Пролет се задава, ОКТОМРИйчето усмивки ни раздава - Тема 6

  • 55 660
  • 780
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 5 621
Спи по 10-11ч на нощ. През деня 2пъти по час и веднъж 30-40мин.

# 76
  • Мнения: 1 872
Някое бебе върти ли си главата като пумпал? Бебо се научи в понеделник и сега не спира.

# 77
  • Мнения: 766
Момичета, много съм притеснена. Зобелязах сега при банята, че малките срамни устни не се разтварят и мисля, че са слепнали. Моля майките с момиченца да споделят напълно ли трябва да са отлепени една от друга, има ли синехия, до утре ще се побъркам.

# 78
  • Мнения: 18 576
Отлепени са при моята напълно. Ама... споко, не е толкова страшно. Прочети за лечение на синехия, в повечето случаи е с кремчета.

# 79
  • Мнения: 203
Става в 8 яде заспива към 9 и 30 заа час час и нещо. После навън има една дрямка 20 30 мин и един сън пак около 1 и 30 мин и после към 8 има дрямка 20тина мин и вечерния сън е от 9 и 30 Simple Smile))

# 80
  • Мнения: 1 716
Момичета, много съм притеснена. Зобелязах сега при банята, че малките срамни устни не се разтварят и мисля, че са слепнали. Моля майките с момиченца да споделят напълно ли трябва да са отлепени една от друга, има ли синехия, до утре ще се побъркам.
Аз даже не съм се сещала да гледам как е, те са толкова миниатюрни... Ще обърна внимание и ще пиша

# 81
  • Мнения: 834
Възможно е да са слепени, подобно на фимозата при момчетата. Лекарката ни предупреди да внимаваме, и за да го предотвратим препоръча разтвор на сребърна вода. Веднъж дневно след баня, с помощта на малка стерилна марличка, напоена с течността да ги разтварям и измивам внимателно. Ако човек стандартно измива, без да извършва тази манипулация не може да си представи какви секрети се задържат там...

# 82
  • Мнения: 766
Днес пак гледах, не са слепени.Отварят се в долния край другото нагоре е клитор. Просто са толкова малки, че изглеждат на едно. На консултацията ще накарам педи да погледне. Никога не я е гледала там, а е длъжна. Май ще я сменям.

# 83
  • София
  • Мнения: 874
Ох, момичета, няколко дни ви изпуснах и освен 60 съобщения в старата тема имам и 6 страници в новата да чета. Не знам какво сте писали, но аз да докладвам. Седим си на 4 зеленчука. Така стана, че чакаме за консултация и ваксина и затова не вкарвам нов, докато не мине. От картофа или от моркова така се запече, че изкарваше едни миниатюрни дърдонки и много се мъчеше. Регулирах с пащърнака и тиквата. Те и това са ми всичките зеленчуци. Но за толкова време, повече от 100 гр пюре не съм давала. Слагам в него малко мляко и сигурно става към 110. Додавам мляко до 180. Яде си все така 5 пъти.
Взех си и раничка. Започвам да тренирам по малко да излизаме с нея. Дано се получи, че поне кучето да намаже някоя и друга разходка повече. Simple Smile
Това е при мен, връщам се да ви чета.

# 84
  • Мнения: 35 147
Ние онзи ден дадохме първи прием на Ротарикс. Мина добре, няма странични ефекти. Обаче утре ще слагаме от редовните ваксини и пак се спичам как ще мине всичко. От тиквата няма проблем с ходенето по голяма нужда , но сега мисля към тиквата да сложа картофче и ще следя как са нещата. Когато давах чист картоф не му се понрави, дано така няма много претенции Simple Smile Иначе ства голямо мазало с това хранене. Едно лигавче на хранене заминава за пране. Simple Smile Но е отлкова сладък с омацана муцунка. Не го бързам с въвеждането на храни. Има време за всичко.

