1 АЕГ - тема 2

  • 87 028
  • 724
  •   2
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 2 334
Има ли нови ученици в 9-тите и 10-тите класове? Нашият клас набъбна на 30 души с нови две деца. Това вече не ми се струва приемливо. Confused И двете деца идват от чужбина. Сигурно са задължени да ги приемат, но полза няма да има за никого от това.

# 661
  • Мнения: 4 967
В нашия 11-ти клас също има двама нови ученици. Едното момиче е американка, мисля, и била по-голяма на възраст.

# 662
  • Мнения: 4 915
Да, имат ново момче от Корея.

# 663
  • София
  • Мнения: 2 846
И в класа на дъщеря ми има едно ново момче.

# 664
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 403
В класа на сина ми се появи ново дете още на 16-ти, та са 27 вече.

# 665
  • Мнения: 98
В класа на сина ми се появи ново дете още на 16-ти, та са 27 вече.
И в нашия клас се появи ново момиче и вече са 27. Какъв е този надпланов прием, не мога да разбера. Детето не идва от чужбина, учило си е тук - в София.

# 666
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 403
Какъв е този надпланов прием, не мога да разбера.
Май такъв, какъвто винаги е имало. Започват 26, пък в 12-ти клас винаги завършват с няколко деца отгоре.

# 667
  • София
  • Мнения: 10 324
Какъв е този надпланов прием, не мога да разбера.
Май такъв, какъвто винаги е имало. Започват 26, пък в 12-ти клас винаги завършват с няколко деца отгоре.

В нашия случай 8ми клас 28, 9ти клас 30, множко е!

# 668
  • София
  • Мнения: 2 334
Nad_tab, даже бяха 29 в осми клас, но едно момче замина за чужбина и станаха 28. Чудя се как се побират в стаите 30 деца и какво изобщо им влиза в главите по време на часа?

# 669
  • София
  • Мнения: 2 846
Е навремето класовете бяха от по 30 и кусур, пък не може да се оплачем, че сме останали необразовани.

# 670
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 403
В класната стая на сина ми има места за 32 деца. Нарочно броих чиновете. Да, едно време бяхме по много деца в клас, но това беше до 7-ми клас. Аз нямам притеснения, че няма да се учи добре, защото вместо 26 са станали 28 или 29. Неприятен вкус оставя това учеличаване на бройката точно в началото на учебната година, защото изобщо не е ясно по какви критерии се случва и защо. Не всики са близнаци, деца с проблеми или такива, които са дошли от чужбина.

Последна редакция: пт, 20 сеп 2019, 14:25 от Izida

# 671
  • Мнения: 98
Неприятен вкус оставя това това учеличаване на бройката точно в началото на учебната година, защото изобщо не е ясно по какви критерии се случва и защо.
Споделям напълно.

# 672
  • София
  • Мнения: 2 846
И аз съм съгласна.

# 673
  • Мнения: 6 730
Неприятен вкус оставя това това учеличаване на бройката точно в началото на учебната година, защото изобщо не е ясно по какви критерии се случва и защо.
Споделям напълно.

Всяка година е това и е във всички гимназии. Писано е във форума, като най-фрапатно беше във 2 аег преди 3 години, където приемът е по 26 деца, а на 15 септември всички класове  (7 паралелки) се оказват с 32 деца.

# 674
  • Мнения: 1 113
Допреди няколко години (говоря за 3 до 5) стандартният прием беше 30. души в паралелка. 
Ние бяхме 30 приети, двама отпаднаха поради отсъствия и несправяне с материала в 9-ти клас, двама дойдоха в 10-ти клас (от езиковите във Варна и Бургас съответно), така че никога не паднахме под тази бройка и не сме имали каквито и да било проблеми Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт