Минималистичен начин на живот

  • 440 537
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 4 035
  • Мнения: 2 560
Как пък решиха някои хора, че липсата на  1 кило грим, означава липса на грижа за кожата....

# 4 036
  • Мнения: 4 706
Аз не видях някой в темата да каже, че не се грижи за кожата си.
Всеки изброи видовете и броя грим, които има/ползва. За някои спирала и червило не е грим, за други е максимума.
Жалко е, че жените са много нетолерантни една към друга, добре че на мъжете не им дреме въобще за грима.


Може би е време да сменим темата Simple Smile беше по-забавно, когато всеки описваше обзавеждането на дома си.

# 4 037
  • SF
  • Мнения: 21 565
Относителни са нещата. Имам познати, които изобщо не се гримират. И може би не защото са минималисти, а защото не умеят и не искат да инвестират време и средства, защото козметичните продукти са си доста скъпи. За сметка на това пък в кухните им е пълно с бурканчета, купички, чашки и лъжички, каквито в моята се опитвам да нямам.
Е, както вече няколко пъти споменавах в тази тема, все някой нещо ти подарява за празник или друг повод - комплект чашки For Mrs & For Mr -  и чао на минимализма "ние сме двама, 4 чаши са ни предостатъчни".
Ако някой иска да ми направи малко подаръче, с което да ме зарадва, предпочитам това да бъде шоколад, който ще си изям с удоволствие, отколкото сладурска чашка. Но човекът се води от мисълта, че иска да ми остане за спомен и сутрин, когато си пия кафето, да се сещам за него, а не всичко да приключи с изяжането на шоколада или бонбоните.

Наша приятелка имаше юбилей и ни събра в ресторант. Когато споделях, че ще й купя парфюм, всички казваха, че така няма да й остане за спомен. Ами не знам дали е добра идея да получи 10 чанти, 3 палитри сенки... Получи и скъпа иноксова пантерка с очи от кристали Сфаровски.... за да й остане като спомен.

# 4 038
  • Мнения: 48 104
Брррр, аз имам от мъжът ми крокодил с камъни. Рядко се среща такава грозотия. Не сме се развели още, ама...Joy

# 4 039
  • Мнения: 18 782
Тънка работа е това с подаръците...
Ето сега, пак две блузки подарък за детето... само като ги видя и се разплака "не ги искам тези пижами"... Явно съдбата им е да ги въртя в раничката за ясла като резервни - като се залее с таратор, да я преобличат.

Интересното е, че мъжете правят по-адекватни подаръци от жените - обяснявам си го с това, че мъжете влизат в магазин и питат "какво да подаря на еди колко си годишно дете, ако е дреха - за по-голяма височина". А жените масово си мислят, че знаят кое е подходящо.

# 4 040
  • Мнения: 2 055
Гледах преди малко видео с Боряна Стефанова за нанасяне на грим - основа, фон дьо тен, пудра, хайлайтър, сенки, вежди и т.н.
Колко време сутрин ви отнема гримирането?

И да споделя - напоследък покрай новия робот прахосмукачка така съм разчистила подовете в къщи Simple Smile Хем няма никакви излишни вещи, хем пускам робота като ме няма и като се върна е чисто и имам време за други неща.

# 4 041
  • Мнения: 427
Гледах преди малко видео с Боряна Стефанова за нанасяне на грим - основа, фон дьо тен, пудра, хайлайтър, сенки, вежди и т.н.
Колко време сутрин ви отнема гримирането?

Някога ми отнемаше около 30 минути. Плюс оформяне не косата около 20 м. Сега от години съм променила начина си на хранене и имам перфектно чиста, стегната кожа. Гримирането ми е около 5 минути - червило, спирала, пудра и руж. Плюс едни 10 минути самовлюбено взиране в огледалото Laughing

# 4 042
  • Мнения: 679
Viki8383 може ли да споделиш за начина на хранене. Може и на лично.
По темата за грима- на мен сутрин преди работа 20-25 минути ми отнема.
Някой писа за робот,и аз имам и няма нищо по земята, толкова е приятно да е изчистено и минато с моп всеки ден и да се прибера и да нямам какво да правя. А и откакто съм с робот и сушилня праха по мебелите значително намаля и за 3 минутки на ден само забърсвам плоскостите, които също държа без глупости по тях и сувенири.

# 4 043
  • Мнения: X
На мен сутрин всичко ми е по часовник - сядам в 6:30 да се гримирам, паралелно с това закусвам и си пия кафето, до 6:50. Крем, ФдТ, коректор, сенки, спирала, руж/хайлайтър. Но си поосвежавам след това грима към обяд.

# 4 044
  • Мнения: 2 560
Гримирането е и въпрос на лично усещане за нещата. Аз, примерно, обичам да чувствам кожата си чиста. Залагам на добри продукти / според моите нужди и изисквания/  и редовна грижа . Имам лунички,  ама си ги харесвам и не искам да ги крия. Мисълта да сложа основа, пък пудра, пък хайлайтър и тн ме докарва до ужас просто, но никога не съм упреквала хората, които го правят. Слагам спирала, държа да е хубава, защото очите ми са тъмнокафеви и ги харесвам подчертани. Та- не винаги нещата опират до мързел, или липса на време и възможности. 
Робот няма как да взема вкъщи, но да питам тези които имат- как си почиствате ъгли, стени? Аз редовно минавам с прахосмукачката и ръбовете и ъглите по тавана. Не понасям паяци и навън могат да си живеят, ама вкъщи не бихпршела да има. Та- робота чисти пода, ок, ами стените? Или имате и прахосмукачки?

# 4 045
  • Мнения: 679
Имам и прахосмукачка, но вече я пускам рядко- 1 път седмично точно за таваните, преди през ден. А за ъглите робота си има четки и си обира всичко,дори под мебелите, където нормална прахосмукачка не може да мине.

# 4 046
  • Мнения: 2 560
Това не е ли пак  трупане на вещи? Сигурно спестява време, ама аз като си чистя стените и ъглите, не ми е проблем да си изчистя и пода, вместо да прескачам 2-3 различни уреда. Ок, удобно и неангажиращо е с робота, ама ...
Не се заяждам, разсъждавам си просто.

# 4 047
  • Мнения: 679
Да, не се бях замисляла. Просто спестява много време при мен и наистина се прибираш и всичко е оправено, а не тепърва да чистиш,да минаваш с моп, да чакаш да съхне.

# 4 048
  • Мнения: X
За мен е безценна отмяна. Моят личен минимализъм се изразява в освобождаване от излишни предмети и вещи. А Робчо не е излишен, той е част от семейството. 😆

# 4 049
  • Мнения: 18 782
Имам робот и прахосмукачка. Роботът е голямо улеснение, но ако трябва да оставя само едното, няма да е той. Иначе за ежедневно почистване е супер.

Общи условия

Активация на акаунт