Раждане Стара Загора

  • 49 175
  • 577
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 6
Аз родих в АГ-то в края на юли. Не познавам лекаря, за който питаш, но мога да кажа, че акушерки, сестри и санитарки се отнасяха много добре към нас. Аз родих секцио. Бях две денонощия в реанимация и се смениха три или четири сестри, всички бяха много отзивчиви и приятни. Липсват консумативи и обезболяващи, така че се снабди със списък, който дават в приемния кабинет преди да постъпиш. По принцип свижданията в реанимация и после по стаите са забранени. Но по време на часовете за свиждане, вратите са отворени и могат да влязат близки, персоналът си затваря очите.В реанимация става само ако имаш уговорка с лекаря, който те изражда. Сутрин минава визитация, лекарите са много изчерпателни по отношение на  здравословното състояние на бебето и отговарят на всички въпроси. Акушерките и сестрите са  много натоварени и няма да дойдат да ти обяснят или покажат нещо, ако не попиташ изрично. За това питай, когато имат възможност,  ще дойдат да ти обяснят- аз питах за всичко, в което не бях сигурна - правилното слагане на памперса, за грижата за пъпчето, имах проблеми със слизането на кърмата и т.н. Санитарката, която се грижеше за тоалета и раздвижването ни в реанимация също беше внимателна, макар да имаше по рязък изказ, но никой не е бил груб или неучтив. Единствено храната не става за нищо, така че си носи нещо като начало. Аз съм лежала  три пъти в старата сграда, в патологията, но не съм се сблъсквала с неприятно отношение. Била съм и в Ниа Мед и в Тракия и честно казано не намирам някаква разлика в отношението, дори в Тракия има далеч по неприятни санитарки и груби лекари.

# 106
  • Мнения: 18
Родих преди седмица в Ниамед при Д-р Христов планово секцио! Доволна съм, операцията ми е направена както трябва, персонала са любезни, обясняват и отговарят на въпросите, които имаш. Е, разбира се има и няколко изключения сред тях.

# 107
  • Мнения: 275
Аз родих в АГ-то в края на юли. Не познавам лекаря, за който питаш, но мога да кажа, че акушерки, сестри и санитарки се отнасяха много добре към нас. Аз родих секцио. Бях две денонощия в реанимация и се смениха три или четири сестри, всички бяха много отзивчиви и приятни. Липсват консумативи и обезболяващи, така че се снабди със списък, който дават в приемния кабинет преди да постъпиш. По принцип свижданията в реанимация и после по стаите са забранени. Но по време на часовете за свиждане, вратите са отворени и могат да влязат близки, персоналът си затваря очите.В реанимация става само ако имаш уговорка с лекаря, който те изражда. Сутрин минава визитация, лекарите са много изчерпателни по отношение на  здравословното състояние на бебето и отговарят на всички въпроси. Акушерките и сестрите са  много натоварени и няма да дойдат да ти обяснят или покажат нещо, ако не попиташ изрично. За това питай, когато имат възможност,  ще дойдат да ти обяснят- аз питах за всичко, в което не бях сигурна - правилното слагане на памперса, за грижата за пъпчето, имах проблеми със слизането на кърмата и т.н. Санитарката, която се грижеше за тоалета и раздвижването ни в реанимация също беше внимателна, макар да имаше по рязък изказ, но никой не е бил груб или неучтив. Единствено храната не става за нищо, така че си носи нещо като начало. Аз съм лежала  три пъти в старата сграда, в патологията, но не съм се сблъсквала с неприятно отношение. Била съм и в Ниа Мед и в Тракия и честно казано не намирам някаква разлика в отношението, дори в Тракия има далеч по неприятни санитарки и груби лекари.
От къде си набавихте консумативите, нужни за болницата?

# 108
  • Мнения: 6
Постоперативните превръзки, лигнин и еднократни чаршафи купих от аптеката, мисля че от sopharmacy, но вероятно ги има във всяка по-добре заредена аптека. В списъка имаше и конци, но тях не ги купувайте. Докато сте в реанимацията ще ви дадат фактура, с която преди да напуснете болницата да ги  заплатите във вътреболничната аптека, мисля се струвата към 5-6лв.

