Раждане Стара Загора

  • 49 840
  • 579
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 104
Благодаря, Надежда! 🌺
При мен уж трябва да е планирано секциото, та се надявам да присъства Иванов. ☺

# 121
  • Мнения: 7
Аз се следя при друг доктор в Тракия и ще раждам с планово секцио... Та на мен следящия ме доктор ми каза като определяхме датата за секцио, че не може да се направи по рано от 11 макс 12 дни преди термина. 😊

# 122
  • Мнения: 2 250
Благодаря, Надежда! 🌺
При мен уж трябва да е планирано секциото, та се надявам да присъства Иванов. ☺
При планирано няма шанс да не присъства ,в добри ръце си 😉

# 123
  • Мнения: 423
Аз бях с планирано секцио при Иванов. Беше точно в 38 г.с., но по план щеше да е в 39, просто той видя проблем и се наложи да го изтеглим.
Ще присъства, стига да се разберете предварително и да не е в някоя отпуска.
🙂

# 124
  • Мнения: 116
Там работят само с пълна упойка до колкото знам, това беше и  една от причините да се откажа да раждам там Rolling Eyes
Това не е вярно.Аз родих с пълна упойка(дори не съм си и помисляла да искам друга),но 2 мои приятелки родиха със спинална по тяхно желание.Никой не ги е убеждавал в противното.
След консултация с анестезиолог се преценя каква да е упойката. Но не работят само с пълна

# 125
  • Мнения: 1 104
Момичета, аз пак да се включа с въпрос.
Има ли определени дни, в които оперира д-р Иванов от понеделник до петък?
И при избор на дата за секцио дава ли някакъв перидо от който да си избереш?

Аз разбира се ще го обсъдя с него, но още съм в 33гс, а той два пъти ми каза, че чак в 36гс. ще го говорим. А мен малко не ме свърта, кое и как ще стане.
Иска ми се да избегна 02.06 като евентуална дата, а точно тогава ми се пада 38гс. когато майче се назначават повечето секцио.

# 126
  • Мнения: 423
Момичета, аз пак да се включа с въпрос.
Има ли определени дни, в които оперира д-р Иванов от понеделник до петък?
И при избор на дата за секцио дава ли някакъв перидо от който да си избереш?

Аз разбира се ще го обсъдя с него, но още съм в 33гс, а той два пъти ми каза, че чак в 36гс. ще го говорим. А мен малко не ме свърта, кое и как ще стане.
Иска ми се да избегна 02.06 като евентуална дата, а точно тогава ми се пада 38гс. когато майче се назначават повечето секцио.

Не знам дали оперира само от понеделник до петък, но със сигурност дава период. На мен ми беше казал да си избера дата от определена седмица, не помня датите точно. След това на последния преглед, се разбра, че се налага да е по-рано секциото и пак ми каза да си избера дата от интервала 21-25 май. Не е задължително да е точно в 38 седмица. На мен щеше да ми се падне вече в 39,но при така стеклите се обстоятелства беше точно в 38.

# 127
  • Мнения: 2 250
Моето секцио беше в 39 г.с. ,вярно  че до тогава ме чака за нормално,но на момичето с което лежах в стая  също я беше извикал в 39 седмица за секцио. Реално не можете да се подготвите кое и как ,защото дори и да имате насрочена дата,бебчето може да реши друго. Успех и леко раждане

# 128
  • Мнения: 26
Здравейте! Дали някоя от вас може да ми препоръча доктор, който предпочита нормално раждане. Това ми е втора бременност, като първото си дете родих секцио, но сега ми се иска да е нормално. Аз съм от Сливен и тук няма доктор, който да се съгласи. Ще съм благодарна за съвет или мнение. Хубав и успешен ден!

# 129
  • Мнения: 1 092
Здравейте, момичета, предстои ми раждане през есента, не съм от Стара Загора, но май ще раждам там. Бях се насочила към Дева Мария в Бургас, но тъй като дочух някои неща за неонатологията, които не ми харесаха, започвам да се отказвам. Досега не съм се интересувала от аг-та в Стара Загора, нито от болниците, където мога да родя, затова ви моля за малко насоки. Чувала съм за Цонева (ако не се лъжа за името), доста момичета от моя град се следят и раждат при нея. Какво е мнението ви за нея? Тя къде изражда? По принцип се надявам да родя нормално и този път (имам едно детенце, което е родено в София). Бих искала този път да раждам в частна болница, за да получа по-добро отношение и откъм хегиенна гледна точка също (първото ми раждане беше в държавна болница и съм с много лоши спомени). Но много важно е за мен неонатологията да е на ниво. Коя болница в града е с добра неонатология? Много съм объркана, плановете ми тотално се промениха и сега съм малко притеснена какво да правя. Ще съм много благодарна да ме насочите малко!

# 130
  • Мнения: 2 352
Здравейте, момичета, предстои ми раждане през есента, не съм от Стара Загора, но май ще раждам там. Бях се насочила към Дева Мария в Бургас, но тъй като дочух някои неща за неонатологията, които не ми харесаха, започвам да се отказвам. Досега не съм се интересувала от аг-та в Стара Загора, нито от болниците, където мога да родя, затова ви моля за малко насоки. Чувала съм за Цонева (ако не се лъжа за името), доста момичета от моя град се следят и раждат при нея. Какво е мнението ви за нея? Тя къде изражда? По принцип се надявам да родя нормално и този път (имам едно детенце, което е родено в София). Бих искала този път да раждам в частна болница, за да получа по-добро отношение и откъм хегиенна гледна точка също (първото ми раждане беше в държавна болница и съм с много лоши спомени). Но много важно е за мен неонатологията да е на ниво. Коя болница в града е с добра неонатология? Много съм объркана, плановете ми тотално се промениха и сега съм малко притеснена какво да правя. Ще съм много благодарна да ме насочите малко!
Миналото лято раждах в държавното АГ, при д-р Узунова. Тя изражда предимно нормално, само при необходимост прави секцио. От нея съм много доволна. За д-р Цонева има много крайни мнения, добри и лоши. Може би трябва да отидете да преглед, за да разберете дали това е вашият лекар, дали ще може да му се доверите. Неонатологията е най- добрата в града. Миналата година смениха сградата, отделението е с нова материална база и реновирано отделение. Ако имате други въпроси пишете на ЛС.

# 131
  • Мнения: 1 092
Здравейте отново, вярно ли е, че в държавното АГ нямат упойка, ако раждаш нормално? Първото ми раждане беше нормално, без упойка по мое желание, но се наложи да ме шият след това и да изчистят парчета от плацентата и за това ми сложиха венозна упойка. Сега, ако всичко е наред, пак искам да родя нормално и без упойка, но ако пак се наложат такива интервенции след това, държа да съм с упойка. Дори и да си я платя я нямат налична, така ли?

# 132
  • Мнения: 2 250
Не знам дали я нямат налична, но на моя приятелка миналата година й отказали всякаква упойка. Не знам обаче при кой лекар е раждала ,по принцип до колкото съм чувала  от друга позната пациентките на Цонева ги обгрижват и би трябвало при уговорка с нея да няма проблеми.
За нея мненията са в двете крайности,аз съм от недоволните и кракът ми не би стъпал отново при нея ,та ако ще да е последния лекар в града,но имам и доволни познати

# 133
  • Мнения: 423
И аз не съм доволна от Цонева. А тя по-скоро е от привържениците на секциото. За държавното АГ мнение не мога да дам, аз раждах в Тракия. Но е факт, че там е най-добрата неонатология. Моята дъщеря спря да расте преди раждането и АГ ме предупреди, че и в Тракия има неонатология, но ако случая е по-серозен  ще я препратят към държавната АГ. Тя се роди с инфекция и с ниско тегло, но всичко беше наред. В неонатологията в Тракията се грижиха за нея. Много съм доволна от тяж. Даваха ми да си я виждам когато пожелая, да се пробвам да кърмя, въпреки, че беше на системи и ми беше доста трудно. Говоря за 2018 година и не знам колко са се променили нещата.

# 134
  • Мнения: 2 250
Аз миналото лято родих в Тракия,също съм доволна от екипа. Бебчо не е имал проблеми,аз бях малко по-особен случай, но всички бяха страхотни и ако някога имам второ дете отново ще отида там без да се замислям за друга опция

Общи условия

Активация на акаунт