Лечение с протеолитични системни ензими (6-та тема)

  • 88 939
  • 752
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 196
Скрит текст:
да споделя и моите резултати - от октомври м.г. пия бромелаин и серапептаза /напоследък серрафлекс от магазин лечител/. по моя преценка не добавих натокиназа. много бързо  действие имах върху алергична хрема и синузит /+възстанови ми се обонянието/, след около месец силно ми намаляха болките в китки и пръсти от ра  /и досега не са изчезнали болките, но са напълно поносими/. сега просто се страхувам да ги спра - намалих дозата до 2 х дневно  и засега ще продължа така. вероятно наистина е индивидуално действието.
На гладно ли ги пиете? По колко пиехте на ден и в какви единици? И аз съм с алергия и синузит.

# 286
  • софия
  • Мнения: 564
На гладно ли ги пиете? По колко пиехте на ден и в какви единици? И аз съм с алергия и синузит.
пия ги точно според препоръките в началото на темата - по 1 т. от двата ензима на гладно 2 часа след храна и 1 ч.преди храна. пия тези
Скрит текст:

# 287
  • Варна-София
  • Мнения: 77
На гладно ли ги пиете? По колко пиехте на ден и в какви единици? И аз съм с алергия и синузит.
пия ги точно според препоръките в началото на темата - по 1 т. от двата ензима на гладно 2 часа след храна и 1 ч.преди храна. пия тези
Скрит текст:

Здравейте, бихте ли ми казали Серапептазата с тази потенция 3 пъти на ден ли я пиете или по-малко. Аз също си взех тази по-силната но засега я пия само х 1 дневено.
Благодаря Simple Smile

# 288
  • София
  • Мнения: 736
За да има ефект от ензимите се пият х3 пъти дневно. Не случайно се препоръчват по-силни потенции от Сарапептазата.

# 289
  • софия
  • Мнения: 564
[

Здравейте, бихте ли ми казали Серапептазата с тази потенция 3 пъти на ден ли я пиете или по-малко. Аз също си взех тази по-силната но засега я пия само х 1 дневено.
Благодаря Simple Smile
да, съгласно препоръките  пих тази Серапептаза /заедно с бромелаина/ 6 мес. 3 пъти дневно и имам трайно добър резултат, от месец си намалих дозата на 2 пъти дневно. ако се наложи пак ще мина на 3 пъти или пък ще пробвам по 1 дневно поддържаща доза.

# 290
  • Варна-София
  • Мнения: 77
Благодаря ema22,

И аз си взех Бромелаин, но не съм стартирала т.к видях късно че, има отношение към кръвното налягане. Статиите са разнопосочни едни казват, че го понижава, други че повишава, за това задържам.

# 291
  • София
  • Мнения: 9 920
Кога е оптимално да се приемат кварцетин и бромелайн?

# 292
  • София
  • Мнения: 11 472
Здравейте,
За синузит Серапептазата ли върши работа? Преди време много я търсих, но ми предлагаха само Сераза, уж било същото.
Имам Папаин Пепсин и Бромелаин, те биха ли могли да се комбинират със Серапептазата, ако я намеря евентуално?
Благодаря ви!

# 293
  • Мнения: 2 242
Мисля, че за такива дихателни проблеми бях чела че има благоприятно действие. Аз съм взимала тази от Медея, но я имат само онлайн. Но излиза по-изгодно.
https://aptekamedea.bg/serapeptaza-120-000-h-90-d-r-best.html

# 294
  • Мнения: 3 075
Здравейте , pinko пишеше преди години по темата, много задълбочено и изчерпателно.
Не пише ли вече?
По темата, запомнила съм , че за гърло се смесва серапептаза с портокалов сок и се преглъща на малки капчици , да облее гърлото. Винаги ми помага.

# 295
  • софия
  • Мнения: 564
Мисля, че за такива дихателни проблеми бях чела че има благоприятно действие. Аз съм взимала тази от Медея, но я имат само онлайн. Но излиза по-изгодно.
https://aptekamedea.bg/serapeptaza-120-000-h-90-d-r-best.html
аз я купувам от аптека медея,  ако липсва в аптеката в момента я поръчвам и ми се обаждат след доставка, с поръчка купувам и бромелаина. ползвам и клиентска карта за отстъпка. не съм поръчвала онлайн досега.

# 296
  • София
  • Мнения: 11 472
Мисля, че за такива дихателни проблеми бях чела че има благоприятно действие. Аз съм взимала тази от Медея, но я имат само онлайн. Но излиза по-изгодно.
https://aptekamedea.bg/serapeptaza-120-000-h-90-d-r-best.html
аз я купувам от аптека медея,  ако липсва в аптеката в момента я поръчвам и ми се обаждат след доставка, с поръчка купувам и бромелаина. ползвам и клиентска карта за отстъпка. не съм поръчвала онлайн досега.
Как ви се отразява, колко време ги пиете? И за какво, ако не е тайна?
Мерси!

# 297
  • софия
  • Мнения: 564
[Как ви се отразява, колко време ги пиете? И за какво, ако не е тайна?
Мерси!
на 16 окт.2019 започнах пробно с бромелаин - 3х1 , 1 ч.преди храна или 2ч. след храна, след няколко дни добавих и серрапетаза 120х - 3х1, заедно с бромелаина.  на 4-ия ден ми се възстанови обонянието, което бях загубила преди повече от 20г /имам алергична хрема, астма и синузит/, след време може би месец, усетих силно облекчение от болките в пръстите и китките /имам и ревм.артрит/. препоръките във форума включват и натокиназа, но прецених за себе си, че имам добър ефект и без нея, пък и не ми е финансово комфортно. продължавам и досега - вече 8 мес. и съм добре. проблемът е само, че не смея да ги спра. само рискувах преди 1-2  мес. намалих приема на 2х1 - т.е. сутрин и вечер от двата ензима - добре е така. след време може да пробвам да намаля серрапептазата на 2х1 от 40000, но ако не действа ще се върна на по-високото съдържание. никакви странични негативни влияния не съм установила. успех!

# 298
  • София
  • Мнения: 11 472
Здравейте, а знаете ли дали тези ензими - серапептаза и бромелаин, заедно с папаинн пеписна помагат при възпаление на ахилес, фасцит нна петата, шип? Аз пия серапептаза от 40,000 - 3 по 1, не знам достатъчно ли е....

# 299
  • София
  • Мнения: 736
Роналд, всичко е много индивидуално. Опитайте и с по-мощната Серапептаза  и споделете.

Общи условия

Активация на акаунт