Сдружение „Фридрих Шилер“ прием 2018/2019

  • 90 249
  • 767
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 305
Някой може ли да сподели мнение за учитеките, които ще се занимават с децата, извън немския? Те от Сдружението ли са или от училищата? И само заПГ ли са или продължават и в 1-4 клас? Благодаря
Учителките са от училищата, но доколкото знам и Шилер ги избират.
Зависи дали дадения учител има квалифилация да води и начален курс или само ПГ. Нашата например е само за ПГ и в 1 клас ще имаме нова учителка.

# 331
  • Мнения: 4 758
Някой може ли да сподели мнение за учитеките, които ще се занимават с децата, извън немския? Те от Сдружението ли са или от училищата? И само заПГ ли са или продължават и в 1-4 клас? Благодаря

Различни са за ПГ и 1-4 клас.

Аз и от двете съм/бях много доволна - в 145-то това.

# 332
  • Мнения: 184
Честито на приетите!

На тези от вас, които нямат прилежаща територия и уседналост в училищата партньори, много мислете преди да записвате децата си тази година в ПГ, защото следващата няма особен шанс за прием в 1ви клас.

Днес на тегленето, Чобанов се закле едва ли не, че трите години и уседналостта няма да мръднат и че нито КЗД го плаши, нито дело. Има скрит коз в джоба и той идва от ЕС.

# 333
  • Мнения: 31
Здравейте на всички Simple Smile
Предполагам повечето вече сте видели класирането... който се е добрал до файла
След проверка установих, че:
Точно 46 от децата, които са приети в 145 са приети и в сдружението
22 са приети в училището и не са приети в сдружението
Ще има една паралелка, която няма да е към сдружението
Успех на всички Simple Smile

# 334
  • София
  • Мнения: 305
Ало някой няма файла, мога да съдействам с инфо дали детето е прието някъде Simple Smile
Само ми дайте идент. номер.
Честито на всички!

# 335
  • Мнения: 11
Някой може ли да сподели дали децата от пг шилер, които сега са кандидатдствали за 1-ви клас, но не са от района са приети??какви са шансовете?

# 336
  • София
  • Мнения: 305
Класирането за 1 клас е на 04.06 Simple Smile

# 337
  • Мнения: 184
Някой може ли да сподели дали децата от пг шилер, които сега са кандидатдствали за 1-ви клас, но не са от района са приети??какви са шансовете?

Шанс имат само тези с уседналост и прилежаща територия. 3 години или между 1 и 3. Всички други нямат.

Така ще бъде и следващата година и занапред. Вчера Чобанов отговаряше на публиката и няколко пъти изрично и категорично каза, че уседналостта и прилежащата територия няма да мръднат.

# 338
  • Мнения: 1 822
Някой може ли да сподели дали децата от пг шилер, които сега са кандидатдствали за 1-ви клас, но не са от района са приети??какви са шансовете?

Шанс имат само тези с уседналост и прилежаща територия. 3 години или между 1 и 3. Всички други нямат.

Така ще бъде и следващата година и занапред. Вчера Чобанов отговаряше на публиката и няколко пъти изрично и категорично каза, че уседналостта и прилежащата територия няма да мръднат.
Аз , лично , смятам че ще ни приемат в 131-во и без да сме от прилежащата територия и без да имаме уседналост в Младост 4. Така дори като се замисля, доста дечица ще се пробват да се прехвърлят в 55-то,защото и там се сформира паралелка, други пък ще се пробват в 145-то , където имат местоживеене ....и няма да се изненадам, ако паралелките от 3 ПГ , в 131-во , да станат 2. Т.е. там, след като са отпуснати 5 паралелки общо места , според мен ще има. Доста поразпитах , и определено никой от квартала не му е първо желание 131-во. Може да има някакво напрежение между  1-2 класиране,докато се наместят дечицата, но надали пък категорично да нямаме шанс да се класираме Wink

# 339
  • София
  • Мнения: 305
Аз също смятам че ще продължим 1 клас в 131 ! Никак не ми се вярва наплива да е голям за там. Проблем ще има след 1, 2 години когато започне да се пълни с нови паралелки...
Не сме от Младост, живеем в друг квартал.
Но второто ми дете го приеха на лотария в яслата вчера, защо пък първото да не го приемат 1 клас 😂

# 340
  • Мнения: 184
131 е най малко желаното училище сред трите.

Тази година е преходна, така че шансовете за прием в 1ви клас са приемливи. Пожелавам ви успех, дами.

Но тези, които планират да записват децата си в ПГ тази година, много внимателно трябва да преценят риска за прием в 1ви клас следващата, защото без уседналост и прилежаща територия, шансовете са минимални.

Убедена съм, че следващата година поне 60% от приетите в ПГ, няма да продължат в 1ви клас поради липсата на уседналост и местоживеене в кварталите на училищата.

# 341
  • Sofia
  • Мнения: 5 940
Добре де, това всички го знаем. Защо през пост трябва да се повтаря едно и също...

# 342
  • Мнения: 184
Добре де, това всички го знаем. Защо през пост трябва да се повтаря едно и също...

Има и заблудени Wink

# 343
  • Мнения: 11
Добре де, от 1-4 клас пак ли се води шилер или не, с техни преподаватели ли е или не? Нали ако не си бил в пг шилер, трябва да държиш изпит по немски? Защо да е малък шанса тогава? Ако сдружението инвестира в учители, които да преподават засилено немски, то тогава предимство трябва да имат децата от пг шилер или външни, но положили успешно изпит по немски, нали така? Или аз нещо бъркам

# 344
  • Мнения: 184
Добре де, от 1-4 клас пак ли се води шилер или не, с техни преподаватели ли е или не? Нали ако не си бил в пг шилер, трябва да държиш изпит по немски? Защо да е малък шанса тогава? Ако сдружението инвестира в учители, които да преподават засилено немски, то тогава предимство трябва да имат децата от пг шилер или външни, но положили успешно изпит по немски, нали така? Или аз нещо бъркам

Кои не разбирате? Приема в първи клас става по уседналост и местоживеене. Ако ги нямате, излизате от училището. Затова трябва да се мисли преди да си запишеш детето в ПГ, защото след една година приоритетно влизат децата от кварталите около училищата, с уседналостта. Другите отпадат.

Шилер дали и какво инвестира, си е проблем на Шилер. Тук критериите са по местожителство и Шилер няма общо.

Не разбирате ли че Шилер не е училище, а е просто една занималня?

Общи условия

Активация на акаунт