Кандида

  • 951
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте дами,
Пиша Ви заради излезлите ми резултати след микробиологична посявка. Почти месец се лекувах след гинекологичен преглед от гъбичката Кандида spp с Макмирор ваг. таблетки, Кандизол за през устата и Залаин песар. Следващите резултати, които ми излязоха днес са "Посявките останаха стерилни, не се изолира кандида". Имам предписано лечение за продължаване на борбата с гъбичката (с Итраконазол и Миковаг гел), тъй като тези резултати може да се дължат на това, че от лабораторията не са успели да култивират микроорганизмите на време и те са измрели. Имам бяло течение, което си продължава и до днес, така че смятам, че не е напълно излекувано.
Вие какво мислите? Някоя имала ли е подобен резултат?

# 1
  • Мнения: 594
Имах я когато бях бременна. Ужасно упорита. Пробвахме с Полижинакс и имаше някакъв ефект, но моя АГ ми каза да слагам Макмирор и всичко отшумя точно за седмица.

# 2
  • Мнения: 6
Имах я когато бях бременна. Ужасно упорита. Пробвахме с Полижинакс и имаше някакъв ефект, но моя АГ ми каза да слагам Макмирор и всичко отшумя точно за седмица.
Благодаря за отговора! А пихте ли лекарства против рецидив, или след излекуването повече не се е появявала?

# 3
  • Мнения: 594
След излекуването (то стана почти преди да родя), повече не се е появявала нито тя,нито течението, което беше буквално като река.
Имах я когато бях бременна. Ужасно упорита. Пробвахме с Полижинакс и имаше някакъв ефект, но моя АГ ми каза да слагам Макмирор и всичко отшумя точно за седмица.
Благодаря за отговора! А пихте ли лекарства против рецидив, или след излекуването повече не се е появявала?

# 4
  • Мнения: 85
Здравейте! Извинявам се, че ползвам вашия пост. Днес в аптеката си взех дифлакан и ми каза вагинално и сега  чета, че трябвало да се изпие хапчето. Да хода ли до бърза помощ или няма проблем ?

# 5
  • Мнения: 6
Здравейте! Извинявам се, че ползвам вашия пост. Днес в аптеката си взех дифлакан и ми каза вагинално и сега  чета, че трябвало да се изпие хапчето. Да хода ли до бърза помощ или няма проблем ?

Според мен трябва да изплакнете добре зоната, направете една вагинална промивка най-добре, това ще премахне остатъците от хапчето. Ако нямате други оплаквания, не мисля, че има нужда да се ходи до спешното. Може да се консултирате все пак с лекар или гинеколог, най-добре специалистът, който Ви е предписал лекарството. Винаги си четете листовките преди употреба, не се доверявайте само на описанието на аптекарите.

Общи условия

Активация на акаунт