Приятелството между мъж и жена

  • 42 194
  • 685
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 2 241
Аз пък не знам какви приятели имам.
Не съм авто механик, но моите коли ги поддържам за момента без автосервизи. Мога да кажа, че се справям добре. И колко пъти се е случвало да кажа на приятел, мъж, жена, няма значение - приятелско семейство - "Ако има нещо с колата дайте да погледна преди да отидете в сервиза, ако е нещо което знам - ще ви помогна". След известно време ги чувам - "Колата е в сервиза, да ни хвърлиш до там да я вземем". "Що е в сервиза?". "Ами заминал някакъв сензор и люссс ги остъргали 500 кинта плюс самата част. И от 50-60 кинта станало 500-600. "Ами не искаме да те притесняваме". А мен ми е интересно. Аз се човъркам с кеф. И вече спрях да предлагам помощ. Ядосвам се ей така на ум. Но след като могат да си плащат да ги кундят, значи си го заслужават.

# 631
  • Мнения: X
Абуто, искаш ли да станем приятели? 😄

# 632
  • Мнения: 2 241
Сега, ако кажа "Да", почват едни мисли... и простотии някакви.
Ако каже "Не", значи съм дрисльо някакъв.
Бе, няма проблем. Приятели сме.

# 633
  • Мнения: 6 660
Скрит текст:
Аз пък не знам какви приятели имам.
Не съм авто механик, но моите коли ги поддържам за момента без автосервизи. Мога да кажа, че се справям добре. И колко пъти се е случвало да кажа на приятел, мъж, жена, няма значение - приятелско семейство - "Ако има нещо с колата дайте да погледна преди да отидете в сервиза, ако е нещо което знам - ще ви помогна". След известно време ги чувам - "Колата е в сервиза, да ни хвърлиш до там да я вземем". "Що е в сервиза?". "Ами заминал някакъв сензор и люссс ги остъргали 500 кинта плюс самата част. И от 50-60 кинта станало 500-600. "Ами не искаме да те притесняваме". А мен ми е интересно. Аз се човъркам с кеф. И вече спрях да предлагам помощ. Ядосвам се ей така на ум. Но след като могат да си плащат
да ги кундят,
Скрит текст:
значи си го заслужават
.

Обогати ми речника, човече Simple Smile Благодаря !
Може ли да ползвам глагола и в други теми на други бг-мами? Wink

# 634
  • София
  • Мнения: 35 276
Не му е правилна потребата в случая.
Туткам, бавя, мотая е кундя, накундя.

Пара в артък не се кунди Wink

# 635
  • Варна
  • Мнения: 1 792
Аааа, зависи от де си. Това за което говориш Ms.Gorgeous, по нашия край е "кумиш". Кундя си е баш в смисъла употребен от колегата. Разбира се доста свободно, "широко" се ползва.

# 636
  • Мнения: 6 239
Ами никой не е "решил", а дотогава е укривал това обстоятелство.
Най-вероятно за да не прекъсне контактите другият. Съвсем разбираемо е. Ако се изповядаш, а знаеш, че насрещният няма да сподели чувствата ти, ще го загубиш изцяло.

Това "обстоятелство" принципно не е константна величина и търпи промени и развитие във времето.  Както и има свойството да се появява в някои случаи особено когато влака замине, така да се каже .
Иначе съм съгласен, такова признание не носи нищо в такава ситуация,  защото тези неща си личат. Както интереса на единия, така и дали другия го споделя. Естествено коректно е да се свалят картите, но не се знае какви ще са отношенията след това при липса на такъв интерес от другата страна.

# 637
  • Мнения: 18 361
Е, всяка ситуация трябва да се разглежда сама по себе си. А и зависи кой е мъжът и кой жената.
В твоята ситуация, rf, като ти си бил влюбеният в приятелката, по-скоро е било грешка да я оставяш да ти реве продължително на рамото, а е следвало да заявиш по-решително претенции, бих казала. Да вижда в теб мъж с типичното за този пол поведение (т. е. по-агресивно и завоевателно), не просто приятен човек. Дори да е поставена в ситуация да избира всичко или нищо, т. е. да не може повече да си затваря очите за чувствата ти и да се разсейва. Smile
В противоположния случай жена едва ли би имала успех с такова поведение към приятеля си, защото много се разменят ролите.

# 638
  • Мнения: 6 239
Знам как се краде чуждо гадже, правил съм го успешно,  ама не съм сигурен дали този подход щеше да е удачен тук. Тя беше влюбена в приятеля си, кви ли не изпълнения негови понесе и в каквито състояния съм я виждал, и винаги пак се връщаше. Не знам къв беше правилния подход в случая, бях решил да я напия някоя вечер и да действам без приказки, ама тя беше наясно с желанията ми и много внимаваше да не се окаже в такава ситуация. Даже мислих вариант да се разправя директно с него, обаче такава намеса във връзката и нямаше да я приеме добре. От друга страна ми е казвала, че не може да сложи край на отношенията им и че съжалява, че не се е получила връзка между нас преди, но не допускаше някво развитие в тази посока. Изобщо много объркващо ми действаше всичко тва и просто не знаех как да процедирам.

Другия проблем на агресивния подход е, че дори да я бях получил, нямаше никва гаранция, че ще се влюби така и в мен. Или просто ще съм някъв заместител, утешителна награда. За тва държах сама да си реши проблемите и да можем евентуално да започнем на чисто. Което не се случи.

Иначе съм съгласен, не трябваше да допускам толкова сближаване с нея. Изглежда е грешка като цяло такова приятелство, просто не може да съществува на такава основа. Защото между нас привличане винаги е имало, така започна всичко, с флирт и опит за връзка, няколко разминавания от двете страни, дълго време тя ме искаше, а аз не и обръщах внимание, след което се хвана с онзи. Малко тийн истории си бяха де, ама после приятелството след тях се превърна в нещо, дето и аз не знам как да го определя.

# 639
  • Мнения: 18 361
Явно историята е била по-сложна, отколкото мислех. Sweat Smile

# 640
  • София
  • Мнения: 35 276
Бил е джереме - вриш и кипиш ♥
Я сега да лапне така

# 641
  • София
  • Мнения: 19 351
Ако хората се познават отдавна, но са пропуснали времето да се загаджат или са били заедно известно време, може и да се получи. Но да са вече улегнали, със стабилни връзки/бракове и да не са се разделили с лошо.
Вярвам, че жените нямат проблем да общуват и да са приятели с хора, които не харесват като мъже. Но за мъжете това не важи особено. Дори когато осъзнават, че тая жена няма да ги избере никога, се навъртат наоколо.

# 642
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 649
Изненадват ме повечето мнения в темата. Аз имам почти толкова приятели мъже, колкото и жени - с някои от тях сме приятели от 15+ години; с някои сме били колеги; с някои от жените им сме близки приятелки поотделно; през това време сме били и необвързани, и обвързани, и женени... Просто с всеки от тях още отначало е било ясно и за двете страни, че сме само приятели и не е имало химия за нещо повече. Може би само от страна на един от тях е имало интерес в началото на познанството ни, но бързо отшумя.

# 643
  • Мнения: 2
Не съм изчела още цялата тема,но от моя опит не мисля че има истинско приятелство между мъж и жена ,което да не е имало искане поне от едната страна на нещо повече в даден момент. Аз съм точния пример за това . Най-добрият ми приятел го познавам от повече от 10 години запознахме се като тийнеджъри , тогава за кратко време се почувствахме много близки еднакви интереси за музика за разбирания абе всичко. Първо аз го харесах а той все през времето имаше дългодишни връзки с някоко момичета, аз също съм била с други, но начина по който ме гледаше и аз него се виждаше че има повече  ,докато след няколко години имаше период в който прерасна с целувки прегръдки на един рожден ден , е тогава той ми каза че през всички години ме е обичал както никоя друга и винаги ще е така. Но в този момент аз се изплаших страшно много какво ще стане с приятелството ако го развалим изплаших се и от моите силни чувства и го отблъснах е за това съжалявам и до днес. Вече имам дете и мъж , с който нещата не се получават , но седя заради детето  и все още обичам този мой “най-добър приятел” , с който пак подържаме контакти но рядко ,защото… ее причините се подразбират от горе написаното. Тъжно е винаги съм се питала какво щеше да стане ако тогава бяхме си дали шанс дали връзката щеше да ни се получи и до днес да сме заедно няма как да знам … но такъв е живот.

Последна редакция: чт, 14 юли 2022, 21:13 от kaya6

# 644
  • Мнения: X
Най-добрите ми приятели са мъже, с които не сме си допаднали в секса.. Приятелки жени нямам.
Най-добър приятел ми е съпругът ми.

Последна редакция: чт, 14 юли 2022, 21:21 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт