Премахване на бенка – стандартна манипулация (със скалпел) или с лазер? – Тема 2

  • 86 688
  • 738
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 10 314
Как като черна рана? Колко време след премахването имаш в предвид? На мен ми казаха да мажа с вазелин да не остане белег. И точно така стана. Мазах, раната не хвана коричка така ами някакси сама си заздравя и белега е супер светъл, едва си личи.

# 616
  • Мнения: 6 791
Здравейте група!След премахване на бенка първо със скалпел и след това обгаряне стои ли като черна рана?Колко време е нужно да мине за да заздравее?Благодаря!
Не съм чувала за такъв метод. При махане със скалпел, не се маха само самото образование, а се отстранява и здрава тъкан около него и в дълбочина, ако има нужда. След това трябва шев, за да се затвори раната. Не виждам смисъл да се обгаря здрава тъкан и не бих го позволила. Съветвам ви да проверите добре специалиста, който ви предлага такъв прийом.
С шев времето за пълно възстановяване е 6 месеца.

# 617
  • Мнения: 10 314
Как да не сте чували? Явно не го обесняваме правилно. И на мен ми е махната чрез шейвинг. Като се махне, и обгарят с нещо отгоре, но не знам как се нарича устройството. Предупреждавам че снимката е гадничка и който не може да гледа подобни неща, да не я отваря.
Скрит текст:

# 618
  • Мнения: 6 791
Не знам, може би моите не са били ок да се махат по този начин. Обясниха ми вариант за лазер, неприложим при мен заради вида на бенките и съответно разрез и шевове. Единия хирург правеше външни шевове, с които трябва се се махат конци след 20 дни. Другият прави само вътрешен шев с разтворим конец и реално няма никаква външна следа. Избрах за себе си втория метод, по-скъп, но пък никакво махане на конци и белег, почти не се забелязва.

# 619
  • Мнения: 10 314
Това което съм показала пак е с рязане, но обгарят отгоре. Бенката пак се праща на хистология. Не разбрах потребителката какво точно пита да се изясним всички. Грешен отговор няма.

# 620
  • Sofia
  • Мнения: 15 612
Radeva-87, а ти при кого маха бенки с изцяло вътрешни шевове?

# 621
  • Мнения: 6 791
Radeva-87, а ти при кого маха бенки с изцяло вътрешни шевове?
Д-р Янков, град Варна.

# 622
  • София
  • Мнения: 12 284
За София имате ли отзиви за лекар, който извършва отсраняване на бенка с вътрешен шев?

# 623
  • Мнения: 69
Препоръчайте ми къде да премахна бенка на лицето, с лазер, в град Варна. 🤗🤗🤗

# 624
  • Мнения: 45
Имах голяма бенка на гърба точно където се закопчава сутиенът. Не че толкова ми пречеше но не ми харесваше, не че си гледах постоянно гърба де Simple Smile. Съжалявам че не съм си направила премахването по-рано... Преди 2 години при пластичният ми хирург я махнах, беше си като мини операция, с местна упойка, изряза я. Перфектно. Супер доволна съм. А, да, и на лицето имах една мини, нито с подутина, нито забележима но и нея изрязахме. Няма никъде белези. Не мисля, че бенките е удачно с лазер да се махат. Нужно е да е от хирург, а и все пак да се занесат на хистология след това. Аз съм много щастлива от премахването на моите.

# 625
  • В.Търново
  • Мнения: 6 720
Имах голяма бенка на гърба точно където се закопчава сутиенът. Не че толкова ми пречеше но не ми харесваше, не че си гледах постоянно гърба де Simple Smile. Съжалявам че не съм си направила премахването по-рано... Преди 2 години при пластичният ми хирург я махнах, беше си като мини операция, с местна упойка, изряза я. Перфектно. Супер доволна съм. А, да, и на лицето имах една мини, нито с подутина, нито забележима но и нея изрязахме. Няма никъде белези. Не мисля, че бенките е удачно с лазер да се махат. Нужно е да е от хирург, а и все пак да се занесат на хистология след това. Аз съм много щастлива от премахването на моите.
бихте ли ми казали кой е хирурга?

# 626
  • Sofia
  • Мнения: 15 612
Няма никакъв проблем бенките да бъдат премахвани с лазер.
Мъжът ми си отстрани доста на брой кожни образувания / невуси със скалпел (оперативно), но нито едно от тях не беше пратено за хистологичен анализ, т.е. тази стъпка изобщо не е задължителна.

За Варна, май доста препоръчван е д-р Пенев, когото и аз искам да посетя, макар да съм в София. Wink

# 627
  • Мнения: 69
Д-р Пенев май работи когато си иска и не съм сигурна дали в момента работи 😁😁 Звъняла съм му, телефонни обаджания също не приема, така че доста е трудно да се свърже човек с него.

# 628
  • Мнения: 6 791
Образуванието първо трябва да се оцени от дерматолог. Някои стават за лазер, други не. Има опасност ако се махнат с лазер, образуванието да приеме това като нарушаване на структурата и да почне да мутира. Лазерът гори, затова няма как да се направи хистология и да иска пациента.
Аз премахвах 3, едното беше подходящо за лазер, другите 2 категорично не. Въпреки премахнах оперативно 3те, защото исках хистология.

# 629
  • В.Търново
  • Мнения: 6 720
А за равна бенка на горната устна, не много голяма, която започва върху самата устна и излиза леко отгоре дали е добре да се махне с лазер? Мястото е малко чувствително и мисля, че ще боли повечко.Едва ли е добра идея скалпел да минава през горната устна...

Общи условия

Активация на акаунт