правопис

  • 20 071
  • 323
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 3 447
Всички тези са от един-единствен постинг:

бежаво, дръшки, чивта, децки, одобни, оспях

# 301
  • Мнения: 9 904
любимото ми месТно пюре.
и месна упойка  Mr. Green

всъщност месна опойка  Mr. Green

# 302
  • Мнения: 554
Вчера четох един постинг писан от мама-поет. Мисля, че те правят най-много забележки и се дразнят на правописни грешки.
Въпросната мама беше написала КРАЦИ - вместно КРАКА.  Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 25 юни 2006, 21:01 от emelle

# 303
  • Мнения: 3 447
Въпросната мама беше написала КРАЦИ - вместно КРАКА.  Rolling Eyes
Е... това е разговорен лаф, не си ли го чувала? Не е правописна грешка Simple Smile

# 304
  • Мнения: 3 405
 beer beer3 beer2
Черпя. Но има още три шоУта (изпити) да взема, но как ли ще стане като съм тук, вместо да чета newsm78

# 305
  • tardis
  • Мнения: 329

като стана дума за преподаватели - на курсове в СУ по езикова култура, преподавателката се опитваше да ме убеди, че се пише "студентЪТ го боли главата", защото се замества с въпроса "КОЙ го  боли главата". казвайте сега права ли е жената.


Лелеее... Tired
Освен всичко, което ти казаха, още нещо може да се отбележи - глаголът се спряга с подлога (а подлогът се членува пълно) и така, ако студентите ги направим много (горките), ще видим как глаголът пак си остава в единствено число, вързан за "глава", която е и главното  действащо лице (Студентите ги боли глава.)
Да не говорим, че ако обърнем словореда на въпросното изречение, ще се получи "Главата го боли студента."
Но както и да го погледнеш, "студент" не е подлог там (поне не формален). И езиковият навик правилно подсказва, че трябва да се замести с "него", а не с "той", ако се наложи.

Уф, че дълго стана... На който му е скучно, да прескача Grinning

Иначе весело стана с бисерите (аз сама предложих навремето в темата, ама никой не подхвана идеята Crossing Arms). Но си мисля, че по-добре ще е да се пусне отделна тема... И без имена.

# 306
  • Мнения: 920
Иначе весело стана с бисерите (аз сама предложих навремето в темата, ама никой не подхвана идеята ). Но си мисля, че по-добре ще е да се пусне отделна тема... И без имена.
------------------

Многу диликатна тъз тема. Хората съ убиждат. Нали оттам тръгна цялата работа - че не било нужно ту да се пише много грамотно.

# 307
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

Многу диликатна тъз тема. Хората съ убиждат. Нали оттам тръгна цялата работа - че не било нужно ту да се пише много грамотно.


E, поне в тази тема да си коментираме правописните грешки, който се обижда, ами да се замисли и да се поучи. В другите теми почти няма поправки и там се набляга на помощта. А и както виждаш имена не сме сложили още.

# 308
  • Мнения: 5 370

като стана дума за преподаватели - на курсове в СУ по езикова култура, преподавателката се опитваше да ме убеди, че се пише "студентЪТ го боли главата", защото се замества с въпроса "КОЙ го  боли главата". казвайте сега права ли е жената.


Лелеее... Tired
Освен всичко, което ти казаха, още нещо може да се отбележи - глаголът се спряга с подлога (а подлогът се членува пълно) и така, ако студентите ги направим много (горките), ще видим как глаголът пак си остава в единствено число, вързан за "глава", която е и главното  действащо лице (Студентите ги боли глава.)
Да не говорим, че ако обърнем словореда на въпросното изречение, ще се получи "Главата го боли студента."
Но както и да го погледнеш, "студент" не е подлог там (поне не формален). И езиковият навик правилно подсказва, че трябва да се замести с "него", а не с "той", ако се наложи.

Уф, че дълго стана... На който му е скучно, да прескача Grinning

Иначе весело стана с бисерите (аз сама предложих навремето в темата, ама никой не подхвана идеята Crossing Arms). Но си мисля, че по-добре ще е да се пусне отделна тема... И без имена.

Личи си търновската школа, ехееееее-коУежке-шапка свалям!  bouquet

# 309
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ей сега се натъкнах на едни бисерчета само от един постинг:
Цитат
...да ти назначът...
...през бременноста...
...вероятноста...

# 310
  • tardis
  • Мнения: 329

Многу диликатна тъз тема. Хората съ убиждат. Нали оттам тръгна цялата работа - че не било нужно ту да се пише много грамотно.


Идеята е да се показват грешки, не да се заклеймяват никове. Или не е?


Шаркчице, ни мъ издавай....
колежки ли сме? Grinning

# 311
  • Мнения: 5 370

Многу диликатна тъз тема. Хората съ убиждат. Нали оттам тръгна цялата работа - че не било нужно ту да се пише много грамотно.


Идеята е да се показват грешки, не да се заклеймяват никове. Или не е?


Шаркчице, ни мъ издавай....
колежки ли сме? Grinning
С тая разлика, че аз съм "смесена" и то от далечната 1995 година.
Апропо, българската катедра ни правеше на БРЪМ. Crazy Rolling Eyes Sick

# 312
  • Мнения: 636
Е, какво стана, ще има ли нова темичка?

# 313
  • София
  • Мнения: 1 105
Ще има, отивам да пусна. Кръщавам я "бисери". Ако някой има претенции да сФирка ще сменим заглавието Mr. Green ПУСНАХ Я!

Последна редакция: нд, 25 юни 2006, 22:24 от hey_ya

# 314
  • Мнения: 663
В "Продавам, предлагам... "две мами  на първа страница продават дрешки някоЙот тях нови...е направо ми избодаха очите. #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт