Минималистичен начин на живот

  • 438 932
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 9 210
  • SF
  • Мнения: 21 226
stonefaced, Sherilyn, начинът ми на живот и нещата ми много се доближават до това, което вие сте разказали.
Нямам на кого да подарявам. Моите приятели си имат всичко, от което се нуждаят, а и трябва да съм много, много близка с някого, за да му дам използвана палитра.
Не обичам големите палитри. Половината от съдържанието им остава непокътнато.
Яд ме е да хвърлям хубави, почти нови дрехи в кошовете на Зара и Н&М за нарязване. Имам и много спомени, с които не знам как да се справя. Седят си в някой шкаф и не си спомням за тях, но дойде ли време да хвърлям, винаги отлагам за някой друг път.

# 9 211
  • Мнения: 28 493
Е аз съм доволна от Коледа и НГ, не получих материални подаръци от близките си, но всички си подарихме СПА на Старосел и ресторант за НГ. Прекараме чудесно!

# 9 212
  • Мнения: X
Е, как така "нуждаещи" се, пък се нуждаят от фритюрници и смартгривни - даже не знам, какво е това. Да напълниш цял фритюрник е много скъпо за мен, но сигурно става за "нуждаещи" се.

# 9 213
  • Мнения: 10 423
Е, как така "нуждаещи" се, пък се нуждаят от фритюрници и смартгривни - даже не знам, какво е това. Да напълниш цял фритюрник е много скъпо за мен, но сигурно става за "нуждаещи" се.
Това с фритюрника не го разбрах? Пълни се с 1/2 кг картофи ?
Упс, може би за олиото - 1л, който се ползва многократно, обикновено.
Това за фритюрник де. Еърфрайъра ми е излишно лично на мен и на нашето домакинство, малко и бавно ми идва.. може би за 2ма или за студент ще е полезно.
Смарт-гривните също са ми безсмислица - но има хора, ползват ги... или поне им стоят на ръката Simple Smile Ама то има още 1001 други подобни джунджурии, без които прекрасно се живее Simple Smile

# 9 214
  • Мнения: 5 060
Нуждаещи се в кавички. Затова е безумно.

# 9 215
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Точно,но българина все смята,че някой му е длъжен или че чуждото е общо.Бях болна преди 2г и колежката уж отвратен ми бил парфюма и отивам на пабота тя ми го изпръскала.Стоеше ми на бюрото и беше разровила всичкиге ми вещи.Направих всичко възможно да я изхвърля от стаята

# 9 216
  • Мнения: 10 503
Точно,но българина все смята,че някой му е длъжен или че чуждото е общо.Бях болна преди 2г и колежката уж отвратен ми бил парфюма и отивам на пабота тя ми го изпръскала.Стоеше ми на бюрото и беше разровила всичкиге ми вещи.Направих всичко възможно да я изхвърля от стаята
Това е безумно нахалство!

# 9 217
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Жената дори ме следеше и какво си купувам от вагазина на обяд.Един ден й викам има превръзки на промозия,ако искаш си купи и тя ми вика ти що си купи нали си имаш и всичко от моите канцеларски материали й трябваше.Но като я изхвърлях и казах какво мисля за нея.Даже с мойте ластици си връзваше косата такива канцеларски.

# 9 218
  • Мнения: 10 503
бенибъни, чувствала те е някак си близка явно Simple Smile Знам, че не е смешно, но изглежда супер неадекватно и безочливо поведението й...

# 9 219
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Не тя е нагла сега оттатък пие на аванта кафето на колегите

# 9 220
  • Мнения: 28 493
Не тя е нагла сега оттатък пие на аванта кафето на колегите
ОООф, и аз имам една такава колежка, кафе на аванта, превръзки на аванта, аман от такива хора...!

# 9 221
  • Мнения: 5 677
Явно сте много търпеливи Grinning .
Но пък дамите може да пишат в темата, така де, да са минималистки...

Последна редакция: нд, 23 яну 2022, 20:27 от NOVA NADEJDA

# 9 222
  • Мнения: 10 423
мда.. като тия, които ходят на фитнес, за да се къпят на аванта Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 9 223
  • Мнения: 5 677
Срам не срам: имахме профилактика, без вода, лятото на село,  южна България, жега...
Детето го водехме на басейн в града. Минахме семейно под душовете.Blush

# 9 224
  • Мнения: 10 503
Срам не срам: имахме профилактика, без вода, лятото на село,  южна България, жега...
Детето го водехме на басейн в града. Минахме семейно под душовете.Blush

Честно казано не виждам нищо лошо в намирането на такова решение.
Приятелка си направи дългомечтан ремонт на банята и ми показва работни снимки и аз й казвам да си предвиди изводи за бойлер, да си сложи някакъв малък 50 литра за всеки случай. Не, няма да ми трябва, нямам излишни пари. Същата година лятото беше с над месец профилактика техния квартал и ми реве - ръцете ме болят, водата е ледена, зъбите не мога да си измия, каква е тая профилактика. Казвам - абе жена, не ми мрънкай, аз ти казах да си предвидиш изводи за бойлер пък да го сложиш когато имаш възможност, ти каза че няма нужда и си на ТЕЦ, не ми се оплаквай вече за водата и я скастрих. Не може да хвърляш няколко хиляди за банята и да не предвидиш 200 лева и то само изводи, по всяко време може да сложи после бойлера, да не говорим, че и сумата му не е космическа.

Общи условия

Активация на акаунт