Защо всички ме мразят ?

  • 12 459
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 36 710
На мен описаната ситуация ми звучи като нещо, която може да се случи на хора, които са на 13-14 години, но не и на възрастни. Съгласна съм, че единствената правилна реакция, е човек да си тръгне и повече да не общува с никой от тази компания.

И аз съм имала такива "приятелки" в училище, които уж ме подкрепяха, а когато имах нужда от тях (дори само от морална подкрепа), мълчаха като мишки. Това не са приятелки - това са познати. Дори не е нужно да им се обясняваш - ако сами не могат да се сетят защо сте се отчуждили, значи са прекалено глупави.

# 31
  • Мнения: 3 732
Авторке, каква ти е диагнозата?
И колко често я споменаваш в разговор?

# 32
  • Мнения: 29
И аз имам някакви подобни проблеми, но добре че по принцип не обръщам внимание на хората, не се разстройвам. От 15 години, чат-пат ходя да бягам и ето че нещо ми се случи и сега 3 години вървя с патерици. Никакъв шанс, никой да ми постави диагноза, а съм минал към 20-30 лекаря и не искам да виждам лекар.
И така всякакви хора, дори и тези които някога са ми казвали "защо ходиш да бягаш да се мориш, кой те гони ха-ха" сега все едно ми се подиграват и ми дават съвети, че нищо ми нямало, втълпявал съм си, а те един път не са отишли да бягат. Познати, роднини почват да ми опяват, без нищо да съм им казак, имайки се за нещо повече, защото те са здравите! Уникална мисъл, имам чувството, че около мен само идиоти и се чудят с кой да се заяждат и да обсъждат. Никой от тях не знае, че всъщност имам друг, по-голям здравословен проблем и покрай него нищо не може да ме трогни.
Така са хората, мисля си че са те опознали, че те разбират и че си като тях...
Така че, пускаш си една хубава песен като тази https://www.youtube.com/watch?v=PmwUcwsaMuE, теглиш чертата на този, които не ти харесва и няма проблеми, аз така правя. Аз имам доста приятели, но само 2-3 ме забавляват. Повечето хора са строго конвенционални, говорят като произведени от една и съща фабрика, аз такива не обичам.

# 33
  • Мнения: 21
Да ги зачеркнеш,ей такова!!!И да спреш да ги мислиш.

Ще ми се наложи дори и да ми е трудно

На мен описаната ситуация ми звучи като нещо, която може да се случи на хора, които са на 13-14 години, но не и на възрастни. Съгласна съм, че единствената правилна реакция, е човек да си тръгне и повече да не общува с никой от тази компания.

И аз съм имала такива "приятелки" в училище, които уж ме подкрепяха, а когато имах нужда от тях (дори само от морална подкрепа), мълчаха като мишки. Това не са приятелки - това са познати. Дори не е нужно да им се обясняваш - ако сами не могат да се сетят защо сте се отчуждили, значи са прекалено глупави.

Ако тези хора бяха интелигентни за възрастта си нямаше да звучи така

Авторке, каква ти е диагнозата?
И колко често я споменаваш в разговор?

След посещението ми при психолог, се оказа, че просто съм имала лош период в живота си, който ми се е отразил негативно за кратко време. Нямам поставена диагноза, а за споменаване в разговор да не говорим. Не съм луда

И аз имам някакви подобни проблеми, но добре че по принцип не обръщам внимание на хората, не се разстройвам. От 15 години, чат-пат ходя да бягам и ето че нещо ми се случи и сега 3 години вървя с патерици. Никакъв шанс, никой да ми постави диагноза, а съм минал към 20-30 лекаря и не искам да виждам лекар.
И така всякакви хора, дори и тези които някога са ми казвали "защо ходиш да бягаш да се мориш, кой те гони ха-ха" сега все едно ми се подиграват и ми дават съвети, че нищо ми нямало, втълпявал съм си, а те един път не са отишли да бягат. Познати, роднини почват да ми опяват, без нищо да съм им казак, имайки се за нещо повече, защото те са здравите! Уникална мисъл, имам чувството, че около мен само идиоти и се чудят с кой да се заяждат и да обсъждат. Никой от тях не знае, че всъщност имам друг, по-голям здравословен проблем и покрай него нищо не може да ме трогни.
Така са хората, мисля си че са те опознали, че те разбират и че си като тях...
Така че, пускаш си една хубава песен като тази https://www.youtube.com/watch?v=PmwUcwsaMuE, теглиш чертата на този, които не ти харесва и няма проблеми, аз така правя. Аз имам доста приятели, но само 2-3 ме забавляват. Повечето хора са строго конвенционални, говорят като произведени от една и съща фабрика, аз такива не обичам.


