Парфюмни размисли и страсти - 216

  • 146 262
  • 749
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 646
От тези, които имам и нося, за бомби смятам Black Orchid TF, Hypnotic Poison EDP, Alien Essence Absolue /особено с този внимам изключително много, защото веднъж се изпуснах с пръскането и щях да се самоубия; бях физически зле/, Insolence EDT, и, разбира се, моята любов Dior Addict, с който колкото и да прекаля, никога не ми е много. Безумно щастлива съм, че освен доволно количество от първообраза, успях да се сдобия и с парфюмирания лосион за тяло наскоро. Той пък каква бомба се оказа... ако беше по-траен, бих го носила вместо парфюма.
Като цяло, обичам присъствени и силни аромати, пък и досега никой от околните не се е оплакал /а може и да не смеят, знам ли Smiley/.
Нося ги навсякъде, само по време на тренировка гледам да съм без аромат или поне да е поизветрял няколко часа.

Вчера, съвсем случайно, взех, че харесах Good Girl CH. Никога не го бях пробвала, заради отвратително кичозното шише, обаче ми беше скучно и пръснах на хартия няколко неща напосоки. Другите даже и не ги помня, но този така да ми хареса от хартията, че се напръсках и аз стабилно. За съжаление, съм с ужасна хрема и най-вероятно не усещам аромата пълноценно, но и това, което достигна до обонянието ми, е направо...ммм. Особено драйдауна, един такъв гладък, маслен, какаов, иде ми да се изям.
Ще го пробвам пак след като задишам нормално, и ако ми хареса, ще му преглътна ужасната бутилка.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Благодаря за новата тема!
Май всички харесват и носят атомни бомби. Включително и аз Simple Smile
Обожавам силни,присъствени и трайни парфюми. Летните водички не ги признавам.
Любими са ми  La Vie Est Belle, Santal Royal, Classique Intense Jean Paul Gaultier,Sweet oriental dream Montale и всякакви други сладки аромати.

# 17
  • Виена
  • Мнения: 899
Аз честно казано не обичам парфюмът да изпъква повече от мен самата, парфюмните бомби не са ми любими, май на нощното шкафче нямам нито една, въпреки че скрити тук-там имам примерно неща като Монтал блек уд. Темата за парфюмните бомби обаче ми е близка, защото  мама си има любим парфюм, който е не просто бомба, а заглушава всички миризми, всички шумове, радио вълни и мисли също. Наричаме го непобедимия. От това нещо боли глава зверски. И продължително. Защото парфюмът се носи на гъст облак с дни ,поне 3-4 денонощия. Ако имате късмет да го носи в колата ви - по-добре я продайте евтино после. Миризмата няма да излезе от там в следващите дни. Точно както ако сте забравили прясна риба в багажника  и колата е стояла 4 дни на припек. За асансьора след нея не говорим. Говорим за Moschino for women https://www.fragrantica.com/perfume/Moschino/Moschino-732.html

# 18
  • Варна
  • Мнения: 677
Много хубава тема!  Hug
Имам си и аз няколко парфюмни бомби, а класацията водят:
 -Nur SoOud
 -Songe d'un Bois d'Ete Guerlain
 -Espresso Royale Sebastiane  food010
Всички ги усещам дори след баня и много си ги харесвам. Не мога да си позволя да ги нося често, а бих искала.
Няма как да се размине и без Какаовият Ангел

Честито на всички с новите осмомартенски придобивки! Да си ги носите със здраве и да си пожелаем другия път да намалят всичко, а не само определени марки.  bouquet

# 19
  • Мнения: 2 843
Благодаря за новата тема! bouquet
Аз парфюмни бомби не се сещам да имам.
Обаче влизам да се похваля, че ми пристигна коментирания в миналата тема  Frederic Malle En Passant. Денси и Макарон, благодаря ви много за насоките за този парфюм!  Hug

Пръснала съм само на ръката, тепърва ще го разучавам. Харесва ми, няма да се разделям с него. Напомня ми по дух на Лалето на Байредо. В En Passant не усещам само люляк, по-сложна работа е, има нещо, което - като съвсем начално усещане - ми действа леко дисхармонично, малко странно (не мога засега да определя от какво идва), но определено като цялостно изпълнение е много хубав парфюм, с голямо удоволствие ще си го ползвам.

Дописвам, защото разбрах откъде може би идва странността: видях, че има в пирамидата петитгрейн (не съм сигурна, че го изписвам правилно); прочетох, че се извлича от портокалово дърво, вероятно прилича на нероли; последното на свой ред дава сапунена нотка. Сапун усещам и в Лалето на Байредо, неслучайно ми се сториха близки. Но при все сапуна, и двата парфюма ми харесват, Лалето например го ползвах много усилено миналата пролет.

Последна редакция: пт, 09 мар 2018, 14:05 от Аглая Епанчина

# 20
  • София
  • Мнения: 4 307
Densi, благодаря за новата тема Simple Smile

По-скоро обичам да съм бомбастична напоследък.  

