гумени ботуши с подплата.
Парфюми обожавам. Купувам на мен, на децата, на съпруга ми. Имаме си любими марки и парфюми, а от някои имаме/хме почти всички излезли фланкъри. Лудост голяма. Бяхме стигнали семейно до 250 парфюма. Имаме цял рафт в единия гардероб, на който бяха наредени само парфюми. Бях си пускала "описа" в парфюмната тема. Вече цяла година се борим да ги намалим и добре, че някои са по 30 мл., та ще свършат с толкова жени вкъщи. Лошото е, че все залитаме по маркови парфюми и затова сложихме вето. Предстои ни наесен и втората дъщеря да заминава за чужбина и с 2 студентки е време да ограничим малко харчовете.

# 3 942
  • Мнения: 5 262
И аз 1г. не съм купувала нови обувки за мен. И не съм без обувки. Добре сами. Само съм без разходи

# 3 943
  • София
  • Мнения: 5 952
Нямам проблем с обувките аз. Купувам на поразия , е не чак така , но купувам. Винаги пролет зимни се купуват, есен летни се купуват
Хубави марки, по 10-15 евро кожени хубави сандали за деца.... пък и за мен ....и ботуши пак така към 16-18 евро кожени маркови ботуши. Държат ... Якета пак така... от намаленията... гледам да са качествени марки
Хем са по- качествени, по този начин, хем има изобор на номер като е он- лайн пазар, хем мога да си позволя поне за децата по 2 чифта зимни и два чифта летни. Че от детски обувки трудно се спестява.

# 3 944
  • Мнения: 5 262
на мен просто не ми трябват след като си имам.

Общи условия

Активация на акаунт