Раждане Стара Загора

  • 49 788
  • 579
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 050
За Христов съм споделяла. Много ме уплаши и се прибрах у дома с жестоки контракции. На другия ден заминах за Пловдив, защото бях в 7 месец и едва ли не ми беше казано , че раждам и бебето няма да оцелее. Е, радвам се 90% от думите му се оказаха грешни. Жив и здрав да е, но аз не искам никога повече да попадам на такъв лекар.

# 91
  • Мнения: 561
За Христов съм споделяла. Много ме уплаши и се прибрах у дома с жестоки контракции. На другия ден заминах за Пловдив, защото бях в 7 месец и едва ли не ми беше казано , че раждам и бебето няма да оцелее. Е, радвам се 90% от думите му се оказаха грешни. Жив и здрав да е, но аз не искам никога повече да попадам на такъв лекар.

Явно това прави славата- от един от най- добрите лекари в града, вече претупва пациентите, или ги плаши. Мен последния път така ме наплаши, чак ми се развика, че съм била 36 гс, много рязко съм ставала от стола, щяла съм да родя до няколко дена и то недоносено с неразвити бели добчета. Аз не се стреснах, просто ми падна в очите.. Сега съм 38 гс, даже ми спряха Магнезия и може би ще дочакам до термин даже.

# 92
  • Мнения: 2 050
Не знам колко е професионално да се скараш на притеснена бременна, че матката и е лош хазаин за бебето. Но стига толкова. Родих си детето при прекрасен човек, срещнах много сърцати лекари на всичко отгоре и изключителни професионалисти.

# 93
  • Мнения: 6
Здравейте, някой скоро да е раждал в държавното АГ. Какви са ви впечатленията? Вече дали работи новата им база и какви са условията там?

# 94
  • Мнения: 27
Здравейте! Знам колко много са притесненията на всички бременни относно раждането, когато е за първи път. Мога да споделя своя опит, който е в по-голямата си част положителен. Искам да успокоя всички, преди да разкажа историята си... Детето ми е живо и здраво, вече е почти на пет месеца и си спи кротичко до мен Simple Smile
Аз и половинката ми правихме опити да забременея повече от четири години. Бях посъветвана от приятелки да отида на консултация при д-р Бузалов. Подчертавам, че той може би не е най-добрият специалист по репродуктивни проблеми в града, но е най-внимателният гинеколог, който ме е преглеждал. Направи ми и цветна снимка на маточните тръби, за която бях изчела куп гадости. Нямах никакви проблеми след тази манипулация, нито болка, нищо, а съм доста чувствителна глезана. Около месец след нея забременях, съвсем спонтанно. Все още си мисля, че дори и тя е причината, но не знам дали има мед. основание. Simple Smile Цялата си бременност следих както при д-р Бузалов, така и при една друга гинеколожка (тъй като тя работи по здравна каса, а аз имах нужда от болничен заради естеството на работата, която вършех)...
Имах прекрасна бременност, лека и безпроблемна почти. И докато правех планове как ще износя поне още две деца, родих в средата на осмия месец Simple Smile За съжаление, не успях да родя при д-р Бузалов, тъй като бях оперирана по спешност, но от познати знам, че е много добър хирург. Моят личен опит е, че е страшно внимателен и при повторна бременност отново ще се следя при него. Той не се ангажира с естествено раждане, а само с планово секцио- заради натоварения си график, предполагам. По мед. съображения така или иначе щях да родя със секцио. Все пак личният ми съвет към всички вас, които смятате да раждате по този начин- ако не е крайно наложително заради усложнения или по мед. показания, не го правете! За мен е идиотско една жена да се подлага на такава операция, ако има възможност да роди по естествен път. Аз родих преждевременно със секцио, под пълна упойка поради отлепване на плацентата. Подчертавам, че поне според мен, гинеколозите, които посещавах, нямат никаква вина за това, нито пък имаше каквото и да било индикации за някакъв проблем. По стечение на обстоятелствата родих по спешност именно при д-р Пиперкова, за която ме оперира заедно с д-р Василев. Искам да кажа, че тя е изключително внимателна, беше такава и спрямо всички останали родилки, с които лежах в една стая. Чувала съм, че е груба, че има остър език и т.н. Обаче тя ми държа ръката в реанимация, обърна ми страшно много внимание, многократно се интересува в какво състояние е детето ми и т.н. За д-р Василев, мога също да изкажа само позитиви- страхотен, готов е да отговори на всяко питане, разяснява всичко, което ти се струва стресиращо (понякога и повече от веднъж, но без досада за разликa oт много свои колеги), внимателен, явно си върши работата с много хъс и всеотдайност. Въобще всички, които се грижиха за мен в отделението на болница Тракия, бяха страхотни, винаги отзивчиви и добронамерени. Една единствена санитарка мърмореше доста, но като разбра какво се е случило с мен, ми се извини и ми помогна няколко пъти при нужда. Бях чувала, че там работят ужасни, злобни и неприятни санитарки, акушерки, мед. сестри, които едва ли не се готвят да сте разкъсат - нищо подобно! Бях обгрижвана, а, състоянието ми - следено постоянно. За Тракия мога да изкажа отрицателно мнение само за отношението на д-р Узунова - неонатоложка там. В ушите ми още отеква отвратителния ѝ глас, докато чаках да ме подготвят за операционната. Въпреки това, смея да кажа, че си е свършила перфектно работата, защото детенцето ми е живичко и здравичко, все пак благодарение и на нея.
Предимството да се роди в частна болница са условията за родилките. Но когато става дума за преждевременно раждане, най-добри грижи могат да положат за децата ни в държавната АГ болница, където спасиха и нашия син. Така или иначе, където и да родите, в последствие ако има някакъв проблем с новороденото, то се отвежда в държавното неонатологично отделение. В държавното АГ условията наистина са плачевни, нямат доста консумативи, няма топла вода през цялото време, няма вкусна храна, няма чисти стаи и много други неща няма... Но има специалисти, които ще направят всичко по силите си да родите живо и здраво дете, а ако възникне проблем, ще могат веднага да реагират и да ви спасят децата. Всеки сам решава за себе си, аз самата имах късмет да родя в Тракия (тъй като тя ми беше по-близо), да има свободни екип и операционна зала, за да спасят и мен, и детенцето ми.
Не мога да коментирам нито д-р Христов, нито д-р Иванов, никога не съм била дори преглеждана от тях. За тях съм чувала само положителни мнения. Има други гинеколози, които не харесвам, да не кажа, че съм ужасена от тях, но няма да ги коментирам, защото не срещнах имената им в темата. Желая на всяка от вас безпроблемна бременност и леко раждане...и много, много здраве и късмет!!!

