Минималистичен начин на живот

  • 440 024
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 4 020
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 309
Купувам козметика и добавки от аптеката.
дневен и нощен крем,фдт,спирала,червило,молив.
Не трупам,следя срока на годност.
Минималист съм-да.

# 4 021
  • Шотландия
  • Мнения: 2 858
Чета и се чудя дали съм попаднала в грешната тема. Не искам да звуча грубо, но изброяването кой каква козметика ползва дали е точно по темата "Минималистичен начин на живот"... ? Хич не ми е минималистично да чета 2 страници как непознати момичета ми обясняват каква козметика ползват Grinning Минимализмът според мен е да не се презапасяваш с неща, които не ползваш. Ако си ползваш всичките неща, какъв е проблемът? Намирам за глупав стремежът да се минимализира това, което ни харесва или си го ползваме. Един вид ненужно изсилване.

# 4 022
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 464
Ще се повторя сигурно, но все пак...
Минимализмът като вид философия си има определени фундаменти/основи...
Може би най-важни са - да избираме качеството пред количеството
 
и да сведем до минимум ресурсите, които черпим от Планетата...
Производството на бяла и декоративна козметика е един огромен и направо необятен пазар,
постоянно бълващ... Все ново и ново, и ново... Нов аромат, нов цвят, нова текстура и т.н. И няма край...
Общо взето така е с техниката, пластмасовите играчки - все неща трудни за рециклиране,
за които малко хора се питат какво се случва след като ги изхвърлим...
Та, философията на Минимализма е такава...
Повече чистота, повече пространство, повече светлина...
По-малко употребяваме - по-малко изхвърляме...И в душевен, и в материален план...
Без това по никакъв начин да ни ограничава емоционално!

Не, темата не е грешна...
Минимализмът обхваща абсолютно всички сфери на живота и коментирането им тук е нормално.
От интериорният дизайн до козметиката...

# 4 023
  • Шотландия
  • Мнения: 2 858
Ще се повторя сигурно, но все пак...
Минимализмът като вид философия си има определени фундаменти/основи...
Може би най-важни са - да избираме качеството пред количеството
 
и да сведем до минимум ресурсите, които черпим от Планетата...
Производството на бяла и декоративна козметика е един огромен и направо необятен пазар,
постоянно бълващ... Все ново и ново, и ново... Нов аромат, нов цвят, нова текстура и т.н. И няма край...
Общо взето така е с техниката, пластмасовите играчки - все неща трудни за рециклиране,
за които малко хора се питат какво се случва след като ги изхвърлим...
Та, философията на Минимализма е такава...
Повече чистота, повече пространство, повече светлина...
По-малко употребяваме - по-малко изхвърляме...И в душевен, и в материален план...
Без това по никакъв начин да ни ограничава емоционално!

Не, темата не е грешна...
Минимализмът обхваща абсолютно всички сфери на живота и коментирането им тук е нормално.
От интериорният дизайн до козметиката...

Коментирането на минимализма във всичките му разновидности и във всички сфери на живота наистина е нормално, аз също го намирам за полезно. Но ако аз и всички четящи в темата изброят каква козметика ползват - не намирам, че това помага, това имах предвид. И да прочета, че някое момиче ходи изобщо без  грим и е забравило къде му е крема - това не значи, че аз ще си променя моя начин на обгрижване на лицето и косата ми. Затова пуснах горния пост.

# 4 024
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 464
не намирам, че това помага, това имах предвид. И да прочета, че някое момиче ходи изобщо без  грим и е забравило къде му е крема - това не значи, че аз ще си променя моя начин на обгрижване на лицето и косата ми.
Имаме доста различни гледни точки... Simple Smile
Ако на Вас лично не помога, и Вие по никакъв начин нямате намерение
 да проявявате минимализъм в употребата на козметични продукти,
 защо пък да не помогне на друг самозабравил се в трупането (на каквото и да било)?

Пък като прочете да си каже:"Еха, колко много жени с колко по-малко могат,
 защо да не пробвам и аз?!..."
Примерно... Може да му хареса, може би не...
Но идеята за личния пример тук е много важна...
За това всички споделяме (за жалост, за част от аудиторията досадни неща).

