НУКК /Италианския лицей/ в Горна баня - мнения, подготовка, изпити - 2

  • 89 768
  • 807
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 114
И на 1-во място от училищата в район Овча купел.😁 Какво значение има дали в София, дали държавни, дали частни, когато става въпрос за 69 място?  Класирането е повече от красноречиво и нивото не се вдига от раздробяването на класацията на райони и тип собственост.

# 736
  • Мнения: 178
69 място от около 1000 училища, аз на това не му казвам зле, това са си първите 7%. И да уточним, че става дума за матурите след 12 клас.
Не следя теми с други известни училища, защото не ме интересуват. Чудя се дали и там има толкова хора, които ги следят и постоянно плюят по тях или само НУКК е такъв трън в очите на хората.

# 737
  • Мнения: 108
69 място от около 1000 училища, аз на това не му казвам зле, това са си първите 7%. И да уточним, че става дума за матурите след 12 клас.
Не следя теми с други известни училища, защото не ме интересуват. Чудя се дали и там има толкова хора, които ги следят и постоянно плюят по тях или само НУКК е такъв трън в очите на хората.

Laughing Да, класациите и обсъждането, често с елементи на поплюване, е непрестанно не само по отношение на НУКК. Много се плюе и по частните училища, много кусури се намират на всички и всичко. Но, да, гроздето е кисело Innocent, а и знаете, част от манталитета ни е - разбираме от всичко, имаме мнение по всякакви въпроси (не само футбол) и като цяло по-добри, умни и красиви от нас не съществуват на този свят:stuck_out_tongue_closed_eyes:

# 738
  • Мнения: 69
НУКК обикновено се класира сред първите 10-15 училища в София (включително и частни), така че не е толкова зле.
Детето ми ходи на детска градина там, няколко пъти съм писала колко доволни сме от нея. Сега е първи клас там, продължаваме да сме все така доволни, има прекрасна учителка, чувства се много добре и ходи с желание. Средата е добра, защото е от деца, чиито родители са били загрижени къде ще ги запишат, положили са усилия и са се занимавали с децата си, за да ги подготвят и това си личи, масово са умни и добри деца. Училището предлага доста извънкласни занимания и така би могло да отпадне воденето на детето по тренировки или други занимания след училище. Сигурността е на ниво, имат огромен двор, където да играят, прекарват голяма част от деня си на чист въздух в Горна баня. Доста се движат, всеки ден имат някакъв час (понякога и повече от един), в който да спортуват - физическо, народни танци, бални танци. Транспортът е голямо удобство. Всичко това са ЛИЧНИ впечатления, а не нещо, което съм дочула през няколко човека или прочела по форуми.
Damaliq, малко късно започвате наистина, но ако подготвяте детето систематично и сериозно, има шансове да влезе. Успех!

Напълно съм съгласна със споделеното мнение. Моето дете също е ученик в училището и нито за момент не съм имала съмнение, че сме направили грешен избор.
За тези, които се интересуват- вчера на родителската среща казаха, че тази година изпитът за първокласниците ще е на 24 април.
Успех на всички!

# 739
  • Мнения: 41
Здравейте, имам нужда от Вашата помощ. Знам, че тук има майки, които са наясно с подробностите и биха съдействали. Въпросите ми са следните:
- може ли детето да си помага по време на изпита с отбелязване/зачеркване  например на преброените фигури, така че да му е по-лесно и да не пропусне или преброи повторно някоя от тях (при подобни задачи)?
 - може ли да си решава задачите за събиране и изваждане , ако те са последвани от друхо поредно условие на задачата върху условието?
- може ли да си  записва всякакви помагащи му стъпки върху самата задача?
Питам Ви, за да знам как да процедирам с обясненията ми към него. Синът ми е доста припрян и доста често бърка, бързайки- може ли да зачерква и би ли се зачело за вярно в подобен случай ?

# 740
  • Мнения: 47
http://alekdimitrov.com/uchilishte/rezultati-NVO.asp

Матури 7 клас.Сборна таблица - последните години.НУКК е 11  за София. 5 място от Държавните.

# 741
  • Мнения: 47

"52 място   Трън   Средно училище „Гео Милев“     9човека   5.00"

Класации със смесени частни и държавни училища, както и такива с 100 човека и 10 на брой човека са едни много интересни класации.

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 14:39 от ana80

# 742
  • София
  • Мнения: 7 276
Да ви кажа от позицията на родител с дете в ЧУ (от добрите) - НУКК е едно от най-добрите държавни сред нематематическите. Всъщност и класациите го показват.

