WORLD CUP RUSSIA 2018 - Официална тема

  • 100 092
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 285
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Комвнтаторите са пълнс трагедия. Мачът беше приличен. Днес само Полша ми обърка прогнозата. Другите 2 мача точно предсказах. Отивам да си пия хапчетата за познаване,че утре се очертава интересен ден след равенството Португалия-Испания

# 286
  • София
  • Мнения: 30 142
Радвам се, че Салах игра. Може и да не е напълно възстановен, но беше важно за феновете да го видят отново в игра. Руснаците бяха фаворити в този двубой и закономерно победиха. Ще прескочат груповата фаза, но дотам. Нямат играта и капацитета на колосите, за да направят нещо повече.

За мен лично победата на Сенегал беше изненада, но поляците не показаха кой знае какво желание за победа. Ще ги видим в следващите мачове.

Японците също ме изненадаха приятно. Очаквах превъзходство на Колумбия.

В днешните срещи очаквам победи на Португалия, Испания и Уругвай.

# 287
  • София
  • Мнения: 27 175
Казха ти, че ще играе, имай вяра на дяволчето.  Twisted Evil

Иначе яки мачове днес. Радвам се много за Япония и Сенегал, най-добрите отбори съответно в Азия и Африка. Simple Smile

А руснаците са ги зобнали яко. Хвърчат като СССР в Мехико 1986 г. Онзи чудничък отбор на великия Динамо Киев. Разбира се няма я тази класа, но говоря като бързина. Това е най-бързия отбор на първенството заедно с Мексико. Но ще се видят истински нещата в мача с Уругвай и разбира се 1/8 финала, а там хич няма да е лесна задачата на Испания или Португалия. Ако имаха и класа руснаците щяха да са огромна заплаха за нещо голямо. Но компенсират със страхотна скорост, комбинативност, покриване на всички линии, борят се. Абе всичко им върви в момента. Но трябва да играят нонстоп в Москва. Не ми хареса подкрепата, която оказаха феновете на Зенит в Санкт Петербург.

Утре са супер прави мачове. Въпросът не е дали Испания, Португалия и Уругвай ще победят, а с колко.  Peace

# 288
  • Мнения: 36 482
Не си ли вкарват прекалено често автоголове на това Световно?))

# 289
  • Мнения: 1 756
Не си ли вкарват прекалено често автоголове на това Световно?))
...и дузпи.

# 290
  • София
  • Мнения: 11 471
Много дузпи, много автоголове на това световно, но това е...

Как виждате днешните срещи? Може би, за разлика от вчера, няма да има никакви изненади? И все пак, в състояние ли са Мароко или Иран да изненадат фаворитите с хикс? Има ли опасност Португалия или Испания да подценят африканци, съответно азиатския тим и да станем свидетели на нов "подвиг"? За С. Арабия и Уругвай смятам, че всичко е ясно, въпросът е само с колко ще победят урусите....

# 291
  • Мнения: 1 756
Португалия - Мароко 2:0
Уругвай - Саудитска Арабия 2:1
Иран - Испания 0:2

За последния се колебая дали няма да е минимална разлика, а за Португалия дали няма да им нашият повечко голове. Поживём увидим Simple Smile

# 292
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
Не си ли вкарват прекалено често автоголове на това Световно?))
...и дузпи.
LaughingТова щях и аз да напиша. Много дузпи, много нещо.
Много ми хареса на мен отборът на Япония, дано поне до осминафинал стигне. Заслужена победа вчера.
Руснаците също показаха добър футбол, но на осминафиналите нямат шанс срещу Португалия или Испания.
Аз бях за Египет. Mr. Green
Прогнози няма да давам, щото не съм добра в тях, а и днес няма да мога да гледам. Ще "викам" за Испания, естествено, това са моите фаворити.

# 293
  • Мнения: 36 482
Гледах снощи мача и не бях за никого, но ми стана жал за Египет - много тъпо се получи с този автогол... Но пък е интересно как Русия изненадва всички, след като уж отборът им бил слаб...
За поляците също ми беше жал - не само, че си вкараха автогол, ами и вторият гол беше забележителен - сенегалецът тича, а пред него - никой, включително вратар Dizzy Face

# 294
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Куркума, не успях да гледам мача, как играха двата тима, с две думи, разбира се - бяха ли добри японците?
Имах пресантиман, че Колумбия (както и Коста Рика) ще бъдат сред  "разочарованията" на това првенство, ако и че Колумбия има много добри играчи...

Ако трябва да отговоря с една дума - да.

Ако трябва да обясня нюансите... Колумбия получи нокдаун в третата минута, но имаше шансове да се вдигне. Опитаха, но някак не си вярваха твърде. Ефективни се оказваха пасове по въздуха зад гърба на японската отбрана, и Радамел Фалкао на два пъти имаше възможности. Мачът за колумбийците можеше да се нареди, ако изкарват жълти картони на малко наивните японци. Куадрадо, част от чиято игра са артистичните падания, заработи сума фалове и един картон, тормозеше отбраната, но неизвестно защо Пекерман го смени с дефанзивен футболист. И всичко приключи. Второто полувреме практически се игра на една врата - колумбийската. При тромавата им отбрана и неуверен вратар голът беше въпрос на време. Японците изпуснаха още два чисти.

С две думи - колумбийците имат огромен потенциал, отлични играчи, но нямат психика. ако мачът им тръгне, могат да бият почти всеки, но не мисля, че са способни на обрати.

Египет този път игра отворено и затова ме остави с приятни впечатления, нищо , че загубиха. Мо Салах е наистина много класен играч, с още един като него отборът им става труден, но засега е лесен ребус. В крайна сметка за тях успех е самото класиране, тук не търсят нищо друго освен достойно представяне. Това важи за всички "туристи" и не нмога да разбера защо избират да играят антифутбол, вместо да се опитата да играят мъжки, пък каквото стане.

 Руснаците отдавна не са имали серия от две поредни победи в официални мачове, засега им се получава с лекота, но срещу наивни нервни съперници. За тях първенството тепърва почва.

Сенегал надигра поляците. Да, головете им бяха нестанбдартни, но редовни. Изобщо Дружината играе забележително слабо на финали в последните 30 години.

Могат ли уругвайците да си направят живота сложен с издънка срещу слабаците от С.Арабия? Ще преодолее ли Испания персийската стена - повече от сигурно е, че Иран ще се окопае в защита, и няма да се отвори дори и да получи гол? Ще успеят ли бързите мароканци да си спомнят 1986 (Мароко-Португалия 3:1) и да надхитрят най-прагматичния европейски отбор?

Аз мисля така:
Уругвай - С.Арабия 3:0
Мароко - Португалия 1:1
Испания - Иран 4:1

Пак повтарям - който иска да спечели, да залага на обратното.

# 295
  • Бургас
  • Мнения: 16 111



Група "А"
1.   Русия
2.   С. Арабия
3.   Египет
4.   Уругвай


Програма
14 юни: 18:00 часа, Русия - Саудитска Арабия 5-0
15 юни: 15:00 часа, Египет - Уругвай  0-1
19 юни: 21:00 часа, Русия - Египет  3-1
20 юни: 18:00 часа, Уругвай - Саудитска Арабия
25 юни: 17:00 часа, Уругвай - Русия
25 юни: 17:00 часа, Саудитска Арабия - Египет

Група "В"
1.   Португалия
2.   Испания
3.   Мароко
4.   Иран


Програма
15 юни: 18:00 часа, Мароко - Иран  0-1
15 юни: 21:00 часа, Португалия - Испания  3-3
20 юни: 15:00 часа, Португалия - Мароко
20 юни: 21:00 часа, Иран - Испания
25 юни: 21:00 часа, Иран - Португалия
25 юни: 21:00 часа, Испания - Мароко


Група "С"

1.   Франция
2.   Австралия
3.   Перу
4.   Дания


Програма
16 юни: 13:00 часа, Франция - Австралия  2-1
16 юни: 19:00 часа, Перу - Дания  0-1
21 юни: 15:00 часа, Франция - Перу
21 юни: 18:00 часа, Дания - Австралия
26 юни: 17:00 часа, Дания - Франция
26 юни: 17:00 часа, Австралия - Перу

Група "D"
1.   Аржентина
2.   Исландия
3.   Хърватия
4.   Нигерия


Програма
16 юни: 16:00 часа, Аржентина - Исландия  1-1
16 юни: 22:00 часа, Хърватия - Нигерия  2-0
21 юни: 21:00 часа, Аржентина - Хърватия
22 юни: 18:00 часа, Нигерия - Исландия
26 юни: 21:00 часа, Нигерия - Аржентина
26 юни: 21:00 часа, Исландия - Хърватия

Група "Е"
1.   Бразилия
2.   Швейцария
3.   Коста Рика
4.   Сърбия


Програма
17 юни: 15:00 часа, Коста Рика - Сърбия  0-1
17 юни: 21:00 часа, Бразилия - Швейцария
22 юни: 15:00 часа, Бразилия - Коста Рика
22 юни: 21:00 часа, Сърбия - Швейцария
27 юни: 21:00 часа, Сърбия - Бразилия
27 юни: 21:00 часа, Швейцария - Коста Рика

Група "F"
1.   Германия
2.   Мексико
3.   Швеция
4.   Южна Корея


Програма

17 юни: 18:00 часа, Германия - Мексико 0-1
18 юни: 15:00 часа, Швеция - Южна Корея
23 юни: 18:00 часа, Германия - Швеция
23 юни: 21:00 часа, Южна Корея - Мексико
27 юни: 17:00 часа, Южна Корея - Германия
27 юни: 17:00 часа, Мексико - Швеция

