Малта /Тема 2/

  • 52 893
  • 805
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 111
Хех.......бяхме, видяхме.......върнахме се......все едно бяхме в друг свят!
Най-важното е, че успях да се гмурна навсякъде, където исках - The Blue hole and the Blue lagoon! Simple Smile

Ето едно клипче, отразяващо предимно водната част, иначе бяхме и в Мдина.

# 46
  • Мнения: 2 619
Супер е клипчето и музиката е тематична Grinning

# 47
  • Мнения: 174
Здравейте. Предстои ми пътуване в Малта за 4 дни в началото на юни. По работа съм за ден във Валета с ММ и мислим да отседнем в Слима, че цените на хотелите са стряскащи, някой може ли да ми препоръча сравнително добро местенце?

# 48
  • Мнения: 19 004
Здравейте. Предстои ми пътуване в Малта за 4 дни в началото на юни. По работа съм за ден във Валета с ММ и мислим да отседнем в Слима, че цените на хотелите са стряскащи, някой може ли да ми препоръча сравнително добро местенце?

Sliema Chalet Hotel

# 49
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Здравейте,по кое време е добре да се ходи в Малта,сега сигурно е много горещо.Къде отсядате,да препоръчате хотел.Връщам се да ви прочета отначало.Благодаря
Прекрасна тема!

# 50
  • Мнения: 19 004
Здравейте,по кое време е добре да се ходи в Малта,сега сигурно е много горещо.Къде отсядате,да препоръчате хотел.Връщам се да ви прочета отначало.Благодаря
Прекрасна тема!

Извън активния сезон отидете
Аз бях началото на декември, прекрасно време, температури 18-20 градуса през деня, малко туристи, преваляваше кратък дъжд един два дни, но почти през всичките дни беше слънчево и приятно
цените на  хотелите падат доста, хотелът който препоръчах в предишния пост беше около 130 евро за цяла седмица

# 51
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Здравейте,по кое време е добре да се ходи в Малта,сега сигурно е много горещо.Къде отсядате,да препоръчате хотел.Връщам се да ви прочета отначало.Благодаря
Прекрасна тема!

Извън активния сезон отидете
Аз бях началото на декември, прекрасно време, температури 18-20 градуса през деня, малко туристи, преваляваше кратък дъжд един два дни, но почти през всичките дни беше слънчево и приятно
цените на  хотелите падат доста, хотелът който препоръчах в предишния пост беше около 130 евро за цяла седмица
Благодаря за инфото.Да предпочитаме да в по хладно време.А кога е сезона ,колко градуса е,предполагам сезона там е юли ,август и са доста жеги сигурно?

# 52
  • Мнения: 248
Здравейте,по кое време е добре да се ходи в Малта,сега сигурно е много горещо.Къде отсядате,да препоръчате хотел.Връщам се да ви прочета отначало.Благодаря
Прекрасна тема!

Извън активния сезон отидете
Аз бях началото на декември, прекрасно време, температури 18-20 градуса през деня, малко туристи, преваляваше кратък дъжд един два дни, но почти през всичките дни беше слънчево и приятно
цените на  хотелите падат доста, хотелът който препоръчах в предишния пост беше около 130 евро за цяла седмица
Благодаря за инфото.Да предпочитаме да в по хладно време.А кога е сезона ,колко градуса е,предполагам сезона там е юли ,август и са доста жеги сигурно?

Ако искаш по хладно време може би ноември септември и октомври е около 30 градуса сега също е добре за почивка , юни е нещо като август в България, а юли и август не те съветвам да пътуваш живея от 3 години тук и това са кошмарни месеци с температури около и над 50 градуса  ( през деня) нищо ще ти се разхожда нито на плаж ще ти се ходи транспорта лятото заради туристите също е проблем ако ще пътувате с автобус може да се наложи да чакате по час на спирката , а не 50 градуса не е много приятно. Декември , януари и февруари има доста дъждовни и ветровити дни. Като цяло ако щях да идвам на почивка бих избрала септември или октомври Simple Smile

# 53
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Здравейте,по кое време е добре да се ходи в Малта,сега сигурно е много горещо.Къде отсядате,да препоръчате хотел.Връщам се да ви прочета отначало.Благодаря
Прекрасна тема!

