Деменция на 23

  • 1 457
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 488
Аз съм на 23 години и се страхувам ,че може би страдам от деменция!
Имам го като наследствен фактор. И двете ми баби са го имали.
Винаги съм била много иразпиляна,напоследък имам много проблеми от всякакво естество,но на ден по 100 забравям разни неща-шапката вкъщи, някакви продукти, които е трябвало да купя. Много ми е трудно да се съсредоточа в ученето и постоянно се разсейвам, чак започвам да се дразня на себе си. Фокусът ми е нулев. Преди имах силна памет, сега - нищо. Може би се дължи на факта, че започнах да уча висше образование по-късно, но все пак...

# 1
  • Мнения: 39 318
Спокойно. Деменция на 23 не е възможно. Твоето си е най обикновена разсеяност.

# 2
  • Мнения: 488
Спокойно. Деменция на 23 не е възможно. Твоето си е най обикновена разсеяност.

Благодаря за отговора! Просто доста се притесних, тъй като съм имала двама роднини с такива проблеми.

# 3
  • Мнения: 19 302
Изследвай си б12 и суплементирай,  ако е ниско. Може да прочетеш повече.
В Св. Наум има кабинет, където правят тестове с помнене, писане, но наистина си много млада за такова нещо.
Паметта трябва да се тренира. Освен това като се прави едно нещо, човек трябва да се съсредоточи само в него. Сега с телефоните това се случва много трудно, защото постоянно вършим по няколко неща и всъщност нищо не вършим.
Свали някой апп за телефона, в който се заключва за определено време. Има един forest, в който отглеждаш гора, докато не пипаш тел.

# 4
  • Мнения: 5 236
В12, D3, желязо, щитовидна жлеза, кръвна захар и инсулин е добре да се изследват. После с резултатите - при добър ендокринолог, който правилно да ги разчете. Успех!

# 5
  • Мнения: 488
В12, D3, желязо, щитовидна жлеза, кръвна захар и инсулин е добре да се изследват. После с резултатите - при добър ендокринолог, който правилно да ги разчете. Успех!

Благодаря! Ще ги изследвам задължително.

# 6
  • Мнения: 35 968
В12, D3, желязо, щитовидна жлеза, кръвна захар и инсулин е добре да се изследват. После с резултатите - при добър ендокринолог, който правилно да ги разчете. Успех!

+ вероятно си уморена и зимата ти влияе зле

# 7
  • Мнения: 752
Няма как да страдате от деменция на тази възраст. Внушавате си. По-разсеян човек сте или не сте, а само в определени моменти, когато неприятности ви притесняват и разсейват. Намалете устройствата, те влияят лошо на психиката. Няма никакво значение, че сте започнали висшето след n на брой години, а не веднага след средното, това няма нищо общо. 23 г. не са 95 все пак. Иначе всички забравяме понякога, не сте само вие. Разсейват ви проблемите в момента, щом сте имали преди силна памет, още я имате, тя не е изчезнала, но мислите за много неща и затова така се получава.

# 8
  • Мнения: 25 623
Спокойно. Деменция на 23 не е възможно. Твоето си е най обикновена разсеяност.

Едно време в подобни ситуации се питахме една друга: „Влюбена ли си, или загубена?“. Simple Smile

# 9
  • Мнения: X
От стрес мозъка блокира, на всеки се случва. Елиминира стреса, иначе над 80 години почти всички страдат от деменция в някаква форма. Просто при някои се развива много бавно и почти незабележимо.
 На млади години може да се развие алцхаймер. Не знам как се диагностицира.

# 10
  • Мнения: 9
Спокойно. Деменция на 23 не е възможно. Твоето си е най обикновена разсеяност.
Напротив, напълно възможно е. Имам позната, която я диагностицираха на 21.


Източник: https://alzheimer.ca/en/about-dementia/other-types-dementia/young-onset-dementia

В никакъв случай не твърдя, че при авторката не става дума за обикновена разсеяност, но не е коректно да я лъжем, че от деменция страдат само стари хора.

# 11
  • Мнения: 752
Ранната деменция възниква на възрастта на авторката, но умножена по 2 или 45-50 години. Няма деменция, да бъде напълно спокойна, далече е от средната възраст, когато макар и рядко може да се случи заболяването. Принципно си е точно старческо заболяване. Повече спокойствие, по възможност да се решат бързо част от проблемите и ще видите как всичко ще е наред.

# 12
  • София
  • Мнения: 13 166
Аз имам близък, който беше диагностициран на 30+ с Алцхаймер. Началните симптоми са подобни.
Вече е на около 60.
Пие хапчета, добавки, много спортува, прави и упражнения за паметта - решава тестове,задачи,кръстословици.
Добре е, но е под постоянен лекарски контрол и прави консултации всеки месец.

Разбира се, при авторката може да е умора в комбинация с липса на витамини и/или минерали.

# 13
  • Мнения: 1 040
Без да поставям диагнози:
Чета симптоми на синдрома на дефицит на вниманието.
Ако бях на  ваше място бих направила по здравна каса всички кръвни изследвания + някои допълнителни, които са ви писали. Ако сте в София и нищо не се открива след лабораторните изследвания, искайте след това направление за Свети Наум за диагностика. Успех

# 14
  • Мнения: 300
напоследък имам много проблеми от всякакво естество,но на ден по 100 забравям разни неща-шапката вкъщи, някакви продукти, които е трябвало да купя. Много ми е трудно да се съсредоточа в ученето и постоянно се разсейвам, чак започвам да се дразня на себе си. Фокусът ми е нулев.
[/quote]

Аз бих седнала спокойно да помисля за тези проблеми, да пооправя това-онова относно тях, после ще се замисля дали някое хубаво гадже не ми е "взело ъкъла"..
Бих си дала 1-2 дни абсолютен релакс - сън, разходки, лека приятна музика, медитация (ако я владеете). Разбира се и хубава, вкусна храна, приготвена с приятен човек - може да е приятелка, съседка, но да е Човек! Човек, с който бих могла да разговарям по естествен и непринуден начин.
И тогава, вероятно, всичко се е подредило..

Общи условия

Активация на акаунт