ЗОНАТА и ние - 15 Тема

  • 104 796
  • 830
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 3 788
Киселото мляко си е зонов продукт ,балансиран и може да се яде самостоятелно.И да, 3,6% е 1бпвм. Просто триците са чист въглехидрат и трябва да им се добави протеин и мазнина за да се изравнят блоковете.Примерно-200гр. кисело мляко/1бпвм/+15гр.трици/1бв/+65гр скир/1бп/ + 6гр.тахан/2бм/скирът е обезмаслен и мазнините се удвояват/.Това в закуска от 2БПВМ

# 196
  • Мнения: 1 316
Пчелният прашец по колко може да се приема?
Той какво е- въглехидрат или протеин?

# 197
  • Мнения: 277
Здравейте!От утре отново ще старторам в зоната !След преглед лекар ми препоръча често и по малко хапване и това което се сетих е,че единствено когато съм била по Зоната не съм имала обострени стомашни проблеми.
Сега да попитам нещо ,понеж е като я спазвах не ползвах мед ,а стевия.
Ако искам да слагам лъжица мед в кафето сутрин ,как да балансирам?Например правя си филийка с шунка и кашкавал по грамажи,но меда как да го балансирам?В кафето малко мляко и мед мисля.

# 198
  • Мнения: 3 788
Няма как да го балансираш.Единственият вариант е да увеличиш количеството шунка или  кашкавал и така ще имаш 2БП от шунка и кашкавал 1В от филийката и 1В от меда и мазнини в кашкавала има достатъчно.

# 199
  • Мнения: 277
Да и аз така се замислих,че ще замести филията на втория сандвич.
Някой от вас прави ли фазите по Луната?Четох,че правят с айрян?

# 200
  • Бургас
  • Мнения: 176
Здравейте, днес по инерция купих обезмаслена плодова извара на Лидъл -0,2% като я гласях за протеин. Обаче като се загледах в етикета, се разколебах:
Мазнини - 0,2Г
Въглехидрати - 15.2г
От които захари - 14.1г
Белтъци - 6,8г
Вие включвате ли я в менюто и съответно като какъв блок и колко грама?

# 201
  • Мнения: 3 788
Това не става за зоната.Около 60гр.за блок въглехидрат и около 100гр.за блок протеин и да се чудиш как да го балансираш.

# 202
  • Мнения: 277
По принцип излиза 200гр БП и 120БВ и добавяш плод 80 грама според самия плод(например ябълка)
Вие имате ли проблем с тоалетната?Понеже предните пъти ,като я спазвах го имаше това при мен и четох ,че лененото семе помагало.Сега почвам зоната и с него,ще го приемам във вечерното хранене  с малко кисело мляко.
И споделете колко време я спазвате,имате ли резултати,как се чувствате?
При мен след втория ден усещах една лекота в корема,и все едно се прибирам.

# 203
  • Пловдив
  • Мнения: 1 052
Купувам една обезмаслена извара от Лидл. Много е подходяща за зоната. Също и скир и котидж. Но само чисти, не плодови. Плодовите са със захар и не стават за балансиране по никакъв начин.

Gloria_18, аз отдавна се храня така, като от време на време нарушавам. Но нямам много за сваляне вече. Просто се чувствам добре и ми е леко. Като започна да се храня безразборно (а имам такива периоди), освен че качвам, започват и стомашно-чревните неразположения.
В началото за около 7-8 месеца свалих към 8 кг.

# 204
  • Мнения: 277
Купувам една обезмаслена извара от Лидл. Много е подходяща за зоната. Също и скир и котидж. Но само чисти, не плодови. Плодовите са със захар и не стават за балансиране по никакъв начин.

Gloria_18, аз отдавна се храня така, като от време на време нарушавам. Но нямам много за сваляне вече. Просто се чувствам добре и ми е леко. Като започна да се храня безразборно (а имам такива периоди), освен че качвам, започват и стомашно-чревните неразположения.
В началото за около 7-8 месеца свалих към 8 кг.
Браво!Аз най-вече заради стомаха искам да си продължа на режима.Но ми беше интересно как свалят другите .Знам ,че на обиколки се сваля най-вече.