# 95
  • Мнения: 5 478
Подозирам, че с теб се познаваме, но това няма значение в случая. Grinning Радвам се да прочета един позитивен разказ, въпреки неочакваните проблеми, които сте имали. Да е здраво детенцето и вие, за да му се радвате Hug

# 96
  • Мнения: 561
Благодарим за позитивното мнение! Simple Smile Някой скоро са е раждал нормално в НиаМед?

# 97
  • Стара Загора
  • Мнения: 423
Ju88, подкрепям мнението. Аз може и да съм писала, но и моите впечатления от др. Пиперкова са такива. В 3 месец лежах в Тракия, заради ужасно силни болки ниско в корема. Хирурзите в Тракия ме препратиха пак в ГО, защото решиха единодушно, че не е апандисит. Та на 3 ден др. Пиперкова реши да извика др. Цировски да ме прегледа и той, след като за 3 дни направих по няколко консултации с хирурзи и урилози. И той беше категоричен, че съм за спешна операция. Трябваше да ме прехвърлят в Тракия парк, тъй като там е хургия, благодарение на нея ме оставиха в ГО и събраха спешно екипа там. Докато ми бият упойката ми държеше ръката и ме успокояваше.
Др. Василев е специализант на др. Иванов, поне преди година беше. Изключителен и той. Обяснява абсолютно всичко, отговаря и най-тъпите въпроси.
Но има и АГ в Тракията, за които като чуя и ми се изправят косите. Едната беше готова да ме качва за аборт и се очуди на другия на ден, че все още съм бременна. Другата пък категорично ми отказа да ме прегледа след операцията, нали ме били гледали предния ден. А на мен др. Пиперкова ми каза, че е важно да гледат бебето как е. Като си тръгваше др. Пиперкова дойде да ме види как съм и лато разбра, че никой не ме е преглеждал веднага им каза да ме качват за видоезон. Може би следващата бременност ще избера точно др. Пиперкова.

П. П. Малката е вече на година и един месец 🙂

# 98
  • Мнения: 14
Здравей те искам да попитам някой знае ли колко болнични могат да се ползват през годината дори с лкк?Може ли цяла бременност да сме в болнични.

# 99
  • Мнения: 2 250
180 дни,мисля че след 7-8г.с. като се пуснат и стигат до 45 дневният. Аз тогава някъде излязох и точно си ми стигнаха. Иначе може и още болнични да се вземат,но трябва да се минава ТЕЛК

# 100
  • Мнения: 14
Няма да ми стигнат аз имам вече 90 по друг повод.

# 101
  • Мнения: 3 413
Здравейте, избрах доктор Николай Христов от Ниямед да следи развитието, чух добри коментари за него. Моля споделете ако имате наблюдения Blush. Чудя се дали да не отида и при друг просто за всеки случай - Вие какво мислите?
Христов по здравна каса ли или частно?

# 102
  • Стара Загора
  • Мнения: 423
Здравейте, избрах доктор Николай Христов от Ниямед да следи развитието, чух добри коментари за него. Моля споделете ако имате наблюдения Blush. Чудя се дали да не отида и при друг просто за всеки случай - Вие какво мислите?
Христов по здравна каса ли или частно?

Христов мисля, че не работи по здравна каса. Знам, че по ЗК момичетата се водят при дъщеря му - др. Христова.

# 103
  • Мнения: 561
Имам наблюдения за Христов и Христова, скорошни. Раждах нормално в НиаМед. Много съм доволна от отношението и на двамата. Христова е по- изчерпателна от към въпроси, а Христов е истински професионалист. Натисна ми корема, за да излезе бебето и добре че беше той, защото тонове не се чуваха от няколко минути.. Цялостното ми прекарване в болницата беше супер.. все едно бях на хотел. Всички от персонала са страшно любезни и мили, обясняват ти за бебчо и те учат, ако имаш въпроси- винаги са насреща. Дават ти бебчето още отначало, но аз родих нормално и бях много изморена първата вечер, та помолих да ми го гледат..

# 104
  • Мнения: 1
Здравейте, аз също имам въпрос, но за специалист който до сега не е обсъждан в тази тема. Смятам да раждам в държавното АГ и искам да попитам за отношението там, на акушерки, санитарки и специално на доктор Мангърова. Бях в болницата и условията смея да твърдя в момента са много добри. Повече ме притеснява отношението, моля ако някоя от вас е раждала там да сподели скорошно мнение. Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт