приемате ли чужди вещи

  • 15 429
  • 73
  •   1
Отговори
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
интересно ми е приемате ли от други хора дрехи и предмети , които не им трябват.смятате ли , че ако собственика им не е добър човек или не му върви в живота чрез дрехите и предметите може да се предаде това и на вас.

# 1
  • Мнения: 5 820
   Да, вярвам в това. Затова не трябва да се приемат чужди вещи и предмети, на които на човек не му трябват повече! Може чрез тези вещи и предмети да ви се направи и магия! Откъде идва моите убеждения ли? Да кажа, че съм човек, който се е изпатил и опарил вече!

# 2
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
   Да, вярвам в това. Затова не трябва да се приемат чужди вещи и предмети, на които на човек не му трябват повече! Може чрез тези вещи и предмети да ви се направи и магия! Откъде идва моите убеждения ли? Да кажа, че съм човек, който се е изпатил и опарил вече!
може ли да разкажете по- подробно

# 3
  • Мнения: 5 820
   Имах приятел и той ме подаряваше все някакви неща-чаши, дрехи, които уж не ги беше носила неговата братовмедка. Тези неща не му трябваха. И други вещи ми подаряваше. И аз, за да не го обидя, приемах. И така започна да ми се влошава здравето. Изхвърлих всички негови подаръци в обществения боклук и започнах да се оправям със здравето! Така че вярвам в това. Преди никой не можеше да ме убеди, че подарената вещ прехвърля лоша енергия върху тебе! Не вярвах и в магията. Като разкажа на някого, че вярвам в магията и подареното носи лоша енергия, ми се присмива и си мисли, че съм луда! Но и всеки, който не ми вярва и си мисли, че съм луда, и до неговата глава ще дойде и той ще повярва! Ще си спомни за моята история.

   Мога ли да попитам защо питате такъв въпрос? Да не ви се е случило нещо лошо след подарена вещ, която не му трябва на собственика?!

Последна редакция: пн, 12 мар 2018, 18:33 от Jennifer_w

# 4
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
   Имах приятел и той ме подаряваше все някакви неща-чаши, дрехи, които уж не ги беше носила неговата братоведка. Тези неща не му трябваха. И други вещи ми подаряваше. И аз, за да не го обидя, приемах. И така започна да ми се влошава здравето. Изхвърлих всички негови подаръци в обществения боклук и започнах да се оправям със здравето! Така че вярвам в това. Преди никой не можеше да ме убеди, че подарената вещ прехвърля лоша енергия върху тебе!
попитах защото последните две години две приятелки ми подариха техни запазени дрехи , но понеже не им върви много в личен план забелязах, че и на мен нещо взе да ми става все по-зле в това отношение та се замислих дали нямат нещо общо дрехите и моите несгоди.от няколко дни преглеждам за подарени от тях неща и ги изхвърлям пък да видя какво ще стане.

# 5
  • Мнения: 5 820
   Имах приятел и той ме подаряваше все някакви неща-чаши, дрехи, които уж не ги беше носила неговата братоведка. Тези неща не му трябваха. И други вещи ми подаряваше. И аз, за да не го обидя, приемах. И така започна да ми се влошава здравето. Изхвърлих всички негови подаръци в обществения боклук и започнах да се оправям със здравето! Така че вярвам в това. Преди никой не можеше да ме убеди, че подарената вещ прехвърля лоша енергия върху тебе!
попитах защото последните две години две приятелки ми подариха техни запазени дрехи , но понеже не им върви много в личен план забелязах, че и на мен нещо взе да ми става все по-зле в това отношение та се замислих дали нямат нещо общо дрехите и моите несгоди.от няколко дни преглеждам за подарени от тях неща и ги изхвърлям пък да видя какво ще стане.

    Решението е да се отървете от тях, не чрез изхвърлянето в кофата вкъщи, а в обществения боклук!

# 6
  • Мнения: X
Следвайки тази "логика" би трябвало да не се обличаме.
Голям процент от дрехите са произведени чрез експлоатация на детски труд.
В тях е "втъкана" болка и сълзи. (Бангладеш, Китай, Индия, Тайланд..)
Да не се носят подарени чужди дрехи е обмислено внушение от производители за потребители.
Има свръх производство, необходимо е и свръх потребление.
Може да изхвърлите и Ваша дреха след едно обличане, понеже сте забелязали, че не Ви "върви" с нея.  Wink
Дали светена вода не би разчистила "лошите" енергии?  Hug
Може би пропускам, че някои хора не се чувстват комфортно и в собствената си кожа.

# 7
  • Мнения: 448
Определено не приемам!Дори и от роднина да са,ако той си е карък или нещо лошо му се е случило няма да приема.Така преди години спрях да си купувам и от втората употреба.Абсолютно вярно е,човек оставя енергията си в тази вещ,спомени и мисли,преживявания...било то отрицателни или положителни.Има и др. вариант,вещта да е на някой богат и успял в личен и професионален план,тогава май бих я приела Sweat Smile Все пак,ако не може да откажете или изхъврлете вещта или ако например е дреха може да я изперете със светена вода знам,че това пречиствало лошата енергия.

# 8
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Следвайки тази "логика" би трябвало да не се обличаме.
Голям процент от дрехите са произведени чрез експлоатация на детски труд.
В тях е "втъкана" болка и сълзи. (Бангладеш, Китай, Индия, Тайланд..)
Да не се носят подарени чужди дрехи е обмислено внушение от производители за потребители.
Има свръх производство, необходимо е и свръх потребление.
Може да изхвърлите и Ваша дреха след едно обличане, понеже сте забелязали, че не Ви "върви" с нея.  Wink
Дали свете
на вода не би разчистила "лошите" енергии?  Hug
Може би пропускам, че някои хора не се чувстват комфортно и в собствената си кожа.
за експлоатацията на тези деца съм чела доста статии , но там призива е да се спре купуването на много дрехи за да се намали производството и експлоатацията на детски труд.Никъде не се казва да се износват чужди дрехи

# 9
  • Мнения: X
Значи дрехата "поема" енергия само, когато е носена.
Не поема енергия, когато се шие от експлоатирано, плачещо и гладно дете?
А преди да се закупи знаем ли колко и какви хора са я пробвали?
По същият начин не бихте си построили къща на място, където е било гробище.
Как ли живеят хората в селищата, където е имало масови жертви (напр. обсадата на Плевен)?

