Клиники в Истанбул - Тема 5

  • 88 821
  • 742
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 387
Proxeed Plus + coenzyme Q10 + високи дози вит Ц + пчелно млечице + редовен секс Simple Smile
Ако фрагментациите са причинени от оксидативен стрес с подобна терапия може да се помогне. Важно е да няма друга причина обаче.

Здравей, phoenix_fire! Тази схема от Мемориал ли ви я предписаха? Моля те да споделиш точните дози, също за колко време я приложихте.

[/quote]

От Мемориал ни изписаха Proxeed x2 на ден. Останалите антиоксиданти по собствено усмотрение ги включих след продължително четене.

За месец и половина, горе-долу смъкнахме фрагментациите с 13%

# 496
  • Мнения: 423
Супер! Желая ви успех!  Simple Smile

# 497
  • Мнения: 387
Супер! Желая ви успех!  Simple Smile

Благодаря, megisch, вълнението както винаги е огромно, но дано този път не е последвано от разочарование.
Много късмет и успех за всички нас, независимо от предни неуспехи и съпътстващите трудности - сигурна съм че нашите бебчета само чакат точния момент за да се появят.

# 498
  • Мнения: 1 554
Момичета, имам въпрос до тези, които си пътуват между прегледите поне в началото. Как си пренасяте лекарствата, които трябва да се съхраняват в хладилник? Ако ползвате някакви чанти, може ли линк? Нещо малко ще ми трябва, защото ще съм с рейса и сама.

Мерси

# 499
  • Мнения: 387
Всеки вариант на хладилна чанта ще свърши работа, от аптеките все пак дават и лед към лекарствата. Тук има доста модели, някои са съвсем мънички и с дълга презрамка: https://www.emag.bg/hladilni-chanti/c?gclid=EAIaIQobChMIpY3Wvb-R … 0403b2b52aabc01e6

# 500
  • Мнения: 1 680
Автобусите на "Метро" (предполагам и другите също) имат хладилник - просто молех да ги приберат, докато пътуваме. В Истанбул на автогарата пък съм ги оставяла горе във хладилника на барчето, когато има доста часове до тръгването на автобуса.Ако помолите,  никъде няма да ви откажат, ако имат хладилник.

# 501
  • Мнения: 162
Момичета, имам въпрос до тези, които си пътуват между прегледите поне в началото. Как си пренасяте лекарствата, които трябва да се съхраняват в хладилник? Ако ползвате някакви чанти, може ли линк? Нещо малко ще ми трябва, защото ще съм с рейса и сама.

Мерси

Най-обикновена хладилна чанта, но към лекарствата привързвах с ластик подобни охладители. Молих или в клиниката или в хотела да ми ги замразят.
https://www.pazaruvai-lesno.bg/ohladitelen-paket-cn-continental- … 6-za-butilki.html

# 502
  • Мнения: 387
Момичета, имам въпрос до тези, които си пътуват между прегледите поне в началото. Как си пренасяте лекарствата, които трябва да се съхраняват в хладилник? Ако ползвате някакви чанти, може ли линк? Нещо малко ще ми трябва, защото ще съм с рейса и сама.

Мерси

Най-обикновена хладилна чанта, но към лекарствата привързвах с ластик подобни охладители. Молих или в клиниката или в хотела да ми ги замразят.
https://www.pazaruvai-lesno.bg/ohladitelen-paket-cn-continental- … 6-za-butilki.html

Интересно - не ви ли дадоха такива охладители от аптеката? На мен винаги ми привързваха по едно такова пакетче към Гонала и другите лекарства съхраняващи се в хладилник. Може би политиката зависи от аптека до аптека.

# 503
  • Мнения: 1 680
Охладители дават, но ако има 8-10 часа до автобуса и още 8-10 часа път... И ако е юли- август, се налага да се вземат и допълнителни мерки.  Между другото не всички пациенти се сещат да върнат охладителите на следващото посещение. Случвало ми се е да няма в момента,  или да не са замразени още.

