ОТслабвате или дебелеете по време на пости ?

  • 6 764
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 290
Фръц на мен това ми е голям проблем с неотказването.

 Иначе аз това четох днес, че молитвите се сбъдват, когато човек е много отчаян и няма надежда. Аз само тогава съм се молила, дори в атеистичната си фаза, съм се молила, когато нещата са били съвсем безнадеждни, и съм била съвсем на дъното и винаги имала отговор.
 Иначе, когато са ми добре нещата, не ми идва да се моля, сега гледам да си Богообщувам.

# 46
  • Мнения: 2 695
И аз тази година за първи път постя. Моят стимул беше по-скоро духовната страна, имах нужда да стана по-спокоен, по-негневлив, по-смирен човек; опитвам се да помагам на околните с каквото мога;  да не критикувам. И си мисля, че нещата се получават. Започнах да чета повече за религията и за Бога, ходя доста често и в църквата. Определено усещам някакво спокойствие у себе си и света ми изглежда много по-добър Yum

Относно храната и аз предпочитам да ям традиционните за нашия регион храни. Обикновени неща като картофи, грах, леща, елда, ориз, хляб. Онзи ден ми се беше прияло нещо сладко и си направих баница с тиква. Не ми допада заместването на млечните продукти с кокосови, бадемови млека, тофу и подобни. Не мисля, че целта на поста е заместването на едната храна с другата. При това положение не е пост, а чисто и просто веганско хранене.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
40 дни е Коледният пост. Този е даже 49 и е доста по-строг от Коледния.
Днес се мерих. За протокола - свалям приблизително по 1 кг на седмица. Без това да ми е цел и без да се ограничавам. Единствено се старая да ям истинска храна и да не ям боклуци. Не е много, но пък за без усилия е добре.

# 48
  • Мнения: 3 067
Не е нужно да преоболадават въглехидратите.
Може да има пълноценно хранене с растителни протеини - боб, леща, нахут, грах, тофу, темпе, сайтан, зеленчуци, малко ядки, малко маслини, малко авокадо.
Просто трябва да се следи съотношението на макронутриенти. Дебелее се и човек е гладен, ако кара на прости въглехидрати и захари (от плодове).

# 49
  • Мнения: 64
Нормално е да ни се яде повече, защото въглехидратите не дават всички необходими вещества и витамини на организма.Наблягам на повече салати, в които слагам сурови ядки, консумирам също повече коприва, спанак, червен боб, булгур, елда и други подобни, с които се опитвам да компенсирам липсата на месо.

Аз в началото сякаш хапвам повече. След това свиквам и започвам да си хапвам нормално. Simple Smile

# 50
  • Мнения: 290
40 дни е Коледният пост. Този е даже 49 и е доста по-строг от Коледния.
Днес се мерих. За протокола - свалям приблизително по 1 кг на седмица. Без това да ми е цел и без да се ограничавам. Единствено се старая да ям истинска храна и да не ям боклуци. Не е много, но пък за без усилия е добре.

това е супер. а би ли аписала примерно меню? аз засега нищо не съм свалила, но поне спрях да качвам. В момента ям цвекло със зехтин и чесън Simple Smile)

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Вчера:
з - овесени ядки накиснати с гореща вода, 1 с.л. мед, 1 с.л. сусамов тахан, 1 с.л. ленено семе
о - леща, 1 ф. пълнозърнест хляб
сз - ябълка
в - зелена салата с авокадо, хумус
Днес:
з- смути от банан, ябълка, ленено семе и спирулина
о - талиятели със сос песто
в- домати с кафяв ориз, елда и киноа.

Но това действа на мен. Няма гаранция, че ако друг яде същото, ефектът ще е същият. Много е индивидуално.

# 52
  • Мнения: 290
Савина, да наистина, но определено виждам, че се храниш доста по-здравословно от мен! много благодаря!

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ами здравословното хранене става постепенно. С много четене, усилия, проби и грешки и време. На мен ми отне години да започна да се храня здравословно. Поне през повечето време. Не мога да кажа, че никога не ям пица или вафла. Но гледам да е много рядко. Но трябва много четене. Информацията е много и ужасно противоречива. За абсолютно всяка храна има статии колко е полезна, както и такива колко е вредна. Та трябва опит, за да може човек да отсее кое е истина и кое реклама.
Мисълта ми е, че това е процес, който иска време. Не става до вчера да си ял основно чипс и макдоналдс, днес да започнеш да се храниш супер здравословно. Важното е човек да не спира да полага усилия в тази посока. Че ще изядеш една пица не е трагедия. Важното е да не се отказваш. Един чипс по-малко, една ябълка повече все е от полза.

# 54
  • Мнения: X
Савина, извинявай за въпроса, чела съм те, че имаш проблем с кг и отслабването, наистина ли отслабваш при хранене основно с въглехидрати?
И ако да, колко кг си свалила и колко си сега?
Може да не ми отговаряш, разбира се, ако не желаеш.

# 55
  • Мнения: 5 086
Аз се храня основно с въглехидрати и то  в  50 % боклуци.  Не само до засищане, а се и тъпча.  Въпреки това мастният ми профил е отличен,  кг са приемливи, щитовидните хормони също. От днес почвам на плодове и като си приключа цикъла ще се  измеря и изследвам отново.  Няма начин да не отслабна,  при положение, че  няма да ям до и след болки в стомаха от количества.

Има и хора с добра въгрехидратна толерантност и  не всички дебелеят,  ако не се хранят ВМНВХ.

# 56
  • Мнения: 3 067
Амур, извинявай, но според мен изхождаш от грешната преспектива, че растителното хранене е основно в въгхлехидарти и това е повеждащо за много хора. По време на пости също може да се направи баланс на макронутриентите по такъв начин, че храната да е 50/30/20, което си е много здравословно и пълноценно. 50% въглехидрати, 30 белтъчини и 20 мазнини. Има растителни протеини, които съчетавани правилно, предоставят всички незаменими аминокиселини. А покачването и намаляването на теглото, зависи както от общия процент макроси, така и от общия прием на калории.

# 57
  • Мнения: 290
аз самата съм фен на нисковъглехидратното хранене и не смятам да съм веган или нещо такова. насилвам се с постите единствено защото са пости и , защото вече съм ги почнала. иначе най-добре си се чувствам с месо зеленчуци и кисело мляко.

хората са различни, аз съм с по-лоша въглехидратна обмяна по принцип. Иначе аз от години не ям вредни храни, но моят проблем е, че ям повечко като количество. Не съм пълна, не съм обаче и слаба.

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Савина, извинявай за въпроса, чела съм те, че имаш проблем с кг и отслабването, наистина ли отслабваш при хранене основно с въглехидрати?
И ако да, колко кг си свалила и колко си сега?
Може да не ми отговаряш, разбира се, ако не желаеш.
Да, наистина по време на пости свалям. Но както вече казах по малко - по 1 кг на седмица, което за мен е нищо.

# 59
  • Мнения: 290
на мен килограм на седмица ми се вижда страшно много, честно казано. Simple Smile))

Общи условия

Активация на акаунт