# 10
  • Мнения: 448
Въпрос на гледна точка,всеки си има мнение.Едно е да я шие някое нещастно детенце,друго е да я носи някой нещастен човек и да преживява нещастията си с нея.А и не всичко се шие или произвежда от гладни,плачещи деца/възрастни в някоя държава от третия свят.Все пак да уважаваме и чуждото мнение дори и да не сме съгласни.

# 11
  • Мнения: X
означава ли ,че вие взимате без проблем неща и дрехи от всеки който ви предложи.
Скрит текст:
едно време когато бях малка и нямаше много дрехи по магазините редовно братовчедите си износвахме дрехите и май не е имало проблем , даже като тинейджърка имаше мода момичетата да си разменят дрехи помежду си което понякога водеше до разтеглени дрехи от някоя по -пълничка приятелка и после ти да не може да си ги ползваш или някоя просто забравяше да ти ги върне и когато вече успееш да си ги вземеш те да са изтъркани от носене и да ти остане само да ги изхвърлиш.
Подарявали са ми и съм подарявала дрехи, но това са хора от моето обкръжение.
Не съм имала случай непознат да ми направи такова предложение.  Mr. Green
Най-оборотни бяха 30 бр комплект бебешки пеленки. Отгледани са шест бебета.
/родени през1968г, 71г, 80г, 85г, 90г и 98г/
Вече пораснали всеки от тях е с различен характер и реализация.
Не давам за ползване мои инструменти след като ми върнаха един къртач с разбит патрон.
Непознат шофьор ми подари на пътя хубав ключ за болтове на джанти, понеже ме видял как се мъча с моя.
Цитат
Дайте ми опорна точка и достатъчно дълъг лост, и ще повдигна Земята
За неудачите си съм търсила моите пропуски.
Кофтите събития възприемам като част от моя житейски път.
(... и това ще мине)
Впечатлявала съм се като малка от разказ на баба ми за магии.
Показвала ми е "магьосницата" от селото като назидателен пример как я "ядат" червеи жива.  Rolling Eyes
Добре, че споделих с леля ми, която е акушер.
Е, на седем години трябваше да разбера що е последна фаза на сифилис.
Ей такива ти му работи.
Всеки си определя в какво да вярва и важното е да се усети къде е границата на здравословното.

# 12
  • Nice
  • Мнения: 946
Приемам, ама много рядко някой да ми даде нещо Laughing
Много често, тук където съм, хората си изпразват гардеробите и оставят с чували на улицата. Не говоря за дрипи, а за хубави дрехи, често с етикети, изпрани и сгънати в чанти и чували. И аз така съм процедирала с дрехи които не нося. И всякакви хора се спират и си харесват по нещо.
Аз съм намирала прекрасно зимно яке, което изглеждаше като ново. Нося го 3та година.
Отделно и много мебели се оставят така и в къщи имам някои намерени неща на улицата.
 
Вярвам в лоши и добри енергии, но смятам, че податливи са по-слабите и нестабилни хора. За сега лоша енергия не ми е влияла. Опитвали са се да ме урочасват много явно, но нищо не ми се е случвало.
Имам пример с братовчед ми, който пък е страшно податлив и лошата енергия му влия физически. Така, че е до човек.

# 13
  • София
  • Мнения: 9 537
Приемала съм чужди вещи. Подкрепям мисленето, че ако си с по-слаба енергия по-лошата и по-силна съответно ще ти повлияе. Случвали са ми се неприятни неща след като съм получила ползвани вещи от други хора, но по онова време бях доста слаб характер. След това спрях да обръщам чак такова внимание на тези неща и спряха да ми се случват неприятности.
Купувам си предимно дрехи втора употреба. Не съм забелязала нещо кой знае колко различно да ми се случва в живота откакто пазарувам тези дрехи.
В църквата веднъж една жена много настоятелно ми предлагаше да ми даде някаква нова блуза - с етикет, за да я нося заради някой починал. Това беше доста отдавна. Още не бях чувала, че по някои краища има такава традиция, а и нещо в жената ме уплаши още щом я видях в църквата - дори преди да доближи към мен с блузата. Отказах й. А тя тръгна след мен да ме убеждава колко хубава била блузата. Благодарих й и казах, че е по-добре да я даде на някой друг, но тя продължи да настоява. Тогава ми мина мисълта, че може би има лоша енергия в нея, лоша умисъл в даването на тази дреха, но не знам защо избра точно мен. И не знам дали не е била просто една досадна непозната, следваща традиция от своя край, в която аз се усъмних несправедливо.

# 14
  • Мнения: 676
Взимала съм от приятелки. Дрехите бяха хубави, нови. Не ги носели,че не им ставали. Вече не взимам:lol:

Последна редакция: вт, 13 мар 2018, 22:23 от Newly_

# 15
  • Мнения: 9 196
Изпитвам вродено отвращение към подарени дрехи, съдове, храна и изобщо всичко. Понякога,много рядко съм приемала от неудобство и след това заминават в коша. На пръсти се броят хората в които мога да пия кафе, приготвено от тях, а за храната ... само в майка ми.

Не съм се замисляла за енергии, а и едва ли някой има по-лоша от моята но ... мразя подобни "дарове".

# 16
  • Мнения: 111
Приемам само от много близки хора.
Ако се съмнявам, че някой ще ми подари нещо, което не ми носи щастие, то той няма да е толкова близо до мен, че да се стигне изобщо до подаряването.
От непознати и слабо познати не взимам нищо, а и не давам.

# 17
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
аз почнах да изхвърлям неща подарени ме от приятелки на които не им върви в личен план, защото и на мен от две три години в никоя област не ми върви.дали просто не приемаме тяхната съдба с подарените вещи

# 18
  • Мнения: 5 259
Изпитвам вродено отвращение към подарени дрехи, съдове, храна и изобщо всичко. Понякога,много рядко съм приемала от неудобство и след това заминават в коша. На пръсти се броят хората в които мога да пия кафе, приготвено от тях, а за храната ... само в майка ми.

Не съм се замисляла за енергии, а и едва ли някой има по-лоша от моята но ... мразя подобни "дарове".



Това ми звучи като някаква разновидност на обсесивно компулсивно разстройство. При всички положения едва ли е просто особеност на характера. Не че ви пречи, но сигурно има и други проявления, не е лошо да се консултирате примерно с психолог.

# 19
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Изпитвам вродено отвращение към подарени дрехи, съдове, храна и изобщо всичко. Понякога,много рядко съм приемала от неудобство и след това заминават в коша. На пръсти се броят хората в които мога да пия кафе, приготвено от тях, а за храната ... само в майка ми.

