Отговори
# 15
  • Мнения: 2 818
На 2г8м. е, досега е пила веднъж, но аз го спрях посредата, защото видимо не й понасяше. Но преди време имаше проблеми с пикочните пътища и май в мазилото, което й изписаха имаше някакъв антибиотик newsm78

# 16
  • Мнения: 277
От лентичката се вижда колко е голям Алекс - досега е пил антибиотик веднъж - на 1 г. и 5 месеца заради възпаление на ушите. Оттогава насам веднъж беше с хрема /вирусна според мен/, веднъж с висока температура /пак вирус изглежда/ - до антибиотици не се стигна.
Давала съм капки Ехинацея и Мултивитамол на д-р Тайс - през зимата. От февруари някъде не давам нищо.

# 17
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
За 2,3 години 2 аугментина - и двата излишно  Close. Първия път докторката в бг се изплаши от зачервено гърло ( 1,8 г.), втория път тук миналия месец, уж за зачервени уши, без детето да се оплаква изобщо от уши  Rolling Eyes. Вирусите ги изкарваме с температура около 40, което стряска докторите, та намазваме антибиотиче. Давам му пробиотици, омега-3, пчелно млечице, когато усетя че се разболява - прополис и орегано ойл. Не знам дали помагат, вирусите рядко ни подминават  Sad ...

# 18
  • Мнения: 2 575
За сега не сме пили - 2 години и половина и се надявам да продължим така!!!
Стискайте палци Wink

# 19
  • Варна
  • Мнения: 6 873
На почти 5г - 4ри пъти като първия път /на 8м/ го спряхме на 2рия ден защото 2рия лекар сложи вярната диагноза и махна АБ.
Гого ... като малък не боледуваше, но със сигурност пи при скарлатината. Сега от 2-3 зими насам пие по един път, по цяла зима влачи кашлици, но това не му пречи да излиза мокър навън, по къс ръкав под якето и т.н.... Отказала съм се да се боря с него.
Аз самата съм пила антибиотик след гинекологична операция преди 6 години, преди това нямам спомен, а съпруга ми не е пил антибиотик /и не се е разболявал, един Фервекс и е чисто нов/ откакто го познавам, от '84та година. Може би има значение ...

# 20
  • Мнения: 270
За първи път синът ми пи антибиотик ( Сумамед сироп ) на 7 месеца, защото имаше вирусна ангина, а след това на 10 месеца направи отит плюс бронхит и докторите тук ни изписаха Новамоксин, който е от групата на пеницилините.

# 21
  • Haskovo
  • Мнения: 150
ние сме почти на две г. и сме пили три пъти до сега антибиотик мисля че не е много

# 22
  • Мнения: 1 237
На 1г.11м. - 5 пъти.

# 23
  • Мнения: 5 500
На 2 г и почти 10 месеца никога не е пил.
Даже не им знам имената.

# 24
  • Мнения: 6 155
На 2г. - 3 или 4 пъти  Confused

# 25
  • Мнения: 1 629
1г. и 9 м. 3 пъти, като веднъж беше венозно.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Пепи е 1 г. и 6 мес. и е пил 2-а пъти антибиотик. На 1.2 г. - Аугментин и в момента - ЦЕК

# 27
  • Мнения: 3 034
На 3 год и 10 мес  - 1 път е пила АБ досега и се надявам да й е последния.

# 28
  • usa
  • Мнения: 2 113
даниел е на 3 и половина, в момента пие втория си антибиотик -  за ушна инфекция, която влачи от седмица. опъвах се, опъвах се, ама накрая се предадох  Confused...
сестрите му са на 8 и 10 - имат в актива се по 4-5 антибиотика, всичките до 5 годишна възраст.

# 29
  • Мнения: 5 539
На 2,6 години и в момента за пръв път е на антибиотик - Оспамокс. Върлува някакъв ужасен вирус и този път хомеопатията не можа да помогне Confused Започна с конюнктивит, зелени сополи, много червено гърло и разбира се, Т над 38 Close На четвъртия ден нямаше подобрение от хомеопатичните, не издържах и я заведох при джипката, която изписа антибиотика.
Днес този вирус ме тресна и мен. Моментално взех Осцилококцинум, после повторих, но напразно. Какви са тия зарази не знам newsm78 Джипито спомена за някакви аденовируси, които не бях чувала досега Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт