НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене част, 121

  • 128 503
  • 749
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Забърках и аз овесени ядки, чия и ленено брашно за тази сутрин. Ама сложих и сирене, че иначе голяма отврат.
Каква е целта на мъките  с тази "отврат"?
Няма сила, която да ме накара да ям нещо, от което ми се повръща, освен ако живота ми не зависи от това.


# 31
  • София
  • Мнения: 3 285
Аз пък много се кефя на чия с овес и кисело мляко. Изобщо не е отврат.
Е, не е по диетата и не го ям, но правя на средния всяка сутрин. Той тесто не яде под никаква форма сутрин.

# 32
  • Мнения: X
Аз пък много се кефя на чия с овес и кисело мляко. Изобщо не е отврат.
Скрит текст:
Е, не е по диетата и не го ям, но правя на средния всяка сутрин. Той тесто не яде под никаква форма сутрин.
На който му харесва и не му пречи, ясно.
Ама тя писа, че било отврат....та, защо да си причинявам нещо, което не мога дори да гледам, камо ли да ям?!

Аз например не обичам кой знае колко дреболии от сорта бял дроб/шарденчета/шкембе, та дори и по режима, не ги ям, или изключително рядко.Обичам дроб-телешки или свински, ям него.

# 33
  • София
  • Мнения: 488
Малко на патерици - Честита Баба Марта, мили момичета!
Ей, го къде е - пролетта идва и тъмните зимни дни са зад гърба ни!
Бъдете здрави и усмихнати!

Някой пишеше за растителните мазнини. По принцип не е хубаво да се наблята на слънчогледовото олио, зехтинът си е ок - ползвайте си го спокойно.
Ако някой знае къде в БГ и по-точно в София мога да намеря зехтин, който да не горчи - ще го черпя:)

# 34
  • Мнения: 68 561
Още вчера щях да пиша за зехтините, но се въздържах да не подведа все пак...
В Лидл има един гръцки в пластмасова бутилка, Промерина или Померина, на 14лв за литър...той е по-благ и не горчи. Според мен. Имам вкъщи от него, довебера отново ще ударя една глътка, за да съм сигурна...

В Кауфланд другата седмица пускат също гръцки - 1 л на 8 лв....писаха в темата, че също не е горчив. Аргос е марката.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 285
Amour*, какво е шарденчета?

# 36
  • Мнения: X
Amour*, какво е шарденчета?
Цитат
мн. шердени, (два) шердена, м. Разг. 1.Дял от стомах на преживно животно. 2.Свинско дебело черво като ястие. // същ. умал. шерденче, мн. шерденчета, ср.
Само у свекърва си съм яла, не са моята храна.
Тя, между другото, готви прекрасно, та не е вината в готвача.   Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 3 285
Това го слагаме в дробсърмата. Вкусно е.

Като сте заговорили за зехтина, да ме светнете. Където и да търся, няма вече зехтин, а маслиново масло. Дали е същото?

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Забърках и аз овесени ядки, чия и ленено брашно за тази сутрин. Ама сложих и сирене, че иначе голяма отврат.
Каква е целта на мъките  с тази "отврат"?
Няма сила, която да ме накара да ям нещо, от което ми се повръща, освен ако живота ми не зависи от това.




Проблем с WC-то. С кисело мляко и аз ги ям, със сирене и масло обожавам. Но само накиснати с вода ми беше гадно.

Зехтин и маслиново масло е едно и също. Аз купувам само от Лидл. Точно това, което Тета описа. На Промиена, по-скъпия обаче, че другия горчи ужасно.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 285
Сварени с вода помагат ли за WC-то? Щото са по-вкусни от накиснати, особено с масло и сирене.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Сварени с вода помагат ли за WC-то? Щото са по-вкусни от накиснати, особено с масло и сирене.

Преди режима ми помагаха. До сега не смеех да ги ям, защото са ми много вкусни и ще прекаля с количествата.
А и изобщо не са по режима.

# 41
  • София
  • Мнения: 3 285
Tъй де, и аз затова ги избягвам. Но като ги ползваш за друго (WC), просто сваряваш съвсем малко: 1-2 лъжици. Или търсиш някакъв безвъглехидратен метод.

# 42
  • Мнения: 68 561
Явно има проблем с наименованието на зехтина, като запазена марка-нещо такова, защото вече навсякъде не го пишат зехтин, а маслиново олио. Стига да е екстра върджин това маслиново олио, си е същото, тоест е ок, тоест - стария зехтин Simple Smile

За зехтина в Лидл - на Промерина има и помаче, почти същата е опаковката - да се гледа добре етикета кое точно се взема. Екстра върджина е на 14 лв. за литър, има и двулитрови бутилки от него. Помачето май е само 1 л опаковка.

# 43
  • Мнения: 4 042
Таня, проблемът с нулите аз го реших с Трифала. Сетих се, че из многото добавки имам и такова нещо. Две вечери пия преди лягане по таблетка и съм вече перфектно в това отношение. Няма спазми, напъни, болки, не действа като разхлабително, или пък както се подредих с фибрите. Съвсем меко действие. Поръчвам от сайт, но най-вероятно я има и в аптеките. Това е смес от три аюрведически треви. А не ѝ вярвах досега на Аюрведата Wink

Имам питане, от режима възможно ли е да се увеличи VLDL-холестерола или бъркам нещо с вида на мазнините? HDL и LDL са добре. Само VLDL е много висок - 0,91 /референтни стойности 0,00 - 0,26/.

Готвя с кокосово или краве масло. В салатите зехтин или авокадово. Когато не ми достигат мазнини обаче често прибягвам до квасена млечна сметана 20% като добавка към храната - в салати, супи и т.н. Съмнявам се, че ако има проблем, най-вероятно е в нея.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Никога не съм чувала за Трифала. Отивам да чета.
Преди малко четох из фейса, че много често причината за високия холестерол при режима било мазното кафе. Колко е вярно, нямам идея, но твърдението не беше от случаен човек.

Общи условия

Активация на акаунт