Не съм се замисляла за енергии, а и едва ли някой има по-лоша от моята но ... мразя подобни "дарове".



Това ми звучи като някаква разновидност на обсесивно компулсивно разстройство. При всички положения едва ли е просто особеност на характера. Не че ви пречи, но сигурно има и други проявления, не е лошо да се консултирате примерно с психолог.
може би усеща някакви негативни неща при самото подаряване и затова предпочита да се отърве от тях.На мен ми се е случвало да ми дадат нещо и да имам чувството ,че е заредено с нещо негативно.така една позната много държеше да ми набута един панталон хем й казах няколко пъти,че не го искам , но тя ми го донесе и буквално ми го натика в ръцете при което усетих това неприятно чувство и естествено го хвърлих в първата кофа.Не знам какъв беше тоя зор да ми го даде, та ние сме познати , а не близки приятелки

# 20
  • Мнения: 9 196
Изпитвам вродено отвращение към подарени дрехи, съдове, храна и изобщо всичко. Понякога,много рядко съм приемала от неудобство и след това заминават в коша. На пръсти се броят хората в които мога да пия кафе, приготвено от тях, а за храната ... само в майка ми.

Не съм се замисляла за енергии, а и едва ли някой има по-лоша от моята но ... мразя подобни "дарове".



Това ми звучи като някаква разновидност на обсесивно компулсивно разстройство. При всички положения едва ли е просто особеност на характера. Не че ви пречи, но сигурно има и други проявления, не е лошо да се консултирате примерно с психолог.

За какво да се консултирам? За да приемам всякакви вехтории, ненужни и неприятни вещи или храна? Няма как да стане. Когато не искам нещо - не го искам и край, цяла армия психолози няма да ме накарат.

# 21
  • Мнения: 5 259
Не за да приемаш предмети. Ако имаш обсесивно компулсивно разстройство, то се проявява и в  други аспекти, не е само това. Изрично казах, че приемането на предмети може да не ти пречи, но някое от другите проявления може. За да се гнусиш така от самите хора и да докоснеш нещо, което те са докоснали или да пиеш кафе, което са направили, това е признак за по-дълбок проблем.
Ти си преценяваш дали ти пречи или не. На мен никак не ми пречи.

# 22
  • Мнения: 9 196
Не ми пречи, дори ми помага. Преди се насилвах да не обидя някого, но така ми е по-добре, чисто емоционално.
Не става въпрос да е направено от други хора, а по-скоро да ми е тикнато в ръцете. Без да си поискам. Да настояват, когато откажа. Без значение дали е кафе или дреха, чанта ...
Иначе естествено нямам проблем на ресторант, или в кафене или каквото и където е, където си реша. Всичко друго ми е натрапено и ми е неприятно.

# 23
  • Мнения: 5 259
може би усеща някакви негативни неща при самото подаряване и затова предпочита да се отърве от тях.На мен ми се е случвало да ми дадат нещо и да имам чувството ,че е заредено с нещо негативно.така една позната много държеше да ми набута един панталон хем й казах няколко пъти,че не го искам , но тя ми го донесе и буквално ми го натика в ръцете при което усетих това неприятно чувство и естествено го хвърлих в първата кофа.Не знам какъв беше тоя зор да ми го даде, та ние сме познати , а не близки приятелки
Предметите не са заредени с негативна енергия. Негативна енергия не съществува. Енергията е кинетична и потенциална.
Както се казва в един виц, ако искате целият ви живот да е изпълнен с магия и чудеса, бягайте от часовете по физика Simple Smile

# 24
  • Мнения: 9 196
Никаква магия и чудеса няма, просто е неприемливо някой да ти натрапва, какво да ядеш, пиеш, обличаш и всякакви опити за контрол. Това си е съвсем естествено. Още в ранна детска възраст започват съпротивления. Неприятно е за всеки човек да няма избор.

# 25
  • Мнения: 620
Абе дай да ти заредя някой предмет с Кинетични Отрицателни емоции, пък да видиш как набързо ще потърсиш след 1-2 дни къде да го изхвърлиш Grinning. Щото те, емоциите не са енергия, нали Wink?
 Колкото до физиката аз пък знам друга сентенция: Физиката е измислена от маговете, за да не ги горят по кладите. Щото ако някой предмет се приближава така близо до магията това е точно физиката Simple Smile.

# 26
  • Мнения: 5 259
Това е ирония, нали? Макар че невежеството е адски тъжно нещо.

# 27
  • Мнения: 620
Не е точно ирония, даже може доста добре да си проработи, ама да отричаш някой неща, за които нямаш достатъчно познания също може да се нарече глупост породена от невежество.

# 28
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
според мен има хора които давайки ти нещо просто и ти наричат например да не ти върви или да ти се случи нещо лошо

# 29
  • Мнения: 5 259
Няма такова нещо.

Да не си запознат с нечии фантазии не е невежество. Невежество е само когато не си запознат с елементарни факти.

# 30
  • Мнения: 620
И кои са тези елементарни факти? Ако знаеш как някой фантазии могат да станат действителност ... може би ще си по внимателна дори с фантазирането Wink. Защото когато си доста напред в развитието можеш да попаднеш в другия капан - толкова лесно ти се реализират желанията, че и страховете ти почват така лесно да се реализират на физическо ниво... А едва ли ти се иска да разбереш как някой твои кошмари са се сбъднали дори без да е имало почва за това.

# 31
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
нещо вече почнах да не разбирам какво мислите за чуждите вещи отговорите станаха малко отнесени поне за мен

# 32
  • Мнения: 9 196
Какви факти и фантазии, по конкретен въпрос коментираме - чуждите вещи... приемате или не приемате. Толкова е просто. Да или не.

# 33
  • Мнения: 5 259
Приемам чужди вещи без абсолютно никакви проблеми. Вземам на детето книжки втора употреба. Където живея е много популярно reuse-ването дори между непознати. Имат екологична отговорност хората.

Това суеверие за мислите и реализирането им в случки, е на ниво пещерната епоха. Очаквам в следващия коментар да ми кажете, че пренасянето на коза в жертва омилостивява боговете и те ще ни пратят дъжд Grinning
Бъдете възрастни хора Simple Smile

# 34
  • Мнения: 111
Ако става въпрос за стоки втора употреба - даже подкрепям идеята и пазарувам. Лоша история могат да имат и чисто новите стоки, така че в това отношение нямам предразсъдъци.

