Боя за коса - Blond43 - Клуб на блондинките

  • 91 941
  • 825
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 163
Аз последният път използвах  8.17 на Лакме и съм много доволна от боята  Heart Eyes супер матиране  ,това което търсех доста време.
Не съм ползвала 11 или 12 ,но по спомен по назад в темата имаше добри отзиви и за тях.

# 721
  • Мнения: 309
Здравейте момичета,Имам нужда от помощ и се надявам да откликнете:) Изрусявам се от 7-8 години,винаги само в фризьорски салон с професионални бои,изправяна е само със сешоар.Но косъма ми е много тънък и косата ми винаги е изгорена по краищата.Няколко пъти вече се боядисвам само с безамонячна боя на Лакме.Скоро бях на една сватба и фризьорката която беше извикана там ми каза,че косата ми е с много изтънен косъм и ме посъветва да не я боядисвам цялата ,а само в корените.За съжаление моята фризьорка не може да ми каже как да направим това.Засега по мои проучвания в нета,съм избрала да изсветлявам корена и надолу да опитам с тонер?Моля Ви да ми дадете съвет...

# 722
  • Мнения: 2 352
Разбира се че се боядисва само корен. Как няма да е изгорена при положение че я боядисваш цялата всеки път? Не бих посещавала такава фризьорка. Каква боя ползваш? Кой номер? Когато измивам косата си с боядисани корени намокрям корените и разпенвам боята, тя се разнася слабо надолу и така. Ако има някакъв отенък боята, косата го придобива. Бих боядисвала дължини само ако искам да ги потъмня леко. Иначе не.

# 723
  • Мнения: 9 193
Здравейте момичета,Имам нужда от помощ и се надявам да откликнете:) Изрусявам се от 7-8 години,винаги само в фризьорски салон с професионални бои,изправяна е само със сешоар.Но косъма ми е много тънък и косата ми винаги е изгорена по краищата.Няколко пъти вече се боядисвам само с безамонячна боя на Лакме.Скоро бях на една сватба и фризьорката която беше извикана там ми каза,че косата ми е с много изтънен косъм и ме посъветва да не я боядисвам цялата ,а само в корените.За съжаление моята фризьорка не може да ми каже как да направим това.Засега по мои проучвания в нета,съм избрала да изсветлявам корена и надолу да опитам с тонер?Моля Ви да ми дадете съвет...

Душко..обеси си фризьорката или искай си парите или искай следващите 7-8г. да не плащаш..обезщетение , за нанесени средни телесни повреди!

# 724
  • Мнения: 309
Знаех си ,че нещо не е наред:((Да всеки път ми изсветлява корена с платине и след това нанася боя по цялата дължина....Последните два пъти си купих сама Лакме Хрома (10/17) ,но пак ми я нанесе на цялата коса.Опитах какво ли не,позлвам Еластайзър преди измиване на коса и какви ли не маски и ампули и косата ми е ужасна.Моля Ви,помагайте:(Доколкото успях да разбера нанасям безамонячната боя (или не е задължително да е безамонячна?) в корена,леко разпенвам и нанасям за да оцвети и краищата.Колко време след нанасяне на боята на корените?

# 725
  • Мнения: 1 458
Здравейте, има ли девойки ползвали боята Лакме Колаж?
Интересуват ме 11-ките и 12-ките, но резолюцията на лаптопа ми е ужасна и ми трудно да харесам цвят.
Искам студено чисто русо

Дълго време правих корен (6/7 със силен червен пигмент) с 12.17 синьо русо + 12% оксидант, перфектен резултат! Смених само, защото природно съм с тънък косъм, който въпреки грижите в един момент поддава. Сега съм с Лореал Хай лифт ASH +, по-мека боя, малко по-топъл корен, но си го виждам само аз. Подчертавам, че става дума за корен. Ако искаш да правиш дължини, тук не мога да дам мнение.

selinka3, това е някакъв блондински хорър! Какъв ти е корена?

# 726
  • Мнения: 149
Здравейте, страхотна тема и изключително полезна.
 Искам да попитам някой използва ли боя на Alfaparf evolution? Искам да постигна естествен рус цвят....може и бежав, но не мога да улуча такъв. Основният ми цвят е 8.  Бях светло руса, но сега искам нещо по различно и може би по естествено. Каква е разликата между 9.13 и 9.31? В коя от двете златистия отенък е по-малко?  В момента косата има зелен отенък и много се дразня. Смесих номер 9 с номер 9.1 по съвет на фризьор и резултатът беше сиво зелен. Най вероятно заради сивото в боята. Сега се колебая между три цвята 9.21, 9.13, 9.31 и този път без да смесвам бои.....явно не ми се отдава. Знам, че 9.21 е различен от другите два цвята, но ми харесва и ми е интересно с оксидант 9% , ще стане ли много светъл и има ли много розов отенък. Благодаря.

