Раждане Стара Загора

  • 49 868
  • 579
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 8
Аз раждах в ния мед преди две седмици секцио
Ако някой има въпроси насреща съм


Планувано секцио или по мед. причини?


Стигнах до 7 см разкритие и се обърна главичката настрани последния момент спешно секцио
Бях с пълна упойка

# 76
  • Мнения: 142
Аз раждах в ния мед преди две седмици секцио
Ако някой има въпроси насреща съм


Планувано секцио или по мед. причини?


Стигнах до 7 см разкритие и се обърна главичката настрани последния момент спешно секцио
Бях с пълна упойка
бързо ли се събуди от пълната упойка,някакви странични ефекти,кога те раздвижиха,24 часа неподвижна стоиш в реанимацията ли,болеше ли много след секциото,даваха ли обезболяващи, ох много въпроси станаха

# 77
  • Мнения: 8
Аз раждах в ния мед преди две седмици секцио
Ако някой има въпроси насреща съм


Планувано секцио или по мед. причини?


Стигнах до 7 см разкритие и се обърна главичката настрани последния момент спешно секцио
Бях с пълна упойка
бързо ли се събуди от пълната упойка,някакви странични ефекти,кога те раздвижиха,24 часа неподвижна стоиш в реанимацията ли,болеше ли много след секциото,даваха ли обезболяващи, ох много въпроси станаха
Значи в 21:40 родих бебо
А в 23:00 се събудих и и ми донесоха веднага бебчето между другото
Странични ефекти леко замайване отначало но до час отминава
На сутринта на раздвижиха значи след около 8 часа на раздвижиха преместиха ме в нормална стая за обезболяващи докъто си на реанимацията инджекция след като на преместиха бяха някви свещички
Болеше доста 3 4 ден след като ти махнат лепенката на 5 тия ден не боли а след две седмици не усещаш нищо

# 78
  • Мнения: 561
Аз раждах в ния мед преди две седмици секцио
Ако някой има въпроси насреща съм


Планувано секцио или по мед. причини?


Стигнах до 7 см разкритие и се обърна главичката настрани последния момент спешно секцио
Бях с пълна упойка

Христов ли прави секциото? Чувала съм, че той нарочно кара родилките да мислят, че е спешно секцио, особено накрая, когато вече е започнало същинското раждане. Позната лекарка ми каза, че когато се е стигнало до 6-7 см разкритие Христов е казал, че тоновете на бебето намаляват, а тя нали е лекарка и е разбрала, че той лъже.

# 79
  • Мнения: 8
Аз раждах в ния мед преди две седмици секцио
Ако някой има въпроси насреща съм


Планувано секцио или по мед. причини?


Стигнах до 7 см разкритие и се обърна главичката настрани последния момент спешно секцио
Бях с пълна упойка

Христов ли прави секциото? Чувала съм, че той нарочно кара родилките да мислят, че е спешно секцио, особено накрая, когато вече е започнало същинското раждане. Позната лекарка ми каза, че когато се е стигнало до 6-7 см разкритие Христов е казал, че тоновете на бебето намаляват, а тя нали е лекарка и е разбрала, че той лъже.


Моя доктор ми направи секциото
При мен главичката беше настрани не беше за нормално
Но казвам че аз родих 3500 кг бебче и съм с три шева
Момичето което той направи секциото и роди 2500 кг е с 6 шева

# 80
  • Мнения: 1 009
По принцип няма голямо значение , колко шева имаш,  защото от тях не остава белег. Аз съм със 6 шева при Христов и в момента си личи само линията на разреза (5 месеца са минали) , шевовете хващат коричка и пада след това и няма белег. И все пак белега е ужасен  Grin

# 81
  • Мнения: 18
След изтичането на водите (за нормално раждане) звъннахте ли на Христов , той отзова ли се? И стандартно ли е секциото, понеже съм чувала за метод на Щарк, но не се предлага в повечето болници. Благодаря предварително!

# 82
  • Мнения: 63
И аз ражда секцио преди 20тина дни, преди мен едно момиче роди нормално.. Не съм чула Христов да ѝ каже, че тоновете падат, а тя доста време ражда Simple Smile от реанимация чуваш какво се случва в родилна зала Simple Smile иначе боли първия ден, 1рия боли по-малко.. 3тия още по-малко и   на 5тия ме изписаха.. Вкъщи вече не боли, само ако кихнеш рязко придърпва. Моя разрез е прав, честно казано не ми изглежда грозен.. Беба се роди 3650 Simple Smile

# 83
  • Мнения: 142
И аз ражда секцио преди 20тина дни, преди мен едно момиче роди нормално.. Не съм чула Христов да ѝ каже, че тоновете падат, а тя доста време ражда Simple Smile от реанимация чуваш какво се случва в родилна зала Simple Smile иначе боли първия ден, 1рия боли по-малко.. 3тия още по-малко и   на 5тия ме изписаха.. Вкъщи вече не боли, само ако кихнеш рязко придърпва. Моя разрез е прав, честно казано не ми изглежда грозен.. Беба се роди 3650 Simple Smile
колко време преди термин ти правиха секциото и дават ли ти да пиеш вода след операцията ?

# 84
  • Мнения: 63
И аз ражда секцио преди 20тина дни, преди мен едно момиче роди нормално.. Не съм чула Христов да ѝ каже, че тоновете падат, а тя доста време ражда Simple Smile от реанимация чуваш какво се случва в родилна зала Simple Smile иначе боли първия ден, 1рия боли по-малко.. 3тия още по-малко и   на 5тия ме изписаха.. Вкъщи вече не боли, само ако кихнеш рязко придърпва. Моя разрез е прав, честно казано не ми изглежда грозен.. Беба се роди 3650 Simple Smile
колко време преди термин ти правиха секциото и дават ли ти да пиеш вода след операцията ?
Аз преносих 8 дни, затова стигнахме до секцио. Беба не искаше да тръгне изобщо. Иначе на обяд беше секциото вода след 19 и 30, но на момичетата след мен примерно в 2 пак тогава дадоха вода. Раздвижиха ни на другия ден сутринта. Преди това дадоха айрян за закуска Simple Smile

# 85
  • Мнения: 561
И аз ражда секцио преди 20тина дни, преди мен едно момиче роди нормално.. Не съм чула Христов да ѝ каже, че тоновете падат, а тя доста време ражда Simple Smile от реанимация чуваш какво се случва в родилна зала Simple Smile иначе боли първия ден, 1рия боли по-малко.. 3тия още по-малко и   на 5тия ме изписаха.. Вкъщи вече не боли, само ако кихнеш рязко придърпва. Моя разрез е прав, честно казано не ми изглежда грозен.. Беба се роди 3650 Simple Smile

Много то благодаря за информацията Simple Smile

# 86
  • Мнения: 2 050
Иванов и на мен ми каза, че ако не е на смяна няма да дойде за нормално раждане. Каза, че не прави такива уговорки, защото е доста зает.
Разочарована съм от него. Каза ми, че няма да се занимава с мен. Само секцио, планово. И то при условия, че няма усложнения и не се налага следене. Един вид, ако  има предпоставки за наблюдение и спешно секцио не е моят човек. Жив и здрав  да е. Сърце трябва да имаш, ако ще и най-добрият специалист да си на Земята.

# 87
  • Мнения: 561
Иванов и на мен ми каза, че ако не е на смяна няма да дойде за нормално раждане. Каза, че не прави такива уговорки, защото е доста зает.

Разочарована съм от него. Каза ми, че няма да се занимава с мен. Само секцио, планово. И то при условия, че няма усложнения и не се налага следене. Един вид, ако  има предпоставки за наблюдение и спешно секцио не е моят човек. Жив и здрав  да е. Сърце трябва да имаш, ако ще и най-добрият специалист да си на Земята.

Иванов за следене на бременността препоръчвам, но за раждане не. Да ви споделя, от скоро съм в Ст. Загора и се записах на прегледи при Христов и Христова ( дъщеря му). Честно да ви кажа Христов ми повтаряше едно и също нещо на прегледите- че като стана корема ми се стягал и това било контракция, че на бебето топките му се клатели като ми бута корема и че трябва да изкрам до 38 гс, през 4-те прегледа които имах с него не ми каза нищо различно от това. Последния път даже ми се скара, че съм питала колко е голямо бебето в 36 гс.. Отидох при Иванов за второ мнение и ми обърна много голямо внимание, прегледа органите, каза ми колко тежи и отговори на всички мои въпроси в рамките на 30 мин, докато Христов ме държи по 5-6 мин и ме претупва.
Сега малко за раждането: Иванов държи на секцио. Още като ме видя ме пита как ще раждам и започна да ми обяснява, че в момента де промотирали нормалните раждания, а не секциото, защото хорста били наплашени. След това по време на прегледа ми каза, че сигурно са ми предложили секцио вече, защото плацентста ми била 3та степен ( което е съвсем нормално за накрая) и после направо си ми предложи той да ми направи секцио, което ме вкара в шах и мат.
Христов и Христова не държат на секцио или нормално раждане, до колкото разбрах Христова много подпомага нормалното, ако имаш такива желания. Разбрах, че е надъхала доста момичета за нормално и са родили за по 2-3 часа..

Много дълго стана, но това са моите впечатления. Не бих се записала на прегледи на частно при Христов за следене на бременността и не бих раждала при Иванов.

# 88
  • Мнения: 2 250
Явно зависи от конкретният случай,на мен Иванов ми каза ,че и за тях и за мен ще е по-лесно нормално раждане. Аз заради кръвното се бях примирила, че ще трябва да е секцио,но на последният преглед каза,че ако го задържа в разумни граници както досега имам големи шансове да избегна секциото.  

# 89
  • Мнения: 423
Определено зависи от случая. Мен ме оперираха по спешност в 3 месец. Малко преди това бях прокървила и се водих в рискова бременност. След операцията Иванов ме викаше на 2 седмици за прегледи, а след 32-33 г.с. /не помня точно коя беше/ всяка седмица и следене на тонове. Та, аз смятах, че след коремна операция нямам вариант за нормално раждане, но на всеки преглед и Иванов и Василев ми говориха за нормално раждане. Абсолютно винаги ме преглеждаше изключително внимателно. В крайна сметка се наложи секцио, даже една седмица по-рано от плануваната дата. Обаче сега една приятелка ходи при него на прегледи и от това, което ми разказа, смятам, че е възможно доста да се е променил.
За Христов мнение нямам, за Христова в родилна зала има и положителни и отрицателни. Моето впечатление от нея е много добро. Изключително подробна беше в обясненията, записваше си всичко и като й звънях веднага си припомняше за какво става въпрос. Затова смятам, че и в родилна зала ще е същата.

Общи условия

Активация на акаунт