Боя за коса - Blond43 - Клуб на блондинките

  • 91 942
  • 825
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 1 600
Шампоан Виши Неогеник в момента ползвам- чуден! Прави косата страхотна,мека,подредена,плътна.Маски- Епруваж,Олиесета,Тианде,Лакме. Финиши, които харесвам са сметаната на Милкшейк,олио на Маракеш,Кюн. Ми аманте крем термозащита,Превия- хидратиращо мляко против термо увреждане и Матрикс елексир против накъсване

# 811
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Може ли да помоля за по опитните и дълго време блондинки за хубави, продукти, които да поддържат косата мека и блестяща, жива. Ще се радвам да споделите какво използвате. Шампоани, балсами, кеистали, серуми. Преди, след боядисване и всекидневно. Аз все още не съм открила моите продукти.

 Аз....предпочитам да не ти отговарям,защото ще те заболи глава ако почна да изреждал мазилата си за коса  Laughing. До преди няколко години го карах на Елсев или Шаума за боядисана коса и маските на Денис и Пантесалмина. Хубавата руса коса е скъпо удоволствие особено пък ако е и дълга.
 Това,което мога да препоръчам в клас бюджетен е Олиесета. Марката е с полудрогерийни цени и качество на профи козметика.

# 812
  • Мнения: 1 458
Подкрепям принцесата! Smiley Олиосета са учудващо добри за цената си на фона на другите профи продукти, разбира се.
Макар че, преди много, много години като начинаеща блондинка имах здрава, лъскава коса. Ползвах Елсев, за боя - каквато хвана Grinning, а редовно ме питаха с какво, как, що...

Сега пак държа положението, но ми струва доста повече. Най-големият ми дразнител в момента са белите коси. Последно боядисах с Пермес 9.7 мисля, със 6% оксидант. Много щадяща, направо имах усещането че съм с маска, имаше пощипване по скалпа, но бързо преминава. В резултат никакви поражения за косата, ама грам! За съжаление и белите коси са си там.

Как се справяте с тях?

# 813
  • Варна
  • Мнения: 7 702
  lk Малко по-сложно е с белите коси....Нищо по-светло от 8-ца не вкарва цвят в моите. Затова смесвам 9.1 или 10.1,с които по принцип се боядисвам с чиста 8-ца в съотношение 2 към 1. Т.е. смесвам 1/3 чиста осмица с 2/3 9.1. Покрива идеално и няма и помен от бяла коса. Тоя номер го научих тук в тая тема  Hug Hug.

# 814
  • Мнения: 149
Малеее ще има много да разглеждам в интернет, за да разучанкое за какво е. Страхотни сте благодаря ви много. И аз мисля да си накупя пълно „снаражение” за хубава коса. За сега не успявам, но май всичко е на проба грешка.

# 815
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 А не  Laughing проба грешка излиза много скъпо особено ако говорим за профи продукти  Laughing. Иска много четене. Драсни ми на лично описание на косата и проблемите и. Ще се пробвам да напиша протокол за грижа със сравнително бюджетни продукти.

# 816
  • Мнения: 1 458
О, да, аз следя изкъсо темата! Simple Smile Беше се включил професионалист, за съжаление не му помня ника, но по негов съвет започнах да добавям чиста осмица към 10.1 + 12%, обаче лъсват гадовете след 2 бани... а и повече жълтея. Проблемът е във високия оксидант според мен, няма как да се внесе пигмент. Омагьосан кръг направо, тамън сколосам да докарам корена, трябва да мисля как да оправям белите! Joy

# 817
  • Варна
  • Мнения: 771
  lk Малко по-сложно е с белите коси....Нищо по-светло от 8-ца не вкарва цвят в моите. Затова смесвам 9.1 или 10.1,с които по принцип се боядисвам с чиста 8-ца в съотношение 2 към 1. Т.е. смесвам 1/3 чиста осмица с 2/3 9.1. Покрива идеално и няма и помен от бяла коса. Тоя номер го научих тук в тая тема  Hug Hug.
prinzesataFlowers Cherry Blossom,
би ли споделила, коя боя ползваш и сама ли се боядисваш  или фризьор
Благодаря!:four_leaf_clover:

# 818
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Ох....Сама се боядисвам ама не от икономии,а защото съм с дълга руса коса,която не рискувам да поверя в ръцете на "всезнаещите" професионалисти. Сори напатила съм се  Sad. Протоколът ми за боядисване е доста сложен и дори не съм си правила труда да ;питам фризьорката дали ще се навие да го направи  Laughing.
 От близо година ползвам сравнително бюджетните бои на Jungle fever. 9.01,10.1. с 9% оксидант.
 Както писах смесвам 9.01 горе долу 1/3 боя с около 3см. чиста 8-ца и 80мл. оксидант 9%. Него го купих литров,защото малките ме объркват. Ползвам дозатора на Олаплекс за измерване,за да няма гафове. Задължително ползвам и педпазваща система,а скалпа мажа с масла.

# 819
  • Мнения: 812
Принцеске, 8та смесваш с други номера само за мазане на корените или мажеш цялото косище като смесиш?
Осмица на мен грам не ми покрива бели коси. Боядисвам със 7 и покрива.Обаче, имам леко изразена разлика мецду дължини и корени явно от натрупана боя по дължините. Имах една изоставена 8ца, та я смесих на половина със 7ца и покри. Ще я изхарча по тоя начин. Исках по-светличко но явно без малко да ми се свали цвят няма да стане., па тогава я жълто ще избие....Що ли не си седя кротко на дупето Yum

Последна редакция: сб, 15 дек 2018, 19:40 от Did-ko

# 820
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 О не,дължините ми виждат боя само с обливка за 5мин. накрая с разредената с вода боя. Няма как да оцелеят ако ги боядисвам всеки път ако ще не Олаплекс ами нещо космическо да слагам в боята  Laughing. Бяло по дължините нямам боядисвам само корен.

# 821
  • София
  • Мнения: 3 841
А какъв ти е естественият цвят? Моята е доста тъмна и се налага обезцветяване, само с боя няма да стане. Правят ми корените в салон с 8ца, но си е тъмно, съвсем малко по-светло става от естествения ми цвят. Чудя се дали да не поискам микс между 8 и 9.

# 822
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Основата ми е 5-ца с "любимия"  #Cussing out на блондинките червен пигмент. Обезцветяване НЕ се налага. Хубавите силни бои от клас Колестон да речем свалят 4-5 тона без предварително обезцветяване. Мерна се колорист по едно време в темата и го потвърди. Преди години от ярко червенокоса станах блондинка за един ден и подобно нещо никога повече няма да си причиня. Трябваха ми години за възстановяване на косата. Не гоня обаче хипер светли цветове.

# 823
  • Мнения: 35 968
Моля някой да пусне нова тема.

# 824
  • Мнения: 2 352
Какви бои смесвате когато правите дълбок корен? Сещам се че някой беше споделил последно време. И разнасяте ли надолу. Мисля за месец да го пробвам. Сещам се чв веднъж се реших и на втория ден се доизсветлих. Знам ли сега може повече да изтрая.

Общи условия

Активация на акаунт