Напълно подкрепям теорията за мислите и енергиите. По-скоро ми се струват безсмислени подобни спорове, особено точно тук. Намираме се в "Предсказания и паранормално" - какво очаквате - да говорим за логика, математика и нихилизъм ли?

# 35
  • Мнения: 5 259
Ясно ми е, че разговорът е на грешното място и никога не бих влязла в този подфорум, но в друга тема имаше линк към тази и така се озовах тук.

Това с мислите и енергията не е теория, а просто нечие предположение, базирано на въображение. Не се става така лесно теория Simple Smile
Мисля, че много се натоварвате с мисли за зли енергии и хабите ресурс да се предпазвате от неща, които не съществуват. Например чуждите вещи можете да сте сигурни, че ако не са радиоактивни, не могат да ви навредят, дори предишния им собственик да ви ненавижда и да си мисли, че ви е направил магия и ви е подарил предмета с идеята магията да подейства. Пак нищо няма да ви стане. Ни-що!

Хайде по-ведро Simple Smile

# 36
  • Мнения: 620
Много ми е интересно какво ще стане ако ти дам действително зареден предмет, особено ако го направя и пред теб самото зареждане Simple Smile. Вярно, че в този случай вероятността да подейства след малко повече време е по-голяма, но пък после може да се чудиш какво се случва ей така от въздуха. Предмета е носител на енергийната програма (магията). Така, както може да вземеш един редактор на Уеб страници и да направиш някаква уеб страница, дори и да е проста и неугледна, така и може да пренесеш информация в/у един предмет с цел да се случи нещо на някой (не задължително лошо). И когато вземеш предмета тази програма преминава в аурата ти и започва да действа, все едно си изпратила уеб страницата си на някой сървър и всички вече могат да имат достъп до съдържанието и. Всъщност, като се замисля може да опиташ нещо сама да се убедиш, пък и тези, които имат нужда от прочистване на организма също:

Вземаш стъклена чаша и я пълниш с вода - желателно не от чешмата. После я поставяш пред себе си на масата и произнасяш ясно следната мантра 33 пъти:

 ОМ ШРИ КАЛИ НАМАХ

След това изпиваш водата и скоро след това ще видиш сама резултатите. Желателно е да се прави от здрави хора, защото при добре изпълнено зареждане резултатите са не само доста бързи, но и доста силни и ясно осезаеми.

П.С. Мантрата се казва, като се удължават звуците при произнасянето им - ОМММ ШРИИИ КАААЛИИИ НАААМАААХХ
нещо то този сорт Wink.

# 37
  • Мнения: 5 259
Стана много налудно.
Ако наистина вярваш в тези неща и някой ден чуеш кораба-майка да ти говори, задължително се обади на 112. Не се шегувам.

Колкото до предметът, с нищо не може да бъде зареден (освен ако не е телефон, включен към зарядното, тогава наистина се зарежда батерията). Ако говорим за дреха, колкото и да ръкомаха някой хахо върху нея, абсолютно нищо няма да се случи.

# 38
  • Мнения: 3 724
нещо вече почнах да не разбирам какво мислите за чуждите вещи отговорите станаха малко отнесени поне за мен


темата ми е тъкмо навреме, имах такива случки наскоро, лоши случки и разкрития за истинската същност на една "приятелка", мислех за близка,помагах, ходехме си нагости подаръци си правехме по поводи нови, но ми светна лампата ,че ме вкарва в бели, и се сетих, че в къщи имам нейни подаръци, един по един изхвърлих, може да ми се смеете, но след всяко изхвърляне на следващия ден ми се разплиташе лошата ситуация, така че всичко изчистих, вярвам,че нейната емоция ми се предава с това което ми е подарила, а разбрах, че изпитва завист към мен, не знам защо, вярвам в лошите помисли, защото знам че и нашата църква казва това , когато споменеш човек с добро му пращаш благодарност и здраве с мислите си

# 39
  • Мнения: 620
Юнa: Не съм изненадан от хора, като теб, които дори потвърдени факти и то от науката са готови да отрекат, мислейки че ще им е конфортно в нишата, в която са се сврели. Няма да се изненадам, ако се окаже и че не само си атеистка, но и не вярваш в неща като духове и отвъден живот.
Само да ти кажа, че дори текста, който пишеш съдържа твоя енергия и оттам някой може през него да те проследи и да види точно с какъв човек си има работа (вкл. и като външност). Обикновенно това го наричат Енергийна диагностика или Енергийно Сканиране. И предварително да ти кажа, че нямам намерение да си хабя силите в/у теб само за да ти докажа че са възможни подобни неща.

# 40
  • Плевен
  • Мнения: 125
Прав е колегата Сенко особедно за водата и това се използва дори и от православната вяра за осветяване на вода,как става-чрез слово,или и методите на църквата ще отхвърлите или силата на светената вода.С магията е същото особенно лесно е с вода понеже вече е доказано че тя има памет.С предмети е същото,закодирва се информация или цел /методите са много:слово-заклинания,визуализация,ритуални действия..../ като после ако го носиш предмета,особенно бижута от метал или кристали се наслоява в енергийното поле а от там и в подсъзнанието като по този начин започва да ти влиае на целите,желанията,мотивацията,енергийното и дори здравословното състояние.Проверете теорията за Торсионните полета и преноса на информация.Както и за желанията и страховете е прав,особенно страховере привличат което се твърди и от Дийпак Чопра в 7те закона на успеха която книга е бестсеълър според закона за привличането и се случват ако имаш духовна или магическа сила ,но не при всеки-трябва си сила.Същото е и с мечтаенето според метода на визуализация ,има си филми за това "Тайната" и "Метатайната " Мечтаенето е предимно на Алфа ниво на съзнанието което се ползва при хопнозата /а хипнозата си е вече научнодоказан метод и наука който се използва и дори в медицината за анестезия/  и по този начин си правиш вид самохипноза и си внушаваш желание и цел която после ти е мотивация на подсъзнателно ниво и ти дърпа конците без да го осъзнаваш на съзнателно ниво  докато не се реализира на материялно ниво целта , но Юна за подсъзнанието и мотивацията как работят може да почетеш малко психология.
Има и някой елементи но тук няма да ги изброявам които попиват мн лесно енергия и информация и са добри носители , а енергията е носител на информация което е свързано с Квантовата Физика и е научен факт .От там са страховете на някой хора да приемат чужди вещи.Дори и да не си маг и да правиш ритуали и заклинания ако имаш силна енергетика и мразиш някой и му подариш нещо твое заредено с твоята енергия пак ще му повлияеш.А има хора които чрез предмет могат да разболеят и дори да убият човек ,но не е толко бързо и лесно,но то това става и без подърен предмет-има си начини,особенно лесно става по снимка.

sunrise_67 добре си направила ,но е добре и да напръскаш със светена вода домът или да гори кандило 1 седмица ,защото енергията от тези гадории си остава частично и дори след като ги изхвърлиш нарича се Остатъчна Индукция.

