НУКК /Италианския лицей/ в Горна баня - мнения, подготовка, изпити - 2

  • 90 195
  • 807
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 207
Според мен книжките на Надя Симеонова трябва да са преди Азбука на мисленето. Аз бих ги подредила така: Крокотак, Надя Симеонова, Книжките на НУКК и Азбука на мисленето. (по сложност)

# 721
  • Мнения: 41
Здравейте,  с тазгодишния ни бъдещ първокласник започнахме усилена подготовка за предстоящия изпит. За мен нещата не са на всяка цена, но все пак много бих се радвала да успеем. От другата седмица стартираме и с частни уроци, но се оказва, че времето не ни е достатъчно, виждайки сложността на материала. Дали въобще имаме някакъв шанс за успех само с 4 месечна подготовка. Тя ще бъде  доста активна , доколкото зависи от мен, разбира се .

# 722
  • Мнения: 118
Със сигурност има шанс детето да бъде прието. Частта с частните уроци ме изненада, защото преди нямаше такива за подготовка за НУКК, а тези които съм намирала ми се сториха скъпи за подготовка на дете за първи клас. Само съвет от мен, направете така, че детето да не губи интерес и да не се стресира, защото задачите са доста увлекателни и ако обяснявате и се занимавате мисля, че няма да има проблем. Работете с часовник, защото децата нямат представа за време, а задачите имат време за работа и когато им съберат листовете, а те не са написали и много се притесняват и паникьосват.

# 723
  • Мнения: 41
Благодаря Ви за куража, който ми вдъхвате. Просто като изчетох темите си дадох сметка, че повечето родители започват доста по-рано подготовката и пак някои деца не се справят на изпита. Ще се постарая с всички сили.

# 724
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Благодаря Ви за куража, който ми вдъхвате. Просто като изчетох темите си дадох сметка, че повечето родители започват доста по-рано подготовката и пак някои деца не се справят на изпита. Ще се постарая с всички сили.
Не тормозете детето излишно. Изпитът не отговаря на качеството после.

# 725
  • Мнения: 41
Благодаря Ви за куража, който ми вдъхвате. Просто като изчетох темите си дадох сметка, че повечето родители започват доста по-рано подготовката и пак някои деца не се справят на изпита. Ще се постарая с всички сили.
Не тормозете детето излишно. Изпитът не отговаря на качеството после.


Срещала съм и такива мнения. Може ли да кажете малко по-подробно моля. Знаете, че всички родители се вълнуват и търсят най-доброто за детето.

# 726
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Проверете си резултатите на това училище и ще разберете какво имам предвид за обучението.
Отделно отношенията отразяват фолка на обществото ни

# 727
  • Мнения: 178
НУКК обикновено се класира сред първите 10-15 училища в София (включително и частни), така че не е толкова зле.
Детето ми ходи на детска градина там, няколко пъти съм писала колко доволни сме от нея. Сега е първи клас там, продължаваме да сме все така доволни, има прекрасна учителка, чувства се много добре и ходи с желание. Средата е добра, защото е от деца, чиито родители са били загрижени къде ще ги запишат, положили са усилия и са се занимавали с децата си, за да ги подготвят и това си личи, масово са умни и добри деца. Училището предлага доста извънкласни занимания и така би могло да отпадне воденето на детето по тренировки или други занимания след училище. Сигурността е на ниво, имат огромен двор, където да играят, прекарват голяма част от деня си на чист въздух в Горна баня. Доста се движат, всеки ден имат някакъв час (понякога и повече от един), в който да спортуват - физическо, народни танци, бални танци. Транспортът е голямо удобство. Всичко това са ЛИЧНИ впечатления, а не нещо, което съм дочула през няколко човека или прочела по форуми.
Damaliq, малко късно започвате наистина, но ако подготвяте детето систематично и сериозно, има шансове да влезе. Успех!

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 10:56 от Фотон

# 728
  • Мнения: 41
Всеки може да провери и да се увери в челните класирания на училището. Това е факт. Моля Ви кажете дали е възможно да се падне подобна задача . Струва ми се непосилна за 6 годишно дете. Ще се постараем, но....

# 729
  • Мнения: 1 114
Например миналата година беше на около 65 място. Това по моите критерии, не е много челно 😉. Не говорим за класация след 4 клас. Отдавна  НУКК не е това, което е бил. Но критерии всякакви. Транспортът и двора наистина са удобство. Ако имате късмет и случите на читава учителка, нещата до 4 клас ще са ОК.

# 730
  • Мнения: 5
Здравейте,
Може ли някой да публикува теста от 2018/2019 от кандидатстването за 1-ви клас в италианския лицей?
Предварително Ви благодаря!

# 731
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
А този от 2019/2020 имате ли го?

# 732
  • Мнения: 178
Например миналата година беше на около 65 място. Това по моите критерии, не е много челно 😉. Не говорим за класация след 4 клас. Отдавна  НУКК не е това, което е бил. Но критерии всякакви. Транспортът и двора наистина са удобство. Ако имате късмет и случите на читава учителка, нещата до 4 клас ще са ОК.

Къде го гледате това 65 място, в класация за цяла България ли? Защото за София е на 19 място (при частни и държавни) и на 10то от държавните.

Damaliq, възможно е аналогична по трудност задача да се падне, да.

Здравейте,
Може ли някой да публикува теста от 2018/2019 от кандидатстването за 1-ви клас в италианския лицей?
Предварително Ви благодаря!

Не мисля, че някъде ги има публикувани точно изпитните задачи. Назад из темата след всеки изпит се публикуват от родители по описание от децата или от тези, които са преглеждали тестовете на децата си.

# 733
# 734
  • Мнения: 178

За България. За София е на 10то място от държавните училища.

Пак ще напиша, впечатленията ми засега са много добри, не мога да измисля да се оплача от нещо. Детето се чувства чудесно в училище. Ще видим нататък

Общи условия

Активация на акаунт