Частни училища - информативна тема 20

  • 70 919
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 4 044
Момичета, някой с детенце в Дорис Тенеди може ли да ми каже с какъв градски транспорт е удобно да се стига до там. В района на пазара Д.Петков сме.

# 61
  • София
  • Мнения: 7 277
Момичета, някой с детенце в Дорис Тенеди може ли да ми каже с какъв градски транспорт е удобно да се стига до там. В района на пазара Д.Петков сме.

Трамвай 7 спира съвсем близо до училището и е много бърз и надежден транспорт. Може да го вземете от бул. Христо Ботев, 5-те кьошета или НДК.

# 62
  • София
  • Мнения: 9 563
Нямам дете в Дорис Тенеди, но варианти са или трамвай 7 от Хр. Ботев или автобус 83 от К. Величков. Аз лично втория вариант не бих си го причинила, особено ако детето е малко.
След 1-2 години до там ще има и метро.

# 63
  • София
  • Мнения: 4 044
Благодаря, Росита и Аш. Става въпрос за след 1,5 години, майка на шестокласничка съм. Оглеждам се и ми се иска да имаме опция разумен градски транспорт за бъдещата гимназистка  ( която за сега е облужвана само с кола)

Метрото под Цар Борис III ли се очаква да върви?

P.S. Разгледах плановете за третата линия на Метрото и се ориентирах!

Последна редакция: нд, 18 мар 2018, 20:50 от Rima

# 64
  • София
  • Мнения: 7 277
Метрото ще спира на площад Ручей, който също е близо до училището. Това ще бъде линията, която отива към Овча купел и Околовръстното (и минава под Ц. Борис III), като се качва на спирката от Софийския университет, а до там да се придвижи с дугата линия от спирка К. Величков.

# 65
  • София
  • Мнения: 12 396
Да, ама докато изградят линията, детето ще е вземе книжка. Joy Аз чакам да го изградят до кръговото на Драгалевци. С първото дете не го дочаках, навярно и за второто няма да стане, евентуално за третото, но не е сигурно. Grinning

# 66
  • Мнения: 2 028
Това с излизането един път на ден за кое училище се отнася?

За Образователни технологии. Те не излизат дори един път на ден, те ходят само до стола или до физкултурния салон. Това е лошото.Децата стоят цел ден в стаята. Изключително доволна съм от всичко в училището,само това не мога да разбера.... защо не ги изкарват. Thinking Thinking Thinking

# 67
  • Мнения: 16
Докато проверя темата, 87 нови съобщения, че и нова тема.

OlgaD, причините да се насоча към частно училище, а не държавно, са следните: търся малки класове, отлично обучение по чужд език, добра общообразователна подготовка и сигурност за детето.

Попадаме в района на две държавни училища, които също проучих - не ми хареса отзива за класните, чужд език и математика учат по 4 часа на седмица (в "Дрита" са съответно 15 и 7), класовете в държавното училище са по 25 деца, имам пряк поглед към учениците в междучасията - разпръснати по околните улици или пушещи под моя прозорец.

Темата с какво частното обучение е по-добро от държавното минах с градините. Да, със сигурност има страхотни държавни градини и училища; но поне за нас държавното образование не проработи - прекрасна база, не толкова прекрасни учители, нещастно дете. Преместих го в частна градина с по-малки групи, детето разцъфна.

Дали Дрита ще даде по-добро образование на сина ми от средно държавно училище - мисля, че ще е така. Разчитам, че ще е спокоен, ще му бъде отделено внимание, ще научи отлично още един чужд език, ще знам къде е по всяко време на деня.

Не твърдя, че като цяло частните училища гарантират по-добро образование от държавните - тази зима посетих доста частни училища с много претенции без покритие. Не намерих "идеално" училище, всяко съставляваше за мен по-малък или по-голям компромис. Но в сравнение с конкретните държавни училища, в които имаме достатъчно точки за класиране, конкретното частно училище, което избрах, дава много повече.

Климент Охридски не коментирам - вече се връщам към нашата случка само със смях, друго не заслужава.
 

# 68
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Това с излизането един път на ден за кое училище се отнася?

За Образователни технологии. Те не излизат дори един път на ден, те ходят само до стола или до физкултурния салон. Това е лошото.Децата стоят цел ден в стаята. Изключително доволна съм от всичко в училището,само това не мога да разбера.... защо не ги изкарват. Thinking Thinking Thinking
Това зависи от учителката. Ако са буйни деца, а учителката е неопитна, може да предпочита да ги държи в стаята. Разговори с директорката и повдигане на въпроса на род. среща обикновено дават резултат. С предишната учителка нашите излизаха много, имаха си градинка с посадени цветя, ходеха всеки ден да си я наглеждат и поливат. Сега новата се притесняваше да ги изкарва, но говорихме с нея и взеха да излизат повече. В снежните дни са излизали всеки ден да играят, които имат грейка. В калищата сега може и по-малко да стоят.

# 69
  • София
  • Мнения: 17 407
Кафенце, по кое време ги извеждат, в обедната почивка, следобяда или в междучасията? Чудим се как да проведем разговора в нашия (с Ре) клас.

# 70
  • Мнения: 14
Благодаря Jul98! Успех в Дрита, моля Ви споделяйте впечатления като започнете! 

# 71
  • Мнения: X
Съвсем добронамерено искам да ви кажа, леко да промените очакванията за това, че в ЧУ на всяко дете се отделя специално внимание. Да, отношението не е като в ДУ, но съвсем не е така както си го представяте. А и лично за мен не е нужно чак толкова специално и индивидуално внимание.

# 72
  • Мнения: 2 028
...... Разговори с директорката и повдигане на въпроса на род. среща обикновено дават резултат....

На родителската среща нищо не стана, явно ще трябва да говорим с директорката...за буйни,не знам колко са буйни,като всички малки деца:) А и са малко деца,не са 30 като в държавните училища,където въпреки това децата излизат всеки ден ! Когато постъпвахме в училището ни уверяваха ,че всеки ден излизат и дори охраната слиза с тях.Значи не би било проблем 13 малки дечица с охрана да се извеждат Thinking Щом вие излизате,значи е въпрос на желание Sad

# 73
  • Мнения: 16
Bliss, аз не търся индивидуално обучение, нито специално внимание. Искам да знам, че ако детето има нужда от нещо, преподавателят ще има физическа възможност да установи това и да отдели внимание. В този смисъл клас от 12-16 деца е по-добре от клас от 25 - по-лесно за учителите, по-спокойно за децата.

Всичко това са главно теории и презастраховане от моя страна. Детето е умно и с малко нагаждане ще вирее навсякъде. Аз драпам за повече.

# 74
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Когато постъпвахме в училището ни уверяваха ,че всеки ден излизат и дори охраната слиза с тях.Значи не би било проблем 13 малки дечица с охрана да се извеждат Thinking Щом вие излизате,значи е въпрос на желание Sad
Да, така е. Съберете се и пратете няколко е-мейла до директорката (освен разговорите), тях и собственичката ги чете, така че би трябвало да се задействат.
Бърди, около обяд. А когато времето позволява, физическото им е само навън.
Между другото, пред 2 години училището беше много спокойно и с малко деца, и като че ли излизането, игрите и заниманията бяха по-организирани. Нямаше такова стълпотворение от коли по паркинга (което беше игрище, а се превърна в паркинг) и сега са останали само обширните тревни площи за игра, а когато е мокро и кално, няма как да стоят там. Предполагам, и това има значение.

Общи условия

Активация на акаунт