Извън активния сезон отидете
Аз бях началото на декември, прекрасно време, температури 18-20 градуса през деня, малко туристи, преваляваше кратък дъжд един два дни, но почти през всичките дни беше слънчево и приятно
цените на  хотелите падат доста, хотелът който препоръчах в предишния пост беше около 130 евро за цяла седмица
Благодаря за инфото.Да предпочитаме да в по хладно време.А кога е сезона ,колко градуса е,предполагам сезона там е юли ,август и са доста жеги сигурно?

Ако искаш по хладно време може би ноември септември и октомври е около 30 градуса сега също е добре за почивка , юни е нещо като август в България, а юли и август не те съветвам да пътуваш живея от 3 години тук и това са кошмарни месеци с температури около и над 50 градуса  ( през деня) нищо ще ти се разхожда нито на плаж ще ти се ходи транспорта лятото заради туристите също е проблем ако ще пътувате с автобус може да се наложи да чакате по час на спирката , а не 50 градуса не е много приятно. Декември , януари и февруари има доста дъждовни и ветровити дни. Като цяло ако щях да идвам на почивка бих избрала септември или октомври Simple Smile
Мерси много
Не бих казала почивка,по скоро пътуване с цел разходка и разглеждане ,затова предпочитам да е по хладно.Може би октомври или ноември.

# 54
  • Мнения: 2 805
Серизоно ли Август 50 градуса?!
Защо тогава е пик сезон лятото Юли-Август, ако Т са толкова убийствено високи?

# 55
  • София
  • Мнения: 11 537
Ако гледаш градусите като при нас т.е. на сянка, определено не са чак 50 градуса, но аз бях там края на юни и беше ужасно горещо и задушно. В сравнение със София при същите градуси там не ми достигаше въздух. На мен жегите не ми понасят, така че не бих отишла точно в разгара на лятото.

# 56
  • Мнения: 248
Получава се заради влагата да реално е около 35/40 но усещането е като 50. Юли и август често има и горещи вълни от Африка. И няма нищо общо с жегите в България, докато излезеш на вън и започваш да лепнеш от влагата , а и в България има дърветата  и високите сгради които ти правят сянка тук ще се налага да се разхождаш по слънцето и повечето спирки  представляват само 1 табела bus stop и се налага да чакаш по 30 мин/1 час автобус без да има къде да се скриеш от слънцето. Всеки сам си решава кога и къде да отиде на почивка, ако обичсте горещината юли и август е идеално , но бих посъветвала да се възползвате от времето през септември идеално е за плаж и за разходки Simple Smile

# 57
  • Мнения: 2 619
Е, глупости, какви 50 градуса.
Градусите обикновено лятото са или като българските, или надолу. Влажността е около 100% и създава непоносим задух, и като добавим слънцето, което пече като нагрята лампа, ефектът е ужасен.
Разбира се, това не пречи на бледи туристи да седят на слънце по цял ден. И на следващия да съжаляват Wink

# 58
  • Мнения: 2 805
Е, глупости, какви 50 градуса.
Градусите обикновено лятото са или като българските, или надолу. Влажността е около 100% и създава непоносим задух, и като добавим слънцето, което пече като нагрята лампа, ефектът е ужасен.
Разбира се, това не пречи на бледи туристи да седят на слънце по цял ден. И на следващия да съжаляват Wink

Така съм по-съгласна  Grinning

Аз планувам пътуване до Малта, но за съжаление имам възможност само Август.
Не бих предпочела Август, ако имах друга възможност, но нямам.

Леко се притеснявам да не е чак толкова непоносимо горещо, че да се налага да си стоим по стаите половината време.
Издържали сме Август в Гърция, но не искам детето, или родителите ми, които са над 60 г. да получат някой слънчев удар.
Аз съм издръжлива, за мен не се притеснявам.

# 59
  • Мнения: 19 004
Ето ти температурите миналия август
https://www.wunderground.com/history/airport/LMML/2017/8/10/Mont … p;reqdb.wmo=16597

аз миналото лято ходих на море в южна Италия, единия ден ми показваше че е 40 градуса, но се усеща като 60  Smile
и все пак не беше толкова страшно, особено ако си на плажа и се плацикаш в морето

Общи условия

Активация на акаунт