Пролет се задава, ОКТОМРИйчето усмивки ни раздава - Тема 6

  • 55 686
  • 780
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 639
много се дразня, знам си аз че по-добре да не гледам телевизия. Гледах при Гала и гостуваше Масларска (тя е много известен неонатолог в Токуда) и обясняваше че не трябва да се подхвърлят бебетата нагоре, не трябва да се повиват, не е хубаво първите 4 месеца на никакви високи децибели да са изложени, не било дори хубаво да ги гушкаме много, едва ли не само да ги храним и да ги гледаме отдалече. Сушоар да не им се пуска и тн. Хубаво за някои неща съм съгласна че са логични но други изобщо не съм и предполагала, че да подхвърляш бебето (нали  се сещате като го подхвърляме нагоре как се хилоти) можело да увреди гръбначния стълб, мозъка и незнам кво акое през първите 6 месеца. Ще ме прощават ама защо тия неща ги говорят само като ги викнат да се изявят пред камерата , в родилния дом къде са да кажат всички тези неща или там няма значение щото няма камери....

# 91
  • Мнения: X
Стефи, не. Не правя пауза.
Както писах моят син не харесва моно компонентните пюрета. Въвеждам нов зеленчук 3 дни, заедно с вече въведен, първоначално в съотношение 3:1, на следващия ден 2:1, на третия ден 3:1 . После нов зеленчук към последно въведения пак така с увеличаване на количеството на новия.
Надавам се ме разбра, то така го обясних, че се скъсах.

# 92
  • Мнения: 18 639
За някои неща Масларска е права. За други - не. Обаче аз на педиатрите у нас се доверявам само за болести. За гледане, развитие, кърмене и захранване масово не стават. Докато ги мързи да четат и практиките им са наопаки на световните, а се доверяват на учебниците си от 1900 и Балканската, няма как да е иначе.

Вчера след голямо напрежение вкъщи кърмата ми секна. Може би съвпадна и с редовното намаляване на лактацията. Гадост. Ама съм по-упорита от смотания адреналин. Днес се кърмим по-честичко и възстановявам рефлекса на потичане. Зарязала съм всичко, наливам се с вода и почивам.

# 93
  • Мнения: 267
Онзи ден започнах с тиква, днес пащърнак.Боже отврат са тия пюрета.Отваря устата, гладна е видно е, иска да яде обаче като го преглътне и буквално и се повдига!Потреперва, свива очи и и веднъж даже да повърне.И въпреки това отваря устата милата с надежда че следващата лъжичка да е по - вкусна😩Какво да и дам?!Кое е вкусно?!Не искам да правя пюрета!!!

# 94
  • Мнения: 766
+1 за Попи и аз съм така, не само към педиатрите, но и към всички док. Голяма мафия са, колко народ убиха, то да попаднеш в днешно време на свестен специалист си е цяло чудо. Казвам го от опит. Има и свестни, но повечето са търговци, не лекари.
И аз съм парцал, моята спи от 00 до 08, но аз зоспивам чак след 2, после като я нахраня няма спане докато не излезем навън, там спи 1, понякога 2 часа. И като се приберем към 17:00 до 22:00 няма спане. Все по-малко спи. За 24 ч. ако се събира 12 часа сън е добре. И венци я дразнят и само мрънка, оплаках се.
Но това да са ни проблемите, на една позната детето 45 дни е в болница след раждане. Получи гърчове и още го изследват и родителите не казват какво му е. Дано се оправи,  та като се замисля ние да се радваме на бебенцата си, пък кой спал, ял, ревал това са бели ядове!

# 95
  • Мнения: 55
Здравейте, момичета. Мажете ли вече лицата на бебешоците със слънцезащитни кремчета? Все още не е силно, та се чудя. Иначе аз винаги поставям количката към слънцето, така че да му огрява лицето когато спи, да събира Витамин Д:) Ако има кремче може би не се усвоява.

# 96
  • Мнения: 4 009
И така,последен опит с моркова.Не иска.Какво да дам утре.Дайте съвет.Нещо вкусно и незапичащо?

# 97
  • Мнения: 55
Steffie- пробвай с тиква. Вкусно и разхлабващо, по-рядко е и лесно за преглъщане.

# 98
  • Мнения: 1 872
Аз продължавам само банан да давам. Нали е болен и не може нищо ново да се въвежда, а преди да "цъфне" друго не беше пробвал.

А за Масларска - не и се връзвайте (особено пък на интервю при Гала). В интензивното за новородени на Токуда дрънчат турски сериали посреднощ. Да ходи на сестрите си да чете конско първо.

Това с подхвърлянето е заради синдрома на друсаното бебе. Ние и без това не го правим. С тоя рефлукс само това ни липсва. И без това го преобличаме поне по 3-4 пъти на ден.

# 99
  • Мнения: 1 639
Аз на лекарите се доверявам, но смятам че един лекар може да се изкаже компетентно когато наблюдава детето повече време а не от един преглед за 10 минути. За каквото и да става въпрос. Се тая тая тема с лекарите е дълга. Аз Масларска изобщо не я харесвам, бяхме при нея и според мен говори едно и също на всички, да се намира на приказка. Отрича неща казани от нейни колеги без изобщо да разбира от това което отрича, изобщо не ме кефи но днеска я нахраних защото в родилното само дето не те набиват ако си отвориш устата а каму ли някой да дойде и да ти каже какво да правиш и какво не! Иначе при Гала, много подробно обясни всичко...Аз рядко го подхвърлям но го правя отвреме навреме, откъде да знам че не трябвало ае сиктир дет се вика.

Bamboo, разбирам че не ти се правят пюрета но ако ги направиш с малко кърма и ти ще са и вкусни:)

# 100
  • Мнения: 1 639
Poppy, и аз бях подложена на супер стрес особено покрай преместването и на мен на няколко пъти явно от нерви бая ми намаляваше кърмата но после си се възстановява, даже сега покрай самото преместване пак енряи и толкова намаляче се излашиш и цедях и сега пък е обратното дето от  месеци не се бях събуждала с препълнени гърди сега са все едно първите месеци. Но понеже покрай нерви си палех някоя и друга цигара и всичките ми запаси замръзна кърма свършиха, щото аз ако пуша една цигара после не кърмяпо 24 часа, та сега хубаво че имам да възстановя запасите...

# 101
  • Мнения: 1 716
Eма, те казват да не се прави превантивно според мен. Защото кой разбрал недоразбрал как се прави - като със сешоарите, дето ги пускали в крематчетата на бебетата и те се горели. Не че пускането на сешоар е опасно, но ако си тъп, ще го пуснеш в креватчето на бебето на ръка разстояние и ще стане белята. Затова по-лесно е да кажеш тотално не, отколкото да има недоразбрали. Та предполагам затова така говорят, но наистина - не давай много ухо на крайности. Дет викаш - сиктир.

# 102
  • Мнения: 203
Вкарвам всичко ново с тиква... много я обича с извинение ако да му смеся с тиква ще отваря устта (тва в кръга на шегата) пу пу да ми е все така ящен

# 103
  • Мнения: 35 179
И моя хареса тиквата. Ама май вече прекалих с нея. Днес тиквата с картоф си я изяде. Утре пак. После ще му мисля

# 104
  • Мнения: 4 009
Днес ММ взел пюре тиква.Утре ще пробвам да видим как ще е.

Общи условия

Активация на акаунт