Точно така се чувствам. Имам чувството, че около мен има само идиоти, които си мислят, че съм като тях

# 34
  • Мнения: 12
Ако ти самата не се харесваш и не се чувстваш комфортно в твоето тяло не очаквай другите да виждат различно в теб. За да те харесват другите като човек трябва първо да почнеш ти да го правиш сама със себе си. Започни от малките неща. Усмихвай се въпреки всичко, колкото и да ти е трудно. Не можеш, а и не трябва цял живот да обръщаш внимание на чуждото мнение. Няма да постигнеш нищо, освен емоционално сриване. Опитай се да не се интересуваш кой какво мисли и говори за теб. Ако всички те харесват то тогава също трябва да се притесняваш... Все някой ще ти завижда и ще се опита да те подтъпка в живота рано или късно, било то заради изгода или от чисто любопитство. Yum

# 35
  • Мнения: 2 379
Изненадана съм да разбера, че защитната реакция към недобронамерените хора "се отработва" до към 13-14-15 години. Мисля, че момичето е по - чувствително и възпитано. Не вярвам, че срещите със специалист ще помогнат кой знае колко много. Но я разбирам много добре.

# 36
  • Мнения: X
Точно така се чувствам. Имам чувството, че около мен има само идиоти, които си мислят, че съм като тях

Това отношение се усеща от другите и реакциите са съответно негативни, при по-примитивните усещането ще е на инстинктивно ниво и следват обиди. Не е приятно да се общува с човек, който смята всички за идиоти.

Пишеш, че имаш приятели, които държат на теб - ами фокусирай се върху тях.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 23 836
Точно така се чувствам. Имам чувството, че около мен има само идиоти, които си мислят, че съм като тях

Това отношение се усеща от другите и реакциите са съответно негативни, при по-примитивните усещането ще е на инстинктивно ниво и следват обиди. Не е приятно да се общува с човек, който смята всички за идиоти.

Пишеш, че имаш приятели, които държат на теб - ами фокусирай се върху тях.
Аз какво ви казвам - че като си задник и се държиш като задник това се усеща от околните.

# 38
  • Мнения: 8 848
Не бих казала, че някой разбира тази ситуация "много добре". Тук са се събрали комплекс от различни причини, които са довели да настоящата ситуация.
Най- напред авторката има твърде изкривена представа за себе си, колебаеща се в диаметрално противоположни неща. Била лъчезарна и позитивна, пък другите говорят лошо за нея. Това няма как да е вярно. Лъчезарните и добронамерени хора получават ако не симпатия от околните, то поне неутрално отношение. Не обаче открито презрение. Насочете мисълта си към понятия, цветисто описани по-нагоре като "държание на задник". Може би това предизвиква ответна реакция?
Друг вариант е да има нещо в излъчването на момичето, което дразни околните. Нутела, имате ли някакъв дребен проблем, примерно тик, или нещо в говора(не изговаряте добре някои звуци, тембъра на гласа ви е прекалено висок или прекалено нисък?)  Изобщо неща, които дори не забелязвате, а другите улавят на мига?
Казвате, че сте грозна. Дори да е вярно, навън ходят ужасно много откровено грозни момичета, едри, груби, с дебела кожа на лицето като на слон, пъпчасали, задници по 2 дка и ако на всяка се говори така.... ooooh! Има нещо специфично във Вас, което дразни околните. Помислете какво може да бъде. Психолог няма да го каже, дори да го вижда.
Другото са Ви го казали: сама не се харесвате, как друг да Ви хареса? Ако не се чувствате добре в собствената кожа това личи много отстрани.
Прекалената чувствителност не е за този живот. Носите душа на мимоза, а това ще Ви докара депресия и нервно изтощение. Я, се отпуснете малко!

Моля, започнете най-напред оттам да опознаете себе си! Всеки мисли, че се познава много добре, но това е измамно, особено в млада възраст. Ще се изненадате колко сте различна от представата, която имате за себе си.
Да, и сменете това обкръжение, вреди Ви. Ако имате възможността да избирате.... Rolling Eyes
ПП Психолог няма да помогне много, но ако чувствате нужда да ходите, ходете си! Може да повлияе на самочувствието в положителна посока. Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 5 842
    Когато бях по-млада - преди 10 години, всичко приемах твърде лично и таих всичко в себе си. Беше ме страх да кажа какво мислих, за да не загубя малкото, които ме харесваха, и това беше за мене доста негативна емоция, която ме разбиваше във всички равнища. Доста пъти съм плакала! Мислих си, че като аз съм добра и другите трябваха да бъдат добри. Стараех винаги да помагам на всички, за да бъда харесвана и да спечеля приятели. Разстройвах се ужасно много, когато ме нараняваха, обиждаха и ми се подиграваха! Всички излизаха на заведения и се разхождаха, а мене не ме взимаха и викаха никъде. Питах се тогава какво точно не бях харесвана, за да не искаха да дружат с мене? Толкова ли отвратителна бях, че не искаше някой от тях да ме види заедно с него навън?
 