# 4 025
  • Мнения: 7 421
Признавам си, че и на мен ми е неприятно, че има дами, които не се грижат за кожата си, обаче се пъчат гордо, че били минималисти. Ами не са.

# 4 026
  • Шотландия
  • Мнения: 2 858
не намирам, че това помага, това имах предвид. И да прочета, че някое момиче ходи изобщо без  грим и е забравило къде му е крема - това не значи, че аз ще си променя моя начин на обгрижване на лицето и косата ми.
Имаме доста различни гледни точки... Simple Smile
Ако на Вас лично не помога, и Вие по никакъв начин нямате намерение
 да проявявате минимализъм в употребата на козметични продукти,
 защо пък да не помогне на друг самозабравил се в трупането (на каквото и да било)?

Пък като прочете да си каже:"Еха, колко много жени с колко по-малко могат,
 защо да не пробвам и аз?!..."
Примерно... Може да му хареса, може би не...
Но идеята за личния пример тук е много важна...
За това всички споделяме (за жалост, за част от аудиторията досадни неща).


 Хайде да не оборваме гледни точки, които не са изказвани. Simple Smile Аз нито съм казала, нито съм имала предвид, че нямам намерение да проявявам минимализъм в употребата на козметични продукти. И съм точно от тези, които в миналото си са се самозабравили от трупането - което спрях, когато тръгнах към минимализма, затова отбелязах по-горе, че козметичните продукти имат срок на годност (който не винаги е очевиден, всъщност почти никога не е). Това, което казвам, е друго.  Ако правим ремонт и някой каже - аз направих еди-какво си, но не се получи - това е много полезно, ако и ние правим подобен ремонт, защото може да ни предпази да не направим същата грешка.

Но при козметиката и изброяването кой какво използва е съвсем друго. Пример: Ганка споделя в темата, че е минималистична, защото не употребява нищо, дори не и крем. Ганка може да е на 18 и да изглежда прекрасно без грим и да няма нужда от кремове. Обаче ако Петканка като е на 50+, шансовете ситуацията при нея да е друга е много голям и едва ли ще е полезно да се откаже от всякаква козметика, щото Ганка така правела и била минималистична... Кожата на тази възраст е съвсем различна и има съвсем други нужди. То и на една и съща възраст да са Ганка и Петканка, пак може да имат много различни кожи с различни нужди. Ако пък Драганка харчи по 300-500 евро на месец, за козметика, защото обича да опитва нови продукти и напише какви видове продукти употребява и че си купува само аптечна козметика - това пак няма да промени избора на Янка, ако целият месечен Янкин бюджет е толкова. Simple Smile

# 4 027
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 955
Признавам си, че и на мен ми е неприятно, че има дами, които не се грижат за кожата си, обаче се пъчат гордо, че били минималисти. Ами не са.

А на мен винаги са ми били неприятни подобни грозни изказвания. Все едно сте на някой в къщата, знаете как изглежда и от какаво има нужда кожата му.

Вярно, че сме в тема за минимализъм, но минимализмът във възпитанието, никога не е и няма да бъде ок за мен.

# 4 028
  • Мнения: 7 421
ЧеКа, твоето изказване е грозно и агресивно. Обаче пиши си, не ми пречиш.

# 4 029
  • Мнения: 787
Винаги се опитвам да съм толерантна,поне където мога,например-форум.Което не ми е ок,пропускам,ако тръгне всеки да пише какво му е досадно,бол пишещи,бол досадни за някого теми.
Отделно наблюдавам,че се изброяват неща,но не се е впускало в обяснение-марка,влияние,цена,лАкуми,което е тема на други подфоруми.
Ако е такъв огромен проблем за съфорумки-изброяването на козметика или такава детайлност,ок,от няколко дни пиша тук,ще влезна в рамките на приетото.
П.с.Минимализъм прилагам и при приятелствата,познатите...отсях мн категорично с кого искам да поддържам качествени взаимоотношения,от кого да се освободя.Това моето влиза ли в графа минимализъм,вие прилагате ли го, и в какви граници?

