Прием на ученици в първи клас в общинските училища - София - 5

  • 79 466
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 826
По принцип се бях насочила към 55-то и 8-мо в Дървеница, но с новите критерии  вече не знам. Според новите правила 8-мо вече  не в района на блока в който живеем в момента по настоящ адрес. Единствено и само 55 е. То определено се води за елитно. Там обаче са обявени само 7 паралелки от който 1 с  „Луис Карол“ и 2 „Шилер“. Останалите 4 са по уседналост и включват поне 3 квартала, така че шанса ни там клони към 0. Дори и да говоря с директорката не мисля, че ще постигна успех, но мисля да съчетая подаването на документи с приемното време. Надявам се да няма обратен ефект само.
81-во  СОУ "Виктор Юго" е до 144 в близост до Патиланци.  За него нямам много информация, но се надявам на второ класиране там. Изобщо нямам идея в кое от двете ще има прием по т. 8.2  и 8.3. За 128-мо и 39-то изобщо нямам информация. Смятам да подам документи в 105-то и 11-то в Дианабад и каквото стане.
Благодаря Ви момичета за информацията!
Само да кажа,че всички паралелки са по остановените правила- т.е. с уседналост. Ако се съберат деца за 1паралелка по Шилер,ще има 1 паралелка, но тези деца по никакъв начин няма да изместят някой от квартала ,който е в по-висока група. Ние ще сме в 4-та група там,но смятам да се пробваме. Напливът ще е голям,тъй като районът на училището е доста голям,но пък вече не е така предпочитано ...има доста проблеми в последно време.Бих ви посъветвала да проучите и 8-мо - районът му е доста малък и е възможно да ви приемат,било то в 4-та група,с +5т по съседен район.

Последна редакция: вт, 10 апр 2018, 15:47 от paulieM

# 721
  • София
  • Мнения: 4 493
Ами всеки смята, така е , няма общо правило. Аз съм казвала,  че моята щерка я дадох на частна занималня, поради куп причини, .........ами таксата като сметна и като добавя храна, като добавя английски, и като добавя спорт ( дори 1 спорт)  и те стават 500 лева на месец, и е едно водене и вземане и пак английския е 2пъти по 1 час вечер. Sweat Smile  Ами замислям се да ви призная , дали малката да не я запиша направо в частно у-ще,..... имаме наблизо едно ( прилично е по общи отзиви), в което таксата е 700 лева месечно, може месец за месец да се плати. Thinking
И са 16 деца в клас, и имат 2 часа английски на ден, и чанти у дома не носят, и персонална работа с дете, и спорт имат там на място и няма да я водя напред назад всеки ден.... пък даже може и 1000 лева за цяла година да платя за бусче,  което да я взема поне сутрин от дома....
Особено сега , като гледам критерии и правилници и като помня какво преживях с приема на каката, то нерви, то несигурност, то ядове... и накрая държавно у-ще си е все пак, уж елитно, дали е елитно не знам.....  Thinking доволни сме не мога да отрека, но сметката не ни е толкова по - ниска, а разправията далеч по -голяма, ако човек държи детето да учи добре....
И кое е училището? АЗ такова за 700 на месец не открих. Иначе съм съгласна че дето 500 там и 700 и е без разправии

# 722
  • София
  • Мнения: 6 016
Писах ви на лични, но и тук ще пиша ако някой се интересува, Без да задълбавам конкретно до стотинка, всички тези училища са с такси около 700 лева на месец. Климент Охридски, Джани Родари, Меридиан 22, П. Яворов, Образователни Технологии, Св Наум, Дружба, Симеон Велики
Доколкото знам в "Дружба" - от ПУК до 4 ти клас са 7500 лева годишно

Последна редакция: вт, 10 апр 2018, 16:11 от Yangdze

# 723
  • Мнения: 56
Училище "Дружба" в Обеля си е кажи-речи турско училище. По-голямата част от децата са мюсюлмани, в т.ч. и араби, има голяма част китайци. Много от децата мюсюлмани са от провинцията, като са настанени в общежитие в двора на  училището.
Другата част са  българчета от района на Надежда, Люлин и Обеля, както и от селата на запад от София.
Нивото в никакъв случай не е по-добро от  кое да е общинско училище, като те омайват с дисциплината и добрата база. Учителите по английски са български турци и в междучасията по-вероятно е да чуеш турска реч, отколкото английска или българска.
Общо взето училището става ако не си прекалено взискателен или етнически и религиозно предубеден...

# 724
  • Мнения: 1 412
Всеки език е богатство, все пак турския ще е бонус😂
И, за да не се кахърите за частните училища в повечето приемът е приключил. 👍

# 725
  • София
  • Мнения: 6 016
Това за Дружба не съм го знаела, но дори да е турско не е непременно лошо училище, ставаше дума за такси затова ги изброих. Но другите у-ща в списъка не са за пренебрегване, дори да речем че Дружба не е масовото частно у-ще, от което се интересуват питащите. Blush

# 726
  • софия
  • Мнения: 2 919
При кандидатстване оригинал на удостоверение за адрес ли се депозира? Или той се представя при записване?

# 727
  • София
  • Мнения: 28 790
Върни се малко назад, обсъждахме го.

# 728
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Тъй, изкарах 2 уверения за всеки случай. Всичко е точно, обаче... ми взеха по 3,50 за уверение. Laughing
Не стига, че това е задължително измислено от УПщината, ми и пари вземат.
Някой може ли да ми даде мейл към тея за оплакване?
Миси. Sunglasses

# 729
  • Мнения: 29 793
Брях  Shocked, при нас е 2,50 лв. таксата. Община Младост.

Не, че е голяма работа левчето, просто мислех, че таксите са единни.

Смятам да давам копия с печат вярно с оригинала при подаване на документите, понеже ще пускам в 3 училища на ръка + в 1 онлайн, но там едва ли ще изискват нещо допълнително.

# 730
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Искам мейл аз за оплакване... не би трябвало да се искат пари за тая работа. Ми да си направят по училища база данни с кои деца къде и от колко време се водят в района. Crossing Arms

# 731
  • София
  • Мнения: 28 790
Те ги имат.

# 732
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Е тогава що рипаме до Общината? Показваш акта за раждане на детето и те си правят справката на място и пишат съответната група.
Днес една жена четеше наредбата и се чудеше дали трябва 2 уверения да изкара - постоянен или настоящ, че й обясних как стоят нещата.

# 733
  • София
  • Мнения: 353
Слатина - 3,50 лв, Възраждане - 5 лв.
Ceca, трябва да може и без пари да ти го издадат, но да ходиш да си вземеш разпечатания лист след 3-5 работни дни. Мен ме изпратиха директно на касата да си плащам и чак след като платих видях ценоразписа, че има вариант да е без такса, но не го получаваш веднага.

# 734
  • Мнения: 29 793
А, хич няма да се разправям. Плащам и вземам веднага. Да изляза от работа, за да ида до там, ми е повече главоболия... Thinking

Общи условия

Активация на акаунт