За свекърите, мъжете и децата

  • 17 339
  • 150
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 5 468
Axinora, децата ти са толкова малки. Не мога да си представя как се гледа и болен възрастен заедно с тях. Ако е вярно, че мъжа ти си излиза с приятели, докато ти се грижиш за всички, не знам как издържаш. Това си е мазохизъм. При твоите родители ще се чувстваш 100 пъти по-добре. Дори и да работят и да не могат  да ти помагат кой знае колко с децата, поне няма да ти пречат, нито ще те карат да ги обгрижваш. Предполагам, че и психически ще се чувстваш много по-добре.

А твоят мъж се оказа много по-зле, отколкото си мислех. Явно бяга от всякаква отговорност. Ужасявам се от такива мъже. Явно смята, че всичко е твой ангажимент, защото си жена, а той е свободен да излиза с приятели, понеже работи много. Само че на една част от мъжете явно не им е известно, че майчинството няма почивен ден. За съжаление, това е проблем на много мъже в България, които подценяват това, което прави майката и смятат, че на една жена нищо не й коства да гледа 2-3 деца, да върти домакинство, а в твоя случай-да гледа и болен възрастен. Ама много се ядосвам.

# 121
  • София
  • Мнения: 38 985
Наистина, отиди в темата за Алцхаймер. И прочети в интернет какво представлява тази болест и как се развива. В един момент става много опасно, особено за децата наоколо. И за хората, които се опитват да гледат болни без обучение. Има линкове в началото на темата даже.

# 122
  • Варна
  • Мнения: 36 799
Авторката спомена, че по принцип има хубава работа. Да се маха от това място заедно с децата и да търси начин да се връща на работа. Да помоли родителите си за каквато помощ могат да й осигурят. Дори само с децата да помагат това не е никак малко. Ако тръгне на работа това ще й осигури някакви финансови постъпления. Тримата да се оправят с баща си. Като я няма нея да опъва каиша бързо ще усетят накъде духа вятъра и сами ще стигнат до идеята за дом или най-малко за квалифицирана помощ. Ама трябва да е твърда и да не хуква обратно при първата молба и подмазване.

# 123
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
В цялата ситуация най-неприятното е, че мъжа й вместо да помогне на жена си в гледането на малки деца и един болен дядо, той се държи с нея все едно е слугиня и е длъжна да търпи всичко.
Дядото няма да стане по-добре, но мъжа може да се превъзпита.
Още на изречението, че той ще намери някаква жена, която да се грижи за децата, авторката е трябвало да се изнесе при родителите си с малките.
Axinora, обясни на родителите си всичко - кой как се държи, какво прави, какво говори и поискай помощ от тях. Едва ли ще им стане приятно всичко това и ще ти помогнат.
Не позволявай някой да ти държи сметка и да те кара да се чувстваш длъжна да търпиш дивотии.
Ти имаш задължение да се грижиш само към децата ти, те и двете още са много малки и имат нужда от обгрижване и една спокойна майка.
Моят съвет е да се преместиш при родителите си, те ще ти помагат с децата, а мъжа ти да се оправя с дядото, ако ще и 5 болногледачки да наеме.
Иначе заради дементният дядо и неподкрепата на мъжа ти, ще луднеш, а отношенията м/у теб и мъжа ти няма да станат по-добри.

# 124
  • Варна
  • Мнения: 36 799
На авторката не й харесаха съветите, които й дадохме и подозрително замълча. Имам чувството, че е очаквала да й кажем, че във всички семейства е така или да дадем някоя магическа формула, с която от раз да си оправи семейството.

# 125
  • Мнения: 5 468
И на мен ми се струва поредната тема, която е пусната с идеята всички да кажат, че няма проблем и авторът да се успокои. Разбира се, няма лошо. Ясно е, че тя ще направи каквото е решила. Но поне да си свери часовника, че това не е нормална ситуация и хубаво да помисли занапред какво ще прави и как ще се държи.

# 126
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Дядото няма да стане по-добре, но мъжа може да се превъзпита.
Едва ли подлежи на превъзпитание възрастен човек, който отгоре на всичкото е научен и цял живот е живял със съзнанието, че жена му е длъжна да се ангажира с всичко и колкото и да я товари, все й е малко. Лесно не се пуска тоя кокал и удобството, опитите за превъзпитание ще бъдат само загуба на нерви и време.
На авторката бих препоръчала да се спасява с детето, а мачото да се оправя с дядото както може, като смята, че е толкова лесно, че жена може да се нагърби с това, освен дете и домакинство. Ако чака на него той да помисли за нея, ще има да чака. За такъв егоист и 100 тояги на чуждия гръб са малко, ама ако са на неговия, ще пищи до небесата.