# 109
  • Мнения: 7
Здравейте мами, някоя от вас, която е раждала в болница Тракия може ли да каже какви консумативи и принадлежности са необходими и дали евентуално дават от болницата списък. А и кога ви махнаха конците преди изписването или ви накараха да дойдете след 7 дни да ги махнат. 😊

# 110
  • Стара Загора
  • Мнения: 423
Здравейте мами, някоя от вас, която е раждала в болница Тракия може ли да каже какви консумативи и принадлежности са необходими и дали евентуално дават от болницата списък. А и кога ви махнаха конците преди изписването или ви накараха да дойдете след 7 дни да ги махнат. 😊

В Тракия списък не дават, те осигуряват всичко. Само за теб лични принадлежности /четка, паста за зъби, шампоан, сапун/, нощница /ако не носите, те ще ви дадат/ и чехли /и от тях ще ви дадат ако не носите/. За бебето нищо не е нужно, можете да носите само биберон.
За конците - аз след секцио ходих след 7 дни да ми ги махнат.

# 111
  • Мнения: 2 250
Родих вторник,изписаха ме в събота и във вторник ми казаха да отида за конците. На влизане бях помъкнала една чанта с багаж, защото очаквах ,че следродилни превръзки и т.н. ще ми трябват,а не исках да се налага да чакам да ми дадат,но те осигуряват всичко и всеки ден санитарките зареждаха баните. Реално можете да влезете само с документите +четка и паста,но аз предпочетох да си нося мои чехли и нощници ,че щеше да ми беше неудобно като се изцапат да поискам нови

# 112
  • Мнения: 648
Аз също си носих само личните вещи ,но като се стекоха така нещата и се наложи да ми се смени нощницата по време на раждането никой не ме остави ! Веднага донесоха чиста и даже после в шкафа имах и други,но вече си бях в нормално състояние ,багажаа беше при мен и ползвах моите!

# 113
  • Мнения: 275
Драскам няколко реда за да споделя впечатления от раждането си в държавното АГ. Ново отделение със страхотен персонал (като изключим едната женица от детска стая Grinning )
Аз бях с избор на екип и опит за нормално раждане, но не се получиха нещата и стигнах до спешно секцио, затова и сега се радвам на едно здраво бебче с хематом на главата от неуспешните опити за нормално раждане, но слава Богу, той е само повърхностен. Докато бях в реанимация чувах какво се случва в родилна зала и се възхищавах на жените, които за 2 часа (че и по-малко) раждаха, чувах и наставленията на лекари и акушерки. Д-р Тодоров младши ми направи изключително добро впечатление и то само като чувах подхода му към жените. Общо взето ако се кара лека бременност, препоръчвам раждане там, има страхотни специалисти и накрая плащаш едни 2лв за документи... 2лв (без избор на екип) и получаваш грижи за теб и бебчо и си тръгваш с едно здраво бебче!!!
Като недостатък отчитам липсата им на консумативи, самите служители там се принуждават да си купуват някакви дребни консумативи, за да могат да работят нормално. Не знам кой е виновника за този проблем, но само ако можеха да си набавят всичко необходимо, нямаше да имат стигане, не само за града, но и за околията!

# 114
  • Мнения: 1
Родих преди седмица в Ниамед при Д-р Христов планово секцио! Доволна съм, операцията ми е направена както трябва, персонала са любезни, обясняват и отговарят на въпросите, които имаш. Е, разбира се има и няколко изключения сред тях.
С каква упойка родихте?

# 115
  • Мнения: 2 250
Там работят само с пълна упойка до колкото знам, това беше и  една от причините да се откажа да раждам там Rolling Eyes

# 116
  • Мнения: 3 715
Там работят само с пълна упойка до колкото знам, това беше и  една от причините да се откажа да раждам там Rolling Eyes
Това не е вярно.Аз родих с пълна упойка(дори не съм си и помисляла да искам друга),но 2 мои приятелки родиха със спинална по тяхно желание.Никой не ги е убеждавал в противното.

# 117
  • Мнения: 2 250
Аз казвам на мен какво ви каза Христов,може и да е било само за моя случай ,затова писах до колкото знам,а не че задължително така процедират

# 118
  • Мнения: 1 104
Момичета, записвам се да следя темата.
Бременна съм в 7 месец и от началото се следя при Иванов. Живот и здраве ще раждам секцио по медицински причини и мисля, да си е при него в Тракия.
Някой със секцио при него, може ли да каже за коя седмица го насрочи? Знам, че е много индивидуално, но искам да се ориентирам. Simple Smile

# 119
  • Мнения: 2 250
Мен ме чака докато влязох в 39-та седмица и каза,че предизвикваме нормално раждане, но нещата малко се объркаха ,понеже след окситоцина имах само 1 см разкритие,а ми изтекоха водите и се наложи секцио,на което той не успя да присъства тъй като не беше планирано.Изключително доволна съм и от него и от целият екип на болницата,по мои наблюдения неговите пациентки там са с приоритет и няма да сгрешите да раждате там. Успех и леко да е до финала

Общи условия

Активация на акаунт