Избор на сушилня - Тема 10

  • 95 748
  • 757
  •   1
Отговори
# 165
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Аз съм също със Siemens 7-ма серия и препоръчвам.

# 166
  • Русе
  • Мнения: 5 353
Още един глас за Сименс 7-ма серия и от мен.

# 167
# 168
# 169
  • Мнения: X
Ей я моята "Електролукс", на предната страница. Имам я от месец вече и я въртя постоянно. Много съм доволна, засега.
Отделно, подкрепям по принцип тази марка, защото имам само положителен опит с нея. Цялата ми едра техника в кухнята е "Електролукс". Е, имам леки забележки към хладилника, но тук не става въпрос за това.

Здравейте, вратата стъклена или пластмасова е?


Да се запиша и аз при вас в темата. От зимата уж избирам сушилня и още не съм избрала. Grinning Обаче терминът ми наближава и вече трябва да купя някаква.
Мислех за АЕГ 68S, но в предишните теми срещнах доста отрицателни мнения и се разколебах. Бош почти съм ги изключила, сега гледам Електролукса. И едно Миеле харесах, но цената му е двойна на горните марки, а в чуждите сайтове четох противоречиви мнения.

# 170
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 333
Здравейте, вратата стъклена или пластмасова е?

Да се запиша и аз при вас в темата. От зимата уж избирам сушилня и още не съм избрала. Grinning Обаче терминът ми наближава и вече трябва да купя някаква.
Мислех за АЕГ 68S, но в предишните теми срещнах доста отрицателни мнения и се разколебах. Бош почти съм ги изключила, сега гледам Електролукса. И едно Миеле харесах, но цената му е двойна на горните марки, а в чуждите сайтове четох противоречиви мнения.
И ние сме с такава, от 4 месеца я ползваме и нямам забележки. Четох тук преди да я купим и не срещнах отрицателни мнения. Какво си прочела като оплаквания от този модел?

# 171
  • Мнения: X
Здравейте, вратата стъклена или пластмасова е?

Да се запиша и аз при вас в темата. От зимата уж избирам сушилня и още не съм избрала. Grinning Обаче терминът ми наближава и вече трябва да купя някаква.
Мислех за АЕГ 68S, но в предишните теми срещнах доста отрицателни мнения и се разколебах. Бош почти съм ги изключила, сега гледам Електролукса. И едно Миеле харесах, но цената му е двойна на горните марки, а в чуждите сайтове четох противоречиви мнения.
И ние сме с такава, от 4 месеца я ползваме и нямам забележки. Четох тук преди да я купим и не срещнах отрицателни мнения. Какво си прочела като оплаквания от този модел?
http://bg-mam.ma/p/955090/34304250
Тук и в следващите няколко страници няколко човека са писали, че вратата не уплътнява добре, на някои им мирише от гумата, за липсващ филтър също беше писал един потребител. Confused

Иначе като цяло се колебая между 48S, 68S и Електролукс серия 800 и 900, на които голям плюс според мен им е XL смесеното зареждане, защото хич не обичам да сортирам дрехи по тъкани, само бебешките ще деля и всъщност главно заради тях ми трябва сушилня.

# 172
  • София
  • Мнения: 4 397

TheMarquise, няма да се разберем така  Laughing , и аз от няколко месеца чета, мисля и умувам и накрая вчера го реших да е ето тази

https://www.tehnomix.bg/sushilnya-bosch-wtw-85540-eu


и ти сега да напишеш, че си ги изключила , направо главата ме заболя  Mr. Green
кажи ми причините поради които си изключила Бош от списъка си .

Сега като се замислих , първоначално тавана ми беше 1200/1300 /1400 с кли..... Mr. Green
и  докато пишех се усетих, че съм се хврърлила на 1700 и за тези пари ще си взема Сименс , вкъщи /цялата ми домакинска техника е на Сименс и засега 7/8 години не съм имала проблем , освен с пералнята , беше дала някаква грешка заради токово прекъсване .

# 173
  • Мнения: X

TheMarquise, няма да се разберем така  Laughing , и аз от няколко месеца чета, мисля и умувам и накрая вчера го реших да е ето тази

https://www.tehnomix.bg/sushilnya-bosch-wtw-85540-eu


и ти сега да напишеш, че си ги изключила , направо главата ме заболя  Mr. Green
кажи ми причините поради които си изключила Бош от списъка си .

Сега като се замислих , първоначално тавана ми беше 1200/1300 /1400 с кли..... Mr. Green
и  докато пишех се усетих, че съм се хврърлила на 1700 и за тези пари ще си взема Сименс , вкъщи /цялата ми домакинска техника е на Сименс и засега 7/8 години не съм имала проблем , освен с пералнята , беше дала някаква грешка заради токово прекъсване .
А, мен хич не ме слушай. Joy Аз съм толкова ужасно колеблива, че ако не бях на зор щях да избирам сушилнята още някоя година. И също така нищо не разбирам, така че мнението ми е изцяло повлияно от изчетеното в интернет.