Юна ето ти едно видео което ще ти отвори очите за много неща.На професор завеждащ катедрата по космология на БАН завършил физика в Москва ,който се занимава с Квантова Физика и е личен приятел на Карл Сейгън /бивш/.Без да казвам че вярвам в Извънземен Разум но в Духовен Разум определено вярвам.
 

Последна редакция: сб, 31 мар 2018, 20:52 от Калоян Пламенов

# 41
  • Мнения: 5 820
   Когато се случи на човек, тогава започва да вярва, че има някакви енергийни сили, които могат и да вредят на човек! Преди също не вярвах на подобни неща, докато не се сблъсках и повярвах!

# 42
  • Мнения: 5 259
Юнa: Не съм изненадан от хора, като теб, които дори потвърдени факти и то от науката са готови да отрекат,
Напротив. Потвърдени от науката факти не отричам. Просто тези неща не са дори близо до потвърдени от науката факти. Много са близо обаче до отречени.

И предварително да ти кажа, че нямам намерение да си хабя силите в/у теб само за да ти докажа че са възможни подобни неща.
То няма и смисъл да си ги хабиш, защото нищо не би произлязло. Не че нещо би се изхабило въобще Simple Smile

Ако достиженията на науката можеха да ги ползват само хора, които ги разбират, невежеството щеше да е в пъти по-малко, но когато на хората им се дава наготово, не се научават изобщо да мислят, просто нямат мотивация.

Хайде със здраве. И на мен не ми се заяжда, а и случаят е безнадежден.

# 43
  • Мнения: 3 724
Калоян Пламенов, благодаря ти , че ме подсети за това , аз само за тамян се сетих Blush

# 44
  • Плевен
  • Мнения: 125
И тамяна става но го премеси с лавандула,див пелин и смирна / мирта-смирна от билкова аптека ще си уредиш/  както има и въглени по църквите които са за кадене.Ако ви е трудно да си уредите светена вода ,мога да ви дам и заклинание да си осветите сами вода.Както и заклинание латинско за олио за кандилото но по принцип се ползва зехтин / дървено масло - така нареченото по дебелите книги/ .Билките се използват широко в традиционната магия за определени цели но тези са специално за пречистване..И както някой знаят лавандулата по стара българска традиция се бере на Еньов Ден за разваляне на влиания.А ти Юна без и аз да искам да те обидя ,ти обиждаш хора за които изобщо не си запозната с потенциала и капацитета и на знания,нямам предвид себе си.И наистина ако тези теми не са ти интересни няма нужда да ни хейтваш.

Последна редакция: сб, 31 мар 2018, 20:42 от Калоян Пламенов

# 45
  • Мнения: 3 724
Значи тезу въглени от църквата са с такива билки ли

# 46
  • Мнения: 8 803
Изпитвам вродено отвращение към подарени дрехи, съдове, храна и изобщо всичко. Понякога,много рядко съм приемала от неудобство и след това заминават в коша. На пръсти се броят хората в които мога да пия кафе, приготвено от тях, а за храната ... само в майка ми.

Мразя подобни "дарове".



Това е и моето мнение. Не взимам и не давам съответно.

По другия въпрос за отрицателната енергия: не вярвах изобщо, убеден атеист. Но ми се случиха неща лично, които надминаха дори най-големите фантазии, които съм си представяла, че може да има, така че...вярвам, че предметите попиват енергията на притежателя си.

ПП Наскоро фейсбук приятел ме включи в някаква група за подаряване. И видях, че хората си подаряват носени дрехи, ползвани вещи. Взимат от напълно непознати, плащат само доставката с Еконт. Бях шокирана, че приемат толкова естествено такова нещо, на другия ден се изключих от групата.

# 47
  • Плевен
  • Мнения: 125
На мен едно бивше гадже ми подари пуловер на починалия си дядо,но бях млад и не разбирах нищо.Не може да си представите какъв ужас изживях-от любов,мисля си сега че беше умишлена любовна магия.Тя е от Пловдив а аз от Плевен и тя се интересуваше от тези науки тогава,вещица.Нощем съм ставал и съм спял на гарата докато дойде влака за Пловдив защото имах нужда да я видя и не издържах.Не можех дори и да спя без тя да е до мен или да я видя.

Последна редакция: сб, 31 мар 2018, 21:33 от Калоян Пламенов

# 48
  • Мнения: 5 259
По другия въпрос за отрицателната енергия: не вярвах изобщо, убеден атеист. Но ми се случиха неща лично, които надминаха дори най-големите фантазии, които съм си представяла, че може да има, така че...вярвам, че предметите попиват енергията на притежателя си.
Не си била атеист, а просто човек, със склонност съм суеверия. Било е въпрос на много малко време да се случи нещо, за което да потърсиш фантастично обяснение.

# 49
  • Плевен
  • Мнения: 125
Хубаво е да има и някой който да ни провокира.Юна значи ще отречеш и гравитационното и електромагнитното поле,то не е ли енергия? Също така и съществува и био поле което е измислено от китайците преди няколко хиляди години и го наричат Ци енергия.Руснаците още през 70те години по разработки на учени от КГБ са измислили Аура камера която измерва биополето на човек Кирлианова камера и доказва съществуването му.Ами замисли се защо и в религията ни има молитви за разваляне на магии щом не съществуват,или и това са митове?Ти направо отричаш съществуването на Аурата което вече е върхъ.

Последна редакция: сб, 31 мар 2018, 22:32 от Калоян Пламенов

# 50
  • Мнения: 5 259
Да, митове са. Всички тези неща не съществуват. Няма магии, аура, енергия на мислите, която влияе на странично лице. Има самовнушения и фантазии.
Много си усложнявате живота напълно излишно.

