Вегетарианска тема 10 - какво ще готвим днес

  • 71 192
  • 884
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: X
Жега, не жега... трябва да се яде.
Вчера – паста с доматен сос с много босилек (друго може да не расте в моите саксии, но босилек има в изобилие тази година), днес – таратор, чечина, зеленчуци на грил (резене, тиквички, лук).

# 481
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
И аз напълних тиквички, но със сирене, мариновани домати, спанак и подправки. Плънката я сложих директно и пекох заедно с тиквичките. Вътрешността която издълбах я сложих от страни и нищо, че леко загоря (очаквах го), стана много хубава като и добавих кисело мляко с копър и чесън.

# 482
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
на мен жегата въобще не ми се отразява на апетита, ям си доволно  Mr. Green
виж грил отказвам да запаля, много е жежко...

днес зеленчуци на тиган с кладница
някакво листно зеле на тиган, но го пресолих и не успях да го изям. Crazy
салата - за жалост краставиците растат по-бързо, отколкото зреят доматите.
десерът беше сварени и пюрирани сини сливи с черен шоколад и какао. уникално вкусно Crazy

да се оплача - зайците са ми изяли една трева, която се слагала в салата и имала солен вкус. трева нямам вече, не съм я даже опитала  Whistling

# 483
  • Мнения: 9 197
Oт известно време дребното кара по една седмица на една храна.Миналата беше доматена супа и ориз само със малко сол. Нищо друго не иска.
Днес поиска макарони със сирене и за десерт крем. Вероятно на макарони ще кара отново цяла седмица. От понеделник до понеделник.

Имам къри с патладжан и зелен фасул,салата от крастъвица и фъстъци и това е.

# 484
  • Мнения: 1 684
Oт известно време дребното кара по една седмица на една храна.Миналата беше доматена супа и ориз само със малко сол. Нищо друго не иска.
Днес поиска макарони със сирене и за десерт крем. Вероятно на макарони ще кара отново цяла седмица. От понеделник до понеделник.

Имам къри с патладжан и зелен фасул,салата от крастъвица и фъстъци и това е.

Имаш дете мечта.  Защо и моите не са такива. Колко много свободно време щях да имам.

# 485
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
таратор
пататник
песто от магданоз
зеле с ориз на фурна
супа по градинарски
катми с тиквички (минавам ги в смутимейкъра и после правя тестото)
блини с извара и мак

# 486
  • Мнения: 9 152
Днес предложих запеканка карфиол на фурна, поръсен с кашкавал.
Много ни е горещо и ядем предимно диня : -)

Колегите бяха очаровани от рулото.
Към него направих и млечно -майонезена яйчена салата със сибирски лук.
Ето малко от едното руло :
Скрит текст:

# 487
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Ауууу, това руло изглежда супер апетитно! Мммммм  Peace

Ася, би ли споделила рецептата за катми с тиквичките моля? Не ти ли е много магданозено пестото от магданоз?

# 488
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
2 малки тиквички ги сложих в смути мейкъра с малко вода и магданоз и смутирах.
извадих и добавих яйца, извара (слагам обикновено кисело мляко, но заради вече сложената вода щеше да стане много рядко, затова извара).
понеже не ям глутен, то сложих брашно от тиквени семки и от елда, но ти можеш да си сложиш пшенично. но тиквените семки придадаха много приятен вкус  Peace (брашното го взех от Австрия, в ДЕ не съм го виждала  newsm78)
сол, инд. орехче, бакпулвер и малко черен пипер.
после в чугунения тиган. Peace

аз обожавам магданоз и моят в момента е доста голям станал и не е толкова кръхък, та затова на песто  Mr. Green
така се закача и по-малко по зъбите  Joy

днес като правих таратора и пасирах киселото мляко с магданоза, да не си играя да го ситня. Peace

# 489
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Благодаря Ася!!!  bouquet аз никога не съм яла, нито правила таратор с магданоз. Звучи интересно.

# 490
  • Мнения: 9 991
Катерица, добре си се справила. Трябва и аз да пробвам с обикновен картоф. За плънка гуакамоле ли сложи, или извара? С гуакамолето няма да има трайност ми се струва.

# 491
  • Мнения: 9 197
А когато съм хапвала таратор при араби в него има черен пипер и джоджен.Също само разбиват млякото и не го разреждат с вода.
Много странен вкус или твърде различен от очакваното.

# 492
  • София
  • Мнения: 4 312
Аз обичам арабските версии на таратора, джожден и мента супер много си отиват с киселото мляко.
Тези дни правих торта, много салати, суши. Днес ще правя омлети със салата + доста бри и едно миризливко белгийско сирене за мен, че от утре започва Богородичния пост.

# 493
  • Мнения: 9 152
adelinda , плънката е гуакомоле, а отгоре намазах разтопено  топено сирене и докато е топло, наръсих скълцани рукола и сибирски лук. После остана в хладилник за няколко часа, за да стегне  покритието.  Не знам колко време е трайността, със сигурност 24 часа са ОК, понеже приготовлението го направих предната вечер, а поднесох рулото на следващия ден. Беше вкусно и прясно.

# 494
  • Мнения: X
Картофени палачинки (Rösti), хакаидо тиква с чесън на тиган, пица (с бирена мая) с пресни домати, моцарела и много босилек (реших, че на 36 градуса няма много да повлияя на температурата вътре с пускането на фурната Whistling), кюфтенца от нахут с къри млечен сос, ферментирали палачинки, миш-маш, боб.

В жегата мога да карам само на салати с екстри, таратор и плодове, но хлапето не може, а имам и гости, затова се налага да се готви... Иначе моят апетит също е зевиден и никога не намалява, даже и когато съм болна. Това е положението. Laughing
 
За мен в таратора има само краставица, чесън, копър, орехи, кисело мляко, сол и вода. Разни зехтини, черни пипери, други зелении и т.н. няма какво да търсят там. Точка. Laughing Сосове с кисело мляко и какви ли не зелении правя и обичам, но не им викам таратор.

Общи условия

Активация на акаунт