Група "G"
1.   Белгия
2.   Панама
3.   Тунис
4.  Англия


Програма
18 юни: 18:00 часа, Белгия - Панама
18 юни: 21:00 часа, Тунис - Англия
23 юни: 15:00 часа, Белгия - Тунис
24 юни: 15:00 часа, Англия - Панама
28 юни: 21:00 часа, Англия - Белгия
28 юни: 21:00 часа, Панама - Тунис

Група "Н"
1.   Полша
2.   Сенегал
3.   Колумбия
4.   Япония


Програма
19 юни: 15:00 часа, Полша - Сенегал 1-2
19 юни: 18:00 часа, Колумбия - Япония  1-2
24 юни: 18:00 часа, Япония - Сенегал
24 юни: 21:00 часа, Полша - Колумбия
28 юни: 17:00 часа, Япония - Полша
28 юни: 17:00 часа, Сенегал - Колумбия



# 296
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Днес така:
Португалия Мароко 2:0
Иран Испания 1:3
Уругвай С.Арабия 2:0.

Куркума,благодаря за анализа,струва си да те чете човек

# 297
  • София
  • Мнения: 27 175
Как виждате днешните срещи? Може би, за разлика от вчера, няма да има никакви изненади? И все пак, в състояние ли са Мароко или Иран да изненадат фаворитите с хикс? Има ли опасност Португалия или Испания да подценят африканци, съответно азиатския тим и да станем свидетели на нов "подвиг"? За С. Арабия и Уругвай смятам, че всичко е ясно, въпросът е само с колко ще победят урусите....

Испания и Уругвай бият със сигурност. Португалия също би трябвало да бият, класика 2-0 както се казва, но Мароко се защитава добре и контраатакува опасно и Португалия не обича такъв тип отбори. Освен това незнайно защо (а може би заради това) коефициентът за единица се вдига непрекъснато. От 1.61 стигна до 1.72, т.е. доста хора залагат на хикс. И все пак класата на Крищияну трябва да си каже думата.


П.П. За дузпите и автоголовете със сигурност ще има рекорди.
За сметка на това картоните са малко, което е много добре.

# 298
  • София
  • Мнения: 30 142
Казха ти, че ще играе, имай вяра на дяволчето.  Twisted Evil

Скрит текст:
Иначе яки мачове днес. Радвам се много за Япония и Сенегал, най-добрите отбори съответно в Азия и Африка. Simple Smile

А руснаците са ги зобнали яко. Хвърчат като СССР в Мехико 1986 г. Онзи чудничък отбор на великия Динамо Киев. Разбира се няма я тази класа, но говоря като бързина. Това е най-бързия отбор на първенството заедно с Мексико. Но ще се видят истински нещата в мача с Уругвай и разбира се 1/8 финала, а там хич няма да е лесна задачата на Испания или Португалия. Ако имаха и класа руснаците щяха да са огромна заплаха за нещо голямо. Но компенсират със страхотна скорост, комбинативност, покриване на всички линии, борят се. Абе всичко им върви в момента. Но трябва да играят нонстоп в Москва. Не ми хареса подкрепата, която оказаха феновете на Зенит в Санкт Петербург.

Утре са супер прави мачове. Въпросът не е дали Испания, Португалия и Уругвай ще победят, а с колко.  Peace
Да, прав беше. Хубаво е, че го видяхме в игра. Определено има потенциал това момче, но дали ще стигне класата на Меси и Роналдо, както се говори, не се знае.

****
Аз днес не очаквам изненади, както писах вече. Очаквам спокойни мачове и победи на Португалия, Испания, Уругвай.

****
..... Но пък е интересно как Русия изненадва всички, след като уж отборът им бил слаб...
....
Да не забравяме, че руснаците са домакини. Те са се класирали по право, добре са се подготвили (респективно назобили) и задължително трябва да прескочат груповата фаза (обикновено гледат на такива първенства домакинът да отиде поне на 1/8 финал). Радват с играта си като цяло. Да, нямат класата на Испания и Португалия, но играят с желание.

Куркума, добър анализ.

# 299
  • Мнения: 1 945
Аз анализи няма да правя , гадно ми е да чета многото от вас любителки на Сенегал , Нигерия и Египет .
Отборите за които съм са

Сърбия
Хърватия
Русия
Испания
Португалия
Бразилия
Германия
Уругвай

Харесвам красивата игра на испанците и португалците
футболните нации на Бразилия и Уругвай
интелигентността на футболистите от Германия
които са векове еволюционно от всички други , на Мюлер му личи и по физиономията
Но най вече съм за Балканците и Русия .
Ако се срещнат Сърбия с Уругвай -ЗА Сърбия съм
Ако не дай си боже се срещнат Хърватия с Бразилия -ЗА Хърватия съм ..
От Русия очаквам полуфинал .

Общи условия

Активация на акаунт