# 85
  • Мнения: 1 102
Момичета, признавам че имам да чета 170 мнения от старата тема, но няма да успея сега. Включвам се набързо за отчет. Миналата седмица бебчо дигна Т - 38. Така дига сваля ден и половина. Не знам от какво беше, но горе му се е показало през венеца бяло ръбче на зъбче Simple Smile А по принцип първо излизат долните. Много странно, макар и да не е пробило, но явно от там дойде всичко. Не съм въвеждала нови зеленчуц изаради това, че беше болен. От снощи пък е хремав. И явно пак няма да давам ново. И така си хапваме с огромно удоволствие картофче с морковче, любимо за сега. Simple Smile
Върти се много, с труд му сменям памперса. Вече смятам да купувам стол за хранене, бънджи и да вадя летния кош на количката. Аз пък го пробвам да седи седнал за няколко минути, облегнат на дивана го слагам повече за проба също. Но той вече е на 5 месеца и 20 дни.

# 86
  • Мнения: X
Аз съм въвела тиква, тиквичка, пащърнак, батат, морков и картоф.
Вчера му дадох батат с картоф в съотношение 1:1, много му хареса, чак не можах да повярвам как хубаво отваря устичка и как излапа почти 200 г пюре.
Днес е на картоф с тиквичка.
Не се е запичал изобщо, което много ме радва. Може би леко се сгъстиха изхожданията от моркова, но само това беше. Извинявам се за подробностите.
Интересното при малкия е, че моно пюретата не ги харесва особено, което на мен лично ми е малко странно. Той какво ли харесва де, все се мръщи и плюе, аз за това се шашнах вчера що чудо опраска...ама пък си викам айде, щом иска детето, ще му дам. Simple Smile Мляко не дадох, то след толкова пюре оставаше и мляко да иска да пие и направо щях да се гръмна Grinning След два часа обаче огладня и си изяде 180 мл с 6 лъж. АМ като стой та гледай.
Максимумът на изядено пюре до вчера беше 100-120 г.
Та сега мисля да въведа броколи и карфиол, спанак мисля да пропусна. Вие ще го въвеждате ли ?

# 87
  • Мнения: 4 008
Днес ще пробвам пак да захраня и ако отново не се получи давам малко почивка.Изобщо не отваря уста.Дори вчера ревеше,а аз се чувствах ужасно все едно го тормозя.Отелно и храненето с АМ напоследък ни е мъка.Пие на части и плаче.За едно хранене отиват 40 минути и все мляко изхвърляме. Confused
Откакто почнах да го мъча с това захранване,по цял ден мрънкане и ревове.Върти се в ръцете ми и мляко не иска да пие.Пак започна да се буди нощем по 2 пъти.Не съм спала и съм ужасно изнервена..оплаках се.

# 88
  • Мнения: 1 639
Днеска си направих една овесена каша с бадемово мляко и банан,човечето гледаше все едно ей сега ще му дам и не се сдържах вече въпреки че е на инхалации с вентолин му дадох бананче да оближе, абсолютно противоречие на всички начини на захранване на алергични деца...обаче знаете ли какво друго забелязах, преместихме се в новия апартамент сме от неделя и незнам предполагам е съвпадение но кожата му толкова чиста не съм я виждала никога! А ям напоследък какво ли не, почвам да се чудя да не би нещо да е имало което го дразни я стария апартамент защото и на моята приятелка детето с алергии като ходи при баба си която живееше над нас и се обостряли кожните проблеми. дано, това ще бъде една чудесна и страхотна новина, не ми се вярва но е факт че откакто сме тук човека има брилянтна кожа...Та за банана, не беше нещо мега очарован, той не го е ял. А просто го близна няколко пъти но не беше я екстаз...

# 89
  • Мнения: 4 008
Моята кожа е ужасна,откакто съм родила, всяка сутрин нова пъпка на хоризонта.

Момичета,да питам като въвеждате нов зеленчук правите ли пауза от няколко дни?И някъде четох,че за да се въведе нов,трябвало да изяжда цяло бурканче от стария?Така ли е?Мисля си,ако на моя не му харесва моркова,защо да го мъча?

Общи условия

Активация на акаунт