Парфюмни размисли и страсти - 216

  • 146 409
  • 749
  •   1
Отговори
# 630
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 226
Отдавна не съм писала в темата, а много уважавам мнението на Ковачева и ще последвам съвета и да споделя мнения за впечатлили ме аромати, макар и не с такова майсторство като нея Grinning

Покрай намаление в онлайн магазин си поръчах отдавна набелязан Монтал, само по отзиви и еднократна проба.
Soleil de Capri - очарователен е като пролетно слънчице. Не съм кой знае какъв любител на свежаците, но явно пренаситена от любимите ми по-тежички аромати, този свеж цитрус ми пасна като ръкавица. Аромата си е позитивен още от самото начало - сочно, леко сладникаво, пролетно. После пристъпват цитрусите - леко банални, леко хладни - но за мое щастие се задържат малко, идва меката нотка, женствена и уютна. Но базата, базата ми харесва най-много - наистина е със слънчево настроение. Този Монтал се развива бързо при мен, лесно достига базата си и се държи дълго време точно в "слънчевият" си аспект. Нестандартен, но усмихнат парфюм. Понякога ми излиза и ананасова нотка, понякога одеколонова, с това ту топло, ту горещо априлско време. Бях много учудена, че е излязъл на пазара през 2007, като мъжки аромат. Трябва да го тествам и на мъжа ми, може да е още по-готин (все още се скънзавея Satisfied ).

В темата на пролетните аромати, извадих за проба миналогодишният ми подарък (от любимата ми парфюмна фея) Miller Harris Cassis en Feuille. Получих го в големите жеги, поносих го, но не ме впечатли кой знае колко. Сега в топлото време, нещо ми се прииска да си го припомня и ..... отиде коня у барата! Толкова ми допада, че не по школата, ами направо по врачанският университет се пръскам (а аз принципно съм пестелива). И не  мога да му се наситя. Ето това ми носи като усещане
Скрит текст:

Очаквам още един Монтал - Aoud Orange, той не е от тия горните като характер, но се надявам да си допаднем.

# 631
  • Мнения: 31 370
Много е хубав този уд на Монтал.

# 632
  • Мнения: 796
Някой успя ли вече да пробва  https://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/M-t-orites-Le-Parfum-49587.html Поръчах го на сляпо, но според някои ревюта не е толкова пудрен като първообраза. Доближава ли се до аромата на пудрените топчета?

# 633
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
За мен разминаването на аромата с "пудрените топчета" е сериозно. Като трайност също не се впечатлих много,но то е ясно,че за всеки е индивидуално. На кожата ми се разви някаква странна като маслена нотка,не знам как точно да го опиша Thinking Нямам идея на какво се дължи. При макар и беглия тест го оприличих повече на много олекотена версия на Инсоленс с лек намек от Метеорити-те. Но съм ужасен фен на цялата Метеорити линия. Със сигурност ще го пробвам поне още 2-3 пъти обстойно и почти 100 % съм сигурна,че ще го взема. Ако не да го ползвам често,то поне да прави компания в колекцията ми на Теракота-та. А и бутилката е страшно красива Heart Eyes

# 634
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Ако новите метеорити не ви дават усещането за пудра, винаги може да пробвате Narciso Rouge Narciso Rodriguez
Разочарована съм този път от НР Confused Най-общо, парфюмът мирише на пудра. Толкова. Прилича на пудрената версия, която много обичам, от която са отнели слънчевите цветя, махнали са топлите слънчеви зайчета, намалили са интензивността на ириса и пудрената част, редуцирали са сладостта, орязали са сексуалното и закачливо женствено усещане, и са направили един безличен нюд аромат, който да не дразни никой, защото така е модерно. Пръсках на блотер, пръсках на кожа, на дреха, на кожено яке, на коса, на ароматна лента. Ами не, няма никаква трайност при мен, или просто аз не го усещам този аромат след петата минута. Напръсках се поне шест-седем пъти, коса, тениска, деколте, същата работа. Само в моментите, когато ме лухнеше по-силен вятър, се носеше много приятно пудрено ухание около мен. Ама едно такова...никакво, немощно, сякаш ще си лягам, такова едно чистичко и порядъчно. Та, ако се търси ароматът на истинските топчета метеорити, пробвайте този вариант. Аз лично ще мина без тази версия.

