Нашите кухни - 73

  • 88 198
  • 755
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 855
И моята ще е без отцедник. Мислих да сложа в шкафа над мивката, но се отказах. Ще имам някакъв на плота, ако измия нещо на ръка

# 46
  • Мнения: 15 619
Не съм сложила отцедник. Не ми харесват тия метални или пластмасови конструкции с по нещо върху им във всяко едно време. Ако измия нещо дребно, го слагам на отцедника на самата мивка за кратко, да се оттече, подсушавам и прибирам. Не понасям натрупани неща. Идва ми твърде разхвърляно. Дразни ме.

# 47
  • София
  • Мнения: 212
Момичета, от темите по предните постове се замислих ... Необходим ли е сушилник, когато има съдомиялна? Аз до сега не съм ползвала съдомиялна и си имам сушилник, но в новото място ще имам съдомиялна и въобще отказах да мисля и за сушилник ...
Лично за мен отцедникът не е излишен. Мивката ми е без отцедник и ако има нещо в миялната, което не е съвсем сухо го оставям на него до пълно изсъхване. Също така понякога се налага да измия нещо, което не е препоръчително да се слага в съдомиялна или е твърде голямо, например глинен гювеч. Моят отцедник е вграден в шкафа над мивката, защото не харесвам да е открит върху плота, а и заема място.

# 48
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
Аз поисках отцедникът в новата кухня да е в долния шкаф в дясно от мивката. Ще имаме съдомиялна, но винаги има нещо, което да се измие на ръка - я една чаша, една лъжичка или прибор за готвене...

# 49
  • Мнения: 751
Ето ги тези подвижни отцедници, скъпички са
https://www.amazon.co.uk/Joseph-Extend-Expandable-Dish-Rack/dp/B … Src=srch&th=1

# 50
# 51
  • гр.София
  • Мнения: 1 623

Намерих ги в един сайт за 100лв.

# 52
  • Мнения: 40
Аз съм в търсене на плот и фурна за вграждане. Попаднах на този плот Тека https://www.technohit.bg/products/2013/03/14/plot-indukcionen-4- … ni-teka-gkst8014/. Наличен 1 бр. в ликвидация намален на 350лв. Ако на някой му харесва ....
Влизам,в темичката,защото ми предстой обзавеждане на цял апартамент,а кухнята ми е любимо място Simple Smile Лично аз,не харесвам тези плотове(харесвам газовите,готвя само на газ),но харесвам ТЕКА.В кухнята ми(натоящата),всички уреди са Тека+ъглова мивка и батерията.Имам ги,от 8 год и съм много съм доволна

# 53
  • София
  • Мнения: 3 058
Аз в момента ползвам миална и отцедник (висяш на релса), защото все нещо ми изпада за миене на ръка. То, естествено, може да се измие и в миалната, но нямам, примерно, 5 белачки за краставици или преси за чесън, та такива дреболии мия на ръка. Ножовете също, зависи какво съм рязала с тях. Много често купата на чопъра и на пасатора също мия на ръка. Отделно, тефлоновите съдове не изсъхват в миалната, затова след като ги извадя, ги нахлупвам на отцедника да си доизсъхнат.
В момента кухнята ми е самостоятелно помещение и така с релсите ми е много удобно - всичко е по и над плота, даже чашите са ми на открити етажерки. Новата кухня ще е в общо помещение в дневната и затова всичко предвиждам да е зад врати - съвсем не ми се струва удачно да висят черпаци и цедки в дневната, още по-малко надупени тигани по отцедници. Сега вечеряме и отиваме в хола, да гледаме ТВ, а посудата си виси в кухнята. Ако е общо помещение ще си я виждам, дори и когато чета книга. С мнооого смесени чувства към това как ще свикна с холо-дневна....ама да видим. В новата кухня съм предвидила отцедник в шкаф, ако не го ползвам по предназначение (за мокри съдове) винаги може да стане обикновен шкаф.  Peace

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Някой да е виждал керамична мивка на Франке? С поред описанието на материала е много здрава с 15 год. гаранция, но не открих къде мога да я видя на живо. За тази става дума https://www.amazon.co.uk/gp/product/B075V4Z6D3/ref=oh_aui_detail … ie=UTF8&psc=1

# 55
  • София
  • Мнения: 983
Аз пък се чудя как ще свикна със самостоятелна кухня😊
Ние също сме се спряли на ТЕКА абсорбатор, смесител за кухня и мивка и сега се чудя дали има смисъл от 2 корита и продължение върху плота (не знам как точно се казва☺) или само коритата или само 1 корито - съвсем се сбърках вече с тези мивки, а скоро ще монтират кухнята и трябва да взема някакво решение, съответно да купим и нещата

# 56
  • Мнения: 4 734
Ето изстраданият мраморен гръб, от мястото на събитието Joy

# 57
  • София
  • Мнения: 3 058
А защо са ти 2 корита? То всеки си знае маниера на ползване на кухнята, не се заяждам, само питам  Hug
Ако имаш миална, според мен няма какво толкова да слагаш в тези корита, реално и някаква огромна мивка не ти трябва. Аз на моята мия само зеленчуци и ръцете си. Чиниите от масата директно влизат в миалната. Пускам я вечер, с отложен старт. Сутрин ММ с кафето, разпределя посудата по местата (единственото му задължение в къщи). Но пък имам приятелка, която си държи измитите чинии в миалната, а всички мръсно - в мивката. Когато ѝ потрябват чисти съдове и прибори си ги взма от миалната. В това време в мивката стават едни купчини с мръсни съдове - определено не е моят "маниер" на ползване на кухня, но пък второ корито много би помагало в този случай...
Ако имаш навик да накисваш зеленчуци, също може да е полезно второто корито.
И аз тръся мивка, но тепърва започвам. Връщам се да чета назад мнения за мивки.

# 58
  • София
  • Мнения: 983
А, не че ми трябват. В старото жилище бях с 1 корито без миялна, а сега това е по проект на архитектите за кухнята и се замислям дали има смисъл да е с 2, защото наближава моментът за покупка, та реших да събера някое друго мнение преди да е станало късно. Чиниите, когато съм имала миялна директно, след употреба ги мушкам в нея и после ги прибирам. В мивката оставям чаша от вода или чиния от хляб, ако много бързам и не изплакна веднага. Не съм привърженик на препълнени мивки😊

# 59
  • Мнения: 2 708
Не мога да си представя живота без 2 корита Simple Smile. Ползвам го най-често при подготовка на храната, друг в този момент може да му потрябва мивката, или и аз не знам как, но ми е невъзможно с едно. В момента временно, докато правим ремонт съм в чужд дом и мивката е единична и не издържам. Като саката съм. И плот няма достатъчно. Идея нямам как хората се оправят с едно корито Simple SmileSimple SmileSimple Smile За протокола, със съдомиялна съм от 25 години Simple Smile и не си държа чистите чинии в нея Simple Smile
аааа и кръгла ми е мега тъпа и неудобна и непрактична. Нямам идея как хората си мият тавата от фурната в нея, например.

Общи условия

Активация на акаунт