Последна редакция: пн, 22 окт 2018, 02:03 от make41

# 727
  • Мнения: 2 352
9.21 на моята коса става сиво. Моята е светло руса. Мисля че 9.31 би трябвало да бъде по топлия цвят от 9.13.
При боядисване на корените намазваш корена и като влезеш да миеш косата, поне аз така правя, намокрям корените и я разпенвам. Измивам почти веднага.
Само споделям че при мен, с 9...боя не се потъмнява косата, само придобива отенък. Когато искам потъмняване, смесвам топла 8 мица с нещо светло, 9ка или 10ка. Защото само 8мица ми става много тъмно.

# 728
  • Мнения: 149
9.21 на моята коса става сиво. Моята е светло руса. Мисля че 9.31 би трябвало да бъде по топлия цвят от 9.13.
При боядисване на корените намазваш корена и като влезеш да миеш косата, поне аз така правя, намокрям корените и я разпенвам. Измивам почти веднага.
Само споделям че при мен, с 9...боя не се потъмнява косата, само придобива отенък. Когато искам потъмняване, смесвам топла 8 мица с нещо светло, 9ка или 10ка. Защото само 8мица ми става много тъмно.

Много благодаря, много полезна информация. Аз в момента съм по скоро с цвят 9.1. Зеленото се отми след като измих косата за втори път. Много се колебаех за 9.21, понеже искам да придобия малко розов отенък. А ако взема 10.21 с 9% оксидант ще стане ли по розово или ще стане светло русо със сиво?

# 729
  • Мнения: 2 352
Не знам. При мен 10.21 беше станало много сиво, макар че фризьорката ми обясняваше че не би трябвало. И вече не смея да я пробвам. Аз ползвам 10.1 по добре ми оправя цвета. Но ако ще потъмняваш, според мен ползвай топъл отенък. Иначе става зелена или сива косата.

# 730
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 900
Добре де, тези осмици, девятки и десятки в крайна сметка от коя марка боя са, че така на мен нищо не ми говорят?!
И не само последните постове, просто масово се пише за осмици, но коя марка боя е това?

# 731
  • BG-DE
  • Мнения: 5 066
Това е номерацията обозначаваща височината на тона няма значение марката боя  Peace

# 732
  • Мнения: 309
Здравейте, има ли девойки ползвали боята Лакме Колаж?
Интересуват ме 11-ките и 12-ките, но резолюцията на лаптопа ми е ужасна и ми трудно да харесам цвят.
Искам студено чисто русо

Дълго време правих корен (6/7 със силен червен пигмент) с 12.17 синьо русо + 12% оксидант, перфектен резултат! Смених само, защото природно съм с тънък косъм, който въпреки грижите в един момент поддава. Сега съм с Лореал Хай лифт ASH +, по-мека боя, малко по-топъл корен, но си го виждам само аз. Подчертавам, че става дума за корен. Ако искаш да правиш дължини, тук не мога да дам мнение.

selinka3, това е някакъв блондински хорър! Какъв ти е корена?


Да ,наистина е хорър:(( Корена ми е тъмен,но поддава много добре дори и само с боя.Честно казано не знам длаи да търся нова фризьорка или да се оправям сама.Каква боя (марка) бихте ме посъветвали да използвам само за корен?

# 733
  • Мнения: 309
Момичета,качвам няколко снимки за помощ:))) Корена ми е пораснал,има и една ивица,която е от последната безамонячна боя,очевидно не се получава с фризьотката и докато намеря нова (в малък град сме) имам нужда от помощ.Каква боя да използвам зада изсветля само корена?
Скрит текст:
 

# 734
  • Мнения: 2 352
Аз ползвам Алфапарф. Преди ползвах Вела Колестон. Амонячни бои, професионални, защото при тях има повече цветове и оксиданта се избира отделно, а не върви готов с боята. Когато нямам възможност да търся професионална, ползвам Велатон 12.1. Доволна съм от нея. В комплекта е с 9% оксидант. Не е агресивна към моята коса,  изсветлява прилично корена ми. Обикновено в магазините, в които продават професионални бои, могат д ви кажат какъв оксидант да вземете. По принцип 12 е най силен, аз най често ползвам 9. Но все пак зависи от това колко е тъмен корена. Ако поръчвате от сайт, също можете да звъннете и да попитате. Но 12 прави максималното изсветляване, което аз не целя. Ако искате корена да стане много светъл пробвайте с 12. Когато се прави само корен, и не попада надолу пп дължините, не мисля че е чак таъв проблем.
Селинка3, мисля че е подходяща амонячна боя. Ти си прецени какъв оксидант, но според мен ти е нужен поне 9%.

Общи условия

Активация на акаунт