# 743
  • Мнения: 69
Здравейте, имам нужда от Вашата помощ. Знам, че тук има майки, които са наясно с подробностите и биха съдействали. Въпросите ми са следните:
- може ли детето да си помага по време на изпита с отбелязване/зачеркване  например на преброените фигури, така че да му е по-лесно и да не пропусне или преброи повторно някоя от тях (при подобни задачи)?
 - може ли да си решава задачите за събиране и изваждане , ако те са последвани от друхо поредно условие на задачата върху условието?
- може ли да си  записва всякакви помагащи му стъпки върху самата задача?
Питам Ви, за да знам как да процедирам с обясненията ми към него. Синът ми е доста припрян и доста често бърка, бързайки- може ли да зачерква и би ли се зачело за вярно в подобен случай ?
На курса, който посещаваше моето дете, казваха, че е разрешено, но като дойде време за изпита предупредиха, че всичко, което се пише върху листовете, може да се смята за знак и работата да бъде анулирана. Така и не стана ясно къде е истината. Моят съвет е сега докато се готвите да си помага по този начин, но за изпита- по-добре не, защото не се знае как ще се изтълкува.

# 744
  • Мнения: 108
Мисля, че не е позволено, смята се за знак. То и при грешка, зачертаването беше само с една линия, защото всичко друго като драскане не е прието.
На изпита разполагат само с химикалка и каквото и да си отбелязват с нея изглежда като драсканици

# 745
  • Мнения: 41
Здравейте, имам нужда от Вашата помощ. Знам, че тук има майки, които са наясно с подробностите и биха съдействали. Въпросите ми са следните:
- може ли детето да си помага по време на изпита с отбелязване/зачеркване  например на преброените фигури, така че да му е по-лесно и да не пропусне или преброи повторно някоя от тях (при подобни задачи)?
 - може ли да си решава задачите за събиране и изваждане , ако те са последвани от друхо поредно условие на задачата върху условието?
- може ли да си  записва всякакви помагащи му стъпки върху самата задача?
Питам Ви, за да знам как да процедирам с обясненията ми към него. Синът ми е доста припрян и доста често бърка, бързайки- може ли да зачерква и би ли се зачело за вярно в подобен случай ?
На курса, който посещаваше моето дете, казваха, че е разрешено, но като дойде време за изпита предупредиха, че всичко, което се пише върху листовете, може да се смята за знак и работата да бъде анулирана. Така и не стана ясно къде е истината. Моят съвет е сега докато се готвите да си помага по този начин, но за изпита- по-добре не, защото не се знае как ще се изтълкува.



Благодаря Sad

# 746
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Според мен книжките на Надя Симеонова трябва да са преди Азбука на мисленето. Аз бих ги подредила така: Крокотак, Надя Симеонова, Книжките на НУКК и Азбука на мисленето. (по сложност)

Не влагайте много усилие в Азбуката, особено третата няма никакъв смисъл да се решава. Задачите изобщо не са от същия тип вече. За добър резултат на изпита е важно детето да свикне с точния тип задачи. Така че според мен за финал трябва да са двете книжки на НУКК.

# 747
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Всеки може да провери и да се увери в челните класирания на училището. Това е факт. Моля Ви кажете дали е възможно да се падне подобна задача . Струва ми се непосилна за 6 годишно дете. Ще се постараем, но....

не е възможно

/ходили сме на изпита два пъти, тази година ще ми е трети път/

# 748
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Здравейте, имам нужда от Вашата помощ. Знам, че тук има майки, които са наясно с подробностите и биха съдействали. Въпросите ми са следните:
- може ли детето да си помага по време на изпита с отбелязване/зачеркване  например на преброените фигури, така че да му е по-лесно и да не пропусне или преброи повторно някоя от тях (при подобни задачи)? - Може, стига да е в рамките на допустимото

 - може ли да си решава задачите за събиране и изваждане , ако те са последвани от друхо поредно условие на задачата върху условието? - това не го разбрах

- може ли да си  записва всякакви помагащи му стъпки върху самата задача? - Може, стига да не се прекалява


Питам Ви, за да знам как да процедирам с обясненията ми към него. Синът ми е доста припрян и доста често бърка, бързайки- може ли да зачерква и би ли се зачело за вярно в подобен случай ? - Ако се зачертнат грешните черти например, само с една напречна чертичка, не се броят за грешка /например в лабиринта, или в рамката, ако леко тръгне в друга посока, после зачертне, и продължи се зачита/

# 749
  • Мнения: 41
Благодаря Ви за отговора. .Имах предвид тази задача конкретно

Общи условия

Активация на акаунт