# 51
  • Плевен
  • Мнения: 125
И аз се отказвам да споря с теб и да те убеждавам.

# 52
  • Мнения: 620
Не отричаш? Много странен начин да го покажеш това имаш. След всички научни изследвания за влиянията над водата и разстенията причинини от четене на тестове или пускането на музика явно все още имаш дълбоки съмнения в истинността на нещата. Ако ти опиша нещата с които съм се сблъсквал през различни периоди сигурно директно ще ме пратиш не към 112, ами направо към лудницата Grinning. И някой никак не са приятни, нито са пожелавани от мен - просто са се случили. Да си заравям след това главата в пясъка е най-малкото неуместно, но пък за друг човек съвсем лесно и реално е да ги възприеме като фантазии и измишльотини. Дано не ти се наложи да почнеш истински да вярваш и знаеш за подобни неща, след неприятни случки и истории. Че съдбата понякога има много странно чувство за хумор към хората ...

# 53
  • Мнения: 5 259
Не отричам научните доказателства. Тези, които посочваш, са псевдонаучни. Претендират да са научни, но реално не са. Щом ги приемаш за научни, значи има още много да изчетеш, докато разбереш какво е научно доказателство и колко тези неща не отговарят на определението.

Не отричам, че в живота на човек могат да се случат много неща, и хубави и лоши. Казвам, че ако намираш паранормално обяснение за случилото се, то е защото такова търсиш и с лекота му вярваш, но не е нужно реаното обяснение да е такова. То и не е.

# 54
  • Мнения: 620
Мда, сигурно не ги отричаш, също както и е много лесно да обявиш неудобните доказателства за псевдонаучни Wink. Щом реално не са според теб, как тогава ще обясниш как сериозни компании отделят средства за подобни проекти и то в продължение на няколко години. Все пак ако нямат доказателства за ефектите отдавна биха спрели да ги финансират най-малкото.

В живота на човек може всичко да се случи, и определено не е задължително всичко да се свързва с паранормалното, което съвсем не значи че няма неща, които са именно в тази сфера. И особено когато си правиш експерименти с някой неща и заклинания и накрая виждаш ефекта от реализацията им на физическо ниво, поне участниците в ритуалите са наясно че е имало паранормална намеса или активност, които са довели до съответния резултат. И да ти кажа още нещо интересно Simple Smile. Ползвал съм обикновен парфюм, зареден със заклинание за привличане и съм виждал ефектите в/у околните. Само че ако го подложиш на научно изследване няма да откриеш нищо по-различно от парфюм. Но ако вземеш същия незареден парфюм и се опиташ да постигнеш поне подобен ефект, то резултатите са меко казано съмнителни. Говоря за съвсем нормален парфюм без никакви феромони и други подобни в него. Щото сигурно ако го приложа към подобен род феромонни парфюми сигурно се сещаш сама какъв ще е ефекта - Атомно-сексуален взрив Wink. При това другите ще ми се нахвърлят, дори без да имат ясната представа защо го правят. И хубавото на този метод е нетрайността му - след изчезването на миризмата от заредения парфюм и ефектите доста бързо се стопяват и изчезват Simple Smile.

# 55
  • Мнения: 5 259
Само че ако го подложиш на научно изследване няма да откриеш нищо по-различно от парфюм.
Да го подложиш на научно изследване не значи само да определиш химическия му състав. На научно изледване може да се подложи и ефекта, който твърдиш, че има.
И знаеш ли как се прави това? На две групи хора се слага парфюм с еднаква миризма, но на едната група се слага такъв с магия, а на другата група - без. И на двете групи се казва, че им е сложен парфюм с магия, а тези, които го слагат, също не знаят кой е истинският. Това се нарича double blind test. После се следи за резултатите. Всеки човек казва дали и каква промяна е усетил и се изчислява дали при групата с истинския магически парфюм резултатът е по-голям отколкото при тези, които само са си мислели, че техният е такъв.
Целта на това изследване е да изолира всички други възможни причини, които могат да съдадат усещането, че магията е сработила. Защото в действителност човешкият мозък е склонен да търси съвпадения и да открива връзки между тях, без да е нужно да има такива. Методът с двойно сляп тест помага да се отсеят привидните резултати.


Няма паранормално явление, което да е издържало успешно този тест. Това означава, че наблюдаваните или въобразените ефекти се дължат на нещо друго.

Колкото до сериозните компании, които отделят средства... Мога да дам пример със Стив Джобс. Невероятно успешен човек, който се разболява и решава да се лекува с алтернативна медицина. И умира млад.
Не просто е отделил средства на една шарлатания, а им е доверил живота си. И го е загубил.
Всеки човек може да се заблуди, всеки може да вярва, дори да е много умен и да е собственик на топ N1 компания в целия свят.
Това, че той се е подлъгал не е доказателство, че нещото работи. Само ефектът от свършената работа може да бъде такова доказателство. А ефектът може да се докаже, когато се наблюдава в достатъчно голям брой случаи в условия, които елиминират други фактори. Иначе две неща могат да се случат едно след друго, но това не значи, че едното е предизвикало другото, макар човешкият мозък да е настроен да мисли точно така.

# 56
  • Мнения: 5 259
Едно време индианците са изпълнявали танц за дъжд. И той винаги е сработвал, защото са го изпълнявали докато завали, колкото и време да отнеме това. Факт е, че и без танц е щяло да завали, но те не са го разбирали.
Ацтеките пък са вярвали, че всеки ден трябва да принасят жертва на бога-слънце, иначе на другия ден слънцето няма да изгрее. То не че няма да изгрее, ама те са си мислели, че така го карат да изгрява.
Всеки може да се заблуди за причинно-следствените връзки. Но да бъдетете на това ниво в 21-ви век, когато толкова хора са направили много, за да имате достъп до информация, е тъжно.

# 57
  • Мнения: 111
Юна, даваш крайни и силно избирателни примери. Дори не разбирам защо продължаваш да спориш, след като се видя, че нито нашето мнение ще се промени, нито твоето. Продължавам да недоумявам също така какво изобщо правиш в раздел, който явно ти е неприятен - аз, например, когато видя нещо, което ми е чуждо и още повече - отблъскващо, просто не се занимавам с него, правя си нещата, които ме интересуват и радват вместо това.
Не ме разбирай погрешно, всеки е свободен да бъде където си иска, а ти не ми пречиш. Аз просто не разбирам този модел на поведение, а го наблюдавам из темите в целия подфорум. Непонятно ми е.
Ако аз съм видяла нееднократно и достатъчно ясно, че конкретно нещо съществува, независимо какво е то, който и да дойде да ми развива теориите си, няма да размисля. Затова и самата аз нямам интерес да убеждавам никого в нищо, камо ли заклет скептик.

# 58
  • Мнения: 5 259
Не ми е нито неприятно, нито отблъсквaщо. Вече обясних кaк попaднaх в темaтa и първонaчaлно изобщо не обърнaх внимaние в кой рaздел е, по името не си личеше.
След товa отговaрям, зaщото ми излизa в известия и зaщото след кaто прочетa новото нaписaно, ми идвa нa ум отговор. Зa съжaление не съм нaмерилa нaчин дa се отпишa и дa не получaвaм известия зa нов отговор в темa, в която съм писaлa. В стaрaтa версия нa форумa можеше, но тук не виждaм тaкaвa опция.

Но aко човек си е убеден във вярвaниятa, не виждaм кaкво толковa неприятно може дa имa в друг, който ги постaвя под въпрос. Едвa ли срещaте зa пръв път тaкъв човек.

# 59
  • Мнения: 111
Това с опцията за отписване от теми, в които вече сме писали и аз не го виждам, явно го няма, а и на мен ми се пълнят известията. В тези случаи просто маркирам ненужните като прочетени и те изчезват. Може да е по-практично ако можем да се отпишем, но поне има някакво решение.

На мен не ми е неприятно, аз даже вече го казах, само ми е непонятно, защото не е нещо, с което аз лично бих се занимавала.

# 60
  • Плевен
  • Мнения: 125
Всеки има право на мнение въпреки че и аз не съм съгласен с мненията на Юна.И аз не вярвах , преди 20 год бях спортист и пълен атеист.Ходих на църква само по Великден ей така за традицията.Но след като ми се случиха някой неща и обиколих сумати врачки и църкви и никой не можеше да ми помогне и трябваше сам да се оправям ,щеш не щеш ще повярваш като го виждаш с очите си.Дано да не ти се наложи да повярваш .

# 61
  • Мнения: 620
Не знам с каква точно алтернативна медицина се е лекувал Стив Джобс. Тя и Акупунктурата се води такава, ако не се лъжа. И оперира с енергиите на тялото. Което съвсем не значи, че ще има при всички един и същ успех. Да не говорим, че човек като него за да тръгне да търси и прилага подобни методи, явно съвременната медицина е вдигнала ръце от него по всички фронтове Wink.
А твоя double blind тест определено не можеш да го приложиш в/у магията. Причини - мнооого. Най-малкото ако ти дам това, което ползвам, ефектите ще варират според това кой го зарежда и прилага. Щото принципно си е индивидуално заклинанието. Ако ти го направиш ще има един ефект след ползването му, ако аз го направя и го приложа в/у себе си, ефекта ще е друг, а ако го направя и дам на друг да го приложи ефекта ще е 3-ти. Във всички случаи ще се появи привличането, но обектите може доста силно да варират Wink.
Колкото до Ацтеките - те са си платили цената за кървавите жертвоприношения. Както виждаш сега почти са изчезнали. А освен ритуалите за дъжд имат и доста други магически техники. При това нелошо работещи. Ако не се лъжа маите имаха жреци, които се наричат Зувуйя - жрец на времето. И за да стигнеш до подобна титла трябва да се занимаваш не само цял живот, ами и да преминеш през толкова сериозни изпитания, че провалът в тях често пъти може да ти докара смърт. И причините за подобно наказание са сериозни - добиваш такива сили и власт над нещата, че не може да ти се позволи да почнеш да злоупотребяваш с тях. Некрономиконските врати са нещо подобно, с тази разлика че не са с толкова летален изход - ако се провалиш те връщат обратно и така докато преодолееш поредната врата и научиш уроците от нея. Което съвсем не значи, че Некрономикона е "мека" магия - напротив доста твърда си е за разлика от някой други маг. системи. Ако искаш да рискуваш да пострадаш сериозно и дори да се самоубиеш - достатъчно е да се пробваш да излезеш от маг.кръг след като си повикал Охраната му Wink. Ако имаш късмет само доста яко ще те разтресат и ще се върнеш на скорост обратно в кръга. Ако ли не - в Нек-а е описан един случай завършил с фатален край. За назидание и за да напомня да се следват правилата и законите, освен ако не ти е омръзнал живота ...

# 62
  • Мнения: 111
Всеки има право на мнение въпреки че и аз не съм съгласен с мненията на Юна.И аз не вярвах , преди 20 год бях спортист и пълен атеист.Ходих на църква само по Великден ей така за традицията.Но след като ми се случиха някой неща и обиколих сумати врачки и църкви и никой не можеше да ми помогне и трябваше сам да се оправям ,щеш не щеш ще повярваш като го виждаш с очите си.Дано да не ти се наложи да повярваш .

Точно това казвам и аз - за някои неща е въпрос на личен опит да се разберат. Безпредметно е да седна да обяснявам нещата, в които аз вярвам на атеист, скептик или нихилист освен ако той изрично не ме е попитал, просто каузата е загубена, по-добре бих се разбрала със стената отсреща. От друга страна е смехотворна идеята да знам и да съм виждала, че определено нещо съществува, изведнъж някой да дойде отнякъде и да ми каже "Не, не си права!" и аз да кажа "Хей, знаеш ли, цял живот виждам доказателства за противоположното, но сега щом ти ми го казваш, вече съм на коренно различно мнение." Grinning
И аз пожелавам на всеки невярващ ако някой ден повярва, то да не е поради лоша причина.

# 63
  • Мнения: 5 259
Със сигурност aко повярвaм, ще е по лошa причинa. Ще знaчи, че съм се побъркaлa Simple Smile 

Инaче много ме съмнявa нaистинa дa се виждaли мaгия. Нaй-вероятно просто тълкувaте някaкво събитие по този нaчин, зaщото товa тълковaние ви хaресвa, мaкaр че много лесно може дa се нaмери и рaзумно обяснение, но то не ви хaресвa и зaтовa го отхвърляте.

SenkoTron, индиaнските вождове не сa можели дa контролирaт времето. Просто то следвa някaквa цикличност, Може би сa се нaучили по определени признaци дa рaзпознaвaт кaкво предстои и тaкa сa успявaли дa симулирaт контрол и дa зaблудят лековерните си съгрaждaни, но определено не сa можели дa предизвиквaт дъжд.
A и винaги го е имaло моментът с опрaвдaнието, че "Боговете ни нaкaзвaт" и тaкa сa можели дa обяснят зaщо не предизвиквaт дъжд точно сегa.
Зa хитрия човек дa излъже стaдото е било нaй-леснaтa зaдaчa.