Пробвах в Zara и дамската версия на Vibrant Leather for Her 2018 Zara И той не ми хареса. Не се лъжете със сравненията с дамския Авентус, няма нищо такова. Започва добре, свеж, леко хладно и сочно, с кисели ябълки, аха да повярвам, че наистина са направили копие на дамски Авентус, но много скоро се разбира, че са много далеч от истината, ако такава е била идеята. Най общо мога да кажа, че е някакъв микс от парфюми на Зара - кожата е от гурман ледър, има нещо и от мъжкият вибрант ледър, нещо от Акорд №2 Ориентал. Върху мен се развива хем топло, хем кисело, хем сладко-кожено. Определено не е моят парфюм.

Новият мъжки Vibrant Leather Zara ЕДП е във флакон от 120 мл, и пак си е доста сходен с Авентус, но и си има доста разлика от него. Доста сочен и зелен го усетих в началото, не толкова мъхов, няма го ананаса в началото, а са заложили на лимони, по-хладен и горист, но след това в базата приликата с Авентус е осезаема. Много траен и присъствен. Цената му беше 20 евро, и смятам, че е чудесно предложение за идващото лято.

Радика, чудесно звучи този Солей де Капри. Ще го потърся задължително, звучи ми много мой Kissing Heart

Честити да са ви на всички новите придобивки Hug

ПП: Момичета, някой има ли опит с поръчки от руски онлайн магазини? Може и на лс да ми отговори някой, ако има опит. Благодаря предварително.

Последна редакция: чт, 03 май 2018, 14:51 от kovatcheva

# 635
  • София
  • Мнения: 285
Здравейте,
Дали сте пробвали Guerlain Imperiale Eau de Cologne и ако може впечатления от него? Усещат ли се цитрусите?
Благодаря!

# 636
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Ако новите метеорити не ви дават усещането за пудра, винаги може да пробвате Narciso Rouge Narciso Rodriguez
Разочарована съм този път от НР Confused Най-общо, парфюмът мирише на пудра. Толкова. Прилича на пудрената версия, която много обичам, от която са отнели слънчевите цветя, махнали са топлите слънчеви зайчета, намалили са интензивността на ириса и пудрената част, редуцирали са сладостта, орязали са сексуалното и закачливо женствено усещане, и са направили един безличен нюд аромат, който да не дразни никой, защото така е модерно. Пръсках на блотер, пръсках на кожа, на дреха, на кожено яке, на коса, на ароматна лента. Ами не, няма никаква трайност при мен, или просто аз не го усещам този аромат след петата минута. Напръсках се поне шест-седем пъти, коса, тениска, деколте, същата работа. Само в моментите, когато ме лухнеше по-силен вятър, се носеше много приятно пудрено ухание около мен. Ама едно такова...никакво, немощно, сякаш ще си лягам, такова едно чистичко и порядъчно.

В София до миналата седмица го нямаше. С такова нетърпение го очаквах, а ти ме попари  Confused  Щом при теб е нетраен, да не говорим за мен.....  Confused

# 637
  • София
  • Мнения: 4 347
Хубаво е човек да не прави нещата през глава. Оказва се, че Nomade е изключително нетраен върху кожата ми. Усещам го не повече от час и после не остава нищо, все едно е парфюм без база. Яд ме е, защото е много красив.

# 638
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Хубаво е човек да не прави нещата през глава. Оказва се, че Nomade е изключително нетраен върху кожата ми. Усещам го не повече от час и после не остава нищо, все едно е парфюм без база. Яд ме е, защото е много красив.

Да, и при мен красивия аромат  се задържа около половин час и после се развива болнична химична нотка и изчезва напълно след около час, час и половина

# 639
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
Да,и на моята кожа както писах преди е нетраен,но пък на сакото ми ухаеше с дни.Точно,че е нетраен на кожа ме отказва от покупка, а му се бях надъхала доста,но със сигурност ще му дам шанс пак,страшно е красив и няма болнични истории при мен.Purple Heart

# 640
  • София
  • Мнения: 4 347
И при мен няма нищо болнично, нито ацетоново, нищо отблъскващо! Проблемът е, че и хубавото го няма малко след това Sad

# 641
  • Мнения: 7 178
Хубаво е човек да не прави нещата през глава. Оказва се, че Nomade е изключително нетраен върху кожата ми. Усещам го не повече от час и после не остава нищо, все едно е парфюм без база. Яд ме е, защото е много красив.

И при мен така, което ме въздържа от покупка. Изпръсках два виала, нищо и половина. Жалко!