# 127
  • Варна
  • Мнения: 36 799
Е, самия факт, че е ходил да й се моли да се прибира, когато първия път си е тръгнала говори, че много добре му е светнало колко по-лесно е тя да е там. За него. Направила е грешка, че е отстъпила. Оттук нататък каузата е загубена.

# 128
  • София
  • Мнения: 38 985
Абе има някаква надежда, да ви кажа. Моят мъж нали размисли, оставихме дядото в неговия си апартамент с гледачка, подадохме документи за дом. Но това стана едно, след много разговори, второ дядото започна да бяга и пада и трето - мм стана толкова заядлив, че бях на път към адвокатката. Абе голям тест си е.

# 129
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Всъщност има доста жени като авторката - мъжете им си мислят, че жените са длъжни да гледат и обслужват всичко у дома, а и често се отнасят към тях като вторка ръка хора. Обаче жените търпят и се радват на малкото добро отношение получено от мъжете им.
Не знам как някой ще ми държи сметка защо не подгъзурчвам на някой, който е здрав и прав или ще ми казва, че ще ме изгони и ще вземе друга жена да гледа децата ми. Joy Joy Joy
После всички пеят в хор - ама те в България жените имат равни права с мъжете си, обаче у дома се въртят на пета на мъжа си, който все е изморен и държи някой да му прислужва.

# 130
  • Мнения: 15 619
....
Не знам как някой ще ми държи сметка защо не подгъзурчвам на някой, който е здрав и прав или ще ми казва, че ще ме изгони и ще вземе друга жена да гледа децата ми. Joy Joy Joy
...
Ще яде, ще пий и ще пита за още... Grinning

# 131
  • Мнения: 5 468
Дядото няма да стане по-добре, но мъжа може да се превъзпита.
Едва ли подлежи на превъзпитание възрастен човек, който отгоре на всичкото е научен и цял живот е живял със съзнанието, че жена му е длъжна да се ангажира с всичко и колкото и да я товари, все й е малко. Лесно не се пуска тоя кокал и удобството, опитите за превъзпитание ще бъдат само загуба на нерви и време.
На авторката бих препоръчала да се спасява с детето, а мачото да се оправя с дядото както може, като смята, че е толкова лесно, че жена може да се нагърби с това, освен дете и домакинство. Ако чака на него той да помисли за нея, ще има да чака. За такъв егоист и 100 тояги на чуждия гръб са малко, ама ако са на неговия, ще пищи до небесата.

Според мен, на превъзпитание, или по-точно на корекция, подлежат някои по-дребни неща, за които и двамата партньори са готови да направят компромис. Но генерална промяна, за мен, е абсолютно невъзможна. Няма как един зрял човек да бъде превъзпитан изначално.

В случая на авторката, има нещо генерално сбъркано у нейния мъж, така че много се съмнявам да може да го промени. Цялостното му поведение към нея е, меко казано, неуважително. След като неговата житейска философия е, че жената трябва да прислугва, а мъжът да си излиза с приятели, то той няма да намери грешка в себе си, за да я коригира. Доколкото разбрах, дори когато е ходил да я връща обратно, той я е обвинил как може да притеснява така възрастния му баща. Човек се променя, когато осъзнае къде е сгрешил и сам иска промяната. Неговият характер не ми се струва такъв, че да успее да се осъзнае. Той прилича, по-скоро, на човек, който каквото и да се случи, все ще обвини другия.

# 132
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Превъзпитават се големи хора, но има нужда нещо много силно да ги стресне.

# 133
  • Мнения: 178
Ahpxinora,разбирам те прекрасно SadМоята свекърва е от 2години така, това е коварна болест. В един момент са адекватни, а следващия НЕ. От болестта се вманиачават на тема храна, капризничат и сякаш правят всичко на пук, много са напористи и като решат нещо стават и агресивни.Моята свеки излиза от банята чисто гола и се размятква до спалнята си така/хубаво ,че синът ми не я е виждал така/, обсебена е ,че аз искам да и открадна нещата и да ги ползвам, че ние ядем хубава храна ,а на нея и даваме боклуци, заключваме я и прибираме ключовете понеже излиза и не може да се прибере/не знае как/ и обикалям с колата да я търся, а вече почна и да забравя че е яла и обвинява и изпада в истерия че не я храним или, че детето и е изяло храната, и куп други неща.Обмисляме варианта с хоспис,но там трябва да е снейно съгласие, което мисля няма да стане. Много ежалко, че тези хора не могат да си отидат с достойнство......

# 134
  • София
  • Мнения: 38 985
Манията за крадене, храна и бягането са част от проявленията на болестта, така ни каза психиатъра. Агресията също. Моят свекър беше сравнително кротък, в интерес на истината. Никога не ми е говорил напряко. Много ме уважаваше, душичката. Разчуствах се.

Общи условия

Активация на акаунт