# 205
  • Бургас
  • Мнения: 176
По принцип излиза 200гр БП и 120БВ и добавяш плод 80 грама според самия плод(например ябълка)
Вие имате ли проблем с тоалетната?Понеже предните пъти ,като я спазвах го имаше това при мен и четох ,че лененото семе помагало.Сега почвам зоната и с него,ще го приемам във вечерното хранене  с малко кисело мляко.
И споделете колко време я спазвате,имате ли резултати,как се чувствате?
При мен след втория ден усещах една лекота в корема,и все едно се прибирам.
Да разбирам, че в 200гр продукт добавям 80гр плод с 2б мазнини (даже трябва да са 4, защото е обезмаслен продукт) и е готово за ядене.

# 206
  • Мнения: 277
80 грама ,но не тези 80 гр да са по таблицата за 1БВ.Сещаш ли се?На теб не ти трябва 1 блок В,а да допълнил този един блок.Не знам как да го обясня.Например плода да е 100 гр за 1 БВ.Поне така аз го разбирам аз,да кажат другите дали е така.
Вие хляб Вита класик ли използвате?
Днес ще закусвам 60 грама киви 1БВ,филия вита 1БВ,със ситно нарязани -авокадо 34 грама 2БМ,сирене 28 гр1БП и едно яйце 1БП.Едно кафенце с таблетка стевия и мъничко прясно млкяо(не броя).
Тръгвам на път ,стискайте палци да балансирам там храната.
Да добавя с въпрос т осмо протеина-взимате ли на прах и какъв?Понякога ми е трудно с този протеин.

# 207
  • Мнения: 3 788
По принцип излиза 200гр БП и 120БВ и добавяш плод 80 грама според самия плод(например ябълка)
Вие имате ли проблем с тоалетната?Понеже предните пъти ,като я спазвах го имаше това при мен и четох ,че лененото семе помагало.Сега почвам зоната и с него,ще го приемам във вечерното хранене  с малко кисело мляко.
И споделете колко време я спазвате,имате ли резултати,как се чувствате?
При мен след втория ден усещах една лекота в корема,и все едно се прибирам.
Да разбирам, че в 200гр продукт добавям 80гр плод с 2б мазнини (даже трябва да са 4, защото е обезмаслен продукт) и е готово за ядене.
80гр.ябълка,защото липсва 0,8БВ,а 100гр.ябълка =1бв.

# 208
  • София
  • Мнения: 481
Вие имате ли проблем с тоалетната?Понеже предните пъти ,като я спазвах го имаше това при мен и четох ,че лененото семе помагало.Сега почвам зоната и с него,ще го приемам във вечерното хранене  с малко кисело мляко.
И споделете колко време я спазвате,имате ли резултати,как се чувствате?
Мисля, че съм споменавала и преди- започнах да се храня по Зоната преди около 3-4 г, като за година и половина свалих 18 кг. Поддържам ги и досега, макар че отдавна вече не съм толкова стриктна. Не би трябвало да имаш проблеми с перисталтиката, ако обмисляш добре менюто си. Прегледай откъде взимаш въглехидратите- ако имаш достатъчно пресни зеленчуци, богати на фибри, не би трябвало да имаш проблеми. Задължително е и приемането на много вода и добрата физическата активност.  Ако решиш да добавяш ленено семе, трябва да е смляно/натрошено, за да има ефект. Можеш също да включиш овесени трици и домашно приготвен кефир в менюто.

# 209
  • Мнения: 277
Да,ленено семе си смелих и приемам всеки ден по една кафена лъжичка.Вие ако приемате по колко взимате  ?Като същи приемам и омега 3.
Винаги гледам към дажбата въглехидрат да има плод ,защото обожавам.А зеленчук винаги присъства!Предично зелена салата или айсберг.Обожавам зеленчуците.Вода също пия по много.Трици ползвам за палачинката с трици.
Само този пуст протеин му се чудя .
Много ми харесва този режим!Има толкова разнообразие ,в същото време ако се случи да излезеш от зоната го няма това чувство на вина.По скоро така усещаш ,че не ти е Ок на стомаха.

Общи условия

Активация на акаунт