Водоустойчив грим за плажа

  • 3 353
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 638
Позволявам си да открия нова тема, тъй като старата е от 2008 година.
Интересува ме, ползвате ли грим на плажа, какъв - вид, марка и т.н. Кои са най-добрите водоустойчиви продукти на пазара в момента.
Аз искам да се снабдя тази година със следните продукти - черен молив за очи / за поставяне във водната линия и очертаване на очна линия/, сенки, молив и червило, фон дьо тен за лице и тяло, молив за вежди, коректор
В момента на пазара се продават доста гримове, които твърдят, че са водоустойчиви, но дали наистина е така.
Моля споделете мнения, опит, препоръки по темата  bouquet

Последна редакция: ср, 07 мар 2018, 23:38 от anbibian

# 1
  • Мнения: 4 008
На плаж ли ще ходиш с тези 80 кила грим или на чалга-дискотека??

# 2
  • София
  • Мнения: 2 670
Мисля, че е доста грим за летен сезон, а да не говорим за плаж... Толкова ли е зле положението?

# 3
  • Мнения: 3 480
Ей, няма тема без някой да нападне автора на темата.

Всеки си има причини дали иска или не иска да носи грим - в случая потребителката задава въпрос.
Нося грим на плажа, но не водоустойчив, не си мокря и пека лицето. Слагам минимум заради жегите и влажността, всичко се "разтича". Светла съм и ако не сложа малко цвят (независимо къде съм) изглеждам бледа, безцветна. Да не говорим, че след определена възраст не мога да претендирам за идеална кожа и тен.
Слагам коректор, където е необходимо или фдт (под очите например), изкуствени мигли косъм по косъм (с които съм почти целогодишно с малки почивки. Микроблейдингът би те "отървал" от молива за вежди също. С миглите косъм по косъм не ти се налага да слагаш спирала и очна линия. Малко руж, балсам за устни с УВ фактор. Трайни червила, които се премахват само с мазен продукт имат Макс Фактор, двуфазни.

Моят плажен грим изглежда горе-долу така, без сенките:

https://www.youtube.com/watch?v=TnPRN_OyYeo

Иначе в България Криолан предлагат водоустойчиви продукти за клипове, театър; както и Кавърмарк.

Виж тук, за да добиеш представа за какво говоря:

http://www.extrememakeup.co.uk/epages/es117859.sf/en_GB/?ObjectP … ts/CM00001-Choose

https://www.youtube.com/watch?v=dfO1X_0ZgXQ

Има и продукти, с които можеш да "превърнеш" любимите си водонеустойчиви продукти в устойчиви:

https://www.escentual.com/make-up-for-ever/makeupfee023/?gclid=C … r_MAaAn7FEALw_wcB

https://www.escentual.com/make-up-for-ever/makeupfef012/?gclid=C … xPMsaAgtbEALw_wcB

https://www.superdrug.com/Make-Up/Eye-Makeup/Eye-Primer/Makeup-R … tkCFayhswodsCYBsw

Предполагам могат да се намерят в България.


Последна редакция: ср, 07 мар 2018, 15:48 от Stardust@

# 4
  • София
  • Мнения: 38 484
Аз слагам само вв крем. Хем крем, хем цвят, хем защита. Но ще чакам да пуснат новите продукти за лятото.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 147
Catrice имат хубава очна линия, която е водоустойчива, тип писец е. Не съм я ползвала, докато съм била на плаж, но съм "тествала" водоустойчивостта ѝ, доволна съм.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 379
Леле, колко грим и то за плаж... Няма ли да ти е свръх дискомфортно?

# 7
  • Мнения: 11 338
Според мен ако една жена е гримирана на плажа трябва да е много дискретно и по-скоро свежо.

Жените, които обичат да се гримират с пудри, фондьотени, моливи за вежди и тем подобни смятат, че изглеждат естествено и никой не забелязва колко много грим имат /или смятат, че не е много/. Обаче всички виждат и изглеждат нелепо. Личното мен силно ме шокират веждите напоследък тип харемът на Насреддин шах Каджар!

Моето предложение е /ако е важно да си нагласена и на плажа/ да си сложиш мигли от ония косъм по косъм, дето са аха като истански и не се махат и гримират защото са плътни и дълги. За кремче да се ползва тонираща хидратация ВВ /например на Ла-рош, или с Ув защита поне 20 фактор/. Ако очите чак толкова искат подчертаване само в основата малко черно. 

Също така смятам, че е вредно дори да си гримиран на плажа - кожата е много, много чувствителна когато е на слънце. Вярвам, че важното е само УВ защита и хидратация. Ама съм поостаряла и вече не жертвам здраве и практичност за красота  Flutter

# 8
  • Мнения: 3 638
Леле, колко грим и то за плаж... Няма ли да ти е свръх дискомфортно?
Ами не няма да ми е дискомфортно, ако въобще съществува качествен грим, който е водоустойчив.
По-ще ми е дискомфортно да изляза в 8 и да се прибера в 23 часа, да съм била цял ден навън по плаж и пътешествия и на снимките да мязам на бита с мокър парцал.

Моля, който не се вълнува от темата да не спами.
Темата е конкретно за продукти - ползвам това и това, доволен съм не съм доволен, водоустойчиво е не е водоустойчиво.

Нервен_Хамстер няма да ходя на чалга дискотека, ситртаки ще играя, други неуместни въпроси имаш ли???

Фон - дьо - тен - интересува ме този https://www.enzo.bg/shiseido/sun-foundation-vodoustojchiv-techen … on-do-ten-spf-30/
Гледах и по-икономичен клас на Лореал, но се съмнявам да е водоустойчив, макар че така пише на опаковката.
Спирала - спрях се на Макс Фактор 2000 калории, обикновената ми допада, не знам дали водоустойчивата е наистина издържлива.
Молив си харесах на Clarins https://www.enzo.bg/clarins/eye-make-up-crayon-vodoustojchiv-moliv-za-ochi/
Фон дьо тен за тяло - дори не знаех, че има такова чудо преди да почна да търся водоустойчив за лице, оказа се че има, но за мен е напълно безполезен, ако не може да ти прикрие белега от секциото например  Laughing
https://www.enzo.bg/dermacol/perfect-vodoustojchiv-razkrasjavass … -do-ten-za-tjalo/

the Дорис не ми е важно да съм нагласена, важно ми е да ми останат снимики за цял живот на които наистина да се харесвам и за съжаление и аз вече не съм първа младост и най-големият ми проблем са тъмните петна, особено след второто раждане са станали много упорити и големи и продължават да растат, а пък аз по принцип съм много фоточувствителна и съм вечно облечена, под чадъла, намацана със сто пласта слънцезащитен крем и облечена с дрехи за сърфисти, понеже навсичкото отгоре съм и алергична към слънцето.
Оная лудата на плажа с тениската с дълъг ръкав - това съм аз!  hahaha
Та поне веднъж ми се прииска да изглеждам и аз като хората по време на голямото ни семейно приключение, когато децата ще са при бабите, а пък с мъжа ми ще обикаляме двамата по островите  Sunglasses

Последна редакция: ср, 07 мар 2018, 23:48 от anbibian

# 9
  • Мнения: X
При наличие на пигментация е разумно да се продължи със слънцезащитата 50ф на плажа и да се подновява често. Водоустойчивия грим ползваш за вечерните разходки с хубавите дрехи и ще имаш мечтаните снимки Blush

# 10
  • София
  • Мнения: 2 670
Фдт на Дермакол в жълтата тръбичка е водоустойчив, но да знаеш, че е доста гъст и покривен. Едно грахово зърно стига за цялото лице, че даже и това е много.

# 11
  • Мнения: 11 338
the Дорис не ми е важно да съм нагласена, важно ми е да ми останат снимики за цял живот на които наистина да се харесвам и за съжаление и аз вече не съм първа младост и най-големият ми проблем са тъмните петна, особено след второто раждане са станали много упорити и големи и продължават да растат, а пък аз по принцип съм много фоточувствителна и съм вечно облечена, под чадъла, намацана със сто пласта слънцезащитен крем и облечена с дрехи за сърфисти, понеже навсичкото отгоре съм и алергична към слънцето.
Оная лудата на плажа с тениската с дълъг ръкав - това съм аз!  hahaha
Та поне веднъж ми се прииска да изглеждам и аз като хората по време на голямото ни семейно приключение, когато децата ще са при бабите, а пък с мъжа ми ще обикаляме двамата по островите  Sunglasses

И аз съм петниста хиена на хормонална основа и слънце  Crazy. Сега е последния период за махане на петната при дерматолог /преди силното слънце/ да ги изгорят с лазер. И аз съм с алергия към слънцето, с което отлично те разбирам - ако ще фактор 1000 да намажа - ще съм с петна, че и изрината. Но тогава нямаш много избор, защото трябва да имаш крем с огромен фактор /то не че може да е повече от 50/. На мен лекарят ми обясни, че трябва да се ползват минерални фактори, а те правят лек бял тен + това поне при мен изсушават.

Лично за себе си бих избрала и те съветвам да инвестираш в малко по-дълготрайни корекции - мигли, вежди, май и очна линия има перманентна, ако щеш и устни и филъри. Така само с кремче и червилце ще си супер.

Това с миглите си мислех, че е глупост, но позната си сложи и да ти кажа доста добре стои дори като е негримирана.

# 12
  • София
  • Мнения: 38 484
Аз съм се навила много за мигли. Обаче има една мама в класа, сложи си супер черни и гъсти, а на лицето даже крем не си слага и стоят зле.

Иначе и аз напоследък си седя с дрехи на плажа. За снимките - за отблизо има филтри, отдалеч не личи.

Авторката, виж в темата с корейските ВВ кремове. Казват, че те са точно за проблемна кожа.

# 13
  • Мнения: 3 638
Аз не съм фен на перманентните гримове,   и не бих сложила нищо, виж миглите ми стана интересно, ако обаче изглеждат естествено. Често си ходя и без грим, но винаги с фон дьо тен, поне малко да прикрие петната.
Ако водоустойчивите са много гъсти не са за мен, те ще се набръчкат по всички линии и пори. Виж ако прикриват белези ще е супер.
Молива ми е най важен всъщност.
Относно лазера направих 2 преди време но при мен кожата е много светла, а петната много дълбоки и се изискват повече процедури а аз забременях и спрях и преди края на майчинството няма да правя нови процедури.
Дорис, последните 2 години не съм се изривала, но ние ходим на море в Гърция и се оказа че съм алергична към тамошните комари. Едно ухапване предизвика оток с диаметър 8 до 10 см. Изписаха ми Ксизал в малки дози (бях бременна) и може би на него се дължи факта, че не се изринах от слънцето. Иначе от 8 годишна колкото и да се пазя на 3ти ден вече съм с обриви.

# 14
  • Мнения: 3 480
Родих се след като за първи път миналата година си сложих мигли косъм по косъм, натурални (9-11 мм). На моите очи изглеждат все едно имам много дълги извити мигли, но не опират до веждите ми. Повтаря, че моите мигли иначе са къси и светло кафеви и си изглеждам направо без мигли и вежди, ако не сложа нищо. Тези много дългите и гъстите са 3Д или още "Руски обем", личи си от самолет, че жената е с изкуствени мигли. От тогава си слагам почти редовно, правя почивки понякога за по 1-2 месеца и поставям серум за растеж на миглите. Самите собствени мигли не са извити след поставянето на изкуствени мигли, това е недостатъкът. Освен това не трябва да се ползват почистващи средства, съдържащи масла. При мен миглите са в добро състояние 3 седмици, на 4-тата започват да падат и да изглеждат "рошави". Има тема за "индивидуалните" мигли. Тези мигли издържат по-кратко на море, заради влагата и жегите.

Снимките вечер не стават толкова хубави, на дневна светлина са много по-добри, освен ако нямаш хубав обектив. Лично аз не се снимам по бански. И не обичам прекалено обработени снимки. Не всеки е професионалист да обработва и фотошопва снимките.

Качествената декоративна козметика всъщност може да е по-полезна за кожата, поставена умерено и според типа кожа. Винаги съм носила ББ на плажа, не си въобразявам, че хората си мислят, че съм без грим, но с лек грим изглеждам по-добре, отколкото без и ползвам без да ме вълнува мнението на останалите. Петна нямам, но имам лунички (малко).
Арабските вежди и аз не ги харесвам, както и ярки цветове червила.

Последна редакция: чт, 08 мар 2018, 11:48 от Stardust@

Общи условия

Активация на акаунт