Лъвчета и деви август 2004 - 20

  • 16 756
  • 280
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 28
Здравей!
Не се притеснявай, че е нисък!А вие с татко високи ли сте?
Али е на същата възраст, на ръст е 81см, тегло е 10,500.И аз поначало се притеснявах, че върви по-нисичка, ама и ние с татко й не сме високи, така че педиатърката каза, че е в нормите.
Не се притеснявай!
Главно е да са умнички! Grinning

# 16
  • Мнения: 1 391
а какви трябва да са на тази възраст - момчета, момичета? знаете ли?

Ели е 84см, 12.5кг

/но я мериха с дрехи и обувки към 86-86см и към 13кг, и извадиха дрехи и обувки на око.../

# 17
  • Мнения: 46 488
Ето такава таблица Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 794
Colibri, честито ви кола! Да ви е здрава и много да ви вози, че с дете и без кола си е трудно.
И аз от доста време не съм качвала снимки в общия албум, ще го навестя и аз
Не съм ви се похвалила, че си купихме нов фотоапарат преди 2 месеца и сега вече и ние цъкаме по много снимки, така че има какво да качвам вече Simple Smile

# 19
  • Мнения: 5 245
Честит Празник на малките ни сладки дечица!
Да са ни живи, здрави, усмихнати и много щастливи!

# 20
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Да се включим и ние в поздравленията за 1-ви юни за деца, бебоци и родители!

 smile3525 smile3525

Как ще отбележите празника?!

# 21
  • Мнения: 154
ЧЕСТИТ 1-ВИ ЮНИ НА ВСИЧКИ МАЛКИ СЛАДУРИ!!!
             Ние днес бяхме навън, гледахме програма послучай празника, имаше много балони, музика и малки дребосъци. На Лара и хареса, и беше много щастлива. А за подарък и взех една блузка, от която имаше нужда. Все още не осъзнава че има празник и трябва да получи подарък  Simple Smile
Пожелаваме весел и щастлив ден на всички! Hug

# 22
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473

Честит празник на всички деца! Да растат здрави и весели, безгрижни и щастливи!
Покрай  децата имаме възможност да изживеем отново детството и ние, през погледа на наследниците ни balloonХодихме в парка сутринта, а вечерта на детско тържество в Смехорани-славно си прекарахме, и двете, клоуна каза че от всички деца съм се радвала най-много аз newsm18, беше чудесно обаче да подивеем с Цвети!
Целувки и лека нощ!

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Здравейте, всички!
Колибри, Лейди 01 и Червена шапчице, радвам се да ви видя отново!
Алекс го мериха когато стана на точно година и 9 месеца - преди 2 седмици - тогава беше 88 см и 12 кг. Лекарката му остана доволна от него и мерките му.
Иначе страшно много говори! Чак на моменти се учудвам!
В гърнето пишка само ако го сложа и подсетя, сам не си казва. Виж, акото си го върши категорично само в памперса.
Това е от мен засега! Чао. Мисля си, че скоро ще трябва да се науча и аз как да сложа и снимки на Алекс при общите снимки на августинчетата...  newsm78

# 24
  • Мнения: 118
Здравей!
Не се притеснявай, че е нисък!А вие с татко високи ли сте?
Али е на същата възраст, на ръст е 81см, тегло е 10,500.И аз поначало се притеснявах, че върви по-нисичка, ама и ние с татко й не сме високи, така че педиатърката каза, че е в нормите.
Не се притеснявай!
Главно е да са умнички! Grinning

Да, много си права, като се замисля аз съм 159см. Мъжа ми е по-висок, но май на мен се е метнал Grinning
А те всички са ни умнички, няма второ мнение по въпроса newsm26

Деска, Ади също не си казва за гърнето, слагам го и ако има нещо си го върши. Виж, не говори много.......

# 25
  • Мнения: 28
Да си похваля и аз момичето! Simple Smile
започна да обажда вече, когато иска да пиша (за акото отдавна си обажда)!дори я оставям без памперс да си ходи из вкъщи, като от време на време я питам "Али, ще пишаш ли?"- и тя отговаря "да" или "не", а когато е на зор вика "Али аку-у-у!" - та тичаме да се слагаме на гърне, вярно не винаги успява, но Hug
та си мисля дори от другата седмица на ясла да я пускам без памперси (само за спане), е, ще има повече пране ама така ще се научи по-бързо! Heart Eyes

Да са ни живи и здрави децата!  bouquet
Пак вярно е, че всичко с времето си!

# 26
  • Мнения: 371
Здравейте! Днес за втори дрн бяхме на ясла. Представихме се повече от отлично newsm44!!! Не е плакал и вчера и днес. Изчака до вратата да го вземе сестрата и не се обърна да ме потърси smile3518. Чувства се добре , засега сме до 11ч и го прибирам, обядваме в къщи. Започна да ме притеснява кухнята в яслата. Днес имаше печено кюфте със салата newsm78. Чувам давали и кренвирш и таратор, а ние имаме само 4 кътника и неможе още да дъвче, а за закуска кифли. Всички ли това дават, аз си мисля, че това е храна 3-6г за големи деца, а не за ясла!!!

# 27
  • Мнения: 28
Здравей,
и ние сме от ВТ, вие в коя ясла ходите?
Ние сме в "Пролет" в старата част.
Дано и понататък да ходите с желание на ясла.
Али отначало ходеше с голям мерак, докато не я оставих на цял ден.
След това всеки път при оставянето имаше трагедия Praynig
Иначе за яденето не се притеснявай, чтом има вече кътници - ще се справи, пък и сестрите им помагат с храненето.
Успех!
 Hug

# 28
  • Мнения: 2 609
Честит празник на патерици на всички дечица!!!
Бъдете ни живи и здрави, малки съкровища!!!
Щастливо детство и много весели игри!!!


# 29
  • Мнения: 1 391
Здравейте!
Честит празник на патерици и от нас! На всички лъвчета и деви много радости и игри! Здраве и прекрасни дни!

 Hug Hug Hug

Радвам се, като чета как дечицата все повече растат и се приспособяват към околния свят!

Нашите постижения са от днес - приставка за тоалетната чиния детска! Първо пишкане там!
Досега носи памперс и я слагаме на гърне и си ходи там и пишка и ака, обаче още не си казва кога и какво. И онзи ден й взех такава приставка за тоалетна /беше се възпалила отдолу - явно гъбички каза лекарката и каза да сменим гърнето/ и аз реших направо да минава на тоалетната ако може, и взех тази приставка.
Първо тя не поиска изобщо да седне там, ама днес не зная как се излъга и се заигра, даже й стана интересно .Доста време си поседя, а аз отначало си седях до нея, измих си разни неща по банята  Mr. Green, а после направо я зарязах там с едни играчки и отидох да си мия чиниите в кухнята - тя се очарова от акустиката, в банята и почна да вика и пее много забавно!
Дано вече се учи на тоалетна, още ще ми е по-лесно да не мия гърнета...

Иначе как сте с яденето?
Ели напоследък не иска съвсем да яде готвени неща /не че преди искаше де... но и супи вече не ще/
Това което яде е много малко и ограничено като вид и основно са натурални отделни видове продукти.

Сега се храни така - кажете ми бъркам ли някъде и какво ще ме посъветвате:

8ч - 240мл мляко от шише адаптирано
9.30ч - попара 200мл - сухар, сирене, захар, масълце
13ч - обяд - риба печена скумрия на скара, или кюфте, или пиле
плюс домат настърган на ренде, краставица
/вече не иска и плодово пюре даже/
17ч - следобедна закуска - плод - ябълка, ягоди или череши, или кисело мляко
20ч - вечеря - пак домат, краставица, мляко, сирене, кашкавал, шунка - такива работи
22ч - ляга да спи с 240мл адаптирано мляко
през деня изпива и едно шишенце сок и вода

не ще и не ще да яде готвени и разнообразни манджи... не ще картофи, ориз, много рядко ориз хапва по малко, и рядко спагети
яйца изобщо не иска и готвени меса също...

виж шунка и луканка може да набива нон стоп
както и кока- кола, много й харесва  Crazy

сладко не яде хич - не иска
гризини също
освен солетки.

Много ми се иска да се храни по-разнообразно, но направо не зная какво да й давам.

Вашите дечковци как се хранят? И някой знае ли какво трябва обезателно да поглъщат на тази възраст??

Общи условия

Активация на акаунт