# 64
  • Мнения: 620
Контролът на времето не е от най-лесните неща, но това не значи, че не е възможен. За да контролираш поне отчасти времето, трябва да си усвоил контрола над елементите поне в някаква степен, отделно и се иска и доста лична сила. И определено не си струва да се прилага подобно нещо без да има сериозна причина за да се направи. Аз самия съм спирал среден по сила дъжд отчасти - докарах го до ръмене. Природата си знае работата и няма нужда и ние да се месим в природните дейности особено от чисто любопитство дали ще стане нещо или не. Планетата е разумно същество, но на друго ниво на съзнание и опитвайки се да контролираме природните процеси все едно е някой да се мъчи да ти бръкне в мозъка и да ти каже какво да мислиш в някой момент за нещо си ... подобни манипулации нито са хубави, макар да са възможни, нито свършват добре. Доколкото знам Антихриста ще плати с живота си именно заради подобен опит да добие контрол над планетата и силите и.

# 65
  • Мнения: 72
Да, приемам чужди вещи. Може би всяка вещ си носи определена енергия, но ако не го мислиш и си положително настроен към вещта, не мисля че ще има проблем. Естествено, става дума за вещи, дадени ми от човек, който познавам. От непознат не бих взела.
От друга страна, като се замисля, когато съм си купувала дрехи втора употреба, никога не съм се чувствала по по-специален начин, само защото съм облякла блузата Х. Бях гледала някакво предаване за жена, която си купила някаква червена рокля, та все й се случваха някакви неща като е с нея, пък после се оказало, че първата собственичка била умряла и т.н., но знам ли, не ги мисля тези неща. Всяка вещ си някаква енергия, дори и новата. Ако ме питате, понякога, когато си купувам нова дреха от магазина и се сещам как тази дреха е правена от някакви 12-годишни индийчета, които получават в края на месеца 20 долара, тогава тази дреха дали също няма да е с негативна енергия?
Отклоних се, но ако ми подарят нещо - взимам го. Но ако намеря фиба или нещо такова на земята - преди го взимах, а сега някак не смея. Все си мисля, че някой може да страда за конкретната вещ и не ми е комфортно да си го нося, което пак води до извода, че всичко е в главата.

# 66
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
не знам аз вече почнах да разчиствам от вкъщи чуждите вещи за всеки случай.

# 67
  • Мнения: 3 724
Как се чувстваш след като разчисти?

# 68
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
ами добре се чувствам но промените няма да дойдат изведнъж.даже някои неща още като ги пусна в кофата в къщи чувствам една лекота.
не знам една приятелка от училище стояхме на един чин и когато се омъжвах много държеше да съм с един неин пръстен нали уж трябвало булката да има нещо ново и нещо старо.тя сега има страхотно семейство, а аз се разведох-тя като малка беше много зле финансово и в къщи нещата не им бяха ок , а сега при мен е така.на баща ми сестрата като се жени нейната най-добра приятелка я моли да се разпише на обувката й за сватбата защото не може да си намери съпруг и какво стана леля ми се разведе почти веднага , а оная си намери съпруг дето вече почти 45 години не й дава да носи една торба от пазара глези я направо.вие какво мислите за това

# 69
  • Мнения: 3 724
И аз съм на твоето мнение има намеса в нашия живот от техните мисли към нас, уж приятели, но не са

# 70
  • Мнения: 10 376
Аз си мисля, че всеки има съдба. Това с написването на имена на обувките на булката е стара традиция. Нарича се "да повлечеш крак". И ако мъжът на леля ти е бил женкар и затова са се развели, не виждам с какво е виновно едно име на обувката. Или пък ти да си се развела заради някакъв пръстен.
Може би много хора се опитват да правят магии, но едва ли им се получава в повечето случаи. Аз съм много против ходенето по врачки и подобни, направо ме е страх, че могат да ми направят нещо. Веднъж една приятелка много искаше да иде на врачка в едно софийско село, помоли ме да я закарам до там. Аз и казах, че ще я закарам, но няма да влизам, защото не желая да се занимавам с такива неща. Накрая, след дълго търсене открихме въпросната чародейка - оказа се стара циг с един зъб в устата. Те влязоха (имаше и още една жена с нас), като излязоха нищо не казаха, но много настояха да вляза и аз. Поддадох (защо ли), като влязох тя ми хвърли едни карти и започна да бръщолеви за магии, които непременно трябваше да ида да ми развали. Обясни ми, че имам мъж до себе си, но ако не ми развали магията ще се разделим. Естествено, че не хукнах да плащам за разваляне на магии, но имам чувството че ме урочаса направо, защото наистина си развалихме отношенията. След това ги оправихме, но след много премеждия.
Друг случай - същата въпросна приятелка се ядоса много заради нещо, което не свърших, тя си беше наумила, че трябва да я послушам за нещо, не искам да пиша подробности. Наговори ми много гадости по телефона, аз и го затръшнах и така. Един час след това така паднах на улицата, че и до ден днешен не знам как не се осакатих, дрехите с които бях облечена се съсипаха - панталона се скъса, палтото, току-що взето от химическо чистене беше в кал отгоре додолу и т.н. В този случай абсолютно съм убедена, че ми беше пратила злобни мисли. Накрая престанах да общувам с нея. Иначе имам подарени неща, които не съм изхвърлила - не виждам с какво ще ми стане по-добре, ако изхвърля някоя ваза. Предполагам, че и тя не е изхвърлила моите подаръци. Все пак сме си ги подарявали с добро.

# 71
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Приемам вещи само от брат ми, сестра ми и родителите ми. От на мъжа ми роднините - Не! Вярвам че всяка вещ е заредена с енергия, която обременява новият й получател, и просто не приемам чужди предмети и дрехи. В близост до дома ми има магазин за мебели втора употреба и винаги когато мина покрай него сякаш усещам нещо странно, не е изключено и да си внушавам, разбира се, но вярвам че вещите се зареждат с енергия от собственика си.

# 72
  • Мнения: 5 820
   Също не бих купила стари мебели. И аз мисля, че са заредени с лоша енергия. Като оставим това - старите мебели има голяма вероятност да има дървеници в тях.

# 73
  • Мнения: 52
Аз никога не съм си разменяла дрехи с приятелки. Единствените чужди дрехи, които съм носила са тези на по-големия ми брат, когато бях по-малка. Относно вещите, не мога да ползвам вещи на който и да е. Има определени хора, от които нищо не бих взела. Смятам, че предметите наистина попиват енергия - била тя добра или лоша.

Общи условия

Активация на акаунт