Лъвчета и деви август 2004 - 20

  • 16 761
  • 280
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 118
Да, всеки казва, че първо трябва да навърши 3 години и тогава вече може да се оперира.
 Thinking Знае ли някой, какви са рисковете и недостатъците, ако детето е по-малко?  Thinking

# 46
  • Мнения: 154
Да ви се похваля че вече съм стринка, а Лара е кака  Hug В събота етървата роди момиченце  Flutter
А другата голяма новина около нас е че днес Лара беше за първи ден на ясла и се е държала общо взето добре. Разплака се когато отидох да я взема и то защото едно друго дете плачеше и тя милата съпричастна с него   Cry
Надявам се да свикне бързо. Засега е това от нас. Приятен ден на всички!

# 47
  • Стара Загора - на баира
  • Мнения: 77
Ами да ти е жива и здрава племенницата desitka^! Hug
Дано и в бъдеще Лара да се чувства добре в яслата! Praynig Heart Eyes
А Тони бе ухапана от някое животинче-комар или др. и има 4 големи червени пъпки,но вече поне не я сърбят-завяхнали са. След една седмица ще ходим на консултация и ще се отчета с данни, а тогава ще и дават Полиомелита.
С гърнето сме до никъде-сяда и става и казва "НЕ"! #Cussing out
А с бъбренето вече понапредва. bowuu
Аз се бях притеснила,че на повечето от вас дечицата доста говорят, но ето че и "на Тони времето дойде" Wink
Давате ли витаминен сироп на дечицата ви?
На Тони и давам рядко Kidi понеже забравям,а и на нея не и харесва и затова и го давам със спринцовка. Sad Sick
Всичко добро ви желая!

# 48
# 49
  • Мнения: 71
Здравейте момичета!Аз много отдавна не съм писала Embarassed,но иначе като имам време чета подробно.
На Desitka^ честита племенница  bouquet
Kali дано бързо се оправи детенце и бързо да забрави случката,миличкото.
Много са порастнали сладурите и вече са доста палави,както чета  Joy
Ние също вчера ходихме за последната ваксина (полиото)-да се отчетем и ние:
Михаела е 11.300кг и 82 см.
Говори страшно много,вече си водим диалог с нея.Аз я питам каде се е ударила, като заплаче и тя ми отговаря"Ръката" или "главата",Като е гладна казва "Мама топли супа, Миши да папа.", "Ади,мием ръцете". Ами, въобще прави си сложни изречения вече.
С гърнето сме на никъде SickНаправо ме побърква #Cussing out
Не иска по никакъв повод да сяда на него.Не съм и се карала или удряла по повод гърнето.Просто като я питам ще пиша/ака ли на гърнето,тя започва да реве и казва "НЕ!",питам я къде ще пиша и тя ми вика "ПАмпера",ами къде ще му излезе края така все в памперса Crossing Arms
Иска да яде сама,но аз нямам нерви да и давам ,защото става цялата в супа,но май без да се изцапа няма да се научи.
Иначе сме здравички,не сме имали проблеми,като изключим,че много лошо се беше изгорила на фурната на баба си/докато тя я гледаше/.Имаше мехури по ръчичките,но всичко мина и поуката остана,че където пари не се пипа.
Целувки от нас!

# 50
  • Мнения: 5 250
Здравейте и от нас  55

Днес водих Йоан на консултация и вече е 14.900кг/ 93 см Педиатърката каза, че това били мерки за 3 годишно детенце  smile3520 Другото ново при нас е, че през деня Йоан е без памперс, слагам го само на обяд и вечер като спи. Много бърбори, повтаря почти всико и прави кратки изречения. Много се впечатлява от багери, камиони, автобуси и подобни  newsm53 Категорично реших да не го давам на ясла, а директно на градина. Миналата седмица ги пообиколих. За сега съм се спряла на Логопедичната детска градина  Peace Дано го приемат там, много ми хареса обстановката и лелките ми се видяха любезни  Simple Smile

kali бързо оздравяване на Дани   bouquet
Desitka^ честита племенница   bouquet

# 51
  • Мнения: 371
Здравейте! Кажете ми под каква форма давате риба (и какъв вид) на деца около 2г. По-рано купувах пюрета, но сега не ги яде #Cussing out!!! За пържена мисля, че е рано newsm78!!! Благодаря  bouquet!!!

# 52
  • Мнения: 218
Здравейте. Отдавна не съм се включвала. Причината е, че започнах работа. Не ми се искаше толкова рано, но това е положението. В понеделник заминавам на обучение в Пловдив за повече от месец. Много ще ми е мъчно за Тони. Дали ще ме помни като се върна? Само да е здравичък, другото ще го преживеем.
Kali, много е неприятно. Тони си пукна кост на китката преди малко повече от месец, но вашето счупване ми се вижда сериозно. Дано не го боли много юнака. Децата леко преживяват такива травми, моето дяволче дори се хвалеше с гипса си.  Joy Сложно е когато трябва да го изкъпеш, ние дори намокрихме гипса, но не се размекна и нямаше проблем. Скоро ще сте забравили какво е било. Simple Smile
desitka^, честита ти племенница. Да е жива и здрава малката принцеса.  bouquet
Radina, верно много сте големи. Ако ги съберем с Тони ще са като Крачун и Малчо. Joy Тони последно беше 11 700кг. и 86см. Ние с баща му не сме дребни. Аз съм 170см., а татко му 190. Но като деца сме били дребни. Всичко е ген.
krasi, риба давам във всякакъв вид. Махам панировката и давам вътрешността.Ако не искаш да е пържена можеш супа да му правиш.