# 504
  • Мнения: 420
Даже не съм знаела, че охладителите се връщат. Моята стимулация беше през май, от клиниката ми казаха, че с охладителите няма проблем до 8 часа извън хладилник. Случвало ми се е и малко по-дълго дори. Явно не е имало проблем, защото резултатът  лежи до мен и гука Simple Smile Тогава в болницата нямаше хладилник в отделението и не можаха да ми помогнат, но Севда каза, че до 8 часа няма проблем.
А относно добавките за мъжки фактор, може да се добави Андроситол 2х1 прахче, витамин Е - 400мг на ден, витамин С - 1000мг на ден, корен мака на прах, пчелен прашец, хубав мед, сурови ядки, особено бразилски орех, цинк, селен, фолиева киселина, билката бабини зъби (има я и на хапчета, ако не ви се вари чай - тристен, трибестан и т.н.), билката гръмотрън, че дори и дребноцветна върбовка. Някакви протеини може да си вземе. Много суров сусам, сурови тиквени семки, има едни билкови хапченца Спимен форте. Мъжа ми взимаше всички тези неща ежедневно, дори може и да съм пропуснала нещо 😃 Варях чайове ежедневно и секс правехме задължително веднъж на 2-3 дни. Имаше подобрение. Е, не стана шампион, но и малкото напредък си е напредък и понякога е достатъчен, за да се случат нещата Simple Smile
А, и спря алкохола изцяло - няма бира, няма вино - нищо, докато не мина процедурата, близо година се въздържаше и в деня на пункцията вечерта изпи с огромен кеф една бира 😃 Ако е пушач, е хубаво и цигарите да се спрат или поне намалят максимално. Начинът на хранене също трябва да се преразгледа. Малко спорт също помага.
От всички изброени неща, доктор му изписа само спимена и андроситола, но те се продават без лекарско предписание така или иначе.

# 505
  • Мнения: 13
Здравейте момичета! от известно време ви чета инкогнито, но вече се решихме и ние да започнем процедурата и след всичко прочетено тук и опити на наши познати и приятели в Бг, направо се насочихме към Турция. Ние сме с тежък мъжки фактор и както разбрах в България няма голяма успеваемост с този проблем. В момента облимсям за кога да си запиша час за първичен преглед, има ли значение в кой ден от Ц съм? и дали има шанс в един ден да отида и в двете клиники или по-добре да оставим за следващия ден? На всички ви пожелавам много успех и в най-скоро време да си имаме по едно малко съкровище!

# 506
  • Мнения: 1 554
Пробвай да си запазиш час за първи- втори ден на МЦ и носи всякакви изследвания, които имате. Може и да почнете процедура веднага. Има шанс да отидете и на двете места. Запази си за 10 и 14 ч. в клиниките. В Мемориал май са по-добри на мъжкия фактор. Идете първо там според мен. Мъжа ти да е с три дни въздържание, защото ще поискат спермограма. Цветна снимка имаш ли? Ако да, носи я. Горе долу е това

# 507
  • Мнения: 13
благодаря, DES_123, нямам само цветна снимка, бяхме на консултация при един лекар в София и ни е казал че в нашия случай не е задължителна, защото сме само за инвитро…и без това ми разказваха колко е неприятна процедура) и все я отлагах. мисля да я направя там направо, ако я поискат докторите.

# 508
  • Мнения: 1 554
благодаря, DES_123, нямам само цветна снимка, бяхме на консултация при един лекар в София и ни е казал че в нашия случай не е задължителна, защото сме само за инвитро…и без това ми разказваха колко е неприятна процедура) и все я отлагах. мисля да я направя там направо, ако я поискат докторите.

Всъщност щом нямаш ЦС и сте с мъжки фактор по-скоро си запиши часовете за някой от първите 3-4 чисти дни от цикъла (до 10-ти ден от цикъла най-късно). Така ще съчетаете ЦС и прегледите. ЦС се прави в тези дни. Трябва да се пазите в този цикъл от бременност. Ако изберете Мемориал, най-вероятно ще ви предложат свеж транфер, така че ще искат ЦС преди стимулацията и няма да почнете в същия месец опита. Това измислих като оптимално. Ако някой мисли различно, може да предложи нещо друго Simple Smile

# 509
  • Мнения: 387
благодаря, DES_123, нямам само цветна снимка, бяхме на консултация при един лекар в София и ни е казал че в нашия случай не е задължителна, защото сме само за инвитро…и без това ми разказваха колко е неприятна процедура) и все я отлагах. мисля да я направя там направо, ако я поискат докторите.

Katrin, DES те е ориентирала много добре - ще се справите с посещения и на двете места и вече ще си прецените как да процедирате.

Това, което са ти казали за цветната снимка - направо настръхвам като го прочета! Запушени тръби с хидросалпингс могат основно да ти прецакат ин витро опита. Затова навсякъде цветната снимка е изискване, независимо че тръбите не участват в процеса.

И на мен в Бг ми направиха две процедури без цветна снимка и кръвта ми кипва на такива лекарски изказвания. Направете си ЦС в Истанбул, няма болка, няма неразположение, изобщо не разбираш кога е минало всичко. Стиснати палци и успех!

Общи условия

Активация на акаунт