# 642
  • Мнения: 111
MacTukaTa, още едно голямо НЕ от мен. Доколкото си спомням, ти обичаше предимно животински аромати, които явно се развиват добре върху теб, и предполагам, че това те е привлякло към Figment Man. Не се лъжи обаче. Тук животински ноти няма, или поне не са тези, които ти търсиш. Гледам, че по пирамида са посочени землисти ноти, за мен този аромат основно е пачулест, мрачен, и много неприятен, а аз много рядко използвам такъв израз за парфюм. Все намирам по нещо хубаво. Няма да съм толкова деликатна като Йоан Владимир, и няма да го сравнявам с фикус. За мен е като сюжет от скандинавски криминален роман, където току що са изкопали трупа в най-тъмната част на гората, и не се знае какво още ще откриеш покрай него. Мирише на прясна разровена замръзнала пръст, гнили листа, гнили корени, студени дървесни кори, зелени борови шишарки. Даже и животното, за което твърдят, че е там е избягало. Мрачен, лекарствен, силно подтискащ и неприятен. Мисля, че това не е вече изкуство, а изопачаване на изкуството, за да се направим на единствени и неповторими. Задължителна проба. Има го в ausliebezumduft и в essenca-nobile като пробички. Няма да задържиш много жени около теб с този парфюм, каквито и чудеса да прави кожата ти Hug
Извън лекарствените нотки, цялото това описание вместо да ме отблъсне, доста ме заинтригува. Grinning
Kaто идея маааалко ми напомня на Serge Lutens - De Profundis.

# 643
  • Мнения: 10
MacTukaTa, още едно голямо НЕ от мен. Доколкото си спомням, ти обичаше предимно животински аромати, които явно се развиват добре върху теб, и предполагам, че това те е привлякло към Figment Man. Не се лъжи обаче. Тук животински ноти няма, или поне не са тези, които ти търсиш. Гледам, че по пирамида са посочени землисти ноти, за мен този аромат основно е пачулест, мрачен, и много неприятен, а аз много рядко използвам такъв израз за парфюм. Все намирам по нещо хубаво. Няма да съм толкова деликатна като Йоан Владимир, и няма да го сравнявам с фикус. За мен е като сюжет от скандинавски криминален роман, където току що са изкопали трупа в най-тъмната част на гората, и не се знае какво още ще откриеш покрай него. Мирише на прясна разровена замръзнала пръст, гнили листа, гнили корени, студени дървесни кори, зелени борови шишарки. Даже и животното, за което твърдят, че е там е избягало. Мрачен, лекарствен, силно подтискащ и неприятен. Мисля, че това не е вече изкуство, а изопачаване на изкуството, за да се направим на единствени и неповторими. Задължителна проба. Има го в ausliebezumduft и в essenca-nobile като пробички. Няма да задържиш много жени около теб с този парфюм, каквито и чудеса да прави кожата ти Hug
Извън лекарствените нотки, цялото това описание вместо да ме отблъсне, доста ме заинтригува. Grinning
Kaто идея маааалко ми напомня на Serge Lutens - De Profundis.

Така е. От мненията на отзовалите се дами, за които им поднасям букет от благодарности, и аз единствено бях нажежен с крайно любопитство. Във връзка с последното описание на "Figment Man", исландският сериал “Ófærð (Trapped)“ e ДНК копие на образното експозе на kovatcheva.

Послепис: Случайността също се намеси с гладка ирония и се надявам да е в правилната за мен посока — ден след като поръчах мостра от Ню Джърси (ebay), такава, и то не една, се появи налична в Енцо. Та очаквам две.

# 644
  • Франция
  • Мнения: 898
Извън лекарствените нотки, цялото това описание вместо да ме отблъсне, доста ме заинтригува. Grinning
Kaто идея маааалко ми напомня на Serge Lutens - De Profundis.
Това е единствено ефект от образния, поетичен език на kovatcheva. Иначе: не, не, не - категорично! De Profundis и Figment Man нямат прилики нито като ухание, нито като настроение. De Profundis е зелена, окъпана от дъжд градина с хризантеми. Студен и носталгичен е, но с гробища може да се свърже само ако свързвате хризантемите с тъжни събития, аз лично - не. За мен е елегантен, дистанциран, умозрителен парфюм, който много обичам.
А Figment Man като че ли колкото по-лоши неща пишем за него, толкова по-интересен го правим Simple Smile Smiley

Общи условия

Активация на акаунт