  Колко пъти съм чувала тази реплика, че съм грозна от момичета и момчета. В момента също я чувам понякога, но изобщо не обръщам внимание на тези хора. Помня, че когато бях в сайтове за запознанства и изпратя снимка и/или се покажа на камера, или бях изтривана и/или блокирана, или започваха да ме обиждат колко съм грозна! Но изобщо вече не ме интересува. Това са хора пълни с комплекси, мислейки че те са неустоими и са много красиви! Изобщо не обръщам внимание. Знам, че съм красива и уникална и не всеки може да ме има около себе си. Виждала съм толкова грозни жени по улицата, а аз поглеждам се в огледалото и виждам колко красива съм. Няма значение, че тези жени са грозни. Сигурна съм, че душата им е красива! Аз избирам кой да бъде около мене, а не те!!! Ако аз харесвам някого и на външен вид, и душата му, тогава го допускам да е около мене. Животът е твърде кратък, за да се тормозя за такива отрепки! Човек се показва какъв е и се гордее със себе си, когато успее да превъзмогне проблемите си и винаги да помни, че той е уникален и единствен и никой няма значение на този свят, освен ти самият!!!

   Помня и още една история. Бях студентка и както винаги се стараех да помагам на колегите си. Тогава бях за нещо твърде много обидена  и засегната и ми се присмиваха, дори вече не си спомням за какво Joy, исках да мина на облекчен режим на обучение, тъй като за моята специалност нямаше задочна форма, за да нямам вече никакъв контакт с тези същества. Бях го решила окончателно. Седях в градската градинка и плачех. Тогава дойде приятелката ми и едва измъкна информацията от мене защо бях толкова разстроена. Споделих й за решението си и тя е тази, която ме убеди да остана в редовна форма и да не се показвам, че съм победена и колегите ми да са щастливи, че са се отървали от мен!!! Каза ми да им покажа колко много струвам и колко губят те. Каза ми също, че Бог забавя, но не забравя никога!!!

   Стигнала съм до извода, че приятели няма в този живот! Всеки иска да те използва за нещо и когато вземе всичко необходимо от тебе, изведнъж изчезва, без да се обади и пише, за да ти даде адекватно обяснение! Всички гледат собствения си интерес!!! От известно време правя същото!!! Като съм използвана, защо не използвам и аз хората?! Защо и аз не си гледам интереса си и да не ми пука за никого?! Вече не очаквам нищо от никого!!! Като се запозная с някого, не очаквам нито да стане връзка, нито приятелство, абсолютно нищо!!! Никой не търся, освен ако не ми потрябва!!!

   

Последна редакция: нд, 11 мар 2018, 12:53 от Jennifer_w

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 23 836
Когато не ви харесват един, двама, трима - ясно от тях е. Но когато не ви харесват повечето хора - проблемът е във вас. Осъзнайте се.

# 41
  • Мнения: 36 710
Когато не ви харесват един, двама, трима - ясно от тях е. Но когато не ви харесват повечето хора - проблемът е във вас. Осъзнайте се.
Как ли пък не - абсолютно всички публични личности получават изключително количество хейт, не защото излъчват негативизъм или правят нещо грешно, а просто защото на света има много простаци. Простаците са навсякъде, не само в интернет и не е нужно да бъдат провокирани, за да хейтят и да обиждат - за тях това е нормално и им доставя удоволствие - те така смучат енергия)) Всеки, който си мисли, че има правилен и грешен начин на поведение, за да се спечелят симпатиите на повечето хора, живее в измислен свят.
Скрит текст:
Естествено, има начин да се спечелят симпатиите на повечето хора, примерно ако сте политик и искате избиратели, но тук става дума за нещо съвсем различно от нормалното общуване и за съвсем друг тип симпатии.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 23 836
Когато не ви харесват един, двама, трима - ясно от тях е. Но когато не ви харесват повечето хора - проблемът е във вас. Осъзнайте се.
Как ли пък не - абсолютно всички публични личности получават изключително количество хейт, не защото излъчват негативизъм или правят нещо грешно, а просто защото на света има много простаци.
Дай примери за личности, които са не харесвани, защото са публични. А не защото се държат като задници.

# 43
  • Мнения: 8 848
Вярно, че съм на 54 години, вярно, че не работя в колектив и не се нуждая от приятелки, с които да излизам, ама....имам чувството, че последните 10-20 години съм живяла в някоя друга част на Галактиката Shocked Какви са тия хейтъри на всяка крачка, какви са тия простаци на всеки кв см площ Shocked?! Че народът изпростя и озлобя, е ясно, ама пък чак всички да не те харесват и това да е нормалното състояние на деня в Бг.... Rolling Eyes Склонна съм да се съглася с Янтра. Thinking

# 44
  • Мнения: 5 842
   И аз съм напълно съгласна с Петя Иванова. Жалко, че ми отне толкова много да разбера, че такива хейтъри комплексари просто за това живеят да се зареждат с енергия, смучейки енергията на другите. Така се зареждат с високо самочувствие, обиждайки, наранявайки достойнството и честта на личност.

Общи условия

Активация на акаунт