# 53
  • Мнения: 5 250
krasi нормално е да не иска да яде рибата в бурканчетата. Според мен е блудкава и безвкусна  Rolling Eyes Можеш да му правиш рибата на скара, с доматен сос, като супичка(мога да ти кажа аз как я правя)... има различни варианти  Peace Йоан много обича риба, особенно печена  Simple Smile
Момичета имаме проблем с рязането на ноктите на крачетата  ooooh!  Йоан започва да пищи и реве, дърпа си крачетата. В началото мислех че има гъдел, после че го боли, но в действителност незнам какъв е проблема  #Crazy
ellynor аз съм 171 см, а баща му 178 см, но като малък е бил най-едрото дете в градината и после в училище. А Йоан като го погледнеш не изглежда дебел  Rolling Eyes Дай някой път да се организираме и да съберем децата да си поиграят. Ние като е хубаво времето сме постоянно присъствие в Морската градина Wink

# 54
  • Мнения: 5 713
Моята Маги и тя едра върви: 15 300 и 90см. Килограмите малко не ги вярвам, защото у нас кантарът со4и малко над 14кг, а е верен. Ина4е избщо не е дебело дете, но е пухкави4ка и има бузки. Simple Smile
За рибата аз я правя на фурна, на тиган пе4ена не пържена като леко я овалвам с мазнина, варена.

# 55
  • Мнения: 218
Radina, страхонто предложение Peace, но то време не остана. В понеделник заминавам за Пловдив. До към края на юли ще съм там, а детенце тати ще го гледа. Когато се върна няма да пропусна да направим среща на децата, а и ние да се видим и да си поприказваме на живо. Hug

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
До момента на Алекс съм давала само печена на скара скумрия, много я обича!   chef
Той върви висок и слаб засега - 12 кг и 88 см - но тези мерки са от точно преди 1 месец... сега не знам точно колко е.  newsm78
Алекс разпознава и казва /по негов си начин де/ цели 10 превозни средства - кола, мотор, колело, количка, самолет, джип, автобус, трулей, трамвай, багер!  Laughing Страхотен е!  Joy
Съответно така: кола, отом, кооо, кичка, мое, джип, бус, туей, тамвай, бага...  Heart Eyes
Относно гърнето - по няколко пъти на ден си пишка вътре, аз го слагам обаче, той не си казва сам, ака в гърнето много рядко...  Embarassed
Желая на всички ви да бъдете здрави и щастливи, и доскоро!!!   bouquet

П.П. Преди малко получих по пощата си следното нещо, но предупреждавам, че е много тъжно, така че, който иска - да не го чете!  #Cussing out  #2gunfire  Sad  Cry  Shocked

http://sonic200.com/others/tuongphan.htm

# 57
  • Мнения: 5 250
desykv много е тъжно  Sad За съжаление е самата действителност  Cry

# 58
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Здравейте момичета, отдавна не съм писала, но се включвам за да ви предупредя за нещо което ни се случи вчера. Обаждат ми се от яслата много спешно, защото открили, че на Анджи дланите и табанчетата са силно пожълтели. Няма да ви обяснявам какъв ужаз изпитах, защото ме изпратиха на спешни изследвания за хепатит. Минала съм през такова заболяване, и знам какви са симптомите, но лекарката много авторитетно започна да ми обяснява, че може да има и като нейното пожълтяване. Изпратиха ме в частна лаборатория, защото в ДКЦ-тата не взимали кръв от веничката. Добре, че лаборантката се оказа печена и много бързо и откри веничка, и без много плач и взеха кръв. Как съм изчакала да минат часовете, просто няма да описвам. Най-накрая резултатите излязоха, и се оказа, че Анджи няма хепатит, и едва тогава лекарката се сети да ме попита, дали детето пие сок от моркови?!?!?
Та така, сега имаме забрана да пие сок от моркови, за да се избелят ръчичките.
Така, че да знаете, не прекалявайте с витамините под формата на сок от моркови, защото децата жлътват.
Та така оплаках ви се, а сега да ви пожелая лек ден, и да са ни живи и здрави дечицата.

# 59
  • Стара Загора - на баира
  • Мнения: 77
Здравейте! Днес бяхме на консултация и дадоха на Тони Полиомелита, та да се отчетем- 12.200кг. и 85см.
Моля ви момичета, ако някоя от вас има идея как да накарам Тони да стои на гърнето повече от няколко секунди да сподели с мен!!!  Cry Praynig Мисля си,че не е възможно на нейната възраст вече да не иска да стои и минута на гърнето, а за свършена работа е рано да казвам SadПробвала съм да я занимавам с играчки книжки,но...не иска да стои на него.

Общи условия

Активация на акаунт