# 4 030
  • Мнения: 1 827
Обсъдихме го по назад- да това също е минимализъм и е най полезния от всичко останало. Защото не е добре за задравето да имаш токсични приятели. Приложих го и във фб- от ученическите си години до сега съм редуцирала приятелите си с около 80%. Оставила съм само тези, с които общувам

# 4 031
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 034
Коментирано е в поне 50 от наличните 269 страници. Мине се не мине и току някой се присети, че системно си минимализира приятелствата. Което може и да има някаква връзка с подфорум Финанси, както е пусната темата. Зависи от приятелите. Wink
Все си мисля, че акцентът трябва да е с нюанс според форума и подфорума. Впрочем, това е обсъдено и конкретизирано в началните страници на темата.

# 4 032
  • Мнения: 427
Минимализмът има много лица. Изхвърлянето на излишни вещи от жилището, прочистването на гардероба, залагането на качеството пред количеството при козметиката и дрехите. Ограничаването на излишни и вредни контакти.
Всичко това има връзка с качеството на живота и по пряк или непряк начин е свързано и с парите и икономиката.

Понякога тези връзки  не са  толкова очевидни. Дори при споменатите излишни приятелства, изхвълянето води до "печалба". Когато изхвърлиш от живота си отровни хора се озоваваш с повече свободно време и много повече енергия. И печелиш нещо много важно - спокойствие и душевен мир. Когато ги нямаш е много трудно да се фокусираш върху важните неща, да си гониш целите, да учиш, да се развиваш. Принудително ми се беше "изчистил" кръга на общуване и това беше най-ползотворния ми период. Дръпнах напред кариерно,  дръпнах напред и финасово. 
Гледам стари снимки - гореспоменатият период е и времето когато изглеждах най-добре и започнах да го раздавам минимаистично с козметиката. Защо? Защото нямах нерви, нямах стрес, чувствах, че вървя  в посоката, която искам. И най-скъпата козметика трудно ще пребори торбичките под очите от нодоспиване и тъпченето с джънк фууд от нерви. И обратното - достатъчно сън, здравословно хранене и спорт имат по-голям ефект от разни кремчета.
Не че отричам козметиката. Но преди тези покупки ми бяха емоционален отдушник. Сега купувам само това, от което имам нужда.

# 4 033
  • Мнения: 28 795
........ когато изглеждах най-добре и започнах да го раздавам минимаистично с козметиката. Защо? Защото нямах нерви, нямах стрес, чувствах, че вървя  в посоката, която искам. И най-скъпата козметика трудно ще пребори торбичките под очите от нодоспиване и тъпченето с джънк фууд от нерви. И обратното - достатъчно сън, здравословно хранене и спорт имат по-голям ефект от разни кремчета.
Не че отричам козметиката. Но преди тези покупки ми бяха емоционален отдушник. Сега купувам само това, от което имам нужда.
Абсолютно....това все едно аз съм го писала, ранното лягане, свежата храна, непушенето, липсата на стрес и по малките количества  химия от дрогериината козметика правят  кожата чудесна.... имам приятелка моя възраст, има какви ли не козметика....всеки ден започва с основа, фон дьо тен, пудри, хайлайтъри, сенки и какво ли още не, но недоспива, пуши, не се разхожда на свеж въздух, да гримирана е перфектно, но изглежда повяхнала...до сега никой не е повярвал, че сме набори, хи, хи! Идеята не е 120 крема, пет неща необходими и качествени правят чудеса! Wink

# 4 034
  • Мнения: 8 919
Не мога да си представя да изляза сутрин от нас, без да съм сложила крем на лицето си. Но и да имам и десетки червила, пък било то и различни нюанси, също не си го представям. Най-малкото няма да мога да избера кое да сложа. И, да, има кожа, която изисква доста повече грижи, вкл. и специфични, има тен, нуждаещ се от изравняване, има светли очи и мигли, които без грим изглеждат безцветни... А има и жени, на които по-малко им пука...

Общи условия

Активация на акаунт