Victor&Rolf Rose Explosion - пищна, нахална и чувствена роза, но това, което ме побърква в аромата, е маслината, която дава горчивина (тя обаче е приглушена). Често детето се разухава на него, когато го гушкам за довиждане в детската градина и с вечерната целувка за посрещане от градината мога още да го усетя Simple Smile. Мисля, че мъжът ми също най-много харесва този парфюм върху мен.  

Новата ми бомба става бомбастична, само ако се прекали с пръскането, иначе ми е много омиротворяващ макар и силен парфюм - Ajmal Hatkora Wood. Няма момент, в който да не го усещам. Шлейфов и богат, дървесен и пикантен, но с нотка на ръчен луксозен италиански лимонов сапун. Една вечер след баня ситничкото ми направи забележка защо не съм си измила и парфюма.

YSL Opium ми е символ на ориенталските аромати.

# 21
  • Мнения: 2 677
Привет, момичета! Запролети се и започнах да излизам от парфюмната си апатия Simple Smile Бомбите ми - май само Хипнотичната отрова, но тази зима изобщо не съм я извадила.
Денси, благодаря за темата :*

# 22
  • Мнения: 2 560
Хипнотичвата отрова преди години много ми харесваше- тежък, наистина упойващ парфюм, който обичах да използвам зимно време и при повод, не като ежедневен парфюм. Една колежка, обаче, ме накара да го намразя буквално. Поливаше се с него лятото в най- големите жеги😣 . От тогава не мога да го понасям. Виж, чистата отрова е друго нещо😍, него си го харесвам и дж днес.
Между другото, коментирате парфюми, които изобщо не знам, че съществуват, а си мислех, че съм вманиачена😁 .
Забравих да поздравя- привет 😊!

# 23
  • Мнения: 790
Честит празник с малко закъснение,мили дами.На 8ми март се окъпах с черната орхидея ЕДП и се чувствах прекрасно.Много ми е остро началото само,но като мине време го обожавам.

# 24
  • Мнения: 2 560
 Между друтото, на мен повечето парфюми на Rituals да ми доста бомбастични😁. Не мога да кажа как са като трайност, защото ги подарих малко след като аз ги получих за подарък, но бяха точно такъв тип- тежки, ориенталски тип порфюми. Храня надежда, че два от парфюмите им ще са малко по- леки и смятам да си поръчам травъл - мострите им да ги пробвам, понеже много харесвам продуктите им👌.

# 25
  • Мнения: 76
Парфюмните бомби са ми много любима категория. Имам мостра от парфюма на снимката, Black Afgano, и го обожавам. Други бомби, които имам и харесвам са Kenzo Jungle L'Elephant (той е първенец), Frederic Malle Portrait of a Lady, Frederic Malle Carnal Flower, Alien Essence Absolue, Lush Lust, Lush Sikkim Girls, Amouage Gold.

# 26
  • Мнения: 76
Да добавя и един, на който имах мостра и който върху мен беше доста бомбастичен: Ormonde Jayne Ta'if. Може би понеже беше много нов за моя нос и го усещах много силно, направо докато го носех се оглеждах дали хората около мен не ме гледат странно и не бърчат нос.

# 27
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 207
Благодаря за темата!

Аз не мога нито един да определя като бомба, защото си ги обичам силните и присъствени парфюми в гардероба ми, а пък бомбата е нещо неприятно.

Но по реакцията на хората определям като бомба на Zadig & Voltaire първите два: This is her и This is him. В началото, като ги придобих, от много кеф, се бях нафъскала 4-5 пъти (а може и повече) с This is herи в зоомагазина един мъж щеше да се задуши, закашля се, зачерви се, направо го съжалих. А не стояхме един до друг, но бяхме трима с продавачката в немалко помещение  Mr. Green От тогава съм много внимателна с количествата при пръскане.
Черната орхидея на Том Форд май също е притеснителна за околните, защото дори след 5-6 часа са я отбелязвали, и нямам предвид само комплимент  Blush

Последна редакция: пт, 09 мар 2018, 23:48 от Радика

# 28
  • Франция
  • Мнения: 898
Аглая Епанчина честит En passant - един от най-любимите ми пролетни парфюми  Heart Eyes Споменавала съм го много пъти в темата. Онова, което те дразни в началото, по-скоро са акватичните ноти, една съставка, която се нарича калон и се е ползвала масово през 90-те години именно с модата на чистите и свежи акватици. Петигрен се извлича от листата на портокаловото дърво и ароматът му е много различен от нероли - зелен, стипчив, дори горчив.
Според историята за този парфюм Оливия Джакобети се е опитала да пресъздаде разходка сутрин по уличка с окъпани от дъжд/роса люляци, затова са тези акватични нюанси. Върху менна моменти много осезаемо се долавя и уханието на прясно изпечен хляб  Simple Smile

Благодаря за новата тема  bouquet

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 6 941
Харесвам присъствените аромати и не мога да определя някой сред моите като бомба, от друга страна когато искам да сложа нещо дискретно, изборът ми е много ограничен.  Laughing
Класическият пойзън, орхидеята , извънземното са аромати, които ме задушават, носени от жени, щедро поляти с тях. Дозата прави отровата.

Общи условия

Активация на акаунт