Ами за Боша четох, че хубавите модели са им най-високия клас, а те са около 2000лв, в момента Миелето на промоция е 2700лв, разликата в цената не е двойна както при другите марки, които гледам. Друго, което ми направи впечатление, беше самопочистващият се кондензатор, за който имаше много различни мнения. Четох оплаквания на потребители, че това било слабото място на сушилните Бош, често давал грешка и се развалял. Доста по-рядко се налагало да се чисти от обикновените, но пък наложи ли се почистване, трябвало да идва техник. Иначе като цяло за Бош четох хубави неща, а и тук в темата виждам доста доволни потребители. Около Коледа бях харесала един аз и даже тогава и те имаха промоция 5 години гаранция, ама така и не го купих и сега пак дилема....

# 174
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Моя приятелка е с този Bosch и е много доволна. Аз съм със Siemens и също нямам забележки. Тези марки са си на един собственик и смятам, че нямат съществени разлики.
Във форума има няколко потребителки със сушилни на 3-4 години със самопочистващ се конденнзатор и не съм срещала никакви оплаквания.
Никъде не съм прочела и информация от достоверен източник, че трябва да се обслужват в сервиз на няколко години, заради тази си екстра.

# 175
  • Мнения: 351
Има и Миеле на цената на Bosch. Не знам колко е добър модела, но цената е конкурентна.
 
http://prikachi.com/images.php?images/605/9362605e.jpg
---------
http://prikachi.com/images.php?images/606/9362606b.jpg

# 176
  • Мнения: X
Моя приятелка е с този Bosch и е много доволна. Аз съм със Siemens и също нямам забележки. Тези марки са си на един собственик и смятам, че нямат съществени разлики.
Във форума има няколко потребителки със сушилни на 3-4 години със самопочистващ се конденнзатор и не съм срещала никакви оплаквания.
Никъде не съм прочела и информация от достоверен източник, че трябва да се обслужват в сервиз на няколко години, заради тази си екстра.
За кондензатора имах предвид, че наложи ли се почистване (а то все някога ще се), трябва да бъде извършено от техник, защото не бил на достъпно място както обикновените, които можеш да си чистиш регулярно сам.

https://www.bosch-home.bg/productlist/washers-dryers/tumble-drye … Tabs=tab-3143081/ - този модел сега е доста намален и е добър вариант, май ще го сложа като трета опция. Joy

На Бош са им стъклени вратите, нали? На електролукса и АЕГ-то, за които се чудих, се оказа, че са си пластмасови.

# 177
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 066
Сименс 7 серия, мисля, че е на по-добра цена. 😊.

# 178
  • Мнения: 1 932
Моята е AEG T8DEC49S. Аз се оплаках, че мирише при работа и не преувеличавам. Бяха сложили някаква некачествена пластмаса и дълго време миришеше. Дрехите също се вмирисваха на пластмаса.  Сега работи перфектно и съм много доволна. Обаче ако пак трябва да избирам сушилня, ще си взема Бош или Сименс. AEG са с пластмасови вратички и не прилепват добре при затваряне. Не всеки път, но от време на време като започне да суши се започва едно свистене. Спирам машината, отварям и затварям вратата и пак я пускам.
Бош и Сименс нямат програма за сушене на вълна. Само това им е минуса. Гледайте и къде е произведена машината. Моята е в Полша. Там производството не е добро. Също е добре гаранцията да е 5 години.
За Миеле не съм чувала оплаквания до сега, но цените им за мен са неоправдано скъпи. Този намаленият модел не съм го гледала с подробности, но сигурно е базов, за да е толкова евтин.

За сушилните със самопочистващ филтър техника, който идва вкъщи за моята сушилня ми каза, че на няколко години се почистват в сервиза им. Не е измислица. Все пак този прах, който се събира там няма как да излезе сам. Моят единият филтър го почиствам след всяко сушене и си нямате на идея колко прах събира.

# 179
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Моята е AEG T8DEC49S. Аз се оплаках, че мирише при работа и не преувеличавам. Бяха сложили някаква некачествена пластмаса и дълго време миришеше. Дрехите също се вмирисваха на пластмаса.  Сега работи перфектно и съм много доволна. Обаче ако пак трябва да избирам сушилня, ще си взема Бош или Сименс.
AEG са с пластмасови вратички и не прилепват добре при затваряне. Не всеки път, но от време на време като започне да суши се започва едно свистене. Спирам машината, отварям и затварям вратата и пак я пускам.
Скрит текст:
Бош и Сименс нямат програма за сушене на вълна. Само това им е минуса. Гледайте и къде е произведена машината. Моята е в Полша. Там производството не е добро. Също е добре гаранцията да е 5 години.
За Миеле не съм чувала оплаквания до сега, но цените им за мен са неоправдано скъпи. Този намаленият модел не съм го гледала с подробности, но сигурно е базов, за да е толкова евтин.

За сушилните със самопочистващ филтър техника, който идва вкъщи за моята сушилня ми каза, че на няколко години се почистват в сервиза им. Не е измислица. Все пак този прах, който се събира там няма как да излезе сам. Моят единият филтър го почиствам след всяко сушене и си нямате на идея колко прах събира.
Явно обяче не всичките им модели. Моята и я тя е от нещо като пластмаса, но никога не се е измествала или свистяла. Прилепва си перфектно. Не знам дали е от значение, но я държа затворена. Само след рабора докато изстине я оставям отворена, за да не направи конденз и после я затварям.

Общи условия

Активация на акаунт