Боя за коса - Blond43 - Клуб на блондинките

  • 91 940
  • 825
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 309
Аз ползвам Алфапарф. Преди ползвах Вела Колестон. Амонячни бои, професионални, защото при тях има повече цветове и оксиданта се избира отделно, а не върви готов с боята. Когато нямам възможност да търся професионална, ползвам Велатон 12.1. Доволна съм от нея. В комплекта е с 9% оксидант. Не е агресивна към моята коса,  изсветлява прилично корена ми. Обикновено в магазините, в които продават професионални бои, могат д ви кажат какъв оксидант да вземете. По принцип 12 е най силен, аз най често ползвам 9. Но все пак зависи от това колко е тъмен корена. Ако поръчвате от сайт, също можете да звъннете и да попитате. Но 12 прави максималното изсветляване, което аз не целя. Ако искате корена да стане много светъл пробвайте с 12. Когато се прави само корен, и не попада надолу пп дължините, не мисля че е чак таъв проблем.
Селинка3, мисля че е подходяща амонячна боя. Ти си прецени какъв оксидант, но според мен ти е нужен поне 9%.

В златна рибка има бои на Лакме Колаж,някой ползвал ли ги е?

# 736
  • Мнения: 2 433
Като споменахте Лакме, последно се боядисвах с 7/65(уж средно русо, но май изпадам от клуба на блондинките), цветът е супер, отговаря си и се получи точно каквото очаквах.
За съжаление обаче правих тест за алергия и нямаше реакция, а след като се боядисах, по линията на косата се появиха около хиляда малки пъпчици, които вече половин месец не се махат.

# 737
  • Мнения: 149
За абсолютно еднакво русо и то светло бях много доволна от Indola. Сега и аз съм с Alfaparf Evolution и съм изключително доволна. Наистина е щадяща. Brummmm e описала много правилно как стоят нещата. От безамонячната Олиосета изобщо не съм доволна. Толкова шарена никога не ми е била косата. С нея си развалих цвета и въпреки, че е безамонячна изобщо не е щадяща.

# 738
  • Мнения: 149
Имам две бои Олиосета 10.31, мисля, че се води светло бежаво рус с оксидант 9%. Ако някой ги иска да ми пише на лични.

# 739
  • София
  • Мнения: 281
Здравейте взех си тази боя .https://www.aroma.bg/catalog/izsvetlitel-za-kosa-6-8-tona-aroma- … -blond-45-ml-532/.Но видях че има изсветляваща пудра саше .Ако не сложа сашето с пудрата ,а само окислителя и крема дали ще стане добре ?Взех я набързо без да погледна, страх ме е да не ми изгори  косата, въпреки че ще боядисвам само корена .

# 740
  • Мнения: 9 991
Здравейте взех си тази боя .https://www.aroma.bg/catalog/izsvetlitel-za-kosa-6-8-tona-aroma- … -blond-45-ml-532/.Но видях че има изсветляваща пудра саше .Ако не сложа сашето с пудрата ,а само окислителя и крема дали ще стане добре ?Взех я набързо без да погледна, страх ме е да не ми изгори  косата, въпреки че ще боядисвам само корена .
Изхвърли я и си купи друга боя.

# 741
  • Мнения: 2 352
Честно казано не знам какво би станало. Принципно когато се ползва пудра, оксидантът е 6%. Не знам дали на тубичката пише колко е, но ако е 6% нищо няма да се получи само с крема от боята.
И даааа, българска боя лично аз не си купувам. Твърде агресивни са и не ми допадат.

# 742
  • София
  • Мнения: 281
Благодаря, май няма да я ползвам

# 743
  • Мнения: 5 248
Здравейте момичета и извинявайте, че нахлувам. Много информация изчетох от нета и пак не разбрах кой нюанс на русото ще ми подхожда. Искам да си направя балеаж, но никога не съм била с русо и не знам дали ще ми отива. Вие как избрахте точния нюанс?

# 744
  • Пловдив
  • Мнения: 869
На принципа "проба-грешка"...
Ако прецениш сред това че това не е твоя цвят - променяш.
Аз от балеаж тръгнах та вече съм почти руса... остава ми още един-два тона да поизсветля

# 745
  • Мнения: 5 248
Благодаря за отговора. Вече се направих . Ето снимка на косата. В лице нямам. Още не мога да се възприема. Аз съм със мургав по-скоро жълт цвят на лицето и не знам дали ми отива.

# 746
  • Мнения: 2 352
Споко, и аз смятам че не ми отива, обаче обожавам русо.... И така вече пета година😜

# 747
  • Мнения: 5 248
С какъв тен си ти ? Кой номер русо слагаш?

# 748
  • BG-DE
  • Мнения: 5 066
Страхотно изглежда  Heart Eyes имам приятелка блондинка, която е с леко жълтеникав тен и на нея много и отиват по-топлите тонове но тя си боядисва изцяло косата и е на ниво 9-ка  Peace

# 749
  • Мнения: 5 248
Моето е между 8 и 9. Към крайщата е 9. Аз не се възприех и миналия октомври като от червена застанах кестенява и сега пак ще е така. Утре ще се видя и ще я мисля.

Общи условия

Активация на акаунт