Лечение с протеолитични системни ензими (6-та тема)

  • 89 017
  • 752
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 715
Мдаа! Болящо гърло снощи насипах със серапептаза, днес е добре, но за през нощта ще повторя. Не правя гаргара, а сипвам една малка част от капсулата.
  Как я сипвате? Директно в гърлото ли?

Да, в едната половинка на капсулата отсипвам около 2-3 мм, отмятам глава и я изсипвам в горната част на гърлото си. Гледам да не преглъщам и да се задържи колкото може по-дълго. Ако не съм заспала, преди да заспя, го правя пак. Освен това си смесвам с пречистена вода в  шишенце от капки за нос, разклащам и впръсквам по няколко пъти в носа и смъркам да отиде по към синусите.

# 271
  • София
  • Мнения: 864
И аз бях с болно гърло предната седмица, но за пореден път се оповръщах от серапептазата. Точно два часа след приема ѝ ( и двата пъти, по часовник). Много ме е яд, че не мога да си помогна в такива моменти. Вече със сигурност знам, че е от нея. Ей значи няма такава като мен втора. Сега нали е модерно камбуча да се пие. Същата работа. Колкото пъти да пийна и после съм много зле. Прилошава ми, прималява ми, причернява ми. Ще припадна. Не знам защо тези полезности така лошо ми влияят. Разбрах, че има връзка с проблемен стомах. Проверявам го на всеки няколко години и все ми казват нищо ми няма. Но явно не е така.

относно комбучата- и аз си мисля , че може да имате хистаминова непоносимост. Може да се изследвате и да видите. Тогава и други храни няма да ви понасят.

# 272
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Точно за това си мислех и аз. Потърсих , но няма никакво инфо в интернет.
Здравейте, четох няколко неща за серапептазата, и ми хрумна, че тя може да е полезна като превенция срещу коронавируса, тъй като той се закрепвал към клетките със специфичен протеин, а нали тя разгражда протеини? Как мислите, дали е удачно?

# 273
  • София
  • Мнения: 736
Точно за това си мислех и аз. Потърсих , но няма никакво инфо в интернет.
Здравейте, четох няколко неща за серапептазата, и ми хрумна, че тя може да е полезна като превенция срещу коронавируса, тъй като той се закрепвал към клетките със специфичен протеин, а нали тя разгражда протеини? Как мислите, дали е удачно?
Да, би могло. Даже и папаинът , който се смуче , би могъл да се ползва.

# 274
  • Варна
  • Мнения: 249
Ами аз си я пия превантивно, и на малката давам и на дядото, само таткото се задърпа. Мислих си че ще ми помогне за болките във врата които имам от плексит, който е в следствие на гръбначно изкривяване, но за сега не ми облекчава симптомите, но аз вземам потенция 15000 два пъти дневно. Може би трябва по-голяма за хронични неща. За болките в гърло и хрема съм я изпитала, действа безотказно.

# 275
  • Мнения: X
Ами аз си я пия превантивно, и на малката давам и на дядото, само таткото се задърпа. Мислих си че ще ми помогне за болките във врата които имам от плексит, който е в следствие на гръбначно изкривяване, но за сега не ми облекчава симптомите, но аз вземам потенция 15000 два пъти дневно. Може би трябва по-голяма за хронични неща. За болките в гърло и хрема съм я изпитала, действа безотказно.
приемате 30 000,а трябва да приемате 360 000 плюс другите два ензими,за да почувствате полза,и то най-рано след месец. Моето наблюдение е,че е ензимите са по-ефективни при ревматологични отколкото при неврологични болки.

# 276
  • София
  • Мнения: 9 921
Чух че помагат за поленова алергия пролетта... кварцетин, серапептаза. Но първия не е наличен в айхерб от известно време. Кои са най-титулованите в този сегмент?
Това твърде слабо ли е? /само че е паднало намалението.../
https://de.iherb.com/pr/Lake-Avenue-Nutrition-Serrapeptase-Prote … ie-Capsules/97404

# 277
  • София
  • Мнения: 736
Стъридрийм, за сенна хрема бромелаин с кверцетин. Даже такива има готови комбинации. В айхърб всичко се изчарпва, вземай докато има. Никакви намаления не чакай.
С хомеопатия много добре се повлиява сенната. Пиши на ЛС ако се интересуваш.

# 278
  • София
  • Мнения: 864
Аз ги пих 3те ензима, както е описано 6месеца и малко и никакъв резултат. /нито спаднаха отоците, нито болите намаляха/.Имам ревматоиден артрит.
Някой може ли да даде предположение защо?

# 279
  • София
  • Мнения: 9 921
Стъридрийм, за сенна хрема бромелаин с кверцетин. Даже такива има готови комбинации. В айхърб всичко се изчарпва, вземай докато има. Никакви намаления не чакай.
С хомеопатия много добре се повлиява сенната. Пиши на ЛС ако се интересуваш.
Каква доза се пие за да знам каква опаковка/и да взема?
Скрит текст:

Кверцетин   800 mg
Храносмилателни ензими
Бромелаин   165 mg

Хом-ята е много взискателна - не знам дали да се захващам, но докато дойдат може да пробвам?

# 280
  • София
  • Мнения: 736
Не мога да кажа доза. Различните фирми предлагат сходни количества кверцетин в 1 или 2 таблетки от 400-500мг. Пробвайте как ви понасят и си намерете дозата.

# 281
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Аз ги пих 3те ензима, както е описано 6месеца и малко и никакъв резултат. /нито спаднаха отоците, нито болите намаляха/.Имам ревматоиден артрит.
Някой може ли да даде предположение защо?
При мен мина, ерозиите се заличиха. Но болките останаха наполовина, отоците понамаляха, но си ги имам. Явно действието им е индивидуално, аз друго не съм пила. Скоро не съм правила снимка. Сега пия още веднъж и трите, да видим.

# 282
  • София
  • Мнения: 864
Аз ги пих 3те ензима, както е описано 6месеца и малко и никакъв резултат. /нито спаднаха отоците, нито болите намаляха/.Имам ревматоиден артрит.
Някой може ли да даде предположение защо?
При мен мина, ерозиите се заличиха. Но болките останаха наполовина, отоците понамаляха, но си ги имам. Явно действието им е индивидуално, аз друго не съм пила. Скоро не съм правила снимка. Сега пия още веднъж и трите, да видим.
Мисля, че от теб научих за тях и ги пробвах. Явно за всеки е различно.
Наскоро една дама , която живее извън БГ ми каза, че докато си е в БГ и си е купила ензимите нямала действие и всички симптоми почнали да се връщат, а там където живее и си ги купувала й били супер и всичко било отминало:)

# 283
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Може и климатът да има значение?

# 284
  • софия
  • Мнения: 564
Скрит текст:
да споделя и моите резултати - от октомври м.г. пия бромелаин и серапептаза /напоследък серрафлекс от магазин лечител/. по моя преценка не добавих натокиназа. много бързо  действие имах върху алергична хрема и синузит /+възстанови ми се обонянието/, след около месец силно ми намаляха болките в китки и пръсти от ра  /и досега не са изчезнали болките, но са напълно поносими/. сега просто се страхувам да ги спра - намалих дозата до 2 х дневно  и засега ще продължа така. вероятно наистина е индивидуално действието.

Последна редакция: вт, 21 апр 2020, 11:49 от